Denný pokec o tradingu a o akciách

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa buggy »

doslovne mas pravdu, ale ked tu minulost vidi ako buducnost dostatocne vela ludi, JE to buducnost. Takze fajn samonaplnujuce proroctvo. Ale iba ked to vidi masa.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pokus: graf sám o sebe nemá veľký význam, no spojenie FA + TA + správy je podľa mňa už zaujímavé.
BTW, už nás toľko nenapínaj, vždy nám napíšeš ako sa to robiť nemá, skús nám teda napísať, ako sa robia veľké plusové precentá ročne?

Lukas, Buggy: áno Lukas, na minútovom grafe je to divočina, teraz by som ju moc ,,nedaytrejdoval" :lol: . Na hodinovom to už je celkom v pohode. Všimnite si (na hodinovom grafe), PT prišly vždy v čase, keď bola akcia na spodnej trendovej čiare. Dnes naopak prišiel downgrade, lenže akcia bola vyššie, futures v pluse, akcia mohla ísť hore, ten downgrade ju pekne dal dole na trendovú čiaru, veľké nákupy a akcia fičala hore. Ťažko je teraz predvídať vývoj vrámci dňa (niekedy to ide ľahko), teraz je lepšie sledovať suporty. Ak by zajtra náhodou ešte zletela na 31,50 - dokúpim, ale vôbec nemusí (možno pôjde hore). Celkovo sa podľa hod. alebo dňového grafu formuje prierazný trojuholník smerom nahor. Do ER je ešte času dosť, takže by ešte mohla preraziť. Do dvoch týždňov zrejme prerazí nahor. Dole by ju mohli dať len zlé správy a ďalšie downgrady.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Som sa akurat tak vytocil, pisem prispevok a nejak mi ho neodoslalo..
Jo, ja vidim rising triangle.
Vcera bol den ked sa mohol potvrdit novy klesajuci trend.
Namiesto toho udrzala 32 support. pozeral som ze sa dlho pod 32 neohriala, hned bolo vsetko skupene.

Pozeral som nejake price/volume indikatory ale este s nimi neviem vobec pracovat.
Hladal som nejake divergencie .. akurat som si vsimol ze tento posledny pohyb z 31.40 na 32.60 vyzera tak neisto. Indikator je nizsie nez by mal .. tzn ak by malo platit ze tie indikatory predbiehaju cenu tak by podla toho malo dojst k nejakym poklesom ..

Musim to este pozriet ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

IN AMD 3950@31
Bol tam jeden nakup vysoko a jeden nakup nizko.
Uvidime ci zavrie na 31 .. kvoli opciam :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Inak ta sprava od Intelu ani nemusi znamenat nic negativne pre AMD.
Moze to aj znamenat ze TAM je ovela vacsi nez sa ratalo a vyhraju obaja. Podla mindfactory su AMD procesory v poslednych mesiacoch vyborne predavane cize ak mali doteraz zasoby a oni su napriek toumu dobre predavane tak to imho je este vacsi uspech :)
( za predpokladu ze mindfactory naozaj odzrkadluje realitu predajov )
Inak tiez nie je iste ci Intel bude vediet splnit ich plan trzieb. Investicie do ich fabrik sa dali ocakavat.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ako píšeš Lukas, tiež si myslím, že to nebude také negatívne pre AMD. Ale média vedia urobiť paniku. Nedávno sme sa s Adamom smiali, ako nezmyselne dávali dole AMD, že mu Bitmain zoberie zisky. O 30% stiahli cenu AMD na úplne kraviny (vraj analýza). O mesiac potom po Bitmaine ani pes neštekol. Štvrtý kvartál bude mať AMD silnejší ako som pôvodne písal, očakávajú sa lepšie predaje Ryzenov (trhový podiel vraj narastie až na 30%), kvôli nedostatku Intelov. Intel presúva výrobu tiež k TSMC. Tiež by som sa nebál o predaje Epycov, tam sa vychádza zo zmlúv, nie zo schopnosti, koľko je AMD schopné vyrobiť. Ale zachytil som aj nové odhady, že AMD bude posúvať Ryzeny 3000 na neskôr (na to som už tiež upozorňoval, že bude mať menšie výrobné kapacity keďže to GloFo vzdalo. Nebolo to ale samozrejme prezentované, že to bude kvôli výrobnej kapacite.

