Čo mi vadí na diskusnom fóre

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)

Čo mi vadí na diskusnom fóre

Poslaťod JUGGLER » Sob 04 18, 2020 7:41 pm

Zakladám túto tému, aby som si tu písal poznámky, čo mi vadí na tomto zastaralom fóre.
Takmer žiadna vec, ktorú sme tu v minulosti riešili, nebola nikdy vyriešená. A nasľubovalo sa toho hodne...

Dnes som chcel vyhladať analýzu jedného fondu, ktorú som tu dával...ale nemám šancu ju nájsť v mojích tisícoch príspevkov...vyhladávanie nefunguje. Tak si tu aspoň budem zapisovať, čo sa dá zlepšiť...

1.Vyhľadávanie na fóre nefunguje ( predtým som si vedel nájsť svoje staré príspevky, kde som už raz nejakú vec riešil...)

2. Smajlíky sú tu úbohe. To sme žiadali už pred 12 rokmi...pred 15 rokmi som bol šťastný, ked som na traders.cz svoj príspevok zakončil pivovým pohárom s penou, alebo dobrý trejd vínovým pohárom...
Nemôžem ukázať ani prst hore, ked niekoho príspevok sa mi páči...Ešteže krútiť očami je dovolené :roll:

3. mali sme tu návrhy na lajky a dislajky...pametám si s predchádzajúceho fóra, že ľudia tam po čase získavali nejaký status.. To všetko je motivačné, aby ľudia prispievali a písali dobrý obsah...

4. Moje staré články zmizli, tie ktoré som robil hlavne pre začiatočníkov neviem nájsť...Zmizli. Nie príspevky, ale články.
Niečo mám v svojom PC...ale málo... Raz za čas som si zvykol nájsť čas a updejtovať starý článok na nový.
Niektoré články majú nadčasový obsah, sú vzdelávacie, alebo informatívne...škoda, že zmizli.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre

Poslaťod Glogol » Sob 04 18, 2020 8:29 pm

Suhlas. Vyhladavanie vyhladavanie vyhladavanie. Chcel som nieco ohladom yellyfish ocp. Pamatam sa ze sa tu daco spminanalo ale bez sance. Aj som sa skusil pytat ale zaniklo to. viewtopic.php?f=2&t=1928.
Glogol

Poslaťod Airmike » Sob 04 18, 2020 8:49 pm

mam obavu, ze novy majitel s diskusnym forom nic robit nebude. zatial nevyriesil ani to, ze ma hacknutu stranku. kazdym dnom mu hodnota webu degraduje. skoda
Airmike

Poslaťod Ladis » Sob 04 18, 2020 8:58 pm

Založte si nové slovenské diskusní fórum pro akcie a pak už nepište nic do tohoto fóra a ono chcípne.
Vždyť administrátor musí fórum vlastnit a hezká adresa :arrow: http://www.investing.sk/ a prostor mohou stát jen 1 € až 5 € měsíčně
a majitel té adresy a majitel fóra si ty peníze vydělá s reklamou.
Dividendový value investor nar. 30.3.1954 Obrázok Diskusní fórum http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis

Poslaťod cico29 » Sob 04 18, 2020 9:32 pm

Navrhoval by som.

1.migracia fora ak to ide (verim ze sa tu najdu nejaky odbornici)
2.najfundovanejsia osoba (JUGGLER) by sa toho mohol ujat :-)
3.zlozili by sme sa na tento ukon?

https://webboard.org/bezplatne-forum

Ako-investotat.sk kolko vobec stoji a kto ho vlastni?
cico29

Poslaťod SomPanko » Sob 04 18, 2020 10:22 pm

Glogol píše:Suhlas. Vyhladavanie vyhladavanie vyhladavanie. Chcel som nieco ohladom yellyfish ocp. Pamatam sa ze sa tu daco spminanalo ale bez sance. Aj som sa skusil pytat ale zaniklo to. viewtopic.php?f=2&t=1928.

Ak si hladal toto, tak nech sa paci: viewtopic.php?f=9&t=24301

Na hladanie mozte skusit pouzit google pomocou takehoto prikazu "site:https://ako-investovat.sk/diskusia/ yellyfish", no ma to jeden hacik. Ak kliknete priamo na odkaz, tak vas to hodi na tu zavirenu stranku. Avsak viete kliknut na "Translate this page", co vam ukaze danu stranku vo zvlastnom formate + mate tam aj priamy odkaz na dany prispevok, cize si to viete skopirovat a otvorit normalne v prehliadaci. Je to trosku pracne, ale da sa takymto sposobom najst aj stare prispevky na tomto fore.

