Denný pokec o tradingu a o akciách

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Rado: ked vznikne opcny kontrakt tak sa nezaratava do volume?
Ja som myslel ze ked vznikne opcny kontrakt tak interest + 1 a aj volume + 1 , ked ked je predany inemu ucastnikovi tak tiez volume + 1 .. ci nie je to tak?
Volume reprezentuje pocet predanych kontraktov ale nie tych ktore vznikli a zanikli?


Btw neviem ci sa mi to zda alebo priskocil niekto vacsi a kupuje?
Keby podrzala aspon aspon tu 31 usd hranicu :)
Ked neudrzi normalne budem musiet pomyslat na predaj :-)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Vznik kontraktu aj jeho zánik sa započíta aj do volume. Na druhej strane, ak nevzniknú nové kontrakty, tak volume môže byť menšie ako OI.
OI je dobré sledovať, aby si vedel, či sa do akcie pumpujú peniaze alebo naopak. Tiež vieš z toho zistiť silu trendu. Ak vznikajú nové kontrakty, tak je pohyb silný. Opak zasa bude znamenať oslabenie.

BTW nech vám AMD narastie aspoň na 50$ a už bude zaujímavá aj pre mňa. Takto vysoko volatilná akcia je ideálna na obchodovanie kalendárnych spreadov. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Buggy: ides do MU? :) Teraz pri tom poklese?
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

uvidim, ako sa to bude vyvyjat pocas mimo obchodnych hodin. Mam pocit, ze sa to do novej seansy doladi a dalsi pohyb uz nebude nejak vyznamny a tak skoro. TLRY uzavrelo uz uplne pokojne po cca 170, co by mohlo byt nadejne na rychly zisk v kratkom case, aj ked samozrejme s velkym rizikom. Bohuzial vykazom absolutne nerozumiem, takze si nespravim odborny nazor na ferove ocenenie, ale tak nejak to vnimam, ze do oktobra by to krachnut nemalo, vzhladom k tomu, ze dovtedy bude asi rast hype na potencial rastu predaja kvoli planovanemu uvolneniu legislativy a tiez, ze je dost malo akcii volnych a skoro vsetky drzia zamestnanci do januara. Bude im asi dost zalezat, aby im nove akciove mega majetky nevyfucali do prazdna, kym sa nebudu moct firemnych akcii zbavit.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja by som inak do TLRY asi nesiel .. pozri ake velke pohyby ta akcia robi .. dneska zavrela -17 percent
Dost velke riziko imho. Ale neodradzam ta ..

Mozno zakratko budu na burze dalsie taketo firmy, bude vacsia konkurencia a cena akcie pojde rychlo dole ..
Uz teraz su nejake kanadske ako CGC, Cronos ...tie kanadske budu legal tusim 17 oktobra .. mozno tam by som to preskumal.
Tam to zrejme ma sancu rast nasledne viac. Ale nesondoval som velmi po tom.

Ten Mu som myslel teraz AH, ja si myslim ze uz to lepsie nebude, ze casom bude rast. Spravia buyback a pojde k 50 :)
Casom aspon uvidim ci som si myslel dobre.
AH bol MU kupitelny za 45,75

Inak nepozeral som ze NVDA vzdy klesne ked ma nejaky dolezity event ako ER alebo novy model :)
To by nemuselo byt na zahodenie preskumat.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

https://www.streetinsider.com/Credit+Ra ... 29748.html" onclick="window.open(this.href);return false;
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

lukas-svk: Ak som to nespominal, tak sorry, do TLRY mi islo naozaj iba o daytrade, maximalne swing, takze hodiny az dni. Na dlhsie fakt skor CGC, ale kedze rozpocet je velmi napnuty, tak to chce silno zvazit, kde to ma vacsiu sancu podrast max v horizonte mesiaca.

