Denný pokec o tradingu a o akciách

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hmm Cramer kritizoval NVDA a AMD - tak co teda ten clovek akoze vychvaluje akcie ked su na all time highs a ked su low tak ich ritizuje? :D
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Písal som dlhší príspevok, ale mi to celé zmizlo :( Zareagujem zajtra na všetko. Teraz aspoň stručne.
Rokosák, tak ako to teraz držím je v poriadku, neznervózňuje ma to. Mám niečo nad 40 tisíc cash, mám teda začo nakupovať akcie keď budú lacnejšie. Pokles 500 shares AMD ustojím úplne bez stresu. Bolo by samozrejme lepšie, keby som ich predal, ale len za predpokladu, žeby klesli. Oni klesli, ak by však nie, bol by som oveľa viac nervózny. Keďže som sa prevažne zameriaval na jednu akciu, najhoršie čo sa mi môže stať je keď ju predám a ona ďalej stúpa. Tu platí ,,reálna strata je horšia ako ušlý zisk" presne naopak. Dnes som urobil reálnu stratu na tých 500 shares čo som predal 850 USD. Skoro vôbec ma to netrápi, pretože akcia potom klesla. Sú to teda len peniaze, ktoré si zoberiem späť neskôr. No ak by som predal a ona by stúpla, bola by to reálna strata. Takto je len dočasná.

Ak sa náhodou zajtra začnú prudko trhy vracať späť, budete nakupovať akcie? Vôbec netuším ako sa zvyknú trhy v takejto situácií chovať. Asi však bude lepšie počkať. Len potom môže byť, že o 4 dni budú akcie vyššie ako pred poklesom.

Edit: Graf Nasdaq 100. Akurát na 200 SMA. Ak prerazí dole, zrejme už bude väčšia korekcia. Ak neprerazí, tak ideálny nákupný bod.
Prílohy
ndx.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Martin ty asi nechapes preco som napisal, ze ceny plynu mozu len stupat ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin niekde myslim na CNBC spominali specialne o nasdaq 100 ze su tam este dve hladiny na ktore by to mohlo spadnut a nesignalizovalo by to nic zle. Spominali ale ze ak by spadol pod 6660 = problem. Navrhovali cakat a sledovat to.
Sranda, AMD si to odnieslo relativne dost. Niektore z tech akcii moc nespadli .. napr AAPL.

Btw AMD ER 24.10 , INTC 25.10 .. dufam ze to znamena ze AMD planuje prekvapit :-)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chodec, myslím že ,,cena plynu môže len stúpať" si napísal, lebo plyn je neobnoviteľná komodita ktorej bude stále menej a bude teda v dlhodobom horizonte stále vzácnejšia. Ak je dôvod iný, tak ma to zaujíma. Ja som to použil vo svojom podpise ako recesiu, v žiadnom prípade si ale s teba nerobím srandu.

Lukas, AMD padá viac ale aj stúpa rýchlejše ako ostatné firmy. Čo som pozeral viaceré firmy, aj velikáni padali 6-8%. AMD však výrazne viac padlo v AH.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja som to pochopil , ze to nechapes. Ja som pri mojich zaciatkoch v obchodovani plynu naivne si osvojil tutu axiomu. Zial nebola spravna, ako nie je spravna ta Tvoja , ze cena AMD moze iba stupat. Tie roky, co tam mam uvedene, mam ako vystrahu, aby som to mal na ociach, kde som si teda riadne vytrpel pri vysedavani velkych strat na plyne :). Takze tak. Samozrejme ty si obchoduj podla svojho planu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Niekedy v 2008-2009 sme mali stretávku na Hrebienku. Tam sme s OCH konštatovali, že cena plynu je tak nízka, že už nižšia nemôže byť a preto musí len stúpať. Mysleli sme, že je to bezriziková investícia,, ktorú stačí neprepákovať a držať...že na nej v čase nemôžeme prerobiť. Plyn šiel vtedy po 4-5 USD a bol po poklese z 12-14 USD... A išla zima...úplná logika, že to bol super obchod, tutovka..

Kúpili sme a prerábali. :roll: Ani neviem kolko som vtedy pustil žilou, možno 10 - 20 tisíc, ale plyn šiel dole a dole...Po čase padol až ku cene 1 USD...Bola to cena, ktorá nepokrývala ani náklady na ťažbu... Mysleli sme že komodita si musí udržať určitú cenu, ale bol to fatálny omyl... tá cena klesla tak extrémne, že plyn v USA bol takmer zadarmo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zaujimave, preco AH u tech akcii ako intc, nvda, amd radstie?