Tiež je zvláštne resp. už typické :D , že takúto správu dajú von v piatok. Akcia je už dostatočne vyklesaná, RSI na 60, možno ešte vyklesá na 50. Zachytil som, že Bank of America mala nejaké výhrady k TA AMD. Dnes sú opcie, takže sa veľmi nečudujem tejto divočine, akcia nakukla aj pod 30. Ja som ešte nedokúpil, ešte ju možno budú chcieť stlačit trošku nižšie, ale zrejme budúci týžďeň pôjde hore. Než prišiel ten pokles akcia behala medzi 32,20 až 32,80, videl som, že je veľa CALL33 aj PUT32, tak som bol zvedavý, kde nakoniec pôjde, istý čas sa držala v strede na 32,50 a potom to prišlo :lol: Mám rád takýto pokles na dokup, ideálne keď je bez správ. Keď sú správy radšej si to naštudujem v kľude v noci, resp. cez víkend.

Inak ten Intel by mohol byť zaujímavý budúci rok, ak AMD zoberie Intelu väčší podiel ako sa zatiaľ prezentuje (nie odhady ale keď to reálne nastane), tam by mohlo byť dobré AMD na vrchole predať a potom Intel nakúpiť. Ale to je ešte veľmi ďaleko.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

https://www.youtube.com/watch?v=YeXtTYAPzXU
A to sa este moc nerozprava o veciach ako toto:
https://www.forbes.com/sites/antonyleat ... 860a6d201e" onclick="window.open(this.href);return false;

Alebo aj o problemoch so schedulerom vo windows s 32 core TR. Linux vie tie vsetky jadra vyuzivat efektivnejsie a vykon je uplne inde. Zaujimave. Uz aj ja som koketoval ze by som mozno aj upgradeol.

Pozeram ze tam ku close zasa bol nejaky velky objem cez 2M shares ...

Sranda SONO ktore som uvazoval kupit po poklese na 13,40 po nie moc vydarenom ER islo hore o 11,3 percenta ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Toto ste mozno uz videli:
https://www.reddit.com/r/AMD_Stock/comm ... on_detail/" onclick="window.open(this.href);return false;

V zavislosti ako sa ta lock-up period pocita to mohlo spadnut prave na piatok resp. to pride v pondelok
Pre mna by sice davalo logiku ze tou dohodou zacne ihned plynut lock-up perioda 60 dni a po jej uplynuti (co bolo v piatok predavali) .. mozno je to cele len nahoda. Mozno si ale chceli vylepsit kvartalne vysledky .-)
Ak nie a budu predavat napr v pondelok tak bude dalsi pokles. Aktualne drzia 34,906,166 shares AMD, 3,6% outstanding ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Teda tych 35M ktore su mozno uz predane mozno nie .. a 75M vo warrants
Pozeral som ze volume tam bol slusny, Akurat je to len hypoteza, Ale to sa casom zisti, kedze Mudabala sa netaji tym ze chce v ramci strategie "predaja zrelych aktiv" eliminovat resp vyrazne redukovat svoju poziciu v AMD tak ked zacnu predavat urcite to zistime :-D
Je to ale uz moc pritiahnute za vlasy ze by niekto vyuzil ten list od Intel.
Co som tak rychlo pozeral volumy a tok penazi ak som teda vsetko interpretoval spravne tak vyjadrene vo volume a v toku penazi tak to fakt vyzera akoby niekto iba predal velky balik akcii a hned nato sa zhruba rovnake ( podobne ) peniaze privalili do INTC.
Tie volumy som u oboch znizil o volume ktory by sa zrejme mal sancu v danom case normalne obchodovat.

Druha vec ze netusim ( zatial som nevidel ) ako vyzera taky velky predaj v zmysle realtime volumu. Ci to robia po velkych castiach alebo posialaju len malicke objemy vlemi casto? Alebo zalezi co chcu tym celym predajom docielit?

