Dobry tip na Time Management

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Chris »

Helo,

Mate niekto dobry tip na time management? Pripadne nieco co sa Vam osvedcilo? Dik
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Aurelio »

Existuje metoda, kt. sa vola Pomodoro metoda. Pouzival som ju uz davno predtym, nez som zistil, ze existuje, ale v inej modifikacii. Moja verzia: Pracujes v 45 minutovom cykle a potom mas 10 minut pauzu. Normalne si stiahni timer na mobil. Pocas 10 minut pauzy povinne prec od compu a najlepsie nejaka fyz. aktivita /kliky, drepy/. Potom pocas 45 minutoveho bloku MAKAS. Ziadny email, telefonat, youtube, facebook, iba cisty FOCUS. Robis iba JEDNU cinnost, nie sto veci naraz.

Den predtym si vzdy naplanujes co chces urobit v jednotlivych 45 minutovych cykloch.

Toto je najucinnejsia metoda aku som kedy pouzival. Stiham strasne vela.

Potom je samozrejme dolezite zvysovat efektivitu. Ovladat strojopis na spickovej urovni, ovladat pracu s MS Office na spickovej urovni. Pracoval som kedysi vo firme, kde sa na nas valilo aj 100 mailov denne. Ja som mal velmi dobru vykonnost len vdaka tomu, ze mam viac ako 300 uderov za minutu do klavesnice.

Odporucam knizky:
Zen To Done
Tim Ferriss: 4 hour workweek
Power of Knowledge
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chris napísal:Helo,

Mate niekto dobry tip na time management? Pripadne nieco co sa Vam osvedcilo? Dik
Touto otazkou si mi vyrazil dych.
Normalne neviem zhodnotit ci je blazniva alebo velmi rozumna.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Chris »

[b]Frosy[/b] napísal:Existuje metoda, kt. sa vola Pomodoro metoda. Pouzival som ju uz davno predtym, nez som zistil, ze existuje, ale v inej modifikacii. Moja verzia: Pracujes v 45 minutovom cykle a potom mas 10 minut pauzu.

Odporucam knizky:
Zen To Done
Tim Ferriss: 4 hour workweek
dikes za tip, skusim to pozriet. Mne vsak slo ako manazujete cas na mimo-pracovne aktivity/projekty.
Ako si planujete cas ci cez excel s prioritou a datumami, alebo wunderlist, jira alebo smartsheets ?

jaroslav80:
z akeho dovodu ? ved inspiraciu treba hladat vsade, ved stale existuje lepsia, efektivnejsia cesta...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To ano. Ale vzdy som z nizkej efektivity upodozrieval ze sa ucim zo zlych zdrojov, mam nedostatocne nastroje, mam ubohu prax v pouzivani vhodnych nastrojov a podobne.

Ohladom casu si predsa sam nejako mimovolne rozumies kedy si potrebujes ist oddychnut a akym sposobom. A nie ze aby som mal dozor ako v skole ze zazvoni mi zvonec a mozem si ist dat 10 minut prestavku.

No ale mozno casy sa menia. Aj vo fabrike sa snazia mat nastenku na cokolvek a kreslit si tam fixkami postupny progres.

No ako hovorim - sam si nie som isty mojim postojom. Mozno je buzeracia OK a teda mozno tvoje hladanie spravnej seba-buzeracie je rozumne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa iceberg8 »

300RMP nie je az tak vela, ci? :D
teraz som dal 255 na https://www.goodtyping.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ale bud mam retardovanu klavesnicu alebo retardi mi firefox, lebo som mal error 11%, co je absrudita.. proste FF mi zerie 2GB z ram (memory leak) a neviem to spravit, klavesnicu mam novu, tichu, ale velmi retardovanu, nechyta vzdy vsetky udery... ale uz mam na to take nervy, ze najradsej by som ju rozbil... (tie errory mam po vymene klavesnice, cize asi skor tam bude problem, ale aj ten FF)..
kedysi som mal 500-600 na beznej klavesnici... asi uz starnem - samozrejme prepis je vzdy pomalsi, nez vlastne myslienky...
tym pridavam do temy odpoved - kup si PORIADNU zostavu, a vymaz aplikacie, ktore ta zdrzuju, ako napr mna Firefox.
ale nepisem desiatimi :(
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa filip glasa »

kolegovia boli na takejto (lacnej) prednaske/skoleni o timemanagemente kde chlapik hovoril o roznych systemoch time managementu - vyhody, nevyhody, kto co pouziva a podobne: http://www.flowy.biz/smart-fridays-smart-time-2016.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No a pacilo sa im to. Najviac asi preto ze to bol prehlad metod aj prehlad nastrojov a nie ze by ten prednasajuci tlacil len jednu svoju preferovanu.