Martin7: ked si tomu dal este sancu a pri pomerne vysokej cene, stale teda AMD vidis vyvoj, ako si pisal naposledy? Myslim, cesta k 36 este do ER?
Naposledy upravil/-a buggy v Pi 21 09, 2018 1:40 pm, upravené celkom 1 krát.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Rado: dik.
Cize asi som proste len neuvedomil ze volume reprezentuje pocet kontraktov za sledovane obdobie. Napr ked pozeram YF .. to ma tyzdenne. Volume moze iba rast a ide opat od nuly dalsi tyzden.
Ako to funguje s tym OI? Ked pozeram jednotlive tyzdne. Ak niekto ma otvoreny kontrakt s expiraciou napr o 3 tyzdne neskor a nezavrie tak ten OI je uz teraz premietnuty do dalsich tyzdnov alebo nie? Ak zavrie tak sa ten OI zmeni rovno pre vsetky dane tyzdne? ( moj predpoklad je ze ano, lebo kupit opciu s platnostou od nejakeho casu v buducnosti asi nejde a napriek tomu vidim v buducich tyzdnoch nejake OI )

Cize OI moze byt vyssi ako voume ak v danom jednom tyzdni nevzniknu nove kontrakty ( volume sa nezmeni ) ale OI bude vyssie cislo reprezentovane kontraktami z predosleho obdobia. Dufam ze to chapem spravne ...

Edit: Buggy imho teraz je to hop alebo trop .. bud udrzi 30/31 nejaky cas a zacne rast alebo sklzne pod 30 pripadne az k 27.

Napr na grafe je z technickeho hladiska 3 drives pattern po ktorom je vysoka pravdepodobnost obratu trendu ( v nasom pripade smerom dole ), je tam potom este ten pennant co by mohlo znamenat rast, MACD sa zacina otacat co by mohol byt rast, RSI je tiez vyklesane co by mohlo znamenat rast. To je tazko presne povedat, pozitivne spravy su, PT su, mozno aj kvartal beatne, zatial sa neobjavila ziadna vacsia negativna sprava (okrem faktu ze AMD zatvaralo 4 - 5 dni v rade RED ), vsetko vyzera ze ide podla planu ( co sa tyka planovaneho releasu novych produktov ). A najma ked si vsimnes jeho vypla SL a asi chcel naozaj dat tomu sancu ked bola prilezitost nakupit za takmer identicku cenu.

Ale tiez ako pozeram tak ma vcelku pech, to by jedneho aj nastvat mohlo .. Zrovna to tak vyslo ze predaje nizsie nakup vyssie.

Ja som zvedavy, snad sa udrzi nad 30 .. teraz posledny den ku koncu bolo citit jemne ozivenie, uz bolo viac nakupov, aj ked stale nizsi objem. Ja ak by som neurobil zle rozhodnutie pri tej 33 tak by som zrejme velmi opatrne nakupoval prave v pasme 30 - 31 s tym ze by som akceptoval riziko poklesu tak max dolar na akciu. Len ja uz mam kupene a drzim.

Edit: Jefferies analyst Mark Lipacis raised his price target for AMD (AMD) to $36 from $30 after Fubon Research reported this week that demand for x86 micro processing units would outstrip Intel's (INTC) ability to supply by 15% in Q4 and that Intel would likely be supply constrained into Q2 of 2019. ...

Dalsi PT, zasa to nedopadne dobre ...
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Buggy, zatiaľ sa celkom pekne AMD drží. Včera to dobre odhadol Lukas, sám som premýšľal, či som to včera nemal v predpredaji alebo hneď po otvorení predať, konkrétne som zvažoval dať hneď SL na 32,05 keď išla k 32,20 aby som to nepokazil ak by náhodou išla hore. Potom bol druhý vrchol nižší, ale tretí vyšší ako druhý, tak už som zvažoval SL až na 31,45, 25, 05. Stále teda bola šanca rastu. Nakoniec ale predávali. Neprišiel ale obrovský výplach, tak som sa vrátil späť. Myslím, že podľa denného grafu ale potrebuje vyklesať viac. Denné MACD sa práve negatívne križuje avšak mierne stúpanie akcie by ho ešte vedelo skorigovať pozitívne, tak sa to bežne deje už dlhšie. Ak sa dnes udrží a nepodlezie 30,60, bude už väčšia pravdepodosť rastu budúci týžďeň.
Ja ale stále nechávam veľkú rezervu na dokup nižšie.