A ako sa najdu vobec kupcovia na taky objem? Ci to sa paruje pokial je dopyt? A pokial nie je, zoberie to MM ktory tie akcie podrzi a pripadne postupne umiestnuje na trh?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rokosák »

Drzitelia velkych pozicii maju traderov, ktori sa snazia ziskat co najlepsiu cenu. Co sa robi casto je, ze trader, ktory sa potrebuje zbavit povedzme 5 milionov akcii najskor nakupi milion za ucelom zdvihnutia ceny a potom predava po sto tisicoch.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Baird analyst Tristan Gerra downgraded AMD (NASDAQ: AMD) from Outperform to Neutral with a price target of $28.00 (from $20.00).

Winter is coming! :) PM vyzera zle ..

Rokosak: ale predaj riesi cez niekoho, brokera, banku atd. Je potom viditelne napr na nasdaq stranke ten volume zee 100k potom znova 100k alebo je to rozmenene na drobnejsie kvanta?
Lebo napr ten piatkovy pokles tam boli 100vky ale tak casto .. ze x krat za sekundu. Potom nejake bezne objemy. Rozdiel je v tom zee toto vyzera ako sucast nejakeho velkeho predaja a ptie ostatne vyzeraju akoby sa zviezli s pspolu s tym v panike co sa deje. Holt momentum akcia ...
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

https://www.cnbc.com/2018/10/01/barclay ... h-amd.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Barclays downgrades INTC 53 USD => 38 USD.

Mam ale taky skaredy pocit ze AMD spadne k 30 ..
( aj ked INTC dostal downgrade a mozno cast kapitalu by mohla pritiect do AMD )
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal: Rokosak: ale predaj riesi cez niekoho, brokera, banku atd. Je potom viditelne napr na nasdaq stranke ten volume zee 100k potom znova 100k alebo je to rozmenene na drobnejsie kvanta?
Lebo napr ten piatkovy pokles tam boli 100vky ale tak casto .. ze x krat za sekundu. Potom nejake bezne objemy. Rozdiel je v tom zee toto vyzera ako sucast nejakeho velkeho predaja a ptie ostatne vyzeraju akoby sa zviezli s pspolu s tym v panike co sa deje. Holt momentum akcia ...
Velky hrac ako Mudabala, pokial nie je donuteny svoje transakcie zverejnit, predava v mensich kusoch a postupne ako napriklad po 100,000 rozlozenych na niekolko dni ci tyzdnov. Tych 100,000 v kratkych intervaloch, ktore spominas su asi transakcie generovane algoritmami, vyuzivajuce zlomky sekund na obchodovanie.

Informacie o obchodoch su pre verejnost obmedzene. Obycajne vidis brokera, ale nie majitela uctu. Postupne si moze individualny investor kupit viac informacii rychlejsie. Nie vsak take kvalitne a rychle informacie ako maju obchodnici velkych financnych organizacii.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som spominal 100 v kratkych intervaloch .. hej tak to bude asi nejaky ALG

To som zvedavy ci Martin nenakupoval v blizkoti 30tky v PM vcera a dnes ..
Ja som vcera uz mal vyplneny pokyn na predaj v okoli 31.9 ale vypadol mi internet :-/ nestihol som ho odoslat.
Prekupena RSI, a napr z ceny vs OBV bola vidno znacna divergencia co ukazovalo na nasledny pokles.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No pozeram ze uz padol aj ten 30 support ..ja som uz videl len vysledok.
Stopka ziadna. Takze nic moc som zvedavy aspon ci M nieco prikupil.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Chris »

gambling v zivom prenose

@lukas-svk, zopar tyzdnov som tu nebol, prezrel som si aj martinove vlakno, ani jeden vstup si nenahlasil vopred, uz len vystup. Tak sa sam seba pytam naco to bolo ? :) Bud ohlasuj do separatneho vlakna vstupy/vystupy VOPRED a nie o den neskor, alebo si nechaj pre seba :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, no vlastne vlakno nemam .. kedze nemam zatial vobec co priniest. Preto je to tu v off-topicu.
Moj posledny vstup najdes priamo v tomto vlakne staci len pozriet vyssie. Martinovi by som neraz kazil jeho seriozne vlakno.

Gambling - zalezi ako sa na to pozries. Proste som veril ze cez ten 30 support neprerazi. To ze som pod nim nemal stopku je moja nezodpovednost alebo hupost.

