NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:... fórum je zastaralé a neumožňuje ľuďom lajkami , či dislajkami vyjadriť, čo sa im páči, alebo nie.


pokus napísal:A co tak spravit hlasovanie a konecne premigrovat forum do 21 storocia? Ludia by asi chceli, len sa este nanasiel dobrovolnik, ktory by to spravil. Tak ja som ochotny. Odhlasujeme si to a ideme, alebo budeme donekonecna ozivovat mrtvolu?


Dobrovoľníci sú. Jeden už na tom pracuje. Druhý si zobral na starosť zálohu. Ty si tretí.
Nič ale nie je koordinované. Z mojej strany je všetko v rovine, že ak niekto urobí lepšie fórum a naši štamgasti sa tam budú chcieť presunúť, tak OK.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neviem ako by sme mali ďalej postupovať. Mám zriadiť osobitné vlákno, budeme o tom diskutovať, prípadne hlasovať?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Osobitne vlakno urcite a prvy prispevok by mal byt, kto su ti dvaja a ako pokrocili. Otazka je, ci chceme komunitne forum a teda budeme vykecavat co kde a ako spravime, alebo to ti dobrovolnici spravia ako sa rozhodnu.


OK. Vlákno zriadené.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa martinpa »

Reddit by nebol ok? Je to easy na spravu, prakticky sa len zalozi miestnost. Akurat obsah by bol inak strukturovany. Temy nie su vo "foldroch" ale pod tagmi.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pre mna osobne je forum v tejto forme dostacujuce. Ale napriklad pre novych zaujemcov je v podstate nepouzitelne, pretoze stranka obsahuje aplikaciu ktory presmeruva z googla mimo https://ako-investovat.sk/diskusia/ takze sa sem vedia dostat iba ak vlozia presne link.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne tiez na celom fore nevadi jeho pravekost, ale ze z google to presmerovava na hlupe stranky. Struktura fora mi inak nevadi. Aj tak vzdy kliknem iba na "zobrazit aktivne temy" a v historii sa hrabem velmi zriedka.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Hawk »

ak je vola u danych clenov dat to dokopy, migrovat na iny system...nemali by sme branit :-), najvacsi probem ako sa pise vyssie, novy clen sa sem nedostane pokial mu niekto neposli link...ak je chut to rozbehnut v inom rozmere som za...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Naše fórum funguje, ale vidím, že raz padne. Nové články na main page nepribúdajú...celá stránka chátra. Nepremigrovali nás na novú platformu a ľudia z vonku sa k nám nedostanú cez odkazy na googli. Nemôžu nás ani čítať. Zmrzli sme v praveku a nemáme budúcnosť.

Ked nebudú prichádzať noví zaujímaví diskutéri - fórum zhynie. Už som to zažil. Preto som rád, že sa našli dobrovoľníci, čo by to chceli zachrániť. Nejak to zvládneme.

P.S. Sme ako Windows XP. Najoblúbenejší Windows, ktoré sa však Microsoft rozhodol ďalej nerozvíjať. Darmo sa ľuďom páči, bez inovácii a podpory je odsúdené na zánik...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa hokaido »

Po diskusii s Jugglerom sme sa zhodli, ze sa musime pohnut s novy forom a nema zmysel cakat na ostatnych kym sa rozhybu...

Navrh je teda nasledovny:

  1. Technicke riesenie budem mat na starosti ja ako aj financovanie
  2. Juggler bude hlavny moderator, pokial ho to bude bavit, alebo bude ochotny to robit
  3. Zabezpecim hosting aj domenu
  4. Forum ponechame na phpbb, ale na najnovsej verzii s podporou pre mobine zariadenia
  5. O obnove zo zalohy zatial neuvazujeme, nakolko na to nemame mandat.
  6. K strukture fora, ako budu jednotlive kategorie delene sa mozu vyjadrit vsetci. Tie rozumne nasledne zapracujeme.
  7. Zaregistroval som poziadavku na likovanie prispevkov, tak sa budem snazit to tam pridat
  8. Bude potrebne vykonat nastavenie fora, moznost editovat vlastne prispevky, velkost stranky, povoleny pocet prispevkov denne pre novoregitrovanych(spam ochrana), upload obrazkov atd
  9. Domena bude referovat na investovanie, ale tie dobre su uz vychytane, tak budeme varit z toho co mame. Ak by ste mali na nu nejaky navrh, tak piste len cez sukromne spravy.
  10. Po spusteni asi zavedieme ochrannu dobu, aby si uzivatelia mohli zachovat nick zo stareho, ak o to budu stat. Napr 1 mesiac od spustenia, ak pouzijete cudzi nick a dotycny si ho bude narokovat, vyhovieme tomuto naroku a vy dostane iny. Narok bude mozne vzniest len cez stare forum.

Co tym ziskame:

  1. Dostupny obsah pre ludi co pridu z vyhladavaca
  2. Vyriesime problemy s antivirmi, ktore zacali blokovat tuto domenu
  3. Citatelny obsah na mobilnych zariadeniach
  4. Moznost registracie pre novych uzivatelov (nova krv)
  5. Pravidelny upgrade na najnovsiu verziu, kvoli bezpecnostnym dieram
  6. Menej prace pre moderatorov pri mazani spamu, blokovani IP, atd

Ak mate ine navrhy, alebo sa vam nepacia niektore z vyssie uvedenych, vyjadrite prosim svoj nazor.

PS: majitelia/prevadzkovatelia tohto fora mali zabezpecit jeho normalne fungovanie. Ale kedze to nebola ich priorita, musime sa o to postarat sami migraciou inam :(
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Hawk »

Vďaka Hokaido, je ten master plan aj v nejakom aspoň hrubom časovom rozmere, Dik
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Celkom rozumny plan. Ja sa teda odmigrujem, ked bude kam.

Bod 7 sa mi zda diskutabilny. Toto forum bolo zalozene na tom, ze prispevky tu boli vyhladatelne aj po 15 rokoch a kazdy sa mal moznost pozriet, aku kto kedy blbost napisal.
Mazanie prispevkov zrejme bude mat opravnenie len malokto, a je z toho trochu riziko totality pripadne krivenia reality vo vlastny prospech. Na tomto fore bolo zmazanych len zopar retazcov prispevkov pripadne uplne zjavny spam. A ak sa dohodlo, ze trebars nejaka hadka bola vymazana, bolo to obycajne s konsenzom velkej vacsiny zucastnenych.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa hokaido »

Hawk napísal:Vďaka Hokaido, je ten master plan aj v nejakom aspoň hrubom časovom rozmere


V najblizsich dvoch tyzdnoch by som to chcel zrealizovat. Najneskor do konca tohto mesiaca.

jaroslav80 napísal:kazdy sa mal moznost pozriet, aku kto kedy blbost napisal.


Myslel som nastavenie, do kolkych minut si moze autor vymazat/editovat prispevok od vytvorenia.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Rokosák »

Platene reklamy?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Rado »

Ja sa presuniem okamžite ako to bude možné. Môžem mať aj iné meno. Obsah ostane.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Chris »

Pochybujem ze bude mozne premigrovat content ak nemas pristup do admin consoly.

Cize len rucne, alebo vyscrapovane a napastovane, Hokaido?

Btw. Az by ste mali zaujem o nieco modernejsie, s loginom zo socialnych sieti rovno, tak mam jedno volne hned prakticky ako https://lets.trydiscourse.com
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa SomPanko »

Mimochodom, ak by ste chceli vyscrapovat tuto stranku, tak s tym mozem pomoct. Bola by skoda nepresunut stare prispevky na nove forum.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa hokaido »

Chris napísal:Btw. Az by ste mali zaujem o nieco modernejsie, s loginom zo socialnych sieti rovno, tak mam jedno volne hned prakticky ako https://lets.trydiscourse.com


Rozmyslal som nad tym, ale po kratkom prieskume som nad tym prestal uvazovat. Na Slovensku nikto nehostuje discourse. Je to postavene na rubyonrails, redise a dalsich externych sluzbach, ktore su vacsinou platene. Cenovo to vychadza potom na zahranicnych hostingoch 10x viac ako phpbb. Na to nemam budget. Dalsou moznostou je to deploynut cez docker pripadne vlastne VM, pricom sa stale bavime o nasobkoch ceny za phpbb.