K Micronu: to že je výhľad na pamäte horší nie je iba problém Micronu, ale platí to pre pamäťový trh celkovo, teda aj Hynix a Samsung. Sranda je, že vychádzam ešte z analýzy z roku 2017, ktorá je samozrejme korigovaná ale nič zásadné sa nezmenilo. :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Tak som sa rozhodol pre MU na najblizsi tyzden. Mozte bezpecne kupovat AMD :)

IN MU@43,85
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

lukas-svk napísal: Ako to funguje s tym OI? Ked pozeram jednotlive tyzdne. Ak niekto ma otvoreny kontrakt s expiraciou napr o 3 tyzdne neskor a nezavrie tak ten OI je uz teraz premietnuty do dalsich tyzdnov alebo nie? Ak zavrie tak sa ten OI zmeni rovno pre vsetky dane tyzdne? ( moj predpoklad je ze ano, lebo kupit opciu s platnostou od nejakeho casu v buducnosti asi nejde a napriek tomu vidim v buducich tyzdnoch nejake OI )

Cize OI moze byt vyssi ako voume ak v danom jednom tyzdni nevzniknu nove kontrakty ( volume sa nezmeni ) ale OI bude vyssie cislo reprezentovane kontraktami z predosleho obdobia. Dufam ze to chapem spravne ...
V prvom rade si musíš uvedomiť ako je definovaný opčný kontrakt. Ten definuje strike a expirácia. To znamená, že ak dnes medzi nami dvoma uzavrieme obchod s expiráciou december 2019 na striku 55 (nedefinujem podklad), tak ak sa pozrieš na opcie v decembri 2019 na strike 55, tak tam nájdeš OI 1. Tento kontrakt nebude na striku 55 nikde inde zaevidovaný. Ak sa pozrieš na opcie s expiráciou o týždeň ani o mesiac, či o pol roka. Iba december 2019. Ten tam bude svietiť pokiaľ sa neuzavrie a je jedno koľkokrát ho jeden z nás predá.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin: myslis ze ten povodny uptrend teraz bude rezistencia? Ak tam bol uz dva krat pokus vratit sa do toho trendu neuspesne, nedavalo by zmysel vystupit prave tam a pockat co sa udeje a pripadne kupit kusok nad? ( iba taka naivna myslienka )
To potom vychadza ze by to bolo niekde v okoli 33 ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

pozeram ze nastala prudka zmena :) tak potom ta otazka je bezpredmetna.
Zaujimavy priebeh aj tak ..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes som mal radšej urobiť len daytrade :D . Patern síce vyzerá divne - nedobre, ale toto je akumulácia pravdepodobne na all time high. Dnešný deň PT pumpa a následne výpredaj, je však piatok, bolo veľa opcií CALL 32 aj PUT 30, akcia prebehla viac pásiem. Piatky vynechávam z TA. AMD nemá dobrú TA momentálne (na veľký rast). Zároveň po raste zase vyklesala. Tie súčasné PT ju nemajú dostať hore, len ju ,,vybiť" bez silného prepadu. Snáď sa mi podarí nájsť vhodný moment a nakúpiť do plna. Za close cenu bol dnes veľký nákup 8,5 mil. shares, je aj celkom veľké AH volume.

Celkom mi robí radosť aj PLX, za posledné 3 dni +40%. Podarili sa nejaké testy.

