predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

pisem sem kedze dana tema je uzavreta, s neskromnostou priznavam, ze mojmu portfoliu sa dari tak ako som to ocakaval, dufam ze pokorim 100 percentnu hranicu
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

ten energold vyzera slusne, jak si to nasiel?
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

energold je firma sama o sebe, je to kanadska spolocnost, tazi aj ropu ak zlato a drhae kamene, som na nej niekolkokrat zarobil, som to kupoval este za 30 centov kus, pred tromi rokmi, z casu na cas najdu v karibiku nejake nove naleiste a cena hned raketovo vyjde hore, hned predam, klesne naspat, zas nieco najdu, zlata bana, - iba obrazne povedane, tazobne spolonsoti su len hop a hop alebo trop a trop
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Sanka, gratuluju :lol:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

sanka_bebe napísal:energold je firma sama o sebe, je to kanadska spolocnost, tazi aj ropu ak zlato a drhae kamene, som na nej niekolkokrat zarobil, som to kupoval este za 30 centov kus, pred tromi rokmi, z casu na cas najdu v karibiku nejake nove naleiste a cena hned raketovo vyjde hore, hned predam, klesne naspat, zas nieco najdu, zlata bana, - iba obrazne povedane, tazobne spolonsoti su len hop a hop alebo trop a trop
pytal som sa jak si to nasiel?
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

som zabudol doplnit ze koncom maja ohlasili narast trzieb o 95 percent takze cena je teraz dost opat nafuknuta, a zas to trochu klesne,

ad ako si to nasiel, no to je dobra otazka

ono, zlate bane ako tento titul len tazko najdes nejakym hodnotovym screeningom, na zacinajucu spolocnost, mas malo udajov, nemas historicke vykazy, ked som ich prvykrat kupil tak len ledva spravili IPO, takze nejake racionalne zhodnotenie ako sam vidis asi len tazko najdes, ziadna fundamentalna ani psychologgicka ani hranie sa s grafmi

no ale k veci, no ale povedzme ze co to som pocestoval, par ludi poznam, ono to bolo viacmenej na zaciatku cisty gamble, tazobna spolocnost bez historie, bez zaznamu, s cenou ktora ani nemohla ist nizsie, a skor ci neskor ked tazis tak nieco najdes, sak len tak by si nesiel tazit do portorica diamanty, keby si nevedel ze sa ta namaha skor ci neskor oplati, z mojho pohladu to bol zo zaciatku voac ci menej cisty gambling, ale ked prekrocil ihranicu doalr za akciu, uz som vedel ze sa vyplatil, som poskuloval po taziarenskych spolocnostiach.

investovanie je ako ruleta pri takychto spolocnsotiach, ale tip mi vysiel, netreba vsad haldat logiku,
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

no ale k veci, no ale povedzme ze co to som pocestoval, par ludi poznam, ono to bolo viacmenej na zaciatku cisty gamble,
takze si to dostal ako tip odniekoho?
sanka_bebe napísal:investovanie je ako ruleta pri takychto spolocnsotiach, ale tip mi vysiel, netreba vsad haldat logiku,
len to je prave rozdiel vo vseliakych sutaziach a realnom investovani.. podla toho co pises by si na to 1/3 penazi nedal.

v kazdom pripade ti gratulujem a nechcem nijak znizovat tvoj uspech v sutazi. islo mi len o to ci sa da ztoho zobrat nake "ponaucenie" do praxe (kde/jak konkretne take akcie hladat (ked niesu v skrineroch))..
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jonatanus - z vlastní zkušenosti - tipy na takovéhle akcie se v drtivé většině získávají od různých kontaktů / doporučení apod.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

Honzajs napísal:Jonatanus - z vlastní zkušenosti - tipy na takovéhle akcie se v drtivé většině získávají od různých kontaktů / doporučení apod.
viem, alebo tak ze hladas jak blbec :lol: preto ma zajimalo ci sanka nema naky zlepsovak :lol:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jediný zpelšovák na který jsem přišel jsou ony zmiňovaná "lákadla".
Čas od času se v nich dají najít zajímavé akcie.

Je ale třeba striktně rozlišovat lákadla z vyžádaných zdrojů a spam (ten nečtu a rovnou mažu).
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

zial sklamem vas, na ziadny zlepsovak som neprisiel, aj ja hladam v screeneroch.

ad 1. ja som na rozdiel od hry do toho peniaze aj vlozil, ked bola cena 30 centov za akciu

ad 2. spravna poznamka ze to bol viacmenej tip,

ad3. tiez mi chodia dennodenne do mailu spamy o akciach, to tiez hadzem do kosa, ale ako bolo spomenute, ak dostanem typ od ludi ktorym doverujem tak ho aj vyuzijem - ako teraz,

btw, aj ostatnym akciam sa dari v sutazi od konca marca 2007 za tri mesiace

Dell 20 > 28 = + 33 %
Royal Dutsch Shell 65 > 80 = + 23 %
Energold 1,5 > 3 = +/- 100 %
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

energold nam stale skace, este ze som predal za 3,80
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já jsem pro změnu před pár dny prodal akcie Lynas (vrchol jsem sice netrefil, ale i tak jsem spokojen s necelými 240% za 7 měsíců :lol: ) a místo toho jsem navýšil pozici v GORO.OB. s cílem mít zde 100% z dnešních cen do konce roku 2008.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

gratulieren honzajs
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Príspevok od používateľa senor valasco »

dôjde aj na vyhodnotenie tejto súťaže...?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: predbezne zhodnotenie sutaze portfolio 2007

Príspevok od používateľa filip glasa »

no hneď sa na to pozriem
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"