Napisal som ale kdesi tu cosi o dvoch korekciach 15 percent ked som pozeral na graf od 9 tak snad je uz toto dost na dalsi pohyb smerom hore .Dufam ze nespadne k 27 alebo rovno k 25. Ostatne ako ze spadne k 30 .. no tak ano cena sa pohybvala vcelku dlho na tom 30 supporte pozeram.

Btw este aku hlupost si napisal. Ako sa daju vstupy/vystupy hlasit VOPRED??
Ten moj posledny vstup bol "hlaseny" v den ked sa udial. Ked tak si mozes precitat toto vlakno, ( treba brat ale ohlad na to ze je to z velkej casti OT ) ale vsetky info su tu ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Edit: teda asi by sa dali hlasit vopred. Ale to si uz neviem predstavit ze by sa niekto akoze v prvom rade staral o to aby to napisal na forum a potom urobil vstup :D .. ako ja ratam ze normalnejsie je do par min alebo aspon v ramci dna. ALe ako vravim moc zatial nemom cim prispiet. :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Chris »

ved si sprav vlastne vlakno ak chces byt v hitparade, neni to nic tazke :)

ved v martinovom vlakne nic nic a zrazu bum, zatvaram 3600ks AMD a pod. Nemusis hlasit vopred, ale tesne po, ved otvoris trejd, priradi ta a napises ze si vstupil. Niekolko hodin moze byt akcie niede inde...

just my 50 cents :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nestíhal som sa skôr ozvať. Všetko držím tak, ako som aj držal, nič sa nezmenilo. Dnes som zvažoval SL na 29,90, no nakoniec som ho nedal, nebol som si istý ako budem na tom s časom na dokup späť ak by spadla len na 29,50 a išla späť. Tiež som si to prerazenie všimol neskôr. Pár postrehov napíšem v bodoch aby to nebol román.

- AMD kleslo na pozitívne správy Intelu (ten išiel hore). Intel by mal sprevádzkovať 10 nm proces. Odborníci to ale spochybňujú, vraj to bude 12 nm. Investori v AMD teda prepadli pochybnostiam, či naozaj bude AMD budúci rok také dobré.
- pokles môže ísť celkovo až na 25.
- zajtra môže otvoriť výraznejšie nižšie (ak nebudú správy), close sa stáčal ku koncu dole blízko day low.
- na koniec týždňa je dosť PUT opcií 29 a najmä 30, no najviac je CALL 33. (uvidíme zajtra)
- nič zásadné sa pre AMD nezmenilo (výhľad na budúci rok), naopak unikajú info a grafy ako zvyšuje podiel na úkor Intelu v desktop CPU (kvôli nedostatku Intel čipov).

Edit: nemám rád tento zdroj, ale rôzne zdroje uvádzajú podobné info:
https://wccftech.com/amd-ryzen-intel-co ... mber-2018/" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

dodatocne ... fakt na to nebol cas
out all@28.20 ( 28.40 som myslel ze je klucovy support ) - SL 28.20
( + to co som napisal o dvoch korekciach .. )


Buy - 27.04 ten isty pocet
Sell - 27,30
Buy - 27,20
...
Sell - 28,67
Buy - 28,53

Doslial som nejake financie tak som dokupil + zostal v pozicii. Nie som si isty ci som urobil dobre.
To bude jasne zajtra.
Vsetko je to na zaklade toho co aj pisal Martin kedze si to myslim tiez.

- uz po prvej sprave a poklese som si vravel ze sa predsa nic zasadne pre AMD nezmenilo a ta sprava musi byt zle interpretovana
- Aktualne po reporte bluefin kde tvrdia ze INTC sa chysta spustit 10nm vyrobny proces uz na zaciatku roka 2019 som si povedal ze tuto vec by predsa INTC uviedli bud v tom liste alebo v nejakom vyhlaseni vzhladom na okolnosti ake okolo toho panuju. Cize opat hranie sa so slovickami a zrejme zla interpretacia. ( ale kto vie )
- sice som trochu ratal ze AMD akcia bude prudko reagovat na spravy tak ako reagovala prudko na pozitivne moze aj na negativne. Tak trochu som ale dufal ze nie velmi - resp ze nebudu nejake zle spravy do ER :)
Prave toto moze imho tu akciu poslat dole ak sa nenaplnia ocakavania z ER pre Q3.