Btw nevedel by niekto vysvetlit ten vypredaj laikovi?
Je to preto ze doteraz trhy rastli a prinasali investorom nadpriemerne zisky. A kedze nic netrva vecne a pritom FED zvysil urokove sadzby tak investori vybrali zisky a presuvaju sa do menej rizikovych aktiv?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, chodec, vďaka za vysvetlenie. :D

Lukas, AH stúpa, celkovo sa dnes Nasdaq a teda tech držal lepšie ako SPY. AMD sa tiež držalo aj Micron. AMD ale nemá dobrú TA, aby mohlo ísť hore potrebovalo by správy. Správy ale väčšinou idú spolu s dobrou TA. Zajtra bude zrejme PM pri AMD vyššie, možno výrazne. Ak by trhy aj zajtra padali (už veľmi nepredpokladám), strhli by AMD zase nižšie. ER bude 24.10. Dobrý vstup by mohol byť, keď pôjde pár dní do strany. Poslednou dobou chýbajú veľké nákupné bloky za close cenu.

Dnes som celkom váhal nakúpiť v premarkete, ale po včerajšom výplachu som nemal veľmi chuť.

Edit: FED zrejme príliš rýchlo zvyšuje úrokové sadzby, to zvyšuje obavy a investori presúvali peniaze z akcií do dlhopisov. Teda ako si napísal Lukas.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa pedro.v »

AMD ma zle spravy lebo Intel oznamil nove CPU... :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ake konkretne myslis?
i9 9900k? Lebo o tom sa uz vie dlhsie ..
Okolo neho vladne kontroverzia ohladom testov.. ja by som povedal ze i9 uz je v cene. Ale tak kto vie.
Co skor bude dolezitejsie ci budu pokracovat vypredaje. Vcera a zaciatku dna sa trhy zacali recoverovat ale asi to bolo prilis skoro tak bohvie ci sa to nezopakuje opat. Dufam ze to uz bude ok. Lebo ak budu dalsie poklesy tak AMD moze spadnut na 22 / 20 .. pod 25 imho nie su ziadne poriadne supporty, akurat tak gapy

Btw zaujimave, vcera bolo odmietnutie na 26.20 a dneska tam stoji PM.
Bud je to pokus aby tymto sposobom cena prerazila 26.20 alebo len vypumpovany PM ludia pokupia a potom to vsetko zhodia dole. Akurat ale pozeram ze kazda tech akcia je v PM vyssie. Takej NVDA alebo INTC by som to mozno aj veril, ale AMD ...
Uz zacinam byt z toho paranoidny :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, tu mi nepríde, že je niečo manipulované. Všimni si, za bežných okolností povedzme, že je pohodový deň, AMD nemá žiadne správy. SPY povedzme robí +1%. Nasdaq ale robí +1,2 až 1,4% (rastie rýchlejšie za bežných okolností). AMD vtedy robí kľudne +2,5 až 4%, Nvidia +2 až 3%. Intel je dividendová akcia (rastové logicky rastú rýchlejšie), ten robí v takýchto situáciach +0,5 až 1%. Ak sú trhy červené, je to rovnako len inverzne. Vplýva nato výrazne aj TA indexov a akcií. Keď som urobil teraz tú stratu, bolo to preto, lebo trhy padali tak silno, že AMD trhalo suporty, kde som si myslel, že sa to zachytí. Nedávno bola aj opačná situácia, Nasdaq padol viac ako AMD, lebo AMD podržal suport. No ak by ho prerazil, pád by už bol pri AMD výrazne väčší.
Aj včera AH dvíhal rast trhov, dnes PM rovnako.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ach jaj .. ja som mal akurat velku poziciu od ~26.15 .. ako to zacalo stupat a nasledne spadol SPY behom chvilky o cca 20 bodov spanikaril som a rovno predal za 26.25 .. utrzil som nieco na poplatky .. ach jaj ..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ja som kúpil 500 @ 25,70. Tá tvoja kúpa za 26,15 bola dobrá, aj keď akcia potom klesla. Chýbalo málo a rezistenciu 26,60 by prerazila ale prišiel pokles na trhoch. Ja som vtedy ani nedýchal :lol: . Chcel som kúpiť v 25-ke a našťastie sa podarilo.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nevadi, sledoval som SPY ze ako sa sprava .. btw tych 20 bodov musim pozriet to je nejako vela. Ked celkovo urobil 40 ..
Anyway, ja som prekupil tu poziciu este nizsie s viacej shares akoze vela shares@25,75. Tiez som ani nedychal ked cena opierala 25.68.
Btw dobre si to trafil tych 25.70