Z obsahu skolenia sa da vycitat ake systemy a ake appky tam spominal. Lahko sa daju vygooglit a potom vyskusat.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa iceberg8 »

chcel som editovat prispevok, ale hovorim si, ze je nejaky dlhy.

k teme, moj time management znie takto: alebo skor vyzera takto:
mam ciel, ten ciel chcem stihnut cim skor, tak makam, aj ked to boli - alebo minimalne je neprijemne (triezvo)
podla mna, nejde ani tak o techniku, lebo rovnaky vykon by som podal, keby som pouzil sofistikovanu verziu xy minut makat, x/z zy minut sa regeneroval...
ale pointa je, resp moja pointa je, motivacia je moj time management :D

http://www.brazen.com/blog/archive/life ... -workweek/" onclick="window.open(this.href);return false;
to na knihu 4 hour workweek

podla mna fyzika sa neda oklamat, ani cas - jednoducho praca zaberie x casu, pokial clovek nenaje skratku (lepsia technika spracovania, lepsi material, lepsi vyrobny proces, lancejsi material, lacnejsie spracovanie, lacnejsia logistika, hmotnostne a kvalitativne lepsi material) a je potom len na cloveku, aby zhodnotil a uvazil, ci mu pracu staci dokoncit za pol roka, alebo 1 rok - ak chce pol roka, musi makat 8 hod denne, ak mu to staci za 1 rok, mozem makat 4 hodiny denne. podvody typu "za 4 hodiny som lepsie focusovany, lebo pri 8 hodinach sa flakam" neberiem - respektive beriem len ked ide o zamestnanca so zmluvou a hodinovou mzdou, potom ano, potom sa nudi, ale ak ma clovek vsetko vo vlastnej rezii, uz len ta vlastna rezia ho ABSOLUTNE odradza od flakania sa, ked uz "je pritomny v robote"

ja mam rozpracovany projekt, ktory mi zaberie odhadom 1000 hodin prace, je len na mne, ci v ten ktory den potiahnem 10 hodin, alebo 2 hodiny - vacsinou mam 6 hodinovy den, max 7. pri fyzickej praci by som viac neriskoval, maximalne docasne, s dostatocnym casom pre regeneraciu..

preto si myslim, ze ked time management, treba aj definovat, o co sa jedna.. ci len nejaka praca na PC, alebo aj cely den - ja som v mene tiem managementu (ale volam to skor volny cas, cas pre rodinu) urobil aj kroky ako je prestahovanie do lokality, ktora je blizko do roboty pre vsetky zainteresovane strany, ale zaroven cena za tento krok ma nezrujnovala. cize zoberiem si cely den a uvazim, ktore aktivity ma co stoja, ktore vyradim, ktore zlepsim a za ktore si zaplatim, prenajmem alebo kupim niekoho aby to urobil za mna...

ale Frosy dobre zacal - maximalne zdokonalit schopnosti a ovladanie ten ktoreho programu, pretoze ked napr robim nieco za PC, zvacsa je to nieco nove, pre mna nepoznane, tak mi trva kym nieco urobim, priklad grafika - keby si vylepsim taktiku, mam to rychlejsie s viacmenej rovnakym efektom.

chcem tym len povedat, ze neverim velmi rovniciam typu clovke je efektivny x minut, potrebuje y minut pauzu - skor si myslim, ze je to o ludskom traveni a chemii v tom tele, kedy pride ta unava a/alebo nepozornost... jednoducho, vsetko na ukor niecoho ci vsetkeho.. najst dokonalu rovnovahu... dalej to uz z fyziky nepojde :D cize mozno niekomu pomoze aj xy minut to a yz minut to, otazne len asi je, kto kde ma tieto exaktne cisla a limity...
Odoslané z počítača
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Aurelio »