Chris napísal:Pochybujem ze bude mozne premigrovat content ak nemas pristup do admin consoly.

Cize len rucne, alebo vyscrapovane a napastovane, Hokaido?


Ohladne zaloh som sa uz vyjadril. Nami vytvoreny core obsah by sme vsak chceli presunut. Technicky to mame zabezpecene.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Tilbur »

Este ma napadlo, ci by nestalo za to, aby sme oslovili sucasnych majitelov a celu diskusiu prerobit a nechat tuto.
https://www.spfinance.sk/kontakt.html
Oni maju zrejme hlave zaujem o clanky a domenu. Diskusne forum ich asi celkom nezaujima.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Chris »

hokaido napísal:
Rozmyslal som nad tym, ale po kratkom prieskume som nad tym prestal uvazovat. Na Slovensku nikto nehostuje discourse. Je to postavene na rubyonrails, redise a dalsich externych sluzbach, ktore su vacsinou platene. Cenovo to vychadza potom na zahranicnych hostingoch 10x viac ako phpbb. Na to nemam budget. Dalsou moznostou je to deploynut cez docker pripadne vlastne VM, pricom sa stale bavime o nasobkoch ceny za phpbb.


ved pisem, ze mam volne resourcy na mojich serveroch :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa hokaido »

tilbur napísal:Este ma napadlo, ci by nestalo za to, aby sme oslovili sucasnych majitelov a celu diskusiu prerobit a nechat tuto.


Myslis, ze sa vyjadria nejak konkretne? Ak chcete pozdrzat presun, spravte na to anketu. Necham to na Vas.

Chris napísal:ved pisem, ze mam volne resourcy na mojich serveroch


Prepac, nevsimol som si tvoju ponuku. Zrejme som rychlo preskocil k tomu linku :roll:

Co teda navrhujes, Chris? Preberies si to pod seba?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Este ma napadlo, ci by nestalo za to, aby sme oslovili sucasnych majitelov a celu diskusiu prerobit a nechat tuto. https://www.spfinance.sk/kontakt.html
Oni maju zrejme hlave zaujem o clanky a domenu. Diskusne forum ich asi celkom nezaujima.


V marci som ich kontaktoval, vtedy mali snahu dať web do poriadku:

...nasi programatori riesia problemy s webom ako-investovat.sk, aby sme odstranili zakladne problemy, ktore tam momentalne su, na ktore ste poukazovali v predchadzajucom maili. Uz sa im podarilo vycistit nejake subory od virusu, situaciu riesia aj priamo s Websupportom. Verim, ze sa nam to podari v kratkej dobe sprevadzkovat. Nasledne chceme dat celu stranku updatovat na novsiu technologiu so zachovanim diskusneho fora. Rezirovat aj nasledne prevadzkovat si to bude primarne Tomas V.

Odvtedy sa nič neudialo. Články na home page toho roku nepribudli žiadne. Myslím, že sme boli kúpení so zámerom stať sa ,,landing page,, pre finančných sprostredkovateľov. Pre nich to malo gule, keďže sekcia Finančné služby fungovala a cez dotazník mohla priniesť klientov. Pre nás je to dosť kontraverzné, keďže my radíme ľuďom ako-investovať bez sprostredkovateľov a bez parazitovania inštitúcii cez nevýhodné investičné produkty ako sú IŽP a podielové fondy.