Btw technicky to ale nevyzera uplne dobre, ja tam vidim falling wedge co je sice bullish pattern ale podla toho by cena mohla atakovat 24.98. Tiez si myslim ze ak bude rast tak len kratkodobo. Musim sa este na to pozriet, ale je tazke si urobit vlastny nazor ak clovek toho studuje vela a nema potricny background.

Dufam ze to co bolo dneska vidiet na tom SPY bolo dno a reversal .. snad to nebude mat dohru este v pondelok.
Kua najhorsie je ze u tohto brokera nemam sancu utiect v AH / PM.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Neviete pls poradit ako sa volaju futures na SP500, Russsel2k, Nasdaq, Dow Jones etc? Ak take existuju? Mozno to ale dovtedy najdem aj sam ..

Edit: Snad nieco ako E-Mini S&P 500 (ES), E-Mini NASDAQ 100 (NQ), and E-Mini Dow (YM).

Dik.

Edit: Teda Nasdaq 100 Futures by mali snad byt NQZ rok mesiac .. to je to co som pozeral
Resp mozno ta hlavna otazka .. ako a na com sa da vidiet celkovy stav trhu? Ja by som pozeral indexy lenze tie sa tiez obchoduju len pocas riadnych hodin. Existuje nieco co vie dat aku taku info pred samotnym otvorenim trhov? Okrem teda mozno Danych indexov na inych burzach ako TSE ktore otvaraju skorsie? Alebo ako to funguje? Staci naozaj len nasmerovanie, aby som vedel co zhruba hladat a ktorym smerom :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Na http://www.investing.com nájdeš indices futures, ak ti to pomôže.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, asi tento link konkrétne je pre teba zaujímavý:
https://m.investing.com/indices/indices-futures/" onclick="window.open(this.href);return false;

Od zajtrajška mám očakávania, že ER Netflixu by mohol trošku pozitívne pohnúť tech do optimizmu.
Prílohy
er.png
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Achjaj - nebo pada ..
Tie trhy sa nejako nemozu spamatat.

Zdalo sa mi to alebo sa dost nakupovali akcie AMD?
Vyzeralo to akoby bola snaha zavriet v zelenych cislach.
Strasna volatilita. Co pozeram ostatne tech tak tie nedopadli bohviejak.. mnohe.

Do ER este 6 trading dni
M: Co myslis co sa stane, udrzi sa ta cena alebo pojde nizsie?
Vyssie asi nepojde .. ved aktualne bol problem prerazit 26.50 nech sa dialo cokolvek ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

M: Totiz ja som povodne myslel ze by sa mohla dostat do svojho povodneho trendu po tych poklesoch, co by znamenalo ze do ER by mohla prist na cene 27 - 28.
Lenze ono to teraz postupne vyzera ze nepojde hore a skor by sla jemnym downtrendom az k ER a tam by prisla na 24.40 - 24.50?

Zatial sa ale stale este pohybuje v okoli 26.40. Tak ze co myslis ty ..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, už môžeš byť kľudný. AMD sa drží na 50 SMA a 8 SMA poz. križuje 10 SMA a tá ju bude ťahať hore, aj keby bola mierne horšia nálada na trhu. Rozhodujúci bude už až ER. Zváž, s akou veľkou pozíciou do neho pôjdeš. Ja som minulý rok išiel all-in do práve tohto ER a o pol hodinu som bol -4000 USD :lol: . Moja najväčšia strata. Vinu na tom má aj platforma FIO, inak by to bolo max. 2200. V podstate som to neodhadol zle, len trh so mnou súhlasil až o pol roka neskôr :lol: . No ak dopadne dobre, akcia pôjde na 45 (v priebehu pár mesiacov). Tam už sa ti oplatí držať, nerobiť ,,rýchle trejdy". Ja idem do ER s 1000 shares. Ak pôjde hore, už dokupovať nebudem (budem držať) a budem sa sústrediť viac na PLX.