Buggy, držím palce s Micronom, možno by si to mal rozdeliť a niečo dať aj do AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No ono pondelok/utorok to vyzera na break .. ja som zasa zistil ze keby si oznacujem inou farbou to co na tom grafe najdem tak na minutovom grafe potom vidim.
Ta 32.40 bola rezistencia ktoru som mal uz urcenu a zaroven to bola horna hrana toho pennantu. Skoda ze som neporiadnik.
Myslis ze to mnozsvo akcii za close nebol len velky nakup aby ta akcia nespadla pod 31 support a nezacala sa sunut smerom dole? Lebo tam je zasa dolna hrana toho pennantu a uz minule som rozmyslal ze ak toto vidim ja bohvie kolko ludi prislo k rovnakemu zisteniu a mozno niekto ma proste svoje zaujmy a aj tymto sposobom dokaze oplyvnovat spravanie na trhu... proste obetuje nejake $$ aby sa dostal k este vacsim $$ v buducnosti. Ale to len mozno zvelicujem a je to cele pritiahnute za vlasy :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, väčšinou big boys robia veľký nákup za close cenu (alebo predaj) keď chcú niečo držať aby minimálne ovplyvnili cenu, keď manipulujú je to počas priebehu riadnych hodín. Pamätám si začiatkom tohto roka, keď bola aféra s Intelom meldown a spectre.
AMD rástlo + cca 1 USD na akciu, cena bola vtedy okolo 12-13, pri volume niečo cez 50 miliónov shares (vtedy to bolo normálne, skôr viacej). Zrazu behom 5 minút akcia spadla o 55 centov a volume narástlo za 5 minút o ďalších 55 miliónov. Na grafe obrovská jama a o 2-3 minúty tie isté prachy niekto vrazil do Intelu. Na grafe Intelu obrovský inverzný hrb a obrovský nárast volume. Ak by sa to stalo za close cenu, prejavilo by sa to úplne minimálne, možno vôbec.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin: Dik
Rozmyslal som preco by toto robili..

To co ma v rychlosti napadlo je:
Zisk: Akumulacia pred nejakym rastom
Kontrola ceny: Ak by bolo potrbne brzdit prilisny vzostup ceny alebo stlacit cenu dole.

Pozeral som konecne ( toto som asi mal spravit ako prve ) graf v dlhodobejsom horizonte.
Je to zaujimave. Aktualny trend je uz cca od 9.
Cena je vo vnutri trendoveho kanala ktory sa rozsiruje.
Od zaciatku trendu cena stupla o viac nez 90% nasledovana zhruba 15 percentnou korekciou
Pocas tej korekcie cena oscilovala az kym neprisiel nejaky katalyzator ( earnings ).
Nasledne zacala rast a vyrastla o dalsich zhruba 90 percent na dnesne maxima ( 34 ).
A nasleduje korekcia opat.
Ak by sme pripustili ze to bude rovnakych 15 percent tak sa cena dostane az k vacsiemu supportu ~ 28,30
Cena by mohla oscilovat medzi 33,50 - 28 ( 28,50) az do earnings. Ak zverejni dobre mohla by vystartovat hore o dalsich zhruba 90 percent co by znamenalo niekde k 65 usd ..

Co je ale dolezite ak to bude pravda tym padom nie som v dobrej pozicii. Mam vcelku dost shares ..
Neviem, aktualne mi pride pravdepodobnejsi pokles nez rast.
Ten pokles by daval zmysel aj z pohladu indikatorov.

Na hodinovom grafe to vyzera 50/50 rast/pokles ..
Skoda .. ta 33 by bola dobra alternativa na exit.

Co myslis? Co sa udeje? Ja sa nejak budem musiet rozhodnut ze co s tymto lebo to nevyzera dobre..

No a v suvislosti s dlhodobejsim horizontom mi ta akumulacia shares bez vplyvu na cenu ( smerom hore pri nakupe ) pride ako logicky krok .. Pretoze oni ten balik shares vedia vyuzit na vystrasenie ludi s long poziciami a verim ze mnoho z nich vo vidine dalsieho rastu nakupilo dost vysoko a ak by sa objavila cena 2x tak imho vela ludi to zabali so stratou. A ak by ich nevyuzili tak pri nasledujucom raste to bude len dalsie plus. Ta akumulacia by ale aj mohla znamenat ze earnings zrejme dopadne dobre, verim ze to maju dobre zratane :)
Len opat, neviem ci moje myslienky maju spravny smer :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

