Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Vymazávať, či zhromažďovať bokom?

Hlasovanie ukončené Št 28 09, 2017 11:04 pm

vymazávať
12
86%
zhromaždovať bokom
2
14%
 
Celkom hlasov: 14

investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Chvalit svyho kona, i kdyz prohrava je dulezite....jinak zdechne :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Precetl jsem si kousek toho vlakna, ktere mi admin -Jugller - jakoby vytvořil bez meho svolení. Presunul tam nejen cizi prispevky , ale i moje. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =19&t=5987" onclick="window.open(this.href);return false; a nazval je koš :) ale nikdo se neodvazil zeptat, proc ( a hlavne jakym pravem) admin rozdeluje na "nevhodne" - No , kdyz vidim kolik prispevku tu je za den - cca 2, vede tuto tady
pan Ištván Šándor rozhodne skvele...:)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Istiach »

Keby bolo na mne, tak retardov ako ty vymazem hned :D
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

A není to cikán......jen jeho matka a otec...a nebydlí na Petrzalce nneeeee :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Odpadkový kôš príspevkov Investora0002017

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zatial budem presúvať. Fórum stráca úroveň. Prídem si prečítať, čo nové a odchádzam znechutený. Ťažko to moderovať a udržiavať slobodu slova, ked sa produkujú takéto grcy...

Dávam hlasovať, aby som zistil názor publika...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa Aurelio »

rozhodne hadzat do off-topicu, ten je ale problem celeho fora a kazdej temy, nie iba Investora2017. vymazavat by sa to asi nemalo, kedze iba rype a nic agresivne nepise. taky ladis ti napisal, ze na jugglerov hrob nikto kvetiny nepolozi, odhlasovalo sa zmazanie jeho uctu a aj tak tu dodnes hnije a kazi cele forum, tak nevidim ziadny dovod mazat Investora2017.

hlasovat odmietam, kedze v minulosti vacsina odhlasovala zmazanie ladisa a admini nam krasne ukazali co si o nasich hlasoch myslia ...
Power of Knowledge
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora0002017

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:Zatial budem presúvať. Fórum stráca úroveň. Prídem si prečítať, čo nové a odchádzam znechutený. Ťažko to moderovať a udržiavať slobodu slova, ked sa produkujú takéto grcy...

Dávam hlasovať, aby som zistil názor publika...
hovoril som ti to 100x forum straca uroven globalne. klesa traffic a kvalitnu diskusiu a napady uz pomali ani nenajdes. benevolenciou a toxickymi prispevkami sa dostalo forum na dno. tvoje znechutenie je zapricinene tym, ze sa to priamo dotyka teba, ale keby si bol objektivny, tak by si mal byt rovnako znechuteny vsetkymi Ladismi, kontrarianmi, samozvanimi a ustipacnymi auditormi, politologickymi analfabetmi ako aj ludmi, ktori neprodukuju nic, len sa nudia.

co teda s tym. zacat banovat a nastavit pravidla, alebo sa na to vykaslat a nechat to na "volny trh" ?? :/
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa Airmike »

btw v ankete ti chyba este jedna volba. a to nechat prebiehat diskusiu bez zasahu. ked uz chceme byt objektivni.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal:btw v ankete ti chyba este jedna volba. a to nechat prebiehat diskusiu bez zasahu. ked uz chceme byt objektivni.
Rieším zasieranie môjho vlákna psychopatom, do ostatnej diskusie sa snažím nezasahovať.