My sme taký klub rebelov, ktorý tu síce existuje bez obmedzení, ale sme závislí na niekom, koho nepoznáme. Filipa sme poznali, Petra tiež...našími názormi sme určite neprispeli k prosperite stránky, keďže tá potrebuje reklamy práve tých inštitúcii, ktoré my kritizujeme. Nebudem opakovať negatívne veci ako útoky spamerov, zablokovanie stránky od prístupu z Googlu a naše umieranie v praveku. Na poslednom stretku v 2019 si ľudia vymieňali kontakty v strachu, že raz stránka zmizne a ostaneme bez možnosti dať sa znovu dokopy...

Ja to zatiaľ neberiem tak, že na 100% odchádzame. Ja chcem najprv vidieť nové fórum, vyskúšať ho, až potom sa rozhodnem. Chcem odísť iba vtedy, keď sa našej komunite nové fórum bude páčiť a odhlasujeme si to. Takisto si nemyslím, že to bude rýchly proces, že dnes sme tu a zajtra inde. Bude treba veľa veci premyslieť a nevieme ešte presne ako to zrealizujeme.

Zatiaľ sme tu, ale cítime, že to upadá...že sa o nás nikto nestará.. že je ohrozená naša existencia, naša nezávislosť.
Z toho pohľadu som privítal snahu niekoľkých naších členov o našu záchranu...preberali sme rôzne alternatívy pomaly, dlhé mesiace. Teraz, keď Hokaido navrhol, že vie spustiť nové, moderné fórum do 2-3 týždňov, ja si myslím, že by sme nemali váhať. Nechajme sa prekvapiť, poďme krok za krokom. Uvidíme, vyskúšame a sami sa rozhodneme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pár myšlienok do nového fóra. Píšem tu, kým mi to nevyfučí z hlavy:

1. Smailíky. Pivový pohár z penou. Čaša z vínom. Kávička. Palec hore.

2. Výcucy. je to len nápad..treba domyslieť: ku každej téme ako moderátor môžem založiť osobitné vlákno, kde budem zhromažďovať prínosné informácie. Proste triediť zrno od pliev a mať info poruke. Aby bol prehľad, pre nás, pre nových, všeobecne.
Teraz to máme strašne zahltené a rozhádzané...mnoho cenných príspevkov sa stratilo. Napr. o daniach a etefkách sme sa bavili x krát, ale nezainteresovaný človek by musel presurfovať stovky príspevkov, aby získal ucelenú podstatu...Navyše to treba časom updejtovať, napr. z legislatívneho hľadiska.

3. Články. Všetky články čo som napísal zhromaždím na jedno miesto. Buď v osobitnom vlákne pod témou vzdelávanie, alebo niekde inde. Takisto u nás v sekcii Články máme kopu dobrých a prínosných článkov - s povolením autorov by sme ich zaradili aj do našej ,,knižnice,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
admin_ako_investovat
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 23 01, 2020 10:22 am

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa admin_ako_investovat »

Zdravim vsetkych,
chcem Vas v kratkosti informovat o aktualnom diani.
Ako viete majitelska struktura projektu Ako-investovat sa zmenila. Povodna skladba majitelov nemala dalej zdroje tahat projekt dopredu a hladali noveho investora. Ten sa nasiel a vstupil do projektu s cielom zachranit ho pre jeho jedinecnost.
Vzhladom na zdevastovany stav zdrojoveho kodu stranky a fora prislo logicke rozhodnutie postavit novy web a forum s cielom obsahovo zachranit co len bude technicky mozne.

Blizime sa do finale a v najblizsich hodinach/dnoch planujeme migrovat na novu technologiu. Preto prosim este o chvilu trpezlivosti.

Ohladom vyslovenych obav z buduceho fungovania tohto projektu kvoli novemu investorovi Vas chcem ubezpecit, ze ich mat nemusite. Viac informacii radi poskytneme po uspesnej migracii.
Za komunikacne vakuum posledneho pol roka sa chcem ospravedlnit.