Chris napísal:
dikes za tip, skusim to pozriet. Mne vsak slo ako manazujete cas na mimo-pracovne aktivity/projekty.
Ako si planujete cas ci cez excel s prioritou a datumami, alebo wunderlist, jira alebo smartsheets ?
mimopracovne aktivity si nemanazujem nijak :-)
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Chris »

dakujem za rady, ale trosku sme sa nepochopili :)

Filip: dik za tip, ale dost by mi pomohlo ak by bolo nieco online zverejnene
iceberg8 napísal:300RMP nie je az tak vela, ci? :D
teraz som dal 255 na https://www.goodtyping.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ale bud mam retardovanu klavesnicu alebo retardi mi firefox, lebo som mal error 11%, co je absrudita.. proste FF mi zerie 2GB z ram (memory leak) a neviem to spravit, klavesnicu mam novu, tichu, ale velmi retardovanu, nechyta vzdy vsetky udery... ale uz mam na to take nervy, ze najradsej by som ju rozbil... (tie errory mam po vymene klavesnice, cize asi skor tam bude problem, ale aj ten FF)..
kedysi som mal 500-600 na beznej klavesnici... asi uz starnem - samozrejme prepis je vzdy pomalsi, nez vlastne
Iceber8: nechcem ti protirecit, ale neverim tych 500-600 na klasickej klavesnici. NA to potrebujes mechanicku a dokazes mozno dat okolo 400 na 1-2 minuty ale potom to pojde dole :) . Daval som tiez k 400 ale viacej to neslo, lb nesustredis sa pisat 20 min s takou rychlostou. Teraz som skusal ten link a dal som 280 a 8% chyby :).

Frossy: dik, tu knihu uz mam doma :)


Anyway, zmenme to, ake aplikacie/sposoby pouzivate na manazovanie mimo-pracovnych aktivit :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Aurelio »

Chris napísal:Anyway, zmenme to, ake aplikacie/sposoby pouzivate na manazovanie mimo-pracovnych aktivit :)
Mozes uviest co presne mas na mysli pod mimo-pracovnou aktivitou? Lebo ja si pod tym predstavujem pozriet film alebo ist na vylet a neviem si predstavit k tomu pouzivat nejaku appku.
Power of Knowledge
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked si idem zdriemnut alebo zahrat pocitacovu hru a nechcem nieco potom presvihnut, tak si do telefonu nastavim budik :)

A v kabeli ktoru nosim do fabriky mam jedno oddelenie kam hadzem ucty pripadne papiere ktore chcem zaplatit/prestudovat na internete cez pracovnu dobu. Prakticky je to jedine miesto v kabeli kam sa aspon raz za smenu pozriem.

Zysok "time managementu" improvizujem.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Chris »

Frosy napísal: Mozes uviest co presne mas na mysli pod mimo-pracovnou aktivitou? Lebo ja si pod tym predstavujem pozriet film alebo ist na vylet a neviem si predstavit k tomu pouzivat nejaku appku.
srandujes ? :D

Mimopracovne aktivity: napr. dokodenie modulu do AOS, rozne zakazky, fusky, privatne projekty, analyza trejdov za poslednyc rok a pod.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dobry tip na Time Management

Príspevok od používateľa Aurelio »

Chris napísal:Mimopracovne aktivity: napr. dokodenie modulu do AOS, rozne zakazky, fusky, privatne projekty, analyza trejdov za poslednyc rok a pod.
tak toto su pre mna pracovne aktivity a pristupujem k nim rovnako ako som uviedol hore. ak viem, ze chcem dalsi tyzden urobit analyzu trejdov za posledny rok, dve zakazky a pracovat na dokonceni modulu do AOS, tak si vezmem kolko hodin na com chcem pracovat a potom to pekne porozhadujem do jednotlivych dni a casov, kedy valim 45 minut full focus a do toho pauzy.
Power of Knowledge
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"