Denný pokec o tradingu a o akciách

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Mna z toho slak trafi .. plan bol predaj v okoli 32, akurat som na jednu vec zabudol nastavit limit sell ze keby nahodou bolo treba odbehnut od kompu .. a samozrelme ze sme mali 32.11. Co je druha vec ktora mi chybala ak sa chcem drzat planu mal by som mat vsetko ready.

Btw bolo by to velmi netypicke ak by rastla ihned den po velkom poklese.. btw tiez som chcel ist pri dalsom raste na 35,9 :)
Mozno v pondelok aj ked otazka je na zaklade coho. Mozno na zaklade tych 3 novych PT. (?)

Btw sledovali ste tu konferu? Teraz na reddite prebieha diskusia ohladom ER pre Q3 na zaklade tej konfery.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

lukas-svk: bola este ina konfera nez ta v Deutshe Bank, kde sa prekecol CFO o odhadoch do konca roka? Sorry za blbu otazku, iba sa tiez ucim a hladam zdroje.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

jo myslel som prave tu konferu deutche bank.
Som zvedavy kedy zmeni PT aj GS a samotna DB.

Edit: niekde v diskusiach som zazrel ze BoA zdvihla PT na 40.
Opat ale, hodnoverny zdroj som zatial nenasiel.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Natrafil som na nejake informacie ohladom tej cinskej "konzoly" subor z+
Konecne su z toho prve videa etc.
Avsak nerozumem preco to volaju konzola ked je to defacto PC s WIN 10 IOT?
Podla mna to v dnesnej dobe nebude uspesne. Ta konzola udajne stoji 4998 yuanov ( povedzme 630e ).
V chine mali udajne tiez zakaz importu konzol a Subor je vlastne cinsky brand ktory tam hitoricky vyrabal konzoly. Ta znacka sa pokusa o restart a toto je ich prvy high perf pokus.

Problem ale je pokial tam nemaju ziadne obmedzenie na PC, preco by si mali kupovat HW s WIN bez flexibility ( da sa menit storage ostatne nic ) namiesto porovnatelneho PC?
Ja som doteraz zil v tom ze na konzolach je vyhoda dlhsi release cyklus a povedzme "optimalizacia" titulov a samotne tituly + ekosystem.
PS4 pro stoji co tak pozeram 399 usd, subor 2 krat tolko ale nema nic extra zaujimave. Hw je ale udajne solidny, aj ked este zatial nema finalne odladene drivre.
Cize toto imho nebude masovka ktora by dvihla predaje ako mnohi optimisti spominali v roznych diskusiach.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Myslite, ze vikendovy vypredaj ma suvis s Trumpovymi clami pre Cinu? Neviem o dalsom dovode, povedal by som, ze ani vyberanie ziskov to nebolo. Stale hladam, kedy predat blby nakup, aby som lepsie nakupil.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, vikendovym myslis asi PM pred dneskajsim open.

No moj nazor je ze z casti. Ludia su opatrni kedze asi nie je uplne priamociare zistit presne buduce dopady ciel na firmy.
Ak to samozrejme sami nezverejnia ako napr. apple pripadne som zachytil nieco o amazone myslim.

Inak ak cches predat tak bola sanca na 33,12 kde bola prave vcelku velka rezistencia a po prvom neuspesnom pokuse a prekupenom RSI tam bol druhy pokus.

Ja napriklad skusim podrzat. Ratam a dufam ze pojde teraz do strany nejaky cas, trosku skonsoliduje na dalsi rast a prerazi 33 a uvidime nove maximum. Dufam ze niekedy do piatka.

Btw: si nekupoval za 29,90?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Myslím, že prerazí hore zajtra. Najprv som predal, lebo technicky vyzerá na dennom grafe, že pôjde pomaly do poklesu. Neprišla ani pumpa (čakal som, že príde), ale ďalší downgrade Micronu, tak som radšej predal. No AMD sa pekne držalo napriek poklesu Nasdaqu a semi. Obával som sa strhnutia. Zrejme počas týždňa (asi zajtra) prekoná 34 a teda v priebehu týždňa pôjde niekde k 36. Ten predaj 35,90 ako si písal by mohol byť dobrý výstup. Je to ale len taký odhad. Aj teraz po poklese sa pekne vrátila.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Ako som pisal, polku som kupil po 33 a druhu po 29.9, takze spolu je to niekde okolo 31.3, cize nic moc. Rad by som zlepsil nakupny priemer...
A ano, myslel som vlastne dnesny PM. Sorry za nepresne vyjadrenie. Cital som posledne dni veeela clankov a predikcii, najma na reddite, tak som v strednom horizonte uplne OK s vyvojom, ale kym sa rast viac menej ustali, tak by som velmi rad este par poklesov pouzil k vybraniu ziskov, aby som navysil pocet akcii. Uz ten rast predsalen nebude 15 nasobny za par mesiacov, ako z minima, takze treba vacsi balik, aby to vynieslo sumu, ktora dokaze aj nieco zmenit.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