Dakujeme za Vase pochopenie a este drobnu trpezlivost.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Rado »

No super, konečne prestanem používať na príspevky svoj starý mobil. Teším sa. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Všetky pripomienky k starému fóru si samozrejme ceníme, prejdeme si ich s Vami a budeme sa ich snažiť postupne aj zapracovať. Poprosíme len ešte trochu strpenia. Záchrana tohto fóra a webu je pre nás prioritou, ale zároveň žiaľ, žiadnou prechádzkou ružovou záhradou.

Vďaka za pochopenie.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa ondro »

Niekoľko mesiacov som sa sem nevedel dostať. Cez počítač má blokoval antivírus a cez mobil má presmerovalo na nejaké iné stránky. Najskôr som myslel, že je stránka zavírená, keď to trvalo už dlho, tak že bola zrušená. Z diskusie som pochopil, že problém je, ak pristupujem cez Google a treba zadať do prehliadača presnú URL. Neviem, či som jediný, ale nebolo by na škodu z databázy vytiahnuť všetkých používateľov, ktorí boli pred vznikom tohto problému aktívni a od vtedy sa neprihlásili a zaslať im informačný mail. Minimálne ak by som ten mail bol dostal ja, bolo by ma to potešilo.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja len skusam, ci sa tu da uz pisat, lebo od 2. novembra v zoznamoch nevidim ziaden novy pripsevok. A teraz je 9-teho.

EDIT: Zda sa, ze vsetko funguje normalne. Aj zobrazovanie prispevkov, aj upravovanie. Snad aj zoznamy najnovsich prispevkov a aktivnych tem.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Adammd »

Kde najed moznost oznacit vsetky prispevky ako precitane? V starom fore to bolo...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa buggy »

Ak mozem iba malinku pripomienku. Neslo by format datumu zmenit z americkeho na nas DD.MM.RRRR ? Takto je to matuce, aspon pre mna....
Diky chalani a dufam aj nejake baby.
admin_ako_investovat
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 23 01, 2020 10:22 am

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa admin_ako_investovat »

Adammd napísal: Po 09 11, 2020 1:53 pm Kde najed moznost oznacit vsetky prispevky ako precitane? V starom fore to bolo...
Tuto moznost najdete na uvodnej obrazovke fora, kde su vsetky temy, v pravo hore hned pod datumom poslednej navstevy. Link s textom: "Označiť všetky fóra ako prečítané".
admin_ako_investovat
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 23 01, 2020 10:22 am

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa admin_ako_investovat »

buggy napísal: Po 09 11, 2020 3:31 pm Ak mozem iba malinku pripomienku. Neslo by format datumu zmenit z americkeho na nas DD.MM.RRRR ? Takto je to matuce, aspon pre mna....
Diky chalani a dufam aj nejake baby.
Dakujeme za pripomienku. Datum sme zmenili.
Nie je za co :)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Adammd »

zmenu datumu ocenujem aj ja, diky aj za to :-)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Investovanie do ETF cez Tatra Banku

Príspevok od používateľa samuel »

JUGGLER napísal: Pi 24 09, 2021 7:32 pm Tu hromadím pomaly všetky možnosti investovania cez ETFs: https://smartinvestor.sk/diskusia/viewforum.php?f=17
Perfektné👍 To, že tu je veľa informácií, je veľká výhoda tohto fóra. Ale samozrejme aj nevýhoda;)

A trochu offtopic, keď už nove fórum na zelenej luke... nerozmýšľal si nad tým, skúsiť inú platformu namiesto tohto phpBB? Napríklad https://www.discourse.org/ - je tam aj demo a self-hosted verzia je free. Chápem, že phpBB asi stačí na takéto potreby a "prečo meniť, keď to funguje", ale je to také trochu sviežejšie a modernejšie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do ETF cez Tatra Banku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

samuel napísal: Pi 24 09, 2021 8:21 pm Perfektné👍 To, že tu je veľa informácií, je veľká výhoda tohto fóra. Ale samozrejme aj nevýhoda;)