- ak by slo o opcie tak max pain je niekde na urovni 30 usd aktualne.
- Uvidime snad to cele nie je pasca
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Iba update, nic sa nezmenilo, stale drzim.
Zatial je to v cislach OK, ak to prestane byt OK holt bude musiet nasledovat predaj.

Bugy, Martin a vy ako?
Martin ako vidis vyhliadky? :)

Btw vela zaujimavych sprav .. CES rozne reporty, ani som to sem nechcel davat lebo bohvie ci to vobec niekoho zaujima resp. ludia si to asi vedia najst sami ..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, ja som dokúpil 500 @ 27,60 (nákup dávam vo svojom vlákne). Dnes sa celkom AMD držalo vzhľadom na trhy. Dlho odolávalo suportu 27,80, keď prarazilo a spadlo na 27,40 a odrazilo sa znova na 27,80, tak som v poklese nakúpil. Ale čakal som, že znova prerazí späť nad 27,80. Ale zo suportu sa stala rezistencia. Tak som pred koncom váhal to predať za 27,80 a nechať pokyn do AH. Nepredal som, trhy dnes boli extrémne červené, tak dúfam, že zajtra budú zelené a predpredaj vyššie. Myslím, že ten pokles môže ísť až na 25,50-60. To bude podľa mňa dno. O 3 týždne bude ER, snáď sa to dovtedy odrazí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

M: Myslis ze dnesok ( min. PM ) je kvoli opciam?
Lebo vyklesana uz naozaj vyzera byt dost. Pozeram ze stale akumuluje. Posledne dni sa tvori divergencia cena vs price/volume.
Ta cena klesala ale akumulacna krivka rastie ..
Zrejme budem musiet urobit rozhodnutie lebo ak spadne k 25 tak uz to nebude platit AMD ale ja .. co sa mi velmi nechce .-)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Este stale drzim
Pozeral som ze dneska tahali cenu dole indexy. Uz to podla mna nevyzeralo az tak zle :)
Aj ked stale boli vsetky nakupy vcelku rychlo predavane.
Ku koncu bitka o 27.50 ale nejak sa nezadarilo :)

M: Asi naozaj nakoniec pojde k 25,50 resp. pod 26. Imho stale je dost kupujucich. To vyzera ze vsetci vahaju.
Holt uz aj na CNBC robili osvetu ze treba kupovat pod 26 ... :)

Na dennom grafe to vyzera vcelku tiez uz dobre - RSI.

Stale verim ze beatnu Q3. Ak nie tak budu zrejme velmi lacne akcie AMD a imho vela ludi ktori predali nizko naskoci :) za mozno 20 mozno za 15.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, ako píšeš, už to viac sťahovali indexy. Nebola veľká nálada predávať (to už ani vo štvrtok). Ja som mal v piatok večer stretávku s kámošmi po dlhšej dobe, tak som tých 500 znova odpredal, aby som nemusel za tým sedieť, ale pred odchodom som aj tak zadal znova pokyn 500 @ 27,20 na kúpu (aj AH). Nevyplnil sa celkom tesne. Takto som od piatka nervózny ešte viac. V pondelok už môže prísť pumpa, aj trhy sa môžu spamätať a môže ísť hore. Zároveň sa nachádza relatívne blízko nad 50 SMA, tu sa zvykne otáčať trend. Stále je pravdepodobný aj scenár, že pôjde do 25-ky, ale zrejme len pri červených trhoch. Nasdaqu by ešte jedna červená sviečka technicky pasovala. Dobrý patern nemá ani Nvidia, Intel, ani Micron. Nemá ísť prečo AMD výrazne nižšie, Intel svojím vyjadrením vylepšil iba krátkodobý horizont.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Sefe, co ti ja viem. Ja zacinam byt skepticky.
Napisem preco.
Nalada predavat: urcite aspon nateraz zmizli tie panicke predaje. Vsetci co chceli predat bud predali hore alebo predali po prelomeni toho vacsieho supportu na 30 usd hranici. niektori sa postupne vracaju od 27, mnoho ludi ale caka.
Cena sa uz za ten cas dva krat dotkla 27 USD supportu. Ti ktori by chceli potencialne kupovat na 27 boli zrejme odradeni tak ako si bol aj ty. Pokial trhy budu cervene tak sa zrejme stane ze aj ti ktori este stale drzia predaju ( alebo ti co prave nakupili ) + shortsellers + opcie a cena pojde nizsie. Lenze nizsie pod 27 uz nic nie je .. a potom je uz ta 25tka. Cize po prelomeni 27 bude prudky pokles k 25.50. ( 50 SMA )