P.S.
Airmike napísal:ak dovolite, kedze je to moje vlakno, tak by som tuto temu uzavrel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

aha, a co tym druhym prispevkom chces akoze povedat. daval som nejake ankety na ban alebo vymazanie prispevkov ?
slusne som sa snazil ukoncit nezmyselnu diskusiu. tak ako sa aj ty snazis tu svoju. problem je, ze sa to riesi takto. dlhodobo provokujucich dementov nechas zasierat vlakna , ale ked sa objavi dement bez historie, tak chces mazat.

ako som povedal uz davno. ked budete brat vsetkych tych ladisov a kontrarianov ako sucast volneho trhu, tak sa vam to vrati.
a namiesto toho aby si povedal , jasne , spravili sme chujovinu tu kopirujes moje prispevky. to je uz len riesenie , fakt super . palec hore.

sa potom necuduj, ze riesis taketo problemy ked ti tu pribuda deviantov na ukor "standardnych" diskutujucich
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal:JUGGLER

aha, a co tym druhym prispevkom chces akoze povedat. daval som nejake ankety na ban alebo vymazanie prispevkov ?
Prosím ťa, len sa neurážaj...Chcem povedať len tolko, že v mojom vlákne nechcem nezmyselné debaty a hádanie sa z dementami, presne tak ako to nechceš ty. A mimochodom, tá debata v tvojom vlákne nebola pre mňa celkom nezmyselná...priniesla fakty, analýzu, rôzne názory...mne sa páčila.
.. dlhodobo provokujucich dementov nechas zasierat vlakna , ale ked sa objavi dement bez historie, tak chces mazat.
Mýliš sa. Nie je to žiadny dement bez histórie. Je to dlhodobo provokujúci dement. Pred dvoma rokmi sme sa pohádali, potom zmizol, po roku sa vrátil. Zmenil nick a znovu začal z útokmi, klamstvami a nepodloženými obvineniami...Ked sa tu objavil názor, že by som to mal rovno mazať, tak ma napadlo spýtať sa ľudí aký majú názor.
ako som povedal uz davno. ked budete brat vsetkych tych ladisov a kontrarianov ako sucast volneho trhu, tak sa vam to vrati.
Pozri sa, ja nie som majitel webu. Som taký istý prispievatel ako ty. Akurát som prispieval častejšie a chodil na stretka, tak mi tu Peter Cmorej pridelil moderátorské práva. Nikoho som nikdy o nič nežiadal. To či to webu škodí je vec názoru. Ja som citlivý na cenzúru a nikdy som nechcel potláčať slobodu slova.
a namiesto toho aby si povedal , jasne , spravili sme chujovinu tu kopirujes moje prispevky. to je uz len riesenie , fakt super . palec hore.
V čom sme MY spravili chujovinu, ked sa JA sám za seba pýtam ľudí čo by robili s dementnými príspevkami.
A dobre, že som dal hlasovať, lebo som nečakal, že 100% ľudí je rovno za vymazávanie.. :roll:
sa potom necuduj, ze riesis taketo problemy ked ti tu pribuda deviantov na ukor "standardnych" diskutujucich
Deviantov nepribúda. Len ubúda štandartných diskutujúcich. Ani mne sa už nechce prispievať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som to myslel tak, ze cele pravidla tohto fora su dlhodobo porusovane a to ze sa to tak deje je chujovina. a rozhodne sa neurazam. nemam preco.

co sa tyka diskusie v mojom vlakne. bol to cisty hate. preto som nechcel aby sa to do nekonecna pretriasalo.
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa davoo2 »