A trochu offtopic, keď už nove fórum na zelenej luke... nerozmýšľal si nad tým, skúsiť inú platformu namiesto tohto phpBB? Napríklad https://www.discourse.org/ - je tam aj demo a self-hosted verzia je free. Chápem, že phpBB asi stačí na takéto potreby a "prečo meniť, keď to funguje", ale je to také trochu sviežejšie a modernejšie.
Rozhodnutie prišlo v núdzovom režime, ked hrozilo, že sa toto fórum zrúti a všetky info sa stratia. Rozpadla by sa aj komunita. Mnohí sa poznáme osobne a sme zo všetkých kútov Slovenska.

Napokon sa portál ako-investovať podarilo zachrániť. Nevedeli sme čo bude ďalej, preto smartinvestora máme v zálohe a ja tam chcem postupne vkladať info, ktoré má pridanú hodnotu.

Kolega Hokaido sa stará o technické veci, ja som si zobral na starosť obsah. Formát nám vyhovuje, lebo vieme preniesť obsah zo zálohy, keby toto fórum padlo. Viem napr. pohodlne preniesť výsledky Hitparády v tomto formáte, netreba už nič upravovať.

Neberieme to komerčne. Je to naša charita pre bežných ľudí, ktorí chcú byť investične gramotní. Diskusia pokračuje tu a tam chceme mať primárne prehľadný obsah. Aj ja tam chodím niekedy, ked sa mi nechce hľadať obsah, ktorý sa stratil v mori príspevkov.

Ak by niekedy toto fórum padlo ( my ho nevlastníme ), tak sa všetci presunieme tam. Zatiaľ budem rád, ked bude návštevnosť aspoň taká, aby sa nám vrátili náklady na prevádzku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do ETF cez Tatra Banku

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

prepáčte obaja.. iba málo mimo diskusiu. JUGGLER: nevidím dôvod, aby toto fórum padlo. Zrejme si nepochopil, že niekto veľmi chcel, aby ostalo. Mimochodom, nevlastnili ste ho ani za Filipa.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Pi 24 09, 2021 11:07 pm JUGGLER: nevidím dôvod, aby toto fórum padlo.
A predsa sa to takmer stalo.
Padlo fórum traders.cz, padol daytrading.sk. Tento portál bol tiež na pokraji kolapsu.

Nechcem sa už k tomu vracať, bola to pre nás trauma. Mne - diskutérovi ľudia písali, lebo nebolo komu. Spolu s Tilburom sme tu vymazávali stovky spamových útokov. Na stretku v Ružomberku Peter C oznámil, že stránka je na predaj, že nemá kto sa o ňu starať.

Súčasťou webu bola sprostredkovateľská činnosť, akási brána pre ,,poradcov,,. Keď Peter oznámil, že web kúpila sprostredkovateľská firma, vyzeralo to, že sa staneme ,,landing page,, pre inštitúciu o ktorej nevieme nič. Alebo ešte horšie: že nás môžu nechať hocikedy padnúť, keďže sme v strete záujmov. Pretože my kritizujeme inštitúcie, ktoré by si u nás mohli platiť reklamu.

tomáš virdzek napísal: Pi 24 09, 2021 11:07 pm Zrejme si nepochopil, že niekto veľmi chcel, aby ostalo.
Nikto s nami nekomunikoval. Nikto vierohodný nás neubezpečil, že fórum prežije.
Filipa a Petra sme poznali. Nových majiteľov nie.
Som rád, že to nakoniec vyšlo, že sa nemusíme sťahovať. :like:

Na druhej strane mám aj dobrý pocit, že máme zálohu. Verím, že aj mnoho iných.
Nikdy nezabudnem na Ružomberok 2019, kde sme si vymieňali kontakty a lúčili sa ako na pohrebe.
tomáš virdzek napísal: Pi 24 09, 2021 11:07 pm Mimochodom, nevlastnili ste ho ani za Filipa.
My = diskutéri sme nikdy nechceli fórum vlastniť. My tu chodíme na pokec, na kávičku. Nechceme vlastniť kaviareň.

