Prosím poradte mi do budúcnosti

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Prosím poradťe mi do budúcnosti.

Príspevok od používateľa Chris »

ked sa ti celkom 2 roky dari obchodovat s taky sirokym portfoliom ako indexy, komodity a forex, tak pevne verim, ze si aj taky zrucny, ze vies pouzit skvelu funkciu fora a to HLADAT !

Je to tu omielane stale dookola :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: Prosím poradťe mi do budúcnosti.

Príspevok od používateľa Luký123 »

málo využívam forum tak neviem budem rád ked mi poradíte. Dal som to sem preto lebo je tu najviac príspevkov
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Prosím poradte mi do budúcnosti

Príspevok od používateľa Luký123 »

Dobrý večer , tento rok maturujem dal som si aj prihlášku na vysokú školu, ale ešte sám neviem čo chcem. Preto sa chcem spýtať tých ľudí čo sa živia s týmto obchodovaním cez brokerov na burze, neviem ako to funguje čo treba platiť či si stačí len zdravotné poistenie alebo čo ešte. Ja sa obchodovaniu venujem pomaly už 2 roky a celkom sa mi v tom darí, celkom dobre viem v tom behať často obchodujem z Indexmi , komoditami a forexom a nerád by som to zanechal. Preto by som bol rád ak by ste mi povedali čo ako to funguje. Vopred ďakujem
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Prosím poradťe mi do budúcnosti.

Príspevok od používateľa Dana »

V zdravotnej poisťovni by si sa prihlásil ako dobrovoľne nezamestnaný a platil si zdravotné odvody. Sociálne odvody nie sú povinné. Inak okrem toho neriešiš nič.
Výšku by si mal podľa mňa skúsiť, čo ak raz burza sklame.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Prosím poradte mi do budúcnosti

Príspevok od používateľa futurer »

Ahoj,
zeptej se radeji, kolik lidi je tady skutecne full traderem. Bude ti stacit tato odpoved? Podle mne 2 . Myslim tim aktivni ucastniky a odpocitavam prodavace kurzu, prednasek atd.
Ale i to je obziva - na to by ti i ty dva roky mohli stacit. Mnozi zacinaji uz pul roku po absolvovani prvniho kurzu. A rozhodne nejsou neuspesni. Ale to uz je jiny pribeh - marketing atd...

Bez na vejsku a kasli na trading. Ver mi, ze je to dobra rada.
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: Prosím poradťe mi do budúcnosti.

Príspevok od používateľa Luký123 »

Uvažoval som aj na tým ale tak ja si tak pomaly obchodujem všetko chodievam na semináre , správy sledujem všetko tak sám neviem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prosím poradte mi do budúcnosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Choď na VŠ. BA alebo BB. Budeš si trejdiť popri štúdiu. Ked ťa to baví, tak treba mať ekonomické základy a dozrieť. Štúdium nie je ťažké ak ťa raz baví. Ešte som nepočul o profíkovi stredoškolákovi...ale mnoho legiend odštartovalo kariéru na VŠ. Na VŠ sú obyčajne investičné a trading krúžky...Neviem ako v Ba, ale v BB trejdia, rozumejú tomu...doc. Šebo, Virdzík a pod. Prídu aj teraz na stretko v máji.. VŠ je istota, ktorú neolutuješ, základ od ktorého sa môžeš odraziť...byť profík v tradingu je len sen... holub na streche...nikdy nevieš, či si ten sen splníš..to budeš vedieť až po rokoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: Prosím poradte mi do budúcnosti

Príspevok od používateľa Luký123 »

Takže rozhodol som sa takto ostanem pri Tradingu viete mi poradiť ako čo mi bude treba platiť , či stačí len zdravotné odvody plus dane za rok zo zisku.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Prosím poradte mi do budúcnosti

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vela stastia, Luky123. Prosim, nezabudni sa zdelit so svojimi skusenostami. Staci zaciatkom 2017.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"