VirtualPrivateServer latency

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Je tu nejaký veľmi skusený človek čo má skusenosti s virtuálnymi servermi?
Mám otázku ohľadne latencie.IBKR.Mám server pre ázijske trhy v Hong Kongu OS Windows Server 2016 kvm_virtio. Mal som VPS u Beeksa DC EQUINIX HK1. Ping som mal 3ms do DC EQUINIX HK3,kde ma IBKR server. Z ničoho nič mi to vypalilo na 36ms ,ked som požiadal support o kontrolu poslali mi ich ping a ten bol 3ms,ale ja som mal stale 36ms. Tak som zrušil VPS u beeks a prešiel som k inemu australskemu cloud providerovi a ten ma dokonca priamo v DC Equinix HK3 ako IBKR. Ked som pingol IB server z môjho VPSka dobre ,že ma nejeblo a opať 35-36ms. Ako je to možné čo sa s tým da robiť. Aké su možnosti.
Prílohy
ping a tracert.png
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, no ale vidis ze tie latencie zrejme naberas niekde na HKIX.net .. predpokladam ze to je HK Internet exchange - akoze HK peeringove centrum kde si jednotlivi ISP menia traffic v ramci HK. IB potom vyuziva linky od AT&T ako to tak vyzera. ( resp vyuziva ho ako upstream ISP )
No a problem zrejme je ze ten 10Gig interface AT&T uz nestiha. ( toto sa neda zistit, kedze u HKIX som nenasiel stats per ISP ) Resp ani nie je mozne urcit ci ten server hdc1.ibllc.com je fyzicky v HK alebo nie. Zaruceny sposob riesenia neexistuje, ktorehokolvek poskytovatela by si zvolil, pokial by bol mimo siete ATT tak je velmi silny predpoklad ze ten traffic od teba pretecie cez HKIX a smerom cez ATT linku. Jedine ze by si zvolil VPS ktora je v sieti ATT a geograficky blizko, alebo VPS poskytovatela ktory bude mat priamy interconnect s ATT. ( takych asi bude tipnem si ze minimum )
Si si isty ze ste v ramci rovnakeho DC? Preco by ten traffic potom opustal DC, presiel cez HK peeringovy uzol akoby do siete ineho ISP? Tak to potom maju nieco velmi zle v routingu alebo ten server IB nie je v EQUINIX. Skoda ze nemas traceroute v stave ked to vsetko fungovalo ako malo.

Mozno ze IB spravilo kulehu v tom ze ten server odmigrovali prec a kedze ATT ma peering v HKIX tak sa tvaria ze je to server v HK ale pritom to tak nie je pripadne je nozaj ten 10Gig iface ATT uz na pokraji sil a mali by prejist na 2 x 10 alebo 100 :)
Dalo by sa to zrejme analyzovat viac, ale kua som dneska znechuteny ..
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Dikes Lukas no sranda je taka že IB mas server v Equinix HK3 aspon mi to tak povedal riaditeľ azijskej divizie IB aspon myslím že stale je ním (David Eric Freedman)a ja som tiež v Equinix HK3 moj cloud provider to riešil priamo s Equinixom no a vyzera to ,že ten problem je u IB. Equinix chce aby som kontatkoval ISP a tu požiadavku chcel odo mna aj môj provider ,že mám kontaktovať IB alebo ich providera. sranda je, že od včera mi ping klesol na 4ms a to tracert je ten isý posliema log ale ked pingnem jeden server v Equinixe HK1 tak mam lepší ping do HK1 DC a to iba 1ms. Inak zvlastne je to že ten problem bol v ramci Equinixu DC HK1 to DC HK 36ms a HK3 to HK3 36ms .Ešte do 17 septembra som bol v Equinix HK1 a na IB server bol ping 36ms rovnaky ping z obidvoch DC do IB je to zvlastne a do DC centra HK1 a HK3 su vzdalene od seba iba 750m.Takže ojeb bude asi na strane IB kurvy vyjebane.mrkni do prilohy to su udaje ale ešte zo stareho servu z Equinixu 1 v CMD robene ked to išlo + to prve je zo softu MTRto je teraz po znížení ping z 36 na 4ms vramci noveho VPS DC HK3 .
Prílohy
ping IB server Equinix HK3.png
tracert hdc1.ibllc.com (11.6.2018).png
traceruote to hdc1.ibllc.com.png
Naposledy upravil/-a Alo Bunda v St 26 09, 2018 11:49 am, upravené celkom 3 krát.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

A tracert s pingom ping from HK3 DC to HK1 DC z dneska
Prílohy
ping server Equinix HK1.png
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No tie stare CMD traceroutes ukazuju ze pouzivali rozne trasy.

