Ako-investovať párty V.

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kedy mi vyhovuje párty?

28.11
5
50%
5.12
2
20%
12.12
0
Žiadne hlasovania
19.12
1
10%
1,5-2dňová akcia
2
20%
po novomroku
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 10

Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:piatok od 17.00 v animals pube
OK.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

sa zastavim asi aj ja ked to je takto piatok vecer, len ako vas spoznat haha
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa filip glasa »

buď to sa spýtaš kde je stôl na meno Glasa, alebo ma spoznáš podľa fotky čo tu mám.
Chcel som napísať, že najlepším spoznávacím znamením je jonatanus :lol: - ľahko sa popisuje
ale nechcel som porušiť anonymitu na fóre
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa jan »

prisiel by som aj ja s kamaratom, ak sa zmestime.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa filip glasa »

O tej 17.00 by tam malo byť asi ešte prázdno. Ale neskôr večer sa ten podnik možno naplní. Ale myslím že sa vždy nejako pomestíme.
JaSom
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 08 10, 2008 7:21 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa JaSom »

well done
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa filip glasa »

prihlásených je 12 ľudí - takže volám do Pubu a zvyšujem počet. Dúfam, že to nedopadne ako naposledy keď sme sedeli okolo veľkého prázdneho stola keď neprišla ani polovica prihlásených.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa filip glasa »

malé zhrnutie:
prišlo zhruba 15 ľudí, končili sme poslední štyria v non-stop podniku o pol šiestej.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa jonatanus »

jednu dezinformaciu musim opravit co som sa s radvanom tusim bavil o tych lodiach, tak sem do bratislavy nechodi nic, vyklada sa to v roterdame a otial to ide vlakom.

a co sa tyka cien, kontajner z ciny na slovensko moze byt napr. $3000 (z coho po vode to ide 20 dni) a k tej cene co spominal tusim jano ze jake to je teraz lacne - mozno nake krpate nepoctatne lode, ale to co ma maersk hlavnu lod, tam sa zmesti 11 000 kontajnerov (mensich, alebo polovica tych velkych), takze takuto lod aby niekdo prenajimal za par dolarov, to by na tom musel byt velmi zle a este donedavna ze boli te lode vytazene na 80%, takze aj keby bola neviem jaka kriza a kleslo to na 60%...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa radvan »

dik za doplnenie infa :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Väčšie zhrnutie:

ľudí prišlo viac ako sme rátali. V zime v piatok večer asi ľudia radi chodia von v rámci svojho mesta. Ak to porovnám s Moravou o ktorú nebol záujem, alebo s letom v reštike kam prišla polovička nahlásených.

Myslím, že aj diskusia bola dosť k veci a nebolo príliš off-topicu. Ja osobne som sa celkom dobre bavil a bolo to aj užitočné stretnutie.

Animal´s pub nebol vyslovene zlý, ale ani nejak extra super. Naďalej však budeme hľadať tichý podnik s dobrou dopravnou dostupnosťou otvorený v piatok aspoň do 24.00 s tým, že nablízku bude aj nejaký ten NonStop - to až po zatvorení reštaurácie. Takže prípadne tipy píšte buďto sem, alebo až v téme o ďalšom stretku.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa jan »

jonatanus, k tym lodiam to doplnim.
Capesize lode sa momentalne prenajimaju za 2 364 USD/den spot. Su to lode s vytlakom nad 100 000 ton, ktore sa nezmestia ani do Panamskeho ani do Suezskeho prieplavu a musia teda chodit naokolo. Odtial je aj ich nazov. Najcastejsie sa nimi prevazaju suroviny ako uhlie, zelezna ruda, ale aj obilie.

Capesize lode sa prenajimali max za cca 230 000 USD/den niekedy v polovici tohto roku. Presne pred rokom stali 180 000 USD/den. V poslednych 5 rokoch stali vsak najmenej 20 000 USD/den.Ak by sme sa zhodli, ze priemerna cena v poslednych piatich rokoch bola 70 000USD/den, tak potom je to obrovsky prepad.
Ako som spominal, na svete existuje asi 240 tychto lodi, z coho 100 momentalne stoji v pristavoch, pretoze za taketo ceny sa im neoplati zdvihnut kotvy. Za tych 2364 USD/den si uz celkom dobre viem na nich predstavit aj firemne vecierky :D Zvysne su pozicane na niekolkorocne kontrakty.

Takze aj z tohto extremneho prepadu je vidiet, ze kriza sa ocakava naozaj silna, ked nikto nepotrebuje prepravu zakladnych surovin.
Na druhej strane aj bublina v cenach lodi bola velka v prvej polovici roka.
Tu su ceny:
http://www.dryships.com/index.cfm?get=report
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa jonatanus »

potom bude asi rozdiel v tom ze te "tvoje" su surovinove, kdezto te co spominam ja su kontajnerove a tam tazko cakat ze teraz pred vianocami by chodili prazdne. no je to zajimave
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Ako-investovať párty V.

Príspevok od používateľa jan »

Ano ide o lode na prepravu surovin, ale aj tak je to extremny prepad a nevesti nic dobre do buducnosti.

este male detaily:
Su to nakladne lode, ktore uvezu viac ako 100 000 ton surovin. Teda nie vytlak viac ako 100 000 ton, ale tonaz.
Najmenej poslednych 23 rokov neboli ceny za prenajom tychto lodi take nizke ako su teraz. Starsie udaje ako z r 1985 nemam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"