dnes na CNBC cramer ohladom tariffs v mad money.

Buggy: ano dalo by sa premyslat aj vyuzivat rozne situacie ale na to treba ineho brokera .. lebo treba vediet reagovat AH a PM.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Pred par dnami som zalozil Interactive Brokers, ale prave odvtedy som full in u terajsieho prokera. A sranda, az dodatocne som zistil, ze u IB platim kazdy mesiac poplatky za necinnost :) som expert.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ano, pokial mas menej ako 100k v aktivach. Druha vec je tiez tu na fore spominane obmedzenie pre US brokerov na ucty pod 25k na pocet tradeov tyzdenne. Pokial prekrocis tak ti zablokuju ucet.

Pokial chces bezat len stocks tak potom tu niekto odporucal robinhood ..
Ja tiez zvazujem koho zvolit.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Teraz som cital, ze FED planuje opak kvantitativneho uvolnovania, cize spatny odkup dlhopisov z trhu, co ma zmensit mnozstvo penazi v obehu. Ako naschval som zavrel ten clanok a teraz ho neviem najst, tak neviem kedy s tym chcu prijst, ale da sa asi cakat, ze to zhodi ceny na trhu dolu. Boh vie, ci vela alebo malo, ale rast to asi nepodpori.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Dalsi zvyseny PT

https://thefly.com/landingPageNews.php? ... -at-Mizuho" onclick="window.open(this.href);return false;

Hmm China chysta odplatu za cla .. zbytocne, nikomu to nepomoze :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Martin7: ak som spravne pochopil vcerajsi prispevok, tak si predal akcie? Ak ano, nezabudni si to dopisat do povodneho topicu, ak to chces nadalej drzat aktualne. Len pripominam, je to samozrejme na tebe.

EDIT: aha, to este toho 13.9.? Ja ze az potom, sorry, nic som nepovedal
Naposledy upravil/-a buggy v Ut 18 09, 2018 2:48 pm, upravené celkom 1 krát.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

On to tam ma .. predaval za 31.90 tusim niekde po otvoreni trhu a potom kupoval za 32.80 ako zacala cena stupat ked to vyzeralo ze prelomi 33 dolarovu hranicu. Ked dva krat zlyhala tak cena zacala smerom ku close klesat ked sa dostala na verejnost sprava ze po close ide trump oznamit ako sa rozhodol ohladom ciel.

Btw ten podozrivy tweet od trumpa bol vtedy uverejneny viac nez 10 hodin ..
Urcite sa toho niekto sikovny chopil :)

Edit: Pozeram ze uz trump reaguje aj na stanovisko chiny. Planuje odplatu :D
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

toto nevyzera moc dobre ..
ta akurat vidim descending triangle a moznu cestu smerom k 30 supportu ...

Co vy pani? Este stale in?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Alebo pripadne este Falling Wedge reversal ..
Ale nemal som v umysle strasit .. to skor len zistit ze co a ako .)

Som zvedavy so sa stane po ER MU 20.9 :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Ja ziadna zmena, kedze som posledne 2 dni skoro stale mimo PC a aj tak neviem povedat, kedy vyskocit. Takze drzim stale kupene po 31,3 v priemere.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Vidis buggy, keby si si chcel riadne zagamblit uz si mohol mat zainvestovane v tlry alebo cgc :-)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ku dnešku. Dnes sa celkom zbierala hore, aj trhy boli v pluse, tiež price target prišiel no nálada už bola viac predávať. Technicky začína ísť do poklesu, zrejme na suport 30, extrémne možno až 25. Ak nepôjde zajtra hore, zrejme v priebehu pár dní skĺzne na 30 (29,90).
Keď prerazila 33,30 smerom nahor, zvažoval som dať SL na 32,90, no nedal som. Keď spadla na 32,08 a išla pekne späť, myslel som, že sa potrebovala ešte naakumulovať a že pôjde hore. Pre istotu som dal pri 32,50 (keď prekročlla) SL na 32,25, strata by bola 300 a plán, že v poklese nakúpim. Keď klesla na 32,30 rýchlo som SL zrušil. Myslel som, že pôjde hore a chytím to naspodku. Škoda, pri 31,25 som mohol znova kúpiť (otáčal sa tam pekne hodinový graf), ale keďže som mal vstup vyššie, nechcel som tak skoro dokupovať). Ešte ma lákala znova predať keď sa vracala späť za 32,25 a v poklese kúpiť za 31,85. Suport okolo 30 sa ale ešte v priebehu najbližších dní ukáže aj keby ešte išla hore.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