SPY a NDX sa odrazili od 200 SMA. No ak v nabližších dňoch ju znova podlezú, nebude to veľmi na držanie AMD. Zámerne to píšem, keď je zelený deň. K ER ešte napíšem neskôr. Dnes je ER Netflixu, IBM, bude sa večer teda hýbať aj AMD.
Pripájam graf: defaultne je s 50 SMA a 200 SMA. Je to na stockcharts.com. Myslím, že si chvíľu konečne oddýchneme :lol:
Prílohy
amd1610.png
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No, isiel som prec ze snad sa nic nestane a pojde len do strany a medzitym si rozmyslim co s tym a pridem k takemuto prekvapeniu.. takze sa predsalen vratila do svojho trendoveho kanala, snad ho aj udrzi.

Ja som si vravel ze pokial SP500 znova spadne pod resp. neudrzi 200 SMA tak je s najvacsou pravdepodobnostou niekde problem. A treba ist prec .. lebo to by uz bolo myslim treti krat behom kratkej doby.

S tym ER sa budem musiet rozhodnut, nie som este rozhodnuty ..
Budem musiet popozerat vsetko mozne info co je k tomu vobec dostupne.
Prednedavnom som bol za, ze to beatnu .. ale tazko povedat zatial je to len vnutorny pocit a ked budu info a ten zaver spravim na zaklade niecoho racionalneho potom lahsie znesiem pripadnu prehru :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Vcera som akurat pisal prispevok ktory mi opat neodoslalo. Tak som sa na to uz potom vykaslal.

Akurat som tam pisal ze som nejaky skepticky ohladom trhov ( moznost ze vypredaj bude pokracovat dalsimi poklesmi ) a ze si neviem predstavit AMD@45.
Na to by muselo byt vsetko bez chybicky .. Fundamenty, zverejnenia, produkty + Intel odlozit svoj 10nm proces opat etc.
Dokym nebude vid vyssie tak budu vzdy blaznive predaje len co cena zamieri trosku vyssie.
Vcera som zvazoval predaj pri open-e ale nebol som zial pri stroji co je skoda. Pozeral som totiz po ER Netflix ludia hned predavali AH a PM + do toho Futures SP500 v cervench cislach, ratal som ze budu obavy z FED meetingu ( ked tie poklesy su zapricinene aj zvysujucimi sa sadzabami ) + to co som napisal vyssie o tych predajoch. Cize to boli moje myslienky za tym preco som chcel predavat. Akurat sa to cele vyvrbilo inak a musel byt niekde inde.
Dnes to nevyzera moc pozitivne...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukas-svk napísal:Vcera som akurat pisal prispevok ktory mi opat neodoslalo.
Ak píšeš príspevok dlhšiu dobu, pred odoslaním si to radšej ulož do cache ( zozadu vymodriť text - right click - kopirovať )

Pozeral som totiz po ER Netflix ludia hned predavali AH a PM + do toho Futures SP500 v cervench cislach,
Netflix je šialene vysoko. Zverejnil vynikajúco a vyskočil +18%. Cena sa držala celé AH, no bol to velmi dobrý kandidát na pullback.
Prečo? Stačí sa pozrieť na zisky. Tento rok eps cca 3. P/E 147... Priemer odvetvia je 64 a sektoru 13.
Cena ráta s tým, že zisky prudko porastú. Oni rastú, ale nie až tak rýchlo ako cena akcie. Tá je predražená a preto dostal jeden downgrade. Po ňom si mnoho ľudí uvedomilo, že pri tej cene sa netreba hrnúť do nákupov...Nemal to kto tlačiť hore a velkí hráči vyberali zisky.
Prílohy
NFLX  up po zv a potom pullback.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
borovickar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 03 02, 2015 10:57 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa borovickar »

Ja uvazujem ze vyberiem nejake zisky a predam 20-25% pozicie pred ER AMD. Ale je to boj medzi greedy a fear. Pri sucasnom EPS sa mi zda cena nadhodnotena. Neviem ci daju v blizkej buducnosti 1.5-2.0 USD EPS aby podporili cenu akcie na cca 35-45 USD.
Obavam sa aby to cele nepadlo niekde na 15 USD aj vzhladom na celkovu naladu na trhoch. A potom sa to bude cele roky tahat pomaly k 30ke .
No buduci tyzden bude tazky. :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som uvazoval presne podobne ale s celou poziciou na 28.50.
Lebo sa mi to zdalo ako dobry deal .. velmi pravdepodobne by som kupoval spat okolo tej 27 .. ale to je uz teraz jedno :)