OUT ALL@31.9
Som inak frustrovany z toho, sam napisem o tom pennante, nakoniec to ide cele hore ( neviem zatial na zaklade coho, to musim zistit ). Silne nakupy, dokonca nakupy na pri prekupenej RSI, pri najvyssich cenach pocas dna ..
Ani som to nekupoval naspat, kaslem na to ..
Najhorsie je drzat tu akciu pocas prepadov skoro 2 tyzdne a ked pride rast tak toto..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, škoda že si predal. Zvažujem skôr dokup, ešte som ti chcel napísať, ako dobrý vstup pri 29,90 máš. Ale mal si príliš veľkú pozíciu a bol si pod veľkým tlakom. Teraz akcia rastie na očakávanie, budúci rok príde realita a tá môže byť ešte o dosť lepšia ako očakávania. Viem že je to ťažké byť all in v akcií ktorá je v poklese. Ak zajtra poklesne pod tvoju predajnú cenu, zváž že ju kúpiš späť. Ak by tu išlo len o to, či AMD bude 36, tak je to úplne jedno, ale AMD má potenciál ísť na 100 alebo možno až 200 behom roka, dvoch a to už je zaujímavé.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Je to skoda. Ale nemozem obvinovat nikoho dalsieho, to rozhodnutie bolo moje.
Problem je ze obcas proste potrebujem opinion .. ci nerozmyslam uplne z cesty, ci sa moje myslienky uberaju spravnym smerom Akurat ze nikto taky nie je naokolo kto by mi ho dal, okrem tohto fora.

Jasne ze by som to kupil spat keby ta cena bola na urovni predajnej. To spravanie bolo dneska o 180 stupnov ine, proste kupujici boli v prevahe, aktivne vykupovali kazdy pokles, cena 2 - 3 krat testovala niektore rezitencie, ine preletela.
Velmi to pripominalo tie prudke rasty ale manageovane. Proste ziadna prudka rally smerom nahor ale postupny rast .. asi bol toto ciel aby nedoslo vzdy ku koncu rastu k velkym predajom a poklesom. Pretoze mozno prave toto dava signal normalnym investorom nedat ruky prec od extremne volatilnej akcie.

Ono nie je tazke byt ALL IN za jedneho predpokladu .. pokial je clovek presvedceny ze ma pravdu. Horsie to je ked zacne pochybovat. Presne na to su dobre opinions kde pri pochybnostiach sa da aspon niecoho chytit. A ani nezalezi na tom ci sa naplnia alebo nie( ci budu v buducnosti pravdive ). Vsetci traja co tu aktualne diskutujeme mame ( mali sme ) pozicie v tej istej akcii a uz kvoli tomu predpokladam ze akykolvek podany nazor je podany za ucelom poskytnut dobru radu nie zlu. Cize takto beriem vsetky info ktore tu citam. :)

Tak ale na druhej strane je jasne ze nemozem od nikoho chciet aby sa vyjadroval k mojej pozicii. :)

Edit: tak pozeram ze na CNBC mali halftime report o AMD
Ten zvyseny PT alebo ta samotna relacia posluzila dobre, uz PM bol taky rozpacity ale rano to este tak nevyzeralo.
Ono mozno by ten PT dopadol tak isto ako tie ostatne avsak imho ta samotna relacia bol catalyst, nie ten PT :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Martin7: ja sa na to mozem...uz vypnem uplne svoju hlavu a proste sa budem unasat tvojimi radami (na moju zodpovednost samozrejme). Stale cakana korekcia nejak nie a nie prijst. Podla aktualneho spravania niekto fakt chce, aby neboli prilis poklesy do ER a potom bohvie co.
Teraz je akcia 33, ma to zmysel dnes naskocit? To tvoje druhe PLX som si dal tiez do zoznamu, ale uz nejaky tyzden som zabudol sledovat a sup, tiez hore. Su tam nejake dolezite terminy o ktorych vies? Ze by som poistil mensiu sumu aj tam.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

buggy nic si z toho nerob .. kolko takychto situacii este zazijes ..
Inak podla teorie by teraz mala ta akcia rast k 36 resp az k 38 .. lenze to je teoria.
Inak moc neodporucam sa plne spoliehat na rady inych, lebo v klucovych momentoch sa nebudes vediet rozhodnut sam.