MS PT 11 => 28
Uvidime co bude.
Inak nikto neplanujete drzat pocas ER? Co myslite ako dopadne ER?
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Ak su cla uz v cene, tak si myslim, ze MU dopadne nie horsie, ako sa caka, ale co to urobi s AMD? Dobre vysledky stiahnu peniaze z AMD do MU a naopak, ci sa podpori rast oboch? Alebo aj napriek vybornym fundamentom celej ekonomiky, by pri horsim vysledku sli obe dolu?
MU si myslim, ze zdaleka nie je tak nahypovana, ako AMD, tak by vlazne vysledky nemuseli tak boliet a akcia by mohla ziskat. Skoda, ze je vsetko vzdy opacne, ako urobim (nie vzdy ako poviem :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Urcite vsetky momentum money smeruju do MU, TLRY, CGC a pod :-D

Neviem presne co si o tomto mysliet a ani nechcem nic predpovedat.
Obcas si myslim ze vsetko vidim presne opacne nez v skutocnosti je :)

A velakrat hladam marne logiku za vecami ked tam asi zrejme ziadna nie je ..
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

No, priznam sa, ze dnes som sa viac bal, ze to rupne riadnejsie. Rano som chcel predat na 31,75 ale nejak zas prevladla chamtivost a pocit, ze to predsalen nevyzera na velky pad zatial. Samozrejme odvtedy sa nalada prejavuje uz velkou opatrnostou a strachom, ako sa prejavi obchodna vojna s Cinou, ako to zoberu investori a ako skonci ER pre MU a asi ako vravi lukas, $$$ skacu teraz aj do marihuany.
Ale, zatial to nie je tak zle. To mi dava nadej, ze zajtra po ER MUcka by to mohlo byt dobre. Martin, blabolim, ci to ma hlavu ci patu?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No ono ta akcia je uz mimo uptrendu, ide do strany s jemnym poklesom. Ked pozries opcie tak vela ludi vsadza ze pojde dokonca pod 30 resp. 30,50. ( ak tomu spravne rozumiem ).

A na druhej strane vidim aj dost stavok ze bude nad 31 resp 32. Takze zajtra 30,70? :)
Za mna to nevyzera ze by mala trhat nejake nove maxima v najblizsej dobe.. ale to je len moj odhad.
Imho chyba katalyzator, nieco co by sposobilo vacsi pohyb. Pokial sa ale udrzi nad 30 tak to je tiez pozitivne, aspon by to dalo signal investorom ze clanky ktore koluju o 96 percentnom prepade neplatia pre sucasne dianie :)
A tiez tak naivne verim ze institucie udrzia cenu na nejakej rozumnej urovni aby nevystrasili investorov (uplne) a ochranili svoje obrovske pozicie+zarobili. Keby sa rozhodli inak, asi by sme to velmi rychlo zistili .)

Teraz som nejak zachytil info ze vanguard navysoval pocet akcii.
Inak ten katalyzator moze byt cokolvek, ale uplne jasne bude vsetko po ER. Imho ked nezverejni dobre pojde dole dost lebo su v nej imho az prilisne ocakavania.

Edit: ale zacinam si zvykat ze dianie nie je vzdy logicke cize moj prispevok moze byt uplne mimo.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Hovorime o ER AMDcka? Pretoze oni budu mat az niekedy koncom oktobra, nie?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hej ER AMD.. akoze ER MU moze nieco malo zmenit, ale tak ludia maju na vyber kopec akcii, cize preco by mali zvolit AMD ked koluju informacie aka je ta akcia draha? :)
Ano ER AMD je 25.10 .. ako pre mna je predstavitelna moznost ze teraz zostane visiet niekde v uzkom pasme az do ER.