Zase to tu chalani toľko nevzdávajte, toľko katastrofických scenárov o návštevnosti a znechutenie nad momentálnym stavom, čo som si tu prečítal. Už nejakú dobu sa tu presadzoval len určitý typ príspevkov a dosť aktívne sa útočilo na ľudí, ktorí do tohto konceptu nezapadali. Teraz keď som si prebehol témy, tak to je len všade alert, diskusia o obchodoch, dokonca miestna liga. Úplná konjunktúra pre určitých participantov, predpokladám teraz už drvivú majoritu tohto ekosystému. Traffic samozrejme ubúda, to bola ľahko predikovateľná udalosť(i keď si nemyslím, že to je zase o 80%), pretože len určitú skupinu ľudí má záujem o tento druh príspevkov a vidí v nich reálnu hodnotu. Aktívna väčšina participantov rozhodla, ktorým smerom sa toto fórum bude uberať a to je absolútne v poriadku. Pár deviantov nedokáže zničiť zdravý ekosystém a toto fórum za zdravý ekosystém rozhodne považujem, akurát sa jemne skonsolidoval/konsoliduje a práve v tom období sa tu objavili niektorí šialenci. Korelácia nie je kauzalita. Juggler má pravdu, problém nie sú oni, oni sú súčasť každého ekosystému a Juggler nemá pravdu, že tu vôbec nejaký problém je. Bola tu kedysi vojna, bola radikálna zmena v ekosystéme a v uberaní tohto fóra, kompletne vyhladená opozícia a celá táto dynamika a priebeh konsolidácie bolo to najlepšie čo som v rámci fór videl. Ja skutočne žiadny problém nevidím a podľa mňa toto fórum zažíva zďaleka to najlepšie obdobie aké kedy bolo pre miestnych zostávajúcich participantov. Troška menšia návštevnosť nie je vôbec žiadny problém a ani dôvod na opúšťanie "potápajúcej sa" lodi. :) Berte to pozitívne návštevnosť je zdola ohraničená :lol: , ale nie... z menšej konsolidácie robíte pohromu, tu to musí prekvitať elánom. Tak sa ukľudníme chlapci, dáme dole tie alobaly z hlavy a chodte riešiť AMD. :)

edit: vetu o sťažovaní som radšej vymazal a namiesto toho som dal humornú vsuvku na konci :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne zase chybaju prispevky Jonatanusa. Praveka struktura fora mi nevadi, pravidla fora (takmer neexistujuce) mi nevadia. Na Ladisa je stale zle a pritom posledny polrok pise zriedka a takmer nic kontroverzne.
Mozno sa proste len zmenila doba a ludom sa chce menej zdielat napady a hovorit o peniazoch. Win10, Gmail - vsetko sa spotvorilo a snazi sa cloveka identifikovat. Kedysi sa dali anonymne cez hociaku SMS branu posielat SMS-ky. V sucasnosti sa anonymne neda vytvorit pomaly ani mailova schranka. Clovek ma identifikacnu kartu pomaly aj na splachovatko na zachode. Ludia potom viac drzia jazyk za zubami. Proste je za posledne roky nepriamo zavedena stale vacsia cenzura. Na fore sa to zrejme iba odraza.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa Istiach »

Nemyslim si ze by sa bali ludia rozpravat. Skor uz sme povedali asi vsetko co vieme a chceme povedat. Uvidis ked sa zase zacne nejaka recesia. Pridu novy ludia, bude sa zase teoretizovat. Rozbehne sa to. Teraz je nuda. Relativne nizka nezamestnanost, relativne vysoke rasty. Vsetko ide ako po masle. Trhy ledva reaguju na Kima, hoci striela rakety ponad japonsko. S&P furt rastie, volatilita miziva. Nudaaaaa.

A ked pride niekto novy, vacsinou je to to iste. Mam nejake peniaze, ako ich investujem. Nic v zlom samozrejme, ale taka je asi vacsina novych ludi co tu pridu.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa mikr »

....ale aspoň je sranda
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Odpadkový kôš príspevkov Investora007

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal: Skor uz sme povedali asi vsetko co vieme a chceme povedat.
Asi tak. Po 10 rokoch na fóre už asi nič nové nenapíšem, aby som sa neopakoval. Trading postupne úplne odbúravam, dlhodobé investovanie do indexov je nuda, čo tak asi o ňom budem vypisovať, obchodovanie mien generuje obchod tak raz do roka, čiže tiež nuda.
Aj tak najlepšie vystihuje môj názor na trhy a investovanie JSDF - Jogov súkromný dôchodkový fond, http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 52#p102252 lebo si musím poriadne rozmyslieť, ako s ním naložím, aby som mal vždy dostatok hotovosti na nepredvídané výdaje aj v prípade hlbokej krízy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Nechtel jsem uz psat...ale moc mne fakt bavi reakce, mam AMD v compu a je super, nebo pil jsem jejich mliko v americe a bylo bozi.
A nebo ACHC je super investice... kde si mam zalozit ucet??
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"