A tak co, este bude na to cely zivot aby sme zarobili ( prerobili ) nejake peniaze ;-))

Len inak pozor aby si nenakupil draho .. lebo vies teraz sa AMD spomina vsade, vsetci su optimisticki .. ale mozu prist dalsie dva rovnake tyzdne ked by si si mozno zelal radsej byt out a nakupovat za discount :)
Ale toto ti zrejme moc nepomohlo .. ono velmi zalezi ci vydrzi nalada .. alebo ci ludia ktori kupili budu opat predavat vyssie.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Ved to, ale nechapem, ako zazracne niekto velky zisti, ze som konecne kupil aj ja, aby mohol realizovat mega profit a akcia zleti dolu. Vzdy, bez jedinej vynimky. Kazdy jeden den, ked nie som zainvestovany vidim, ako skokom leti hore, ale iba, kym kupim ja. Ked dokazem spravit stratu z tejto akcie, tak zisk uz so ziadnej.
Co je zas s MU okrem toho, ze som ju kupil, aby dnes zas zletela. Vsetky negativa su v nej uz nacenene predsa.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Buggy tak uvidime .. ak sa dostane k 32.40 a podrzi ten support tak sa zrejme odrazi smerom hore aj ked dneska je opat nalada predavat.. aspon zatial.

Ja chcem tiez spravit vstup ale este neviem kedy a ako :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Istiach »

buggy napísal:Ved to, ale nechapem, ako zazracne niekto velky zisti, ze som konecne kupil aj ja, aby mohol realizovat mega profit a akcia zleti dolu. Vzdy, bez jedinej vynimky. Kazdy jeden den, ked nie som zainvestovany vidim, ako skokom leti hore, ale iba, kym kupim ja. Ked dokazem spravit stratu z tejto akcie, tak zisk uz so ziadnej.
Co je zas s MU okrem toho, ze som ju kupil, aby dnes zas zletela. Vsetky negativa su v nej uz nacenene predsa.
Radsej zacni chodit na ryby. KAsli na burzu. S tvojim mndsetom nemas sancu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hah, vy ste zli .. :-D
No nic ta akcia ma od 32.20 nejake krytie zrazu sa zacalo aj nakupovat ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak opat niekto urobil 3,149M ku close .. ale strasne by som potreboval lepsie data.
Pani odkial beriete data? Mate nejake tipy?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chalani, som ešte dovolenke a druhý deň je tu extrémny vietor, v nárazoch cez 200 km/h, aj zajtra ešte má byť. Občas nejde internet ani elektrina. Dnes to vyzeralo na dokupovací deň pri AMD. Kúpili ste niečo? AMD nemá ideálnu TA, takže slabšie rastie a akumuluje sa zároveň. Skúsim viac zareagovať vo štvrtok, keď sa to tu upokojí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som nekupoval .. ako uvazoval som 32.20 ( pozeral sm na ten pokles ) ale nakoniec som nezobral.
Dufam ze to rozhodnutie nebudem lutovat resp ze klesne este viac.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Hm, ja zas ano, kedze som sa k pocitacu dostal az pred zaverecnou, tak som zobral za 32,7. Ked uz si aj ty povedal, ze po vytrvani supportu na 32,2 to bude skor OK ako nie.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Buggy ja som spominal support na 32.40 ale prave ta cena nejak nezvycajne lahko spadla pod 32.40 preto som myslel ze pojde este nizsie. Len to mas tazko, ja sam neviem ci som spravil dobre. Imho tato akcia je prilis popularna a preto pritahuje pozornost a nemyslim si ze je to vsetko uplne ciste .. Ja uz skor zacinam uvazovat, ak verim ze z dlhodobeho hladska to je na rast, tak potom by som nemal riesit cenu .. proste raz nakupit a kaslat na to.
Trejdit to nema zmysel, lebo tam je kopa o svetelne roky lepsich traderov ktori nas oberu jak male deti ..

Dokonca ked pozeras na objemy ako tam niekto sype 1300 shares kazde 2 - 3 sekundy tak myslis ze toto je prirodzene? To niekto ma pusteny high speed alg ktory nakupuje/predava. Otestuju sa stopky retailu, rozne pasce ked pri poklese ludia predaju, alebo nakupia lebo myslia ze prichadza break .. aspon tak mi to teraz pride.. Neviem ci to co sa deje je vhodne pre azciatocnikov ako sme my ..
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