Jo ta nalada na trhoch nie je dobra. Tiez sa obavam. Predpovede su ze by SPX mohol testovat 2700 hranicu
Extra negativne spravy zacali spominat vyrocie crashu - 19 oct 1987


Juggler: ja som prave nemyslel ze kupit samotny netflix, jeho cena spolocne napr s amazonom je proste vysoka. Ja som to skor myslel tak ze ER netflixu ( resp. ocakavanie ) akoby potiahlo tech trosku vyssie a preto aj AMD vystartovalo smerom hore. ( close na 28.23 alebo tak nejak )
Po zverejneni zacal v AH netflix pomaly klesat a myslel som ze rovnako sa bude spravat aj AMD + futures + pattern ked kazdy skok AMD vyssie je hned agresivne predavany .. takze som myslel ze tak na 70% pojde z AH/PM dole hned po open.
Vravel som si ze 28,50 je dobry deal a pokial bude dalej rast tak sa na to vykaslem a uz nekupim resp mozno par akcii a pokial by klesla s najvacsou pravdepodobnostou by osm ju kupil spat.
Akurat vravim musel som byt inde cize sa to nedalo uskutocnit.

Som zvedavy na dneskajsok. Lebo zatial to vyzera vcelku pozitivne, ale mozno sa to zmeni smerom ku close ..

Jo s tymi prispevkami .. ja bezne robievam ctrl + a a ctrl+c pre istotu ked pisem prispevok este k inej cinnosti a trva to dlho. Vela krat ale zabudnem :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal:samotny netflix, jeho cena spolocne napr s amazonom je proste vysoka.
Tak to bolo aj pred 5 rokmi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

https://markets.businessinsider.com/new ... 1027634438" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw to co sa deje .. . cista bolest.
Ja som tu nieco robil a medzitym sa to zosunulo ..

Pre niekoho dobra oportunita..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak, dnesok bol vcelku zly.
AMD vcelku rychlo spadlo o 11 percent.
Ja som zial nejak rozumne nezaregoval co znamena ze prisla strata.
Mozno nazor od skusenych, nejaky nazor. Co urobit proste zobrat stratu pripadne zvolit inu akciu(e) ktore sa sa nespravaju takto.
Alebo skusit pockat do ER? Co je riziko ze bude miss a este aj riziko mozneho downside kvoli nalade na trhu?
ER by ale teoreticky mohlo katapultovat cenu vyssie a znizit straty. ( neviem ale ci to za to stoji vzhladom na to ako sa ta akcia sprava ). Pripadne to uplne zabalit a proste zatial cakat?
Nepanikarim, akokolvek to dopadne tak to panikou aj tak neovplyvnim.

Dik za rady/nazory.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa pedro.v »

1. nikdy nerob obchod v ktorom nemas exit plan.
2. vzdy maj exit plan
3. nikdy neriskuj v jednom obchode viac ako 1% svojho konta
4. cena nie je nikdyy privysoka ani prinizka
5. strata je sucast obchodovania a musis ju prijat rovnako ako aj zisk

robis day trading alebo swing trading?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Hlavne je dobre sa na peniaze ktore sme urcili na trejdovanie/investovanie neviazat. Ked ma v tom niekto povedzme tych 50K € co je rozumna suma z ktorej sa uz da generovat nejaky slusnejsi zisk, tak tie ciastkove zisky/straty lietaju neuveritelnym sposobom hore-dolu. Podstatne je iba aby konecny vysledok bol zisk-co najvyssi, medzivysledky nie su podstatne.

Osobne obdivujem traderov ktory to maju ako jediny zdroj svojich prijmov, to mozu robit len skutocni profici. Ked som vcera pozeral co robia trhy s mojim portfoliom, tak to bolo smutne. Ale silu mi dava to, ze som v minulosti zazil aj velku rally, ked boli vybrate dobre kone a tie aj isli pekne hore. Treba aspon trochu uvediet co robit a byt optimistom, nehnevat sa na nikoho ani na seba- to nema vyznam, treba to brat tak ze je to iba hra a ten presah do osobnych financii si nevsimat. Aby bola hra vzrusujuca, tak musi byt v banku aj slusna kopa-inac to nema vyznam.. Cele je to v prvom rade iba o tom aby to clovek psychicky v pohode prezil a nezmatkoval.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