Untitled.png
Prílohy
Untitled1.png
SomPanko

Poslaťod JUGGLER » Ned 04 19, 2020 12:43 am

SomPanko: dík

cico29 píše:Navrhoval by som.

1.migracia fora ak to ide (verim ze sa tu najdu nejaky odbornici)
2.najfundovanejsia osoba (JUGGLER) by sa toho mohol ujat :-)
3.zlozili by sme sa na tento ukon?

https://webboard.org/bezplatne-forum

Ako-investovat.sk kolko vobec stoji a kto ho vlastni?

Ja tento web beriem ako kaviarničku, kde sa cítim fajn. Kde si prídem pokecať s komunitou a známymi. Ked kaviareň prestane fungovať, alebo nový majiteľ bude nevľúdny, tak sa presťahujeme do inej.

Nechcem mať nič spoločné s organizáciou, či migráciou. Som ochotný písať, teda prispievať a nemám problém robiť moderátora. To je všetko.

Posledné problémy som riešil s Petrom Cmorejom. Web je už predaný, teda má nového majiteľa. Peter mu posunul našu komunikáciu. Nový majiteľ je finančno-sprostredkovateľská firma a dali vedieť, že postupne riešia a vyriešia technické problémy, takisto migráciu na novú platformu. Nebudú sa do nás starať a portál dostane na starosť človek ktorého poznám.

Zatial nemáme technické problémy. Útoky spamerov ustali. Mrzí ma, že prístup cez google je blokovaný, pretože aj keď sme relatívne uzavretá komunita, cez Google sa informácie dostanú vonku.

Z tým webom, teda s našou kaviarničkou to vidím asi tak: mne záleži na našej komunite, preto budem prispievať hocikde, kde sa naša komunita bude rada stretávať. Sú aj medzi nami ľudia, ktorí sa ponúkli, že sa vieme presťahovať, keby sme chceli.
Na poslednom stretku som bol milo prekvapený ako si všetci robili zoznamy, vymieňali kontakty...aby si dali navzájom vedieť, keby web skapal.

Aj to patrilo k tomuto webu – že niekto tie živé stretnutia organizoval. Najprv Filip Glasa, potom Peter Cmorej... vybavili to, mali sme prednášky, program...tri dni vždy zbehli veľmi zaujímavo.

Toto všetko postupne ustalo, nikto sa nestaral , web upadal. Uvidíme, čo sa bude diať.
Sledujme hlavnú stránku...my sme len diskusné fórum...uvidíme a podľa toho sa zariadíme.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod jogo » Ned 04 19, 2020 10:40 am

JUGGLER píše:Ja tento web beriem ako kaviarničku, kde sa cítim fajn. Kde si prídem pokecať s komunitou a známymi. Ked kaviareň prestane fungovať, alebo nový majiteľ bude nevľúdny, tak sa presťahujeme do inej.

Šak mohol Jonatanus kúpiť túto stránku, keď už je ten multimilionár a podporuje kde-aké start-upy. Veď tu s nami vyrástol a pri nás začínal tvoriť http://www.finviz.com. A možno sa aj od nás niečím inšpiroval. :)
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod Trumpeta1978 » Ned 04 19, 2020 11:15 am

mne osobne format fora vyhovuje, podstatne je ci su na nom zaujimave myslienky a nazory, vsetko ostatne je druhorade, je tu zaujimava investorsko/trejderska komunita.
Trumpeta1978

Poslaťod Airmike » Ned 04 19, 2020 11:27 am

peniaze na kupu tejto stranky neboli ziadny problem. chalani boli otvoreni ju dat v principe skoro zadarmo. par tisic euro nie je big deal. nikto to ale nechcel , pretoze s tymto webom je spojenych viac rizik ako benefitov. je to v principe charita. a tak to kupil majitel ,ktory si mysli, ze web bude mat biznisovy potencial. ( aj ked je to podla mna utopia )

takze na margo toho, mohol to mohol kupit ten alebo tamten by som povedal. mohol to kupit kazdy, kto na tento web chodi, ale realne niokto neprejavil zaujem. to asi hovori za vsetko.
Airmike

Poslaťod Glogol » Ned 04 19, 2020 10:34 pm

SomPanko píše:
Ak si hladal toto, tak nech sa paci: viewtopic.php?f=9&t=24301

Na hladanie mozte skusit pouzit google pomocou takehoto prikazu "site:https://ako-investovat.sk/diskusia/ yellyfish", no ma to jeden hacik. Ak kliknete priamo na odkaz, tak vas to hodi na tu zavirenu stranku. Avsak viete kliknut na "Translate this page", co vam ukaze danu stranku vo zvlastnom formate + mate tam aj priamy odkaz na dany prispevok, cize si to viete skopirovat a otvorit normalne v prehliadaci. Je to trosku pracne, ale da sa takymto sposobom najst aj stare prispevky na tomto fore.

