tapatalk

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matio
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 4:52 pm

tapatalk

Príspevok od používateľa matio »

mohli by ste pridat do fora podporu pre tapatalk - zobrazovanie fora pre mobily. dik
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

mohli
matio
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 4:52 pm

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa matio »

tak sup sup :wink:
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

zdravim. kedy to asi bude?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked budem mat dobru naladu a cas, tak sa do toho pustim. Do prezidentskych volieb to bude urcite hotove aj s tym bodovacim systemom :lol:
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Este nic? Fico uz klope na dvere
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

tapatalk by uz mal fungovat. Mozete vyskusat.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Muchas Gracias Senorita
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

ukazuje vam v tapatalku forum? mne to nejde
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa Rado »

Nie, už som o tom hovoril Filipovi.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

Web bolo este treba registrovat v tapatalku. Tak som to dnes urobil a snad to pojde.
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

uz to ide. dik
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa duku »

Mne to ide vyhladat v tapatalk aj zobrazi hlavicku prispevku v teme ale ked chcem dany prispevok zobrazit cely tak tapatalk ohlasi chybu spojenia - skuste neskor.

Ine fora mi idu bez problemov.

Mate tiez niekto takuto skusenost?

Tapatalk na IOS 7.04
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa Rado »

Ja
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa jpeg »

Dnes som si to nainštaloval a správa sa to presne ako popisuješ.
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

uz ti nefunguje ani mne. to je naozaj taky problem urobit to raz a poriadne?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nezda sa ti ze si trosku drzy?
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

prepac, ale myslim ze nie som. je to predsa pre dobro fora a ako admin to urcite vies. objektivna kritika vzdy pomaha
luxus_SK
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2013 11:52 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa luxus_SK »

zdravim. planujete s tym tapatalkom nieco robit?
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa Marcos »

Filip, šlo by to opraviť? Tapatalk nám stále nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nešlo, nevedel som nájsť chybu a ani môj kóder to nevedel rýchlo nájsť, tak som sa na to vykašlal. Nie že by som nechcel, ale zase my toto forum už mame tak dovŕtané všelijakými custom úpravami, že nám tie pluginy nejdú. A nechcem kvôli tapatalku zabíjať X dní.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: tapatalk

Príspevok od používateľa Marcos »

JUGGLER napísal: Pi 26 11, 2021 10:01 pm Ten dlhodobý, najlepšie nekonečný horizont je psychologicky veľmi významný. Ľudia, čo majú pevne daný investičný horizont začnú byť po rokoch nervózni. Pretože s narastajúcim účtom a skracujúcim sa termínom do dôchodku (alebo predčasného dôchodku) rastie strach, že akciové trhy klesnú a budú sa zotavovať 10-15 rokov. Preto narastá tlak na špekulatívne vyberanie ziskov ( keď trhy sú vysoko ), alebo prechod do dlhopisov (zníženie rizika na úkor výnosu ).
Preto mne osobne sa veľmi zapáčila myšlienka nekonečného investičného horizontu (NIH ). Proste nevystupovať s indexového ETF, nemať žiadny investičný horizont, len si v určitom čase začnem vyplácať rentu. Myšlienka je to taká istá ako majú dividendoví investori, že dividendy sú pre nich pasívny príjem, ale potenciál dlhodobého výnosu pri vyplácaní renty je oveľa vyšší.
Myšlienka sa páči, preto som k tomu napísal osobitný príspevok do špajze ,,investičných analýz,, na https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... f=13&t=315


Analýza a porovnanie s pasívnym investorom v ETF USA ma napadla, keď som čítal novembrové Ladisové príspevky:
Ladis napísal: Po 15 11, 2021 12:07 pm Já raději vlastním podniky doživotně a stačí mi dividendy. Performance mne moc nezajímá, když většinu akcií nikdy neprodám.

Inšpirujme sa touto vetou a pozmeňme ju na krédo investora do indexového ETF:

Já raději vlastním indexové ETF doživotně a stačí mi renta. Performance mne moc nezajímá, když ETF nikdy neprodám.


Ladis nedávno vo vlákne Burza pri káve napísal::
Ladis napísal: Po 15 11, 2021 12:07 pm Z mého investovaného kapitálu chodí zatím dividendy jen asi 4% čistého, po dani 0% až 40%
Za několik málo let dosáhnu uspokojivé dividendy 12.000 € čistého ročně.
Ladis napísal: So 20 11, 2021 8:51 am Moje průměrné měsíční dividendy 624 € čistého mohou růst za 5 až 10 let na 1.000 € měsíčně čistého

Nemusím byť Sherlock Holmes, aby som z týchto pár viet nevydedukoval aspoň približnú Ladisovú performance. Podľa jeho príspevkov z nášho portálu, mal cca pred 15 rokmi v akciách približne 100 000 €.