No hej, ale kedy kupit a nechat tak? Kolko korekcii uz malo prijst a stale nic? Zatial sa stale vsetci tvaria, ze ER bude fakt lepsie, ako sa len cakalo a ze trhovy podiel rastie ako divy, tak moze naozaj byt, ze korekcia nebude, alebo bude mimo ER casu. Kedze som doteraz len tratil, chcem bud nieco ziskat spat, alebo sa finalne poucit, sklopit usi a brat ETFka.
Ale neboj, uz niekto zistil, ze som in a vidis dnesny graf .)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

zatial som nic nekupil .. zavahal som na 31.80
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Toto je dokupovacie obdobie. Investori dokupujú, akcia ide do strany, tým ju trochu vytlačia hore, potom je umelo stiahnutá dole a tak vyklesáva. Zatiaľ nemá dobrú TA na rast, zrejme pôjde takto do strany ešte pár dní, možno vystúpi vyššie, možno zostúpi nižšie, ale keď sa nabije, pôjde hore. Podľa mňa by prudší rast mohol nastať na dennom RSI keď bude na 50, teda zhruba v polovici. Teraz je na 70. Buggy, buď kľudný, nepredávaj ani nenakupuj, hlavne nepanikár, ak sa neudeje niečo dramatické na trhoch, toto pôjde pekne hore. Lukas, ten vstup môžeš rozložiť aj na viac krát, deto Buggy ak niesi all in. Zaujímavý bol teraz pokles pred koncom, ale to bol celkovo pokles na trhoch.

Edit: Buggy, držíš aj Micron, alebo si all in v AMD?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

MU som cele predal trochu nad vstupom. Stale si myslim, ze musi a pojde hore, ale kedze vzdy naskocim v najhorsom case a nemam vela casu to sledovat prave pocas trhu a kvoli kludu na dusi, som sa rozhodol, ze sa budem riadit tvojou hlbokou znalostou AMD a nevymyslat.
Za zvysne drobne by som chcel tiez dokupit par PLX, ale este nemam tie drobne :) a momentalne akcia poskocila 40%, tak nebudem kupovat teraz. Suhlasis, ze PLX sa pravdepodobne este vrati na povodne cca 0,4 ?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin a ty ako? Uz si dokupil nieco?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas: nedokúpil. Buď by som išiel do trendu, ale ako som písal, nemá ešte dobrú TA. Čím dlhšie sa akumuluje, tým väčší rast sa dá od toho čakať. Buď počkám na RSI 50, alebo pôjdem až do trendu. Lepšie nastavenie SMA 8,10,20 a MACD. Celkovo patern je relatívne OK. All in robím, keď je všetko takmer dokonalé - fundament, správy, príp. pumpovačka, volume, TA a patern. Teraz tomu chýba dokonalá TA (nie je vyklesaná). Keby som ale nemal žiadne shares, bol by som nervózny. Volume akcií tiež nechýba (dnes ale bolo slabšie). Keď dokúpim, tak do jednej, dvoch minút sa to snažím hlásiť vo svojom vlákne, takže to uvidíte.

Buggy: Nemyslím, že PLX ešte bude 0,40, ale 0,55-0,60 ešte zrejme bude. Ak do toho pôjdeš, nedávaj do toho veľa, je to rizikovejšia akcia. Zaujímavá investícia by mohla byť Milankosove INSG. Sám ju sledujem (po tom, čo sem dal analýzu) a zvažujem 500 shares kúpiť. Inak v tejto dobe uvažovať nad ETF je extrémne rizikové. AMD by v tejto fáze mohlo krízu prežiť lepšie ako ETF. :wink:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Teraz pozeram konecne na graf zasa .. a vidim tam head and shoulders co by mohlo znacit otocenie trendu .. ( ale je to na minutovom grafe formovane cca 2 - 3 dni .. cize zasa to nemusi mat vypovednu hodnotu.)

Neckline niekde na urovni 32 .. tak uvidime. Tie pohyby su ale cudne .. toto by mohlo mat potencial spadnut k 31 resp 30,50. Uvidime ..
Edit: je to len teoria, ten velky pokles v PM na 31.40 bol okamzite vykupeny a aktualne je uz 31.90
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1366
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 190 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Aj po opene bolo 31,40, tu by sa mala akcia odraziť a ísť hore. Je to dno na trendovej čiare hodinového grafu. Ak by to ešte podliezla, nebodaj zavrela pod, išla by zrejme najbližšie dni ešte nižšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ta akcia ma strasne cudne pohyby ... to fakt raz nakupit a neriesit ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"