@Pedro: Jasne to som uz stihol pochopit pretoze potom uplne doslova plati aj tvoj bod 4.
Clovek nevie kedy odist a povedat toto je uz dostatocny zisk, toto je uz prilis vysoka strata
3.) Ano. Len ja som nechcel tradeovat ale skor investovat. Dostalo ma zial to ze tie pohyby pri vacsej ciastke su naozaj vyrazne. Toto musi clovek zvladat. A pri AMD tie swingy su naozaj dost velke aj intraday.
4.) zalezi ako to myslis - ci v pozitivnom zmysle slova alebo aj negativnom ako som pisal vyssie.
Pre tradera to bude asi jedno ... toho zaujima kratkodoby horizont.
5.) Jo. Ved to je presne to co sa aj udialo. V tomto pripade som siel do ER s tym ze by s najvacsou pravdepodobnostou nemali miss-nut. Ocakavania boli vysoke. No a zial som si vybral astronomicku stratu. Ale tak co s tym nic nespravim. Taky je zivot.

Zial cely oktober je kruty v tom co sa udialo.

Moja chyba napr bol atiez ze som si nevsimal nic ine iba tu akciu .. a to dost dlho.
Nakoniec som tie akcie predal s astronomickou stratou, lebo som stratil vieru v to ze to co sa deje na trhu tak rychlo skonci + ze akcia AMD nebude mrtva cely Q4 .. co asi nakoniec nebude kedze maju vypustit novu grafiku a amju zacat pustat info ohladom 7nm procesorov.
Bal som as ale ze spadne este k 15 .. + dobre zverejnenie INTC kde absolutne neviem posudit dopad toho zverejnenia na AMD.
Otazka je tiez ci v case ked AMD bude vypustat nove produkty nepride intel uz konecne s 10nm.

Jo a este k tomu AMAZON a GOOGLE nezverejnili dobre co ma zasa dalsie nasledky ..
Keby som mal take stastie v nacasovani dobreho vstupu ake som mal v nacasovani zleho .. to by bola vec :-)
Cize nic moc.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Lukáš, nie si v tom sám. Ja som tiež vymazal skoro 50% účtu a potom som to musel odmakať. Viem aké pocity asi prežívaš. Podstatné je, či si veríš, že to dokážeš systémom, ktorý obchoduješ vrátiť späť. Ja som sa pred necelým mesiacom vôbec nepreviedol, ale na druhej strane verím tomu, čo obchodujem a viem, aké čísla dokážem spraviť, len sa musím držať stratégie. Som na tom podobne ako ty. Ak nebudeš tlačiť na pílu a vieš byť ziskový, tak to časom dobehneš.

Hlavu hore sú to len peniaze. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa jogo »

Lukas, tu ti skopírujem môj príspevok z 13.6.2018, ktorý som napísal Martinovi: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=480" onclick="window.open(this.href);return false;
Nákup za celý účet, v jeden deň, pred break-outom, po 10% korekcii, to "nem dobre vyzerá" z hľadiska money managementu.
Aj taký trader, ako Juggler, si dovolí naložiť do jednej akcie maximálne 10% účtu.
Vyššie riziko prináša vyššie zisky, ale aj vyššie straty. Počítaš so scenárom 10% GAP dole mimo burzových hodín alebo pri konferencii vo štvrtok?
Veľkosť tvojho účtu už ani pre teba není zanedbatelná(tuším dvojnásobok ročného platu). To je tak 10 rokov sporenia pri bežnej spotrebe primeranej platu.
Ak si to fundamentálne videl posledný mesiac na testovanie all-time high, tak si pozície nemal zatvárať, ale postupne dokupovať do rastu. Keďže si však zisky vyberal, tak navýšiť teraz veľkosť pozície na celý účet tj. trojnásobne väčšiu pozíciu, ako bežne otváraš je oneskorené. Čo sa včera zmenilo, že si zrazu ochotný otvoriť 3x väčšiu pozíciu, ako si bežne otváral posledný mesiac?
p.s: Možno som ti svoje výhrady mal napísať až po uzavretí pozícii, aby som ťa neovplyvnil a neskaziť ti prípadný krásny zisk, ale mudrovať po funuse, čo si mal robiť, by mi pripadalo, ako hlásiť ziskové obchody po ich uzavretí.
Prečítaj si aj ďalšie pokračovanie debaty, nebudem to tu všetko kopírovať.

