Aká pracovná pozícia?

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa sunflower »

Ahojte, potrebovala by som poradit.

Tento rok v maji budem koncit VS (odbor Financie, bankovnictvo, investovanie) a pomaly zacinam uvazovat o svojom buducom zamestnani. Chcela by som sa zamestnat v odbore. Zaujima ma najma investovanie, analyza portfolia, analyza financii a financnych tokov a pod. Akym smerom sa mam uberat? O ake pozicie sa mam zaujimat (resp. ake pozicie su pre mna realne) ako absolvent bez praxe?

Este doplnim, ze prax mam iba v marketingovom prieskume, financnom poradenstve a podobne. V banke (ako klientsky a financny poradca) pracovat nechcem a ani uctovnictvo a auditorstvo nie su mojou parketou.

Dakujem za vsetky rady a tipy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Doporučujem controlling aj Honzajs je nejaký ten kontrolér :-)
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Controlling ne hned, pro začátek je ideální audit - člověk tam přijde do styku s různými firmami, problémy. Hodně rychle se učí. Praxe v auditu vydá tak za dvoj- až trojnásobek praxe v jedné firmě. Ideálně do firmy z BIG 4 - PwC, Deloitte, EY, KPMG. Jejich výhodou jsou velké investice do lidí včetně různých školení atd.

A doporučuji to i přes to, že píšeš, že to není Tvoje parketa, zvaž to. Také jsem po škole chtěl jít dělat analýzy, ale u auditorských firem mne přesvědčilo získání velmi dobré praxe + jejich investice do mého vzdělávání. Zpětně, šel bych stejnou cestou.

A pokud opravdu ne audit, poptej se ve firmách BIG 4, ale oddělení Corporate Finance.
Nebo zkus Accenture / McKinsey...

Controlling / analýzy dle vlastní volby je pak krok 2.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa sunflower »

Dnes mi este napadlo - a co hovorite na asset management, napr. v nejakej banke? Aka je tam napln prace? Da sa tam vobec dostat nejako?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

No ja by som bol fakt nerád aby som si kúul fond od tatra banky (TAM) a jeho manžérom bude čerstvý absolvent :lol:

Každopádne neviem či sa tam človek naučí analyzovať firmy. Neviem či zrovna toto podielové fondy robia.
sunflower
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 03 08, 2007 7:28 pm

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa sunflower »

filip glasa napísal:No ja by som bol fakt nerád aby som si kúul fond od tatra banky (TAM) a jeho manžérom bude čerstvý absolvent :lol:

Každopádne neviem či sa tam človek naučí analyzovať firmy. Neviem či zrovna toto podielové fondy robia.
Ano, Filip, suhlasim s tebou - nemyslim, ze ako absolvent mam sancu dostat taketo miesto. Zle som sa teda vyjadrila. Mala som na mysli skor to, ze keby som chcela v buducnosti pracovat napr. v Asset management-e nejakej banky, akou cestou (v ziskavani skusenosti a praxe) sa mam uberat po skonceni VS? V podstate cakam odpoved napisanu stylom, aky mi uviedol Honzajs ohladom toho auditu a controllingu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Aká pracovná pozícia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

z mojej strany to bol len vtip. Hlavne som si neni istý či sa tam má človek čo naučiť. Tie naše fondy nevyzerajú bohvie ako.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"