Na jednom zo screenshotov vidiet pccwglobal co je dalsi ISP a tam sli napriamo do ATT.. zrejme mali vzajomne peering.

Na tom dalsom je vidno ze
- Beeks ma vlastne IP rozsahy a posielal traffic von zrejme cez huricanne ( iny velky ISP ) .. nasledne to slo do hkix

Ta terajsia masina pouziva neviem akeho ISP ( to tam je vystrihnute ) a ide cez dva hopy do HKIX
To by davalo zmysel equinix peeruje v HKIX napriamo ako participant ..

Kazdopadne toto vyzera na problem na strane AT&T v HKIX lebo ta latencia najviac vyrastla prechodom cez dany hop a aj nasledujuce hopy uz boli so zvysenou latenciou.
Niekedy je totiz vidno ze na danom hope je sice vysoka latencia kvoli nastaveniu daneho routra ktory robi peering ( je to len vec ze ICMP je obsluhovane hlavnym CPU a nie v ASICoch ) ale na nasledujucich hopoch je latencia uz OK.

Imho nic s tym problemom nema VPS.
Problem mohol byt bud na poslednom hope equinixu v ramci trasy smerom do HKIX alebo ATT hope v HKIX a este aj v zavislosti ktory s routrov je fyzicky v HKIX a ktory peeruje remotely ..
Imho cisto sietovy problem, lebo ked si pozries latencie 3 poslednych hopov tak su konstantne 34/35ms
Ak by bol problem na strane IB zrejme by ten narast latencie bol prave tam .. a kedze teraz su latencie 4ms tak ten server naozaj musi byt v HK ( ja som tomu neveril, lebo vel krat sa nieco povie ale realita je ina ) :)

Treba to len sledovat ..
Akurat zeby IB naozaj malo ten server v DC 750m dalej ....
Mozno je ale podobna situacia ako s beeks kde IB ma vlastneho ISP (ATT) pre svoje stroje umiestnene v equinix a zrejme ATT nepeeruje v ramci equinix IX a preto si ten traffic nevedia vymenit tam. ( ATT ma dost striktne policies )

Inak to cele nedava zmysel kedze traffic ide do HKIX.
Lebo vacsinou sa kazde DC snazi drzat DC traffic v ramci DC .. nepustat ho von do aby si nekradli kapacitu urcenu pre data smerujuce von z DC alebo do DC.

Pripadne extremny pripad: Mozno im technicke obmedzenia nedovolili urobit si prepoje medzi jednotlivymi DC ( aj ked 750m ... to tam uz tu optiku nejako predsa museli dostat :) ) imho aj kvoli ich tomu ich IXu aby daval co najvacsi zmysel.

A tak dufam ze sa ten problem uz neobjavi .. castokrat totiz niekto spravi chybu ale nechce to priznat tak to takto nechaju ist do stratena az sa to vyriesi takto zazracne "samo" :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Luky Dikes ta prekryta IP z MTR to je moja IP adresa v Equnix HK3 DC, pozrel som aj geolokaciu IP adries tak moja IP aj IP IBKR je rovnaka takže sme obidvaja v rovnakom DCInak som dnes rozpraval s iným vps providerom v HongKongu a tí maju aj premium network a ping na IB server dal som im IBKR ip adresu maju 1,56ms oproti mojim 4-5ms v ramci DC. Napísal som im že som retail nie instutional a chceli môj budget aký mám tak uvidím ak mi zajtra neodpíšu tak budem vedieť ,že by to stalo viac ako si môžem dovoliť :D. Ak to neporiešim tak sa asi na to vy..bem už ma to nebaví. Inak sa pamatam ked mi povedal riaditeľ azijskej divízie,že čo riešim latenciu 3ms z HK1 do HK3 na ich server ,ked som ešte bol u Beeks ,ked aj tak HFT v Korei idu v mikrosekundach. V tom ma určite pravdu,ale aj ked som len malý poj.bany retail tak chcem tu latenciu čo najviac minimalizovať a pre mna aj tie 3ms a teraz do pi.e 4-5ms je veľa, u mna je jedina moznosť nejaký automat nakoľko chodím do roboty a aby som v noci bol hore a potom cez den v praci bol tak to by som dlho nevydržal.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Chris »

ja mam stabilnych 3ms a 5 hopov.

To ze podla subnety si myslsi, ze ste v rovnakom DC nemusi byt pravda. Externu IP si mozes kupit barskde :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: VirtualPrivateServer latency

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Chris napísal:ja mam stabilnych 3ms a 5 hopov.

To ze podla subnety si myslsi, ze ste v rovnakom DC nemusi byt pravda. Externu IP si mozes kupit barskde :)
Možné to je .Ono je to fakt divné aby som mal 5,2ms a to v rámci DC.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"