Untitled.png

Jasne to kopirovanie odkazu je super - mohlo ma to tiez napadnut ....
Glogol

Poslaťod jaroslav80 » Uto 04 21, 2020 10:14 am

Nerozumiem ako vam, ale mne vyhladavanie funguje. Aj priamo hladat slovo v textoch aj hladat slovo v nazoch vlakna.
Pod zoznamom aktivnych tem je male tlacitko "Navrat do rozsireneho vyhladavania", tam napisem slovo a zaklikam parametre kde vsade ho chcem hladat a vypise mi to vsetky prispevky kde bolo pouzite.

To ze forum je v Googli presmerovane a treba zadavat adresu do adresneho riadka prehladavaca mi vadi.
jaroslav80

Poslaťod wolf25 » Uto 04 21, 2020 10:38 am

Vyhladavat možete tu: search.php
wolf25

Poslaťod jaroslav80 » Uto 04 21, 2020 1:22 pm

No ved o tom hovorim. Ked si kliknu na "Zobrazit aktivne temy" tak na spodu stranky je moznost vyhladavania a prehladava to cele forum tak ako vzdy.
jaroslav80

Poslaťod JUGGLER » Uto 04 21, 2020 11:52 pm

Dík. Pod lampou najväčšia tma :D :D :D
JUGGLER

Poslaťod Hawk » Pia 04 24, 2020 10:11 pm

Ak bude nový systém bolo by faj keby si pamätal kde som ktoré vlákno prestal čítať a po prihlásení po dlhšej dobe po kliku na vlákno by ma tam rovno hodil aspoň na tu stranu ideálne aj na posledný mnou prečítaný príspevok v rámci strany aby som nadviazal pamäťou. Ak som tu po 2-3 dňoch moc by sa to hodilo.
Hawk

Poslaťod hokaido » Sob 04 25, 2020 8:51 am

Hawk píše:Ak bude nový systém bolo by faj keby si pamätal kde som ktoré vlákno prestal čítať a po prihlásení po dlhšej dobe po kliku na vlákno by ma tam rovno hodil aspoň na tu stranu ideálne aj na posledný mnou prečítaný príspevok v rámci strany aby som nadviazal pamäťou. Ak som tu po 2-3 dňoch moc by sa to hodilo.

To tu mame. Klik na "neprecitane prispevky" a potom na oranzovu ikonku "Zobrazit posledny prispevok bez odpovede", nazov je sice zavadzajuci, ale robi to presne to, co popisujes. Tie prispevky, ktore nemas precitane, su potom vo vlakne oznacene rovnakou ikonkou.

Ja este pridavam do zoznamu

• Spam
  • Diery v starej verzii vdaka ktorym mozu menit fungovanie portalu, ako napriklad znemoznenie sa prihlasit
  • Novy uzitavelia sa nemozu registrovat
hokaido

Poslaťod JUGGLER » Sob 04 25, 2020 9:36 pm

Zvýraznil som problémy v tomto vlákne, aby si ich noví majitelia/admin prečítali.

Ked sa veci nebudú riešiť, časom nájdem alternatívu kde sa presťahujeme.

Teraz na nás znova útočia spameri. Sú len dvaja, ale neoblomní ...denne ich vymazávam, banujem nick, ip adresu alebo email...ale vždy prídu znova. To je v pohode...v lete sme s Tilburom denne vymazávali stovky, dokopy možno tisícky.

Na jednej strane sa noví uživatelia nemôžu registrovať. Na druhej strane spameri sa vedia registrovať opakovane

Vieme, že sme to preberali: viewtopic.php?f=2&t=2966
aj tu: viewtopic.php?f=2&t=20168

Ten hacknutý google tu: viewtopic.php?f=2&t=24345

Najviac ma štve, že ten google je hacknutý. Pár vecí som hladal cez google a potešil som sa, že bol odkaz na nás...že sme to riešili. Ja si to potom viem nájsť tu v diskusii, ale bežný človek sa k informáciám nedostane.
JUGGLER

Poslaťod Hawk » Ned 04 26, 2020 8:59 am

Hokaido - perfektne, dakujem
Hawk

Späť na Informácie o diskusii

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť