VOX POPULI, VOX DEI

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Filip: napadlo ma, či by sa tu nedal zaviesť nejaký ratingový systém. Každý registrovaný by sa vedel vyjadriť raz, oznámkovať príspevok, prípadne ohodnotiť prispievateľa. Máme tu slobodu slova, treba posilniť demokraciu.

VOX POPULI, VOX DEI - Hlas ľudu, hlas boží.
Trochu sa vyjadrím k tej DEMOKRACII. Je to pre mňa zásadna vec, tak zakladám vlákno.

Chodím sem pomaly 5 rokov, predtým som rovnako chodil na traders.cz.
Pre mňa je toto fórum ako príjemná kaviareň, kde si rád pokecám s ľuďmi rovnakej krvnej skupiny. Trávim tu dosť času a našiel som tu kopec kamarátov. Nechcem len brať, ale aj dávať a to ma stojí dosť času a energie. Preto potrebujem feedback – spätnú väzbu, skrátka vedieť, či to tých druhých a taktiež ľudí ktorých nepoznám vôbec zaujíma.
Lebo, keď to nikoho nezaujíma, alebo začínam byť otravný, tak viem tráviť svoj čas aj zmysluplnejšie – napríklad sa hrať z mojou 5 ročnou dcérou.

Radšej budem lepším otcom ako nezaujímavým kecálkom na diskusnom fóre..

V poslednom čase zisťujem, že moje príspevky viacerých iritujú, či dokonca urážajú. To ma veľmi mrzí.
Nie je to tak dávno, čo ma tu jeden napadol a zosmiešňoval za môj názor, že ,,traderi robia desiatky až stovky % p.a.,, Ja nikomu nevnucujem svoj názor. Len píšem to o čom som presvedčený.
Teraz som si vypočul, že som sviňa, idiot, že urážam ľudí, robím si tu biznis, propagandu a nestrpím konkurenciu... Fajn. Čo ďalej? Kde sú hranice?

Preto teraz prehodnocujem, či toto všetko stojí vôbec za niečo...
I keď mnoho ľudí mi doteraz vyjadrilo podporu, čo si veľmi vážim, je pre mňa dosť nepríjemné počúvať nadávky, či vyhrážky. Preto by som bol rád, keby sa tu vylepšila demokracia, fungovali nejaké pravidlá.

Nikdo nie je dokonalý a ja som človek, ktorý sa nevnucuje. Neželám si nič iné, len aby ľudia otvorene povedali, čo sa im páči a čo nie. Demokracia je pre mňa stav, keď všetci môžu vyjadriť svoj názor a na základe toho fungujú nejaké pravidlá v ktorých sa menšina podriaďuje väčšine. Samozrejme, aby sa to nezvrhlo, tak väčšina musí rešpektovať aj určité práva menšiny. To je základ. Totalita je presný opak.

Niekde som napísal, že uznávam iba jeden rešpekt. Ten prirodzený. Ten čo si človek časom vybuduje. Obsahovo. Lebo nič sa nedá vynútiť. Len vybudovať.

U mňa si tu kopa ľudí vybudovala prirodzený rešpekt. Od ľudí ako Honzajs, Mika, Coudy, Filip, Tango, Jonatanus, Tilbur, Kocinavi, Peter Cmorej, Jogo a samozrejme všetkých čo poznám osobne jednoducho ČÍTAM VŠETKO. Skokani roka 2012 sú pre mňa Rado, Rokosák, Biosko, Canslimer, peter977.... Každý má môj osobný rating. Niektorých čítam pomenej, z inými vôbec nestrácam čas. Aj témy a príspevky sa mi páčia, alebo nepáčia.
Z niektorými ľuďmi strácam čas, lebo ich neviem rýchlo zaradiť. Hlavne keď píšu zahmlene, chvália sa, kamuflujú.
Niektorí prídu k nám ,,do kaviarne,, nestihnú sa ani predstaviť a už si vynucujú rešpekt... Sorry, keď ma naštvú, vytočia, reagujem podráždene. No keby mi ostatní dali vedieť, Juggler to sa nám nepáči, klesá ti rating...tak OK. Uvedomím si, že ,,seriem mimo mísu,,...ako sa tu raz vyjadrila istá blondínka...

Demokracia pre mňa znamená, že navrhujem aby Filip zvážil, či sa nedá príspevkom i ľuďom pridelovať hodnotenie od ostatných. V blogoch majú blogeri karmu, dostávajú hviezdičky, príspevky možno známkovať...Nijakú zvrhlosť, či totalitu v tom nevidím. Je to aj forma odmeny pre toho kto sa trápi z obsahom a trávi tu čas. Pre blbcov varovanie.

Samozrejme: Vox populi, vox Dei...nech rozhodne väčšina. Najprv si vypočujme názory, potom o tom navrhujem hlasovať.

Zatial sme sa vyjadrili štyria. Dvaja boli pre a dvaja proti.

Casey: Pridavam sa Juggler.Bolo by fajn keby bolo pod kazdym prispevkom sanca dat,ci sa to paci alebo nie. Napr.aj Kocinovi mal pocit,ze jeho prispevky nikto necita.Takto by mali hlavne ludia co dlhsie prispievaju s kvalitnymi prispevkami aspon ako taky feedback a vedeli,ze su citani bez toho,aby dalsi ludia zaplnovali dalej vlakno.

Jaroslav80: To by mohlo viest aj k totalite. Za nacismu a socializmu sa na verejnosti nadpolovicna vacsina hlasila k boju so Zidmi, imperialistami a pod.. Demokracia zdaleka nie je dokonaly system. Je to diktatura vacsiny. Ak 51% odhlasuje, ze zotroci zvysnych 49% - demokraticky to bude sediet, ale moralne to bude skazene.
Kvalitu prispevku predsa lahko odhadnes podla mena uvedeneho vedla prispevku. Netreba "likes" a "dislikes". Si myslim.


Kontrarian: Jaroslav ma uplnu pravdu s demokraciou a napisal to trefne.Heslo o demokracii by platilo iba v skutocnej demokracii a to je iba utopia vsade okolo nas...
V urcitom prostredi (napr aj tu) moze vzniknut napr situacia: zalozime z prispevkov nove vlakno so zakladatelom x bez jeho vedomia, vyuzijeme situaciu, ze niekoho nazval idiotom atd, vyhlasime ho za psychopata, pridaju sa dalsi lojalni a je to...demokracia sa ukazala a hlas ludu rozhodol...Ja som zvyknuty ist proti vacsine a celkom dobre sa zabavam, ale uz ma to prestava bavit


A na záver jednou vetou, prečo by mal Filip - majiteľ kaviarne uvažovať o nejakom ratingu, hraniciach, či pravidlách. Ja viem, že sa mu do toho nechce... Radšej je ticho. Ale myslím si, že viac vecí tu prestáva fungovať a všetko je lepšie zdokonalovať....

Ak to mám vyjadriť jedinou vetou: niekedy mám pocit, že moja obľúbená kaviareň sa mení na krčmu 4.cenovej kategórie a vďaka tomu strácam chuť na dobrú kávičku...
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 07 01, 2013 2:04 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal: V poslednom čase zisťujem, že moje príspevky viacerých iritujú, či dokonca urážajú.
nemam ten pocit. Okrem teraz kontrariana si nikoho nepamatam. A to od teba citam vsetko :wink:

Ja si praveze velmi vazim ze dokazes veci presne a trefne pomenovat a nemas problem pouzit ani tvrdsie slova ked je to potrebne.

Ze sa to tu meni na 4. cenovu .. nemyslim si. Raz za cas sa tu najde niekto kto nevie kde su hranice, to sa stava. Teraz sa ta to asi viac dotklo lebo sa to tykalo priamo teba. Mne sa to stava pravidelnejsie a uz som si asi zvykol :) Je pravda, ze ja byt adminom, tak konkretne kontrariana spacifikujem uz asi kdesi na zaciatku po jeho prvych utocnych a urazenych odpovediach, ale to uz je Filipov liberalny styl vedenia a ja mu to neberiem.

Ja som praveze rad ze to tu opat trochu zije, lebo uz som mal pred casom pocit, ze sem prispieva stale tych istych 5,5 cloveka.

S hodnotenim prispevkov nemam problem. Hodnotenie prispevkov aj trochu motivuje prispievajucich ak su ich prispevky hodnotene dobre.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Biosko »

Pre mna si bol vzdy insparaciou toho ze v tradingu sa da zarobit a po dalsie aj pri roznych temach vidno ze mas skusenosti zo zivota a ze si si uz nieco odskakal a zazil,vzdy ma tvoje posty bavili.
Aj ked k akciam nemam velmi co dodat lebo ich tradingu viem len basics, vzdy mam radost ked tu ludia pisu ako sa im dari alebo svoje nazory. Je to inspirativne a zenie to vpred.
Keby ste este napr s Radom vytvorili nejaky transparentny servis, drzal by som vam palce.
Podla mna aj ked uz ste za vodou na full time tradingu nekaslite na toto forum, z coho si potom maju brat priklad zaciatocnici? Je to sice na ukor vasho casu, ale keby ste ma nekorigovali alebo nepisali postrehy neviem ci by som tak dobre skoncil, kazda kritika a rada pomoze.
A na druhej strane, pre mna je vzdy prijemne pokecat o niecom co ma bavi ... o tradingu.

Co sa tyka karmy alebo rep. ja nie som proti, funguje to normalne na zahranicnych forach napr. ze sa davaju thanks za posty a ludia dostavaju rep body. a podobne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mne sa Jugglerove prispevky velmi pacia. Osobne nepovazujem za dostojne jeho ci hocikoho ineho prispevky znamkovat ci aspon "lijkovat a odlajkovat" ako na fejsbuku. Ak sa mi konkretny prispevok skutocne paci tak to napisem ak nie tak sa snazim vyjadrit vecne. Ak Vox Populi rozhodne za zavedenie karmy budem to respektovat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prirodzeny respekt si vybudujes aj bez likes/dislikes. Ale kludne si tu zavedte co chcete, moj nazor by som nezarataval k vyslovene zamietavym. Skor mi to je jedno. Chodim sem asi z recesie. Zo mna obchodnik aj tak nebude, nemam na to vlohy. Ale obcas sa tu da nejaka zaujimava vec o financiach naucit. Pripadne najst zaujimave psychologicke reakcie ludi.
Ja celkovo ignorujem aj parlamente, prezidentske, komunalne volby, lebo v nich tiez nenachadzam zmysel. Ti co sa chcu dostat k hrantu, dostanu sa ci uz cez volby alebo bez nich. V hociakom systeme. Proste za kazdu cenu. Kedze teraz to ide najlahsie cez "volby", tak pouzivaju volby. Tak naco sa ich divadla budem zucastnovat este aj ja.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jogo »

Ked tak nad tym uvazujem, tiez sa priklanam k tomu znamkovaniu. Aspon budeme vediet, co si skutocne mysli "mlcacia vacsina" na fore.
Po jeho zavedeni asi napisem komentar k zivym obchodom a pockam si na znamkovanie. Aspon budem vediet, co si o tom mysli vacsina fora a ci sa radsej uz k tejto teme nevyjadrovat, ak je vseobecny nazor iny.
Juggler(aj Peto Cmorej, Filip a dalsi), mne sa paci, ako priamo dokazes napisat, co si myslis aj o financnych skupinach, brokeroch a podobnych relativne silnych hracov, ktory by ti mohli takyto uder aj vratit. Ja sa uz v takych situaciach krotim a pisem "diplomatickejsie" - asi uz starnem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

otazka je kto to zaplati :D
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa peter977 »

Som za hodnotenie príspevkov, nebral by som to tak dramaticky (totalita a pod.)
Juggler, tvoje príspevky čítam, takmer všetky. Hlavne ma zaujali tvoje obchody a utvrdil si ma v tom, že na pár obchodoch sa dajú spraviť slušné výsledky, touto cestou chcem ísť aj ja a mám sa od teba ešte veľa čo učiť!
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

raz som na jednom diskusnom fore (tu tolko kritizovanom povedal :)). ze diskusia je len taka kvalitna ako su diskutujuci v nej a pokial by malo znamenat ze kvalitni diskutujuci obmedzia svoju aktivitu. tak forum straca vyznam .

vtedy to bol sice uplne iny pripad ako si nacrtol ty pretoze tam sa to tykalo snahy adminov aby si skuseni borci nasli svoj vlastny priestor a nekazili biznis, ale v principe to malo asi taky efekt ze forum rapidne stratlo na kvalite po odchode hrstky ludi.chvilu som ho este sledoval a nakoniec som odisiel aj ja.

takze ja sa rozhodne priklanam k ludom na fore ktori produkuju kvalitu. a hoci ja nemam presne vyhradeny nazor. tak si myslim ze by to bolo zaujimave spestrenie.
ale rozhodne by to nemalo byt formou like a dislike. pretoze ak niekto napise nejaku blbost a najdem pod nou 500 likov. tak ma to asi nahneva. a rozhodne by to malo byt anonymne aby niekto nemal pocit ze tento ma stale dislajkuje, na stretku mu dam na hubu :).

ak sa o tom budete zamyslat ze to spustite realne. tak navrhujem konkretne riesenie. vytvorit rankingovy system. kazdy prispevok ohodnotia ludia,ako palec hore a palec dole.
ale uplne novo registrovani uchadzaci mozu lajknut ale ich lajk bude mat x nasobne mensiu hodnotu ako top diskuteri z najvyssim ratingom. teda asi vam to tu nemusim vypisovat v tychto veciach sa vyznate lepsie . ale aby na tom prispevku skratka bolo vidiet ze traja top diskuteri si myslie ze je to hlupost a 20 lajkovacich robotov to vidi ako mega dobru vec. takto sa da sanca aj ludom ktori pridu na forum a budu mat podozrivo dobre postrehy dostanu nejake lajky od skusenych borcov a tym sa posonu v rankingovom systeme hore a ich lajk bude mat vacsiu hodnotu hoci su novi.

rozmyslal som nad tym len chvilku tak ak to ma nejake muchy o ktorych neviem , tak ma ospravedlnte. v tychto webovo socialnych hrach nemam vobec ziadne skusenosti :).
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,
filip glasa napísal:otazka je kto to zaplati :D
Kolko odhadujes ze by to stalo?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Biosko »

filip -> nestalo by to nic, su to mody ktore su zadarmo pre phpbb tu su ranky https://www.phpbb.com/customise/db/styles/ranks-15" onclick="window.open(this.href);return false;
a tu su nejake karma reputation mody: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... 0&t=559069" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo tento vyzera celkom super http://pico88.github.com/phpBB-Reputation-System/" onclick="window.open(this.href);return false;

staci len nahodit :), ked som niekedy robil fora tak som sa to phpbb tolko namodifikoval, je to lahky proces.

popripade ak to nevies ako spravit, mozme niekedy spravit hlasovu conferenciu cez teamviewer kde budes zdielat obrazovku svojho pc so mnov a ja ti budem hovorit co mas robit.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Chris »

Je to verejne forum a moze sa tu prihlasit hocikto a moze presadit svoj nazor a to, ze niekto novy nepobere priamu kritiku od skusenejsieho tradera, ktory je na fore uz dlho je len na smiech.

Mne sa lubi ako juggler pise k veci , strucne a vystizne. Je to stale lepsie ako pisat v hadankach, zahmlene a pod. ako uz spominal. Takisto vie veci logicky odvovodnit a vysvetlit.

V knihe tiez popisuje veci co maju hlavu a patu a logiku, cize by bola urcite skoda, ak by prestal postovat svoje nazory a myslienky.

:arrow: Juggler, len tak dalej, ide ti to super.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

s tym modom sa musis chvilu babrat a ked budes aktualizovat forum, tak ti to bude robit problemy. Moc ich nemam rad. Ale porozmyslam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: díky za príspevky, návrhy a podporu. Patrí sa tiež poďakovať všetkým, čo ma osobne chvália, ale nerobím to stále, aby som sa necítil ako Kája Gott, ktorý švojím fanúšíkom říka ,, ďekují, dekují, jen mi tleskejte,,vždyt víte, že to mám rád,, :lol:
Aj kvôli tomu by bol super ten hodnotiaci/ratingový systém.
filip glasa napísal:otazka je kto to zaplati :D
- som ochotný prispieť, ďakujem za ochotu. Keď Ťa raz bude akvirovať Wall Street Journal, alebo Yahoo Finance, tak zaplatíš kávičku u Kempinského.
Mika napísal: raz som na jednom diskusnom fore (tu tolko kritizovanom povedal ). ze diskusia je len taka kvalitna ako su diskutujuci v nej a pokial by malo znamenat ze kvalitni diskutujuci obmedzia svoju aktivitu. tak forum straca vyznam .

vtedy to bol sice uplne iny pripad ako si nacrtol ty pretoze tam sa to tykalo snahy adminov aby si skuseni borci nasli svoj vlastny priestor a nekazili biznis, ale v principe to malo asi taky efekt ze forum rapidne stratlo na kvalite po odchode hrstky ludi.chvilu som ho este sledoval a nakoniec som odisiel aj ja.
Absolútny súhlas. Ja som chodil na traders.cz a bolo tam dobre. Ale keď som objavil, že aj doma máme niečo podobné, tak som sa presťahoval tu. Vravel som si, že budem prispievať tam aj tu...ale sedieť na dvoch stoličkách sa nedá. A neskôr som z hrôzou zistil, že to tam umrelo. A je to tam mŕtve doteraz..

ALL: Sumarizácia: zatial sa vyjadrenia preklápajú v prospech známkovania, no väčšina zamieta likes/dislikes. Ja ani neviem, čo to je, na fejsbuk nechodím. Budem rád ked vyberiete to, čo sa páči väčšine. Keď sa teda tá väčšina slobodne vyjadrí, že je za. Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

mňa bude akvírovať akurát tak Lojzko Špekulant z Lakšárskej Novej Vsi alebo Pišta Domainer z Krvavých Šenkov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Takze Juggler, nadalej tu ostane absolutisticka monarchia Filipa Glasu, aj ked zvysok fora sa moze hrat a tvarit demokraticky. A nadalej mi to nebude vadit.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

no skorej anarchia
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas vykonnu moc, tak si za nu zodpovedny Ty.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Hawk »

Juggler,
tleskam ti jak Kajovi tleskaji iny :wink:
uz som sa vyjadril na tvojom vlakne kym som zistil ze si vytvoril nove ohladne sirsej diskusie.
Prinosne, vystizne, strucne ked treba, obsiahlejsie a hodnotne pri vysvetlovaniach. Proste citit z toho realne skusenosti. Za tie mesiace co to citavam mam vybratych zopar nickov ktorych pohlad, nazor mi mnoho objasnil. Si medzi nimi :) , vlastne vyssie si mnoho z nich menoval. Je sa od teba co ucit. Vdaka

Som za nejaku formu rankingu, like/dislike skor nie, skor nieco s vacsim rozsahom.
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa mircof »

filip glasa napísal:mňa bude akvírovať akurát tak Lojzko Špekulant z Lakšárskej Novej Vsi alebo Pišta Domainer z Krvavých Šenkov.
Filip, len aby si nebol raz príjemne prekvapený... :wink:
Prílohy
http://www.webarbiter.com/sk/ako-investovat.sk
http://www.webarbiter.com/sk/ako-investovat.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://hodnota-webu.cz/ako-investovat.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
tak a babo raď :D

ale nee, web neni na predaj a keby aj bol, tak pod milion nejdem (v tvrdej mene) 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: tak a babo raď :D
Čo chceš. Od 4000 € do 15000 €. Zatiaľ. Už máš v tom jedno auto.
Ber to ako biznis a vôbec nie je vylúčené, že raz z Teba bude slovenský Zuckerberg... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

este si pockam na ten milion 8)

Obrázok
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa mircof »

filip glasa napísal:este si pockam na ten milion 8)

Obrázok
kocinavi má v profile tuším túto, ten si takýchto webov môže kúpiť milión, čo jeden, aj sto miliónov... btw, ten prepočet na ťavy ma teda mimoriadne pobavil - jedna ťava má hodnotu 3 kôz, 2 oviec a jedného somára :mrgreen:
Prílohy
100Trillion_Zim.jpg
kavičkar
Silver Member *
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 9:42 pm
Been thanked: 1 time

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa kavičkar »

Aj ja by som rád vyjadril podporu Jugglerovi a jeho práci, ktorú tu odvádza. Patrí určite medzi skupinu tých, ktorí tento web obohatili o kvalitné posty a články. Vždy si veľmi
rád od neho všetko prečítam. Ale sú tu aj ďalší, ktorím patrí vďaka. Myslím, že ani netreba menovať. Všetci, ktorí to tu navštevujú, vedia o kom je reč. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Neviem teraz načo bol dobrý tento útok Kontrariana a čo nim sledoval. Čas ukáže.
Juggler, čo ťa nezabije to ťa posilní :D A ja neverím, že toto by Teba zlomilo.

Prajem Ti všetko dobré.

Bwt: Súhlas s Jugglerovím návrhom.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa janula »

ja si tak isto myslim, ze Juggler pise velmi vecne prispevky. A aj ked uznavam, ze je neprijemne, ked na cloveka utocia, treba uznat, ze je to aj tym, ze internet zmazava intonaciu a gestikulaciu prejavu. A teda to, co jeden vnima ako len trochu temperamentnejsi prejav a vlastny slovnik, druhy vnima ako utok a mimoriadne grobianstvo. Ale myslim, ze by bola skoda, keby sa to tu kvoli takym zabilo a zbalilo. Takze len pis a ber to tak, ze asi ti maju co zavidiet (ako sa hovori, len lutost je zadarmo, zavist si musis zasluzit:-))
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Děkují, děkují...
http://www.youtube.com/watch?v=eXXQGnzr76s" onclick="window.open(this.href);return false;

..ale taká tretina z Vás sa nevyjadrila k tomu známkovaniu...
Filip nedá sa zaranžovať hlasovanie? Ku kadečomu sa tu už hlasovalo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

na hlasovanie musíš založiť novú tému. ale to hodnotenie príspevkov nie je o hlasovaní. Je to o tom, či sa mi s tým chce babrať.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravím.
Vraciam sa k tejto téme a k tomu, čo som písal pred mesiacom. V rámci skvalitnenia diskusie navrhujem vytvorenie jedného uzamknutého fóra (=témy). Celkove tu máme 25 fór a ani jedno nie je regulované.
Ja navrhujem jedno, ktoré by sme nazvali TRADING CLUB, alebo LIVE TRADING alebo tak nejak a v rámci neho by mali vlákna všetci, čo chcú prezentovať live trading, aktuálne komentáre, tipy a pod.
Prístup by mal každý slušný človek, ale kolektívne by sme to nejak regulovali. Predstavujem si to tak, že aktívni členovia by mohli hlasovať o zamedzení prístupu podrývačom, hulvátom, psychopatom a pod.
Môžeme si stanoviť pravidlá, alebo nejaký etický kódex, ale najprv potrebujem vedieť, či je admin ochotný pre nás vytvoriť také podmienky. Filip, vyjadri sa.
Ako príklad uvádzam uzamknutú tému TIPY NA OBCHOD v diskusii na portáli traders.cz:
http://forum.traders.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Diskusné fórum traders.cz používa ten istý soft ako ako-investovať.sk.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa slimak »

Za mna ma vase obchody nezaujimaju,kludne si ich zamknite - ale ked date radu aj vonku na com sa da zarobit - ci kde neprerobit - budem rad.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa slimak »

Za mna ma vase obchody nezaujimaju,kludne si ich zamknite - ale ked date radu aj vonku na com sa da zarobit - ci kde neprerobit - budem rad.

ALe dostal som sa do situacie - 20 000 eur tie necham bezpecne - ale dostanem sa vyssie - nechcem s nimi hazardovat - ale kde dalsich 10 rokov ukladat peniaze? Pre moj dochodok?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som sa na fore vyskytol tiez len nahodne a nebude mi vadit ked sa nedostanem do vsetkych sekcii. Ved vacsia cast aj tak iste ostane verejna.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja som za regulaciu aspon jedneho vlakna, ako pise Juggler, ale s pristupom vsetkych prispevatelov , ktori dodrzuju aspon elementarne zaklady slusnosti.Kazdy obsah ma mat formu. Mne vadi vypravdovavanie sa v beznom zivote a o fore uz ani nehovorim, cista strata casu.Regulovat by to mal admin ved za tych par rokov to zasa nebolo tak vela , iba par ludi.Ked to teraz po sebe citam :) tak vlastne staci iba eliminovat par nickov a to je vsetko... a to za 7 rokov dozadu nie je vela.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

Trading denníky môžu byť otvorené pre verejnosť na čítanie ale písať do nich bude len autor. Čiže pisateľom trading denníkov nebude nikto zahlcovať tému nezmyslami.
Bude to naozaj čisto len denník a nie diskusná téma, takže nebude vadiť ak tam nikto iný nemôže prispievať.

A diskutovať môžete všade inde.

Nie je pravda že diskusie nie sú teraz moderované. Mažem tu toho až až.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nerozumieme si.
Uzamknuté fórum neznamená, že ľudia nemajú prístup, čiže nemôžu čítať, vyjadriť sa, diskutovať.
Je to len fórum kde o ten prístup treba požiadať. A keď o prístup požiadaš a dostaneš ho, tak si členom, ktorý sa musí správať podľa určitého kódexu. Ak budeš rýpať a niekomu nadávať, tak dotyčný môže nechať hlasovať, aby ti prístup (členstvo) zrušili.
Ja osobne nie som ochotný prispievať pre Ladisa a Kontrariána (pml). Ladis ma tu niekolkokrát osočoval, urážal, nadával mi do podvodníkov, obviňoval z kadečoho a to úplne bez akejkolvek argumentácie, či dôkazov. Navyše tu šíri rasizmus a xenofóbiu. Kontrarián zašiel tak daleko, že sa tu niekolkým členom vyhrážal fyzickou likvidáciou.

Prečo ja mám pre takých ľudí prispievať, diskutovať s nimi a tráviť s nimi čas? Výsledok je znechutenie a odchod slušných ľudí. Naposledy prestal prispievať Mika... A ževraj to tu reguluješ...

Regulácia nie je vymazávanie. Regulácia je udržiavanie určitej úrovne.

Tretí raz opakujem. Treba sa pozrieť na uzamknutú tému TIPY NA OBCHOD na http://forum.traders.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie je to nič zložité. Je to téma, kde sa prihlásia len tí, čo majú záujem. Čiže vstup volný, ale regulovaný. Členovia vedia kto je členom a regulujú si sami kto zostane členom....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozno by zakladatel vlakna mohol mat nejake zvysene prava.

V Juglerovom vlakne by si Juggler hospodaril po svojom. Ladis by si svoje vlakno moderoval po svojom, Kontrarian svoje.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Chris »

tiez by som uvital privatnu cast fora.
Filip: pripadne ti mozem pomoct s nastavenim.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa Casey »

jaroslav80 napísal:Mozno by zakladatel vlakna mohol mat nejake zvysene prava.

V Juglerovom vlakne by si Juggler hospodaril po svojom. Ladis by si svoje vlakno moderoval po svojom, Kontrarian svoje.
Tu nejde len o to,aby si to moderoval iba zakladatel vlakna.Preco by mali typkovia ako Ladis,Kontrarian moznost citat celkovo Jugglerove prispevky(v privatnom vlakne)?Ked sa prezentuju ako sa prezentuju,tak nech su jednoducho vycleni celkovo z takej forum sekcie a nie len iba tym,ze by tam nemohli prispievat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Uz rozumiem.
Cize Jugler ak by chcel napisat nieco k comu by vobec nemal naladu niekde citat Kontrarioanov/Ladisov komentar a bavit sa s nimi o tom, tak by to napisal v sekcii kde nemaju pristup.

Mne islo len o to, ze pripadne by si mohol urobit sekciu bez Jugglerovho pristupu aj Ladis a mohol by tam kludne prezentovat buy-and-hold strategie ludom ktori by o to stali a bez pristupu Jugglera, Rada a tak :lol: A podobne mohol mat Kontratian svoju sekciu.

Ved ludi je 1000 tipov. Nemozes urobit sekciu len Radicovej/Sulikovi/Prochazkovi a neurobit Ficovi/Meciarovi/Slotovi. Teda mozes, Filip moze, je to tu jeho ... ale spravodlive by to bolo diferencovane.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VOX POPULI, VOX DEI

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ladis moze pisat to vsetkeho ostatneho. To ze budu 3-4 temy kde nemoze pisat nemoze nikomu vadit. Snad len jemu a to ma az tak netrapi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"