Po tomto mojom príspevku Martin uzavrel pozície a AMD ešte chvíľu rástlo. Mal som z toho horší pocit, ako keby som zavrel tu pozíciu na svojom vlastnom účte a pozeral, ako mi uteká fiktívny zisk. Našťastie AMD skorigovalo pod Martinovú predajnú cenu a tak mal možnosť znova naskočiť do predošlej veľkej pozície.(ale nenaskočil)
Vtedy som sa zariekol, že už viac nikomu nebudem radiť, čo má robiť so svojou otvorenou pozíciou. Preto keď som videl tvoje obrovské pozície bez SL, tak som mlčal.
Adammd obchodoval podobným hurá systémom ako ty, ale nakoniec tu stratu vysedel...či ty budeš mať podobné sťastie...to neviem. Mal by si hlavne popracovať na money managemente.


Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

To je tazke .. na jednej strane je tam strata ( a dost velka ) a na druhej strane neistota - AMD nevyzera na to ze by malo stupat tak vysoko .. to bol hype vo velkej miere zalozeny na tom ze
- Intel ma problemy s dodavkami
- AMD sa dari kradnut marketshare Intelu jednak v DC ( velky podiel, velky balik )
- jednak v PC a aj podiel resp rozsirenie novych produktov. ( Epyc v DC ..)

+ teraz v ER pomenuty prebytok GPU kvoli crypto ( horsie predaje )

Nakoniec sa ukazuje ze Intel asi az take problemy nema ked beatol Q3 a este ma aj raisol guidance na Q4.
Epyc rozsirenie zatial nic moc. Myslim ze niekde som zazrel ze plan bol mid single digit na Q3 a high single digit na Q4 ( to musim najst )
- Neviem si moc predtavit ze by sa mohla opat dostat na 25 v case ked zacne realne superenie Intel 10nm vs AMD 7nm.
Ale ja sa velmi lahko mylim cize opak moze byt pravdou.
Dokonca som ani nevnimal varovne signaly ako reakciu trhu na letter od CEO Intelu a pod ..
Holt bol som prilis bullish a isty ze to dopadne dobre ..

Inak tazko povedat AMD moze sklznut k 15 .. na zaklade cisto Earnings by malo stat tak 9
Ak by som zobral ze P/E by bolo 20 - 30 ako tak normalna hodnota ( aj ked asi nie oproti napr Intelu ) tak SP so 100 premiou by bola kolko .. 20usd? A aj to by mohol byt opat hype ktory by cenu dostal na taku hodnotu.

No a teraz je otazka potencial ist dole k 15 ( sell-off ) alebo mozno az k 9 s tym ze stale nikto nevie kde pri dnesnej situacii na trhu je dno .. spoliehat nato ze bude dalsi hype a ludia urobia opat tu istu chybu? .. ja neviem.
Nie som v tom dobry takze tazko povedat ale, neznie to ako dobry deal.

Len to je mozno len teraz prilis negativny pohlad na vec po nedavnej udalosti.
Preto je vzdy dobre dostat nejaky nazor od ludi ktori nie su nijak ovplyvneni aby do rozhodovania nevstupovali emocie.
Technicky keby AMD spadlo k 14-16 stale by bolo vo svojom trende ktory ma od roku 2015 ( neviem kedy prislo nove vedenie a nove produkty ). Druha vec ze AMD je stale hore 100 percent aj po tomto obrovskom poklese .. Myslim ze tentoraz si ludia budu davat ovela vacsi pozor a cena nebude rast prilis rychlo a a prilis vysoko. To by chcelo nazor niekoho dalsieho.

Jogo a k tej rade.. tak je to na tebe, tvoje rozhodnutie pomoct alebo nepomoct ti nikto nemoze vycitat.
Vidis v pripade Martina to splnilo ucel, lebo si mu ponukol iny pohlad na vec a on ho akceptoval.

U mna je to takto - ak mam schopnost niekomu pomoct a chcem pomoct vtedy idem do toho naplno.
Cize by som asi napisal svoj pohlad na vec aj co by som urobil ja. No a mohlo by to byt odmietnute, ale tak co .. to nikoho nic nestoji. Myslim ze toto forum je tu prave aj na to aby ludia vyjadrili svoj nazor pripadne druhym pomohli.