Ak má dividendy netto 624 € mesačne, je to 7500 € ročne a pred zdanením cca 9000 € ročne.
Ak ide o čisté dividendy 4% p.a. , na 624 € mesačne treba mať na účte 225 000 €.

Ak chce mať ,,uspokojivé dividendy 12.000 € čistého ročně,, ...potrebuje ročne 14 400 brutto a na to treba stav na účte 360 000 €.
Ladis píše, že to bude za ,,několik málo let,, ale týmto tempom by to trvalo viac ako 9 rokov. Jeho doterajšie ROI vychádza na 5,26% p.a.

Všimnite si ako to sedí so simuláciou jeho portfólia od 2/2006, kde som jeho dlhodobú performance k 30.6.2021 v Hitparáde vyhodnotil takto:
JUGGLER napísal: Ne 18 07, 2021 12:45 am LADISOVÉ AKCIE: +4,98% p.a s čistými dividendami 4% p.a. Od 2/2006 = 15,4 R. ..... ETF USA v EUR s reinvestovanými dividendami +9,9% p.a.
Odvtedy je výnos o niečo väčší, trhy 5 mesiacov rástli, čo uvidíte aj na porovnaní výnosu ETF USA k dnešnému dňu.

Môj terajší výpočet pri tom nerieši, či okrem tých 100 000 už Ladis nevkladal ďalšie sumy, len reinvestoval dividendy.
Ak vkladal, ROI je ešte menší.


Porovnajme to so zhodnotením sedliaka v ETF na index SP500. Pozrime sa na 2 modely:

Sedliak 1: Vloží na účet 100 000 € ( pre výpočet beriem dátum 31.1.2006 ) s nádejou, že po 15 rokoch pôjde do predčasného dôchodku s minimálnou rentou čistých 1000 € mesačne.

Sedliak 2: Vloží na účet 50 000 € a ďalších 50 000 sa rozhodne investovať postupne - mesačne.
Do dnešného dňa mi vyšlo 190 mesiacov, takže 50 000 : 190 = 263 znamená, že %dalších 50 000 investoval po 263 € mesačne.

Sedliak 1: performance iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (acc) v EUR je k dnešnému dňu: +400%.
To znamená, že z vkladu 100 000 € má na účte 500 000 € , čo je priemer 10,71% p.a.

Sedliak 2: pri výnose 10,71% p.a., investičná kalkulačka ukazuje stav na účte: 401 600 €. To je výnos +301%.


Pozrime sa, ako by na tom boli títo sedliaci, keby sa rozhodli ísť do dôchodku okamžite.

Sedliaci si kladú otázku: koľko by sme si mali vyplácať rentu, tak, aby sa účet zhodnocoval ďalej?

Múdre hlavy vravia, že výplata renty by mala byť maximálne do výšky priemerného ročného výnosu. Zoberme teda historický výnos indexu 10% p.a. a rentu maximálne do výšky 5% p.a.

Ladis má cieľ 1000 € mesačne pri brutto dividendách 4,8% p.a.
Pri výnose 5,26% p.a. preto sedliaci krútia nosami: renta 4,8% p.a. sa im zdá privysoká. :roll:

INVESTORI do ETF majú svoj sedliacky rozum, preto ich napadne fígeľ:

,,aby sa vlk nažral a koza ostala celá, poďme si vyplácať rentu len v takej výške, koľko si účtuje za správu najdrahší podielový fond na Slovensku,,.

Najdrahší je IAD Indexový fond. Ľudia v ňom majú cez 140 mil. € (jeho výnos sledujeme v investičnej Hitparáde). Je to zhodou okolností fond, ktorý investuje rovnako ako páni investori: do indexových ETFs. Fond si berie za správu 3,6% p.a. a výnosy z neho podliehajú zrážkovej dani 19%.

Tak nadeľme pánom investorom rentu 3,6% p.a. a pozrime sa, koľko im to hodí mesačne:

Výpočet je veľmi jednoduchý: 3,6% z každých 100 000 je 3600 € ročne.

INVESTOR 1 má na účte 500 000 €, to je 5 x 3600 = renta 18 000 € ročne.
To je čistých 1500 € mesačne (výnos je oslobodený od daní).

INVESTOR 2 má na účte 401 600 €. To je 3600 x 4 = renta 14 400 € ročne.
To je čistých 1200 € mesačne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"