Filip bol dobrý majiteľ. Staral sa a prispieval. Preto fórum fungovalo.
Keď to Filip predal, o fórum sa staral Peter Cmorej. Dlho neboli problémy. Vravel, že ste to kúpili viacerí, ale tušil som, že komerčne sa to zrejme neoplatí. Asi to bolo tak, lebo časom to začalo riadne upadať.

Nestačí, že niekto chce, aby fórum ostalo. To možno chcel aj Richard z traders.cz, aj Bebe z daytrading.sk. Fórum si v prvom rade vyžaduje pána.
V druhom rade obsah - vždy nový a nový, aby ľudia nachádzali pridanú hodnotu. V treťom rade aktivitu diskutérov, aby bolo o čom diskutovať.

My sme vytvorili smartinvestora ako záchrannú zálohu. Nerád som do toho išiel, ale záujem komunity a špeciálne ľudí s ktorými sa ani osobne nepoznám rozhodol. Ked tento portál prežil, stáli sme pred voľbou zrušiť to, čo sme už mali hotové, alebo pokračovať.

Rozhodli sme sa, že nemá zmysel mať 2 diskusné fóra, ale zálohu treba zachovať. Dali sme tomu čas, nikam sa neponáhľame. Pokúšame sa o to, čo chýba tu: prehľadný obsah. To som si zobral na starosť ja a fórum sa snažím postupne zapĺňať. Píšem o tom tu:
https://smartinvestor.sk/diskusia/viewt ... p?f=46&t=6
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa mikr »

JUGGLER napísal: So 25 09, 2021 11:21 pm A predsa sa to takmer stalo.
Padlo fórum traders.cz, padol daytrading.sk. Tento portál bol tiež na pokraji kolapsu.
Oceňuji, co pro toto fórum děláte. V ČR padlo vše. Nenašel se žádný "blázen", který by to tak dlouho vydržel a hlavně nováčkům neustále vysvětloval to, co je stokrát napsáno.
Padla i lepší fóra, která zde nejsou zmíněna a členové se užíví investováním, nemaj sílu někoho přesvědčovat, že jejich strategie funguje. A několik jich znám osobně.
Já rovněž něco převzal ale chvíli trvá optimalizace než si vše sedne.
A také je sposta členů/lidí, kteří zde nediskutují, jen pročítají zajímavá témata. A vždy se dá pochytit myšlenka.

Takže fandím i když napíši 3x do roka, ale pročítám :wink:
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÉ DISKUSNÉ FÓRUM

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Upřímné Wow! :shock: Děkuji za shrnutí, čím si toto fórum prošlo. Velmi poučné. Respekt! Rozumím, jak je to těžké a držím palce dál!
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Airmike napísal: Pi 05 05, 2023 9:29 pm Na tomto fore neposobim, ale obcas si ho ceknem, lebo ma zaujima, co sa s forom deje. Chcel som ho kedysi kupit :D
Ahoj Airmike, ak smiem a ak si spomenieš, v ktorých to bolo aspoň cca rokoch? 2014? (skôr neskôr?)? Ak nepamätáš vôbec nevadí, tak potom aspoň to, že prečo si ho mal záujem kúpiť.

Vďaka :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Truncus a jeho pohľad na FX

Príspevok od používateľa Airmike »

bolo to asi 3x

1. ked odchadzal filip
2. ked sa chcel peter zbavit vsetkeho
3. a nakoniec ked si ho prebral ty.

vo vsetkych troch pripadoch mi prislo blbe, ze by malo slovensko prist o najstarsi investicny web. hlavne v situacii, ked slovensko ziadny taky projekt nema.

biznisovo je to samozrejme charita. a hlavne pain, co sa tyka manazovania komunity. ale bol som presvedceny, ze by to malo spolocensky a edukacny vyznam
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"