Ale na druhej strane na hodinovom grafe sa mi zda ze sa tvori pennant s postupne klesajucimi volumami. Cely aj s flagpole moze mat spolu cca 14 - 18 dni a my sme aktualne niekde v strede. Do 7 dni by sa mohlo ukazat ci bude break .. zajtrajsok by potom podla toho mohol vyzerat bud pokles niekde 30,70 alebo rast niekde k 32. Ale bohvie ako to skonci :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ešte na vás zareagujem, teraz len stručne: Stiffel zdvihol PT na 38, stúpa AH. Dnes som mal celý deň pokyn BUY 1000 @ 29,90. Budem ale opatrný, nechcem ešte dokupovať za každú cenu. Stále je možné, že pôjde 27-28. Micron by mohol zajtra vplývať na AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak som zvedavy ci dnes bude opat sell the news .. vsetky posledne zvysene PT boli hned takto predane a cena nakoniec este klesla.

Otazka: pozeram ze open interest pri opciach je uz zrazu 0 pri velkej vacsine opcii. Znamena to teda ze velka vacsina obchodnikov bud zatvorila svoje pozicie alebo co presne?
Co znamena ked open interest je vyssie cislo ako volume? Ze Ta opcia je presunuta z predosleho tyzdna?
Teda za predpokladu ze spravne rozumiem ze volume je pocet zobchodovanych contractov a open interest je pocet otvorenych?

Inak co som pozeral tak micron imho ide smerom dole ( cena smerom pod 45.11 ) , aj nejake podklady co som videl ukazuju znizujucu sa cenu pamati.
Ono toto mi ale pride logicke .. ved v pripade SSD plati ze ceny pre danu kapacitu stale klesaju. Pre vyssie kapacity pouziju viac chipov alebo chipy s vyssimi kapacitami per chip.

Skor som si myslel ze jednak zariadeni kde je potrebny akykolvek pamatovy chip je viac, kapacity su v priemere vyssie a toto by mohlo byt rozhodujuce. Tie ceny su asi skor sezonna zalezitost, ale stupajuci trend poctu zariadeni ktore tie pamate potrebuju asi nebude :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Vcera par sekund pred koncom ALL OUT @31,21 pre istotu. Som makkys. Dalsia strata v rade na akcii co robi stovky %... musim si nejak resetnut hlavu, lebo robim vsetko opacne, ako sa ma.
Fakt silno potrebujem pre psyche chytit aspon jeden rychly nastup.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Mozno to nebolo zle rozhodnutie .. PM AMD je aktualne vyssie po dalsom zvysenom PT, avsak ako som pisal vyssie podla mna to vydrzi chvilu po otvoreni. Navyse pozeram ze v PM u NVDA je nejaky prepad, nieco sa deje.
MU zasa v premarkete stupa, asi su velke ocakavania ze beatne ER + avizovany buyback :)
Keby tak bolo mozne obchodovat na standardnom degiro ucte opcie zrejme by som skusil hedgeovat nakupom PUT contractov
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Št 20 09, 2018 3:03 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

lukas-svk napísal:Otazka: pozeram ze open interest pri opciach je uz zrazu 0 pri velkej vacsine opcii. Znamena to teda ze velka vacsina obchodnikov bud zatvorila svoje pozicie alebo co presne?
Co znamena ked open interest je vyssie cislo ako volume? Ze Ta opcia je presunuta z predosleho tyzdna?
Teda za predpokladu ze spravne rozumiem ze volume je pocet zobchodovanych contractov a open interest je pocet otvorenych?
Ak je open interest 0, tak to znamená, že na danom striku nie je žiaden otvorený kontrakt. To, ale neznamená, že keď zadáš príkaz na buy alebo sell, že sa žiadny neotvorí. Aby si pochopil ako to funguje, tak tu hodím obrázok z investopedie.
Ak je open interest vyšší ako volume, tak to znamená, že tí obchodníci, ktorý zrealizovali otvorenie opčného kontraktu, tak svoje pozície držia a nepresunuli ich na žiadneho ďalšieho tradera. Open interest sa zníži iba keď sa pôvodný príkaz na vznik kontraktu uzatvorí. Je jedno, kto bude práve vtedy jeho vlastníkom. Názorne v príklade.
Prílohy
Hadge.png
Hadge.png (42.34 KiB) 9095 zobrazenia
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Dnes, ked uz mam volny kapital, tak pozeram po MU aj TLRY, tak spravim dalsiu blbost urcite. TLRY som vcera, ked si vybrali zisky a padlo na 150 chcel hned zobrat, ale vtedy som este mal AMD. Teraz uz asi nie, max. by som pockal opat pod 200.
Pri MU je cakany pohyb vyse 7,5%, otazka je ale kam....nebyt toho Trumpa, veril by som v skok, takto je privela opacnych podnetov, tak neviem veru, coho sa chytia smart money. Skor myslim pojde hore, ale risk je dost velky.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Neviem, či by som do MU išiel. Ja mám otvorenú pozíciu, kde pri dnešnom close na cene 47 budem zajtra v zisku, ak cena MU skončí -13% alebo +12%. Silne zvažujem, či nechám pozíciu otvorenú aj počas dnešného zverejnenia. Ty by si sa musel rozhodnúť, či pôjdeš short alebo long. Máš oveľa menšie šance ako ja a chceš riskovať a ja som z toho mierne "po...". Mal by som sa nad sebou zamyslieť. :oops:

Pripájam pohyby MU za posledných 12 zverejnení. Podstatné sú pre teba posledné dva stĺpce v každom zverejnení. Prvý je cena close v deň po zverejnení a druhý je maximálny pohyb v deň po zverejnení. Podľa toho by som nemal veľa riskovať, ak to nechám otvorené. Ešte mám čas sa rozhodnúť.
Prílohy
Hadge.png
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

holt to AMD nikto nechce kupovat ale pritom sa dost agresivne predava.

Tie PT akoby tej akcii uskodili .. Ze by si ludia zacali uvedomovat ze je draha a po rally rotuju do inych akcii? :)
NVDA tiez sklzla ale to ani neviem preco ..AMD ma tendenciu kopirovat pohyb NVDA, aj ked nie vzdy.

Edit: Rado dik .. priznam sa ze tomu nerozumiem.

Ja som doteraz mal za to z pokial 2 strany uzavru contract ( strana A vypise, strana B kupi ) => open interest sa zvysi o 1
Pokial kontrakt zanikne ( strana B zavrie, tj preda strane A => open interest sa znizi o 1 )
Pokial by vsak strana B predavala strane C tak open interest sa nezmeni (?)
Otazka je kedy je vsak open interest vyssi ako volume?
Ja som vzdy myslel ze volume je vzdy vyssi alebo rovny open interest.. no nic musim to nastudovat.
Mam v tom hokej ...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

lukas-svk napísal: Pokial by vsak strana B predavala strane C tak open interest sa nezmeni (?)
Presne tak lebo opčný kontrakt nevznikol iba sa zobchodoval. Bol by to iba +1 kontrakt do volume.
lukas-svk napísal: Otazka je kedy je vsak open interest vyssi ako volume?
Ja som vzdy myslel ze volume je vzdy vyssi alebo rovny open interest.. no nic musim to nastudovat.
Open interest je väčší ako volume, keď sa zobchoduje viac kusov medzi A a B ako B potom posunie na C.
Príklad A a B urobia obchod so 100ks a potom B predá 50ks C. Open interest bude 100ks a volume 50ks.

Update mojej pozície na MU.
Aktuálne otvorená pozícia dokáže pobrať -16,5% a +19,5%. To ešte budem v zisku. Mám dáta od 25. juna 2009 a taký pohyb urobil Micron iba 2x. 21.12.2011 bol max. pohyb +18,23% a close skončil na +15,70%. 25.6.2015 bol max. pohyb -19,11% a close 18,15%. Ak sa zopakuje rok 2015, tak skončím v strate cca 25% z investovanej sumy. Set up to nie je zlý. Uvidím, či sa nedostanem k peknému zisku už dnes. Bohužiaľ volatilita rastie a erózia ceny opcií nestíha pokryť tento nárast, aby som skončil aspoň na BEP. Asi budem musieť pozbierať odvahu. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

Rado: neboj, iba som zvazoval, resp. stale zvazujem, ale dnes to nebudem silit. Na max. par dni (na intradenne trejdy) ma zaujima TLRY, kedze vyklesala dolu k 170, ale samoska si to este nacitam.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

S tým ti neporadím. TLRY je volatilná akcia bez opcií takže mimo môj záujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"