Ono pokial aj analytici radia masam aby kupovali po breaknuti 26, alebo napr cramer by AMD rad videl na 23-24, ini analytici radia napr opciovu strategiu put + call v rozmedzi 18 - 25 s tym ze pravdepodobnost ze pojde k 25 je cca 90 percent ... tak si nemyslim ze ludia nejak blaznivo teraz priskocia k nakupom. Budu este cakat, a max co sa moze stat je ze sa cena nejako udrzi nad 27 a oni zacnu postupne nakupovat. Lenze AMD ako som tak pozeral do ER ide skor dole ako hore.

Otazka je komu by vlastne vyhovovalo keby sa cena udrzala na 27?
Imho ovela viacej stranam by vyhovoval pokles na 25.

Na druhej strane ked pozeram graf tak technicky sa posledne dni tvori falling wedge/pennant - lenze tym ze je to tak kratky cas tak to nema akukolvek vypovednu hodnotu. A aj keby to znamenalo reversal a break tak podla mna ten zlyha presne tak ako ten pokus predtym ked v PM bola cena vypumpovana takmer o 1 USD vyssie a vtedy ten pokus zlyhal niekde v okoli 28.50
Po zlyhani pride zrejme pad nizsie. Imho toto pojde dole, len otazka je ako velmi. Je viac dovodov preco by mala ist cena dole nez hore. Lebo kto by tu cenu pumpoval teraz? Imho aj velki hraci mozu pomaly dokupovat pripadne pockat na nieco medzi 50 MA - 200 MA alebo tak. Imho skor hrozi krvava sprcha nez nejaka pumpovacka. Uvidime casom ako velmi som sa mylil.

Zaroven ani mojde rozhodnutia neboli vobec dobre. Ale to uz tak byva. Ked som predaval medzi medzi 33 a 32 tak som si myslel ze je to najhorsie rozhodnutie na svete. Ked som kupoval v priemere za 31 tak som myslel ze ako fajn som nakupil. Pod 30 supportom som mylel ze pride rychly reversal a dnes sme na 27 .. uz pomaly spodnej hranici. A ja uvazujem o predaji. Btw celkovo tieto poklesy su nejake cudne - podozrive. Co je dalsia vec ktora vo mne vyvolava zly pocit.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

lukas-svk napísal:... ini analytici radia napr opciovu strategiu put + call v rozmedzi 18 - 25 s tym ze pravdepodobnost ze pojde k 25 je cca 90 percent ...
Lukáš, vedel by si byť konkrétnejší, čo za stratégiu to je? Long straddle, strangle alebo niečo iné? Môžeš aj popísať ako tomu rozumieš, ak nevieš ako sa volá.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

bolo to na cnbc .. vpravo hore to male video..

https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=amd&qsearchterm=amd" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Vo videu odporúča kúpiť put opciu na striku 26 a redukovať náklady na obstaranie predajom dvoch put opcií na striku 22. Ide v podstate o long pozíciu. Pripájam graf a tiež pohľad na výnos resp. stratu v % v čase a pri určitej cene podkladu. Vkladám tiež výšku investície s max. ziskom a stratou.
Prílohy
Hadge.png
Hadge.png (42.34 KiB) 13431 zobrazenia
Straddle.png
Sumár.png
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Rado - mas pravdu, tak som si to s niecim poplietol. Pozeram toho dost.

Takze on vravi kupit 1 x put 26 , predat 2 x put 22 kedze put 26 je udajne draha ..
Tak tam nemalo byt put + call alebo put + 2 put.

