Jugglerove návrhy

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Jugglerove návrhy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:a čo má Ladis a tento úryvok o bankách spoločné s nevýhodami investovania? Bola to jednoducho blbosť jedného investora z viacerých pohľadov. O technoakciách ani nehovorím. To že na jednom, alebo druhom niekto prerobil gate neznamená, že sa všetci teraz musíme preorientovať na trading. Tí istí ľudia čo sa správali hlúpo pri investovaní sa budú hlúpo správať aj pri tradingu.
Máš pravdu.
Začínam sa tu cítiť ako škodná. Ako líška medzi bažantami.
Nechcem nikoho lanáriť na trading, len prispieť svojou troškou do mlyna. Sám som vlastne začínal ako investor, ibaže ihneď od začiatku som pochopil, že ma 10% p.a. neuspokojí.
Možno by stálo za zamyslenie, dať tradingu trochu viac priestoru na tomto portáli.
Chýba mi tu samostatná téma o tradingu akcií, ďalej samostatná téma o tipoch na investovanie a trading a ďalej neviem, kde by som mohol umiestniť nejaké príspevky ohľadom vzdelávania v tradingu, keď je celá sekcia vzdelávania venovaná knihám, linkám a magazínu o investovaní. Do sekcie investovania sa to nehodí.
Ak však nie je záujem o trading, tak sa na to vykašli.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa kopec1 »

Ahoj Juggler,
ja za posledne 3 - 4 mesiace dost navstevujem diskusiu na http://www.financnik.cz a pre mna su tam v diskusii dost podnetnejsie veci tykajuce sa tradingu a hlavne tuto stranku financnik cz v globale povazujem spolu s Honzajsovou pro-investory.cz za najvkvalitnejsie tradingove informacie ,na ake som doteraz nanarazil na internete.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kopec1 napísal:Ahoj Juggler,
ja za posledne 3 - 4 mesiace dost navstevujem diskusiu na http://www.financnik.cz a pre mna su tam v diskusii dost podnetnejsie veci tykajuce sa tradingu a hlavne tuto stranku financnik cz v globale povazujem spolu s Honzajsovou pro-investory.cz za najvkvalitnejsie tradingove informacie ,na ake som doteraz nanarazil na internete.
Hej. Ale už by niečo mohlo byť aj doma. Dokedy budú banky ošklbávať slovákov a tváriť sa, že iná alternatíva neexistuje?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tradingové info sa tu objavujú v kategóriách akcie, forex, komodity a spol. Samostatný kastlík na tipy ani na trading nemám. Môžem niečo vymyslieť, ale zas už je tu veľa tradingových tém v spomenutých kategóriách.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Tradingové info sa tu objavujú v kategóriách akcie, forex, komodity a spol. Samostatný kastlík na tipy ani na trading nemám. Môžem niečo vymyslieť, ale zas už je tu veľa tradingových tém v spomenutých kategóriách.
Dík za upozornenie. Už som si všimol ten chaos. 21 kastlíkov, ale ani jeden pre trading. A kastlík zvaný ,,investovanie do akcií,, má 10x viac príspevkov ako iné. Vzdelávanie má 5 kastlíkov - ale 2 kastlíky sú venované len knihám. Ak by som tu chcel dať nejaký ucelený príspevok zo vzdelávacím obsahom, tak ho nemám kde dať - jednoducho sa stratí v tom chaose. Ak chceš, aby stránka rástla na hodnote a zvládla tisícky užívateľov mal by si tu mať tri druhy obsahu:
1. Trvácne informácie. Ucelené a roztriedené info - obsah v ktorom sa dá študovať. To by si dával, alebo schvaloval na doplnenie iba ty.
2. Fórum. Materiály, ktoré pridávajú užívatelia formou diskusie a ktoré ostávajú na webe. To je v podstate to, čo už máš, teda chaos z ktorého sa snažíš urobiť ORGANIZOVANÝ CHAOS.
3. Chat. Denné kecy, ktoré sú po pár dňoch neaktuálne a preto sa obsah môže pravidelne vymazávať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Juggler: je to vsetko dobry napad a niektore casti by som tu tiez privital (pre vacsu prehladnost), ale myslim, ze to neprejde - to by znamenalo totiz prekopat cele forum, a neviem ci Filip chce s tym travit tolko casu - hejze ty chces z toho urobit nieco ako slovensku verziu traders.cz? Ono by to mohlo byt este lepsie nez traders.cz, pretoze tu je to zamerane nielen na investovanie, ale aj na rozne financne produkty a veci okolo toho. Nechajme ale hovorit Filipa - on rozhodne :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne osobne sa nechce ani zmoderovať túto tému a rozdeliť to na dve :-)

No ale poďme k veci:

1. články čo majú trvalý informačný charakter je možné písať na titulku cez CMS do článkovej časti. Tam si každý píše čo chce a ja to len uverejním po kontrole.
2. celý čas tu postupne pridávam nové kastlíky a stále to roztrieďujem viac a viac. Môžem začať s ďalším kolom.
3. chat - už som písal, že mi to nevyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Portfolio 2007-2009 - výzva pro Ladise

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:mne osobne sa nechce ani zmoderovať túto tému a rozdeliť to na dve :-)

No ale poďme k veci:

1. články čo majú trvalý informačný charakter je možné písať na titulku cez CMS do článkovej časti. Tam si každý píše čo chce a ja to len uverejním po kontrole.
2. celý čas tu postupne pridávam nové kastlíky a stále to roztrieďujem viac a viac. Môžem začať s ďalším kolom.
3. chat - už som písal, že mi to nevyhovuje.
Samozrejme - je na Tebe, či sa Ti chce a akú máš víziu.
Jedna z vízii by mohla byť urobiť s toho stránku, ktorú by si v budúcnosti mohol predať za pár melónov. Špičkové portály už aj na malom Slovensku majú hodnotu stámiliónov. Tématicky nemáš na Slovensku veľkú konkurenciu a si nezávislý.
Ja rád prispejem, ale len nezáväzne, zato zadarmo. Mohol by som pouvažovať aj o sponzoringu pár stoviek eúr ročne, alebo o zhodnotení nejakého menšieho účtu pre potreby portálu o pár desiatok % ročne, alebo nejaké preklady z angličtiny, či niečo podobné... Nič však neslubujem - moje súkromie, trading a nezávislosť ostáva pre mňa prioritou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jugglerove návrhy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja to tu stále mením a rozvíjam aj keď pomaly a malými krokmi, že to ani nie je vidieť. Čo sa týka článkov a podobne, s tým nemám problém. Tomu venujem času koľko chcem. Ale nechce sa mi zabíjať čas moderovaním: rozdeľovaním, zlučovaním, mazaním, banovaním. To je tá najotravnejšia robota, stále po niekom upratovať. Ale zas si myslím, že až na pár výnimiek si to užívatelia celkom dobre samoregulujú.

Magazín: články je určený úplne pre každého. Zatiaľ tam píšem ja, Honzajs ešte v minulosti, Martin Baláž prekladá a poradcovia Jožo Puchon a Peter Cmorej prispeli.

Predávať nechcem. Na to to tu nebudujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jugglerove návrhy

Príspevok od používateľa filip glasa »

téma financnik.cz pokracuje tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=1224

niečo o tom písal aj rambajs na tomto webe
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"