Edit:
Rado: no ved jo .. ved co s tym uz teraz. :)
A system .. no, to by bolo vidno z mojich prispevkov .. co teda moc nie je.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal: - AMD sa dari kradnut marketshare Intelu jednak v DC ( velky podiel, velky balik )
Aj ked to je pravda, vies ci ten fakt je uz zabudovany do ceny AMD a INTC, alebo nie?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

To je jeden z bodov na zaklade ktoreho si myslim ze ta cena vyletela tak vysoko.
- to ci to je ale pravda? Moj nazor - na strane SP AMD to bol faktor. Vela ludi myslim rozmyslalo prave tym smerom ze Intel ma takmer 100% trhu v DC so xeonmi a AMD nema co stratit. Ten podiel je dost velky a ak by AMD utrhlo len 10 percent uz by to znamenalo velky balik. Zaroven marza na Serverovych CPUs je ovela vyssia a aj ked by AMD robilo to co v hisotrii robilo ze by predavalo za nizsie ceny, stale by to bol pre firmu velkosti AMD ( small cap/mid cap ) velky balik. Tie spravy boli take ze Intel ma problem s 10nm procesom a tym padom nevie zmensit velkosti ich chipov a tym padom nevie ponuknut tolko jadier per socket ako AMD. Zaroven existovali(u) security flaws v Intel procesoroch ktore po ich fixnuti ( sw/hw ) maju nizsi vykon - dokonca v niektorych cinnostiach vyrazne. Preto by teoreticky mohol byt tlak na upgrade. + pre amd a - pre intel. Lenze ono to imho takto nefunguje. Castokrat su aj technicke prekazky preco niekto nekupi dalsie servery s AMD procesorom a radsej caka na Intel. Intel ma navyse ako znacka stale velmi dobre meno v DC. A ci ten fakt je zabudovany do ceny? Kto to povie s urcitostou? To asi nikto nedokaze .. to je asi aj dood preco jeden analytik da PT a odovodni to presne tym co iny analytik poprie.

Je ale fakt ze predaje v normalnom PC segmente idu hore a aspon na zaklade toho co spominali ER calle + Amd sa chce fokusovat na nove produkty ktore by mali zvysit predaje ( ale to az v 2019 ). Teraz v novembri zacu hypeovat s 7nm .. chcu releasnut GK pre DC na 7nm. Dokonca medzi AMD bulls je rozsireny nazor ze AMD bude v spolupraci s TSMC vzdy v predu co sa tyka vyrobneho procesu :) A to je opat zalozene na tom ze Intel tak dlho ma problem prejst na 10nm.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už to ide na Ameriku?

Wall Street’s S&P 500 is down -0.56% on the year

MSCI All-Country World Index, a barometer of world stocks, has declined -7.39% on fears of a full-blown trade war
In Europe, there is blood on the streets.
The German DAX Performance Index has fallen -13.28% this year.
Italy's FTSE MIB is lower -14% on the year

K tomu UK -10%

....Ázia: Nikkei okolo -7%, Shangai -23%, Hang Seng -19%, Kospi -17%


“It’s really an indication that a global bear market has probably already started,” said Albert Edwards, global strategist at Societe Generale, who spoke with Reuters, adding that technical indicators, such as the breadth of the market - pointed to the same conclusion.

A dodal, že kým sa vraví, že ,,ryba smrdí od hlavy,, tak na trhoch ,,smrdí od chvosta,,.

Kým optimisti čakajú ešte 20% rally, čoraz viac ľudí to vidí na pád trhov v 2019.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Super, dokonca zatial odhady pre pokles spy
optimisticka ze spadne na uroven februara .. pesimisticka zatial 2300pt
Uz sa to ani nenazyva sell-off ale korekcia.

Este aj media vravia ved este nevidime strach, nevidime tie panicke predaje, bude to este horsie pripravte sa.
Btw s tymi indexami to nie je tak ze vsetko so vsetkym suvisi?
Tj. je problem na US burze, nasledne otvori Japonska burza o den neskor rano a tam sa to prejavi tiez?

Rado: Mam otazku, skusim sem alebo pripadne skusim PM, lebo neviem ci to tu sledujes.

Ak niekto nakupi stocks a pricom cena klesne vyrazne .. co vlastne moze robit? Su nejake opcne strategie?
Predpokladam ze moze predavat calls ( ako si vravel ) covered call .. existuje nieco ine?
Ak je nakupna cena vs terajsia cena vyrazne odlisna? Stale sa oplati predavat covered calls?

Dik
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Ut 30 10, 2018 2:44 am, upravené celkom 1 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Bull and bear market od roku 1926.
Prílohy
bullbear.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"