Logicky ak by to bolo put + call tak to je straddle a to by znamenalo ze sa cena bude hybat nad nejakym pasmom alebo pod nejakym je to opacne nez to co som pisal
A aj to co som napisal je vlastne nie uplne presne podane. Neviem ci to spravne chapem,
Preco je ten obchod long? Nie je to v podstate short? .. vsadza na to ze akcia pojde pod 25.45 a kvoli predaju tych dvoch putiek pokles pod 18,45 znamena tiez stratu lebo to ratio je 2 predane put na 1 kupenu. Ci zle tomu rozumiem?

Akurat preco to ma taky prebieh? Je to preto ze na zaciatku ma kupena putka plnu cenu + premium z predaja tych dvoch?

Edit: jasne zalezi este aj v akom case :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rado »

Long je to preto lebo si v zisku aj keď cena podkladu vystúpa nad 26. Samozrejme iba do určitého času. Je to z toho dôvodu, že 2 putky short strácajú na cene rýchlejšie ako 1 put long, ktorá je ATM. Smerom hore máš fixnú stratu. (to čo si zaplatil) Ak by cena padala, tak max. strata je 1863$, tak ako je vyššie v tabuľke.
S pribúdajúcim časom sa oblasť zisku presúva smerom pod kúpenú put opciu na striku 26$. V prípade, že by si kúpil ešte jednu put opciu na striku 18, tak by to bol regulárny butterfly, ktorý je však neutrálny. Toto je viac smerovo nastavená pozícia na mierny rast ceny akcie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

ALL OUT 26.86 .. uz sa ani nepozeram spat.

Celkovo nejaka kurzova strata + poplatky
Este to nedopadlo az tak katastrofalne na to akym sposobom som to ponal..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak som sa dnes pozrel na vyvoj ceny. :lol:
Dokonca ten premarket ..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tak dnes som to pre zmenu chytil dobre ja. Trend bol dokonca oveľa silnejší ako som čakal. Akurát to išlo zlým smerom. :lol:
Doobeda som si myslel, že sa AMD udrží a trhy otočia. Som zvedavý, ako dlho bude tento pokles trhov trvať. Žeby kríza, alebo len korekcia? Myslíte, že skĺzne Nasdaq až na 7000? Nakúpiť už strach, alebo ešte počkať?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekný pokles. Prichádza strach. Peniaze sa presúvajú do dlhopisov.

U.S. stocks plunge on rising Treasury yields

NEW YORK (Reuters) - U.S. stocks tumbled on Wednesday, with the S&P 500 marking its biggest daily decline since Feb. 8, and technology stocks led the losses as rising U.S. Treasury yields sent investors fleeing from risky assets.
Prílohy
Nasdaq dnes.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal: Nakúpiť už strach, alebo ešte počkať?
A čo ti hovorí tvoj obchodný plán? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Vcerajsie AH a dnesny PM boli kvoli tomu MS projektu resp spolucpraci MS a AMD + mozno Intel a ich benchmarky na 9900k a pod ..

Inak ale dow isiel riadne dole rovnako aj SPY.
Ono v kombinacii ze ju fakt chceli drzat pod 25.50 ( ked tam este bola ) to cele islo do ...
Resp bolo vidno ake velke problemy ma vobec ist hore.
Prakticky na kazdej klucovej urovni mala problemy. Nikdy nie na prvky krat alebo bol kazdy postup vyssie hned zabity predajom.

Je to neskutocne vobec neboli ziadni kupci .. proste ludia sa boja.
Pozeral som ale ze niekto napr kupil velky objem do poklesu z 25.17 aby cena zostala este nad 25 .. inak by to slo dole este viac

Pri takychto trhoch ludia z tej akcie postupne povyskakuju a shorteri si namastia vacky.
Akurat traderi budu nespokojni, tie pohyby co ta akcia robi asi moc pre nich nie su :)

EDIT: Wow a AH ..
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin som zvedavy co spravis. Ze ako sa rozhodnes. Budes pozerat ci zajtra breakne 24 smerom dole? A ci priskocia uz konecne nejaky kupci?

Uprimne mozno to ani breakovat nebude a kvoli panike to tam spadne mozno este v AH/PM ..
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Denný pokec o tradingu a o akciách

Príspevok od používateľa Rokosák »

Martin, preco si nepredal 500 @ 31.20?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"