Ako sme začínali - Súťaž

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Ako sme začínali - Súťaž

Príspevok od používateľa filip glasa »

Keďže som doma našiel dobrú knihu Pavla Kouhta - Investiční strategie pro 3. tisíciletí - až dvojmo, tak to staršie (a nakoniec možno to novšie) vydanie venujem do súťaže :!:

pravidlá súťaže:
1. zúčastniť sa môže každy registrovaný užívateľ (okrem mojich rodinných a iných príslušníkov) a dokonca aj ten čo už túto knihu má a kľudne ju môže darovať blízkej osobe.
2. treba napísať príspevok o svojich začiatkoch v investovaní, kde treba uviesť:
a. ako dlho investujem, alebo kedy som popísanú investíciu uskutočnil
b. čo bolo na nej nesprávne vykonané (aj keď bola nakoniec v pluse)
c. čo som urobil dobre
d. kto ma pri mojej rozhodnutí/stratégií ovplyvnil (kniha, poradca, reklama)
3. súťažné príspevky zbytočne nekomentovať až do uzávierky.

Súťaž je o našich skúsenostiach, takže ak aj nemáte záujem o knihu, investujúca verejnosť vám bude za váš príspevok vďačná. Takto sa uchová váš odkaz aj pre budúce generácie a tie budú mať možnosť sa z neho poučiť.

vyžrebovanie sa uskutoční slávnostne bez účasti notára a verejnosti 31.12.2006 u mňa doma. Môžme si štrngnúť spoločne o monitor, ak sa dohodneme na rovnakom čase a nastavíme si narovnako hodinky. Ak sa nenazbiera aspoň 10 príspevkov od jednotlivých užívateľov, súťaž sa predĺži.
Žrebovať budem lístočky s vašimi menami. Tie vhodím do 5 litrového pohára od čalamády (pôvodne od uhoriek), zamiešam a jedného štastlivého výhercu vyžrebujem. Už dopredu mu želám rýchlu poštu, príjemný zážitok pri čítaní a šťastný nový rok. Berte to samozrejme aj k vianociam. Les som to nechcel dať tak skoro, lebo by sa dovtedy nazbieralo málo príspevkov.

môj nesúťažný príspevok, alebo príklad:

Keď som už druhý krát v živote investoval do podielových fondov asi pred 4 rokmi, nezvážil som dobre menové riziko. Investoval om do európskych a amerických akciových fondov. Niečo málo do EM dlhopisov. Nič do akcií okolitých štátov. To bolo najväčšia chyba, keďže ich meny rovnako ako naša stúpla voči euru aj doláru. Keď som prvý krát uvidel vysoký výkon východoeurópskeho fondu (tuším bol od CI) tak som sa rozhodol, že po 30% raste to už nemá význam. Bolo to zlé rozhodnutie, lebo podobné fondy rástli aj vďaka posilňovaniu východoeurópskych mien ďaľšie 2 roky až dodnes. Celkovo vyšla investícia v pluse aj vďaka tomu, že asi polovicu tvorilo sporenia, kde sa dobre ukázal COST AVERAGING EFFECT. Tá druhá plovička investovaná v polke roku 2002 už podľa historických grafov nebola investovaná v najšťastnejšom okamžiku.
Naposledy upravil/-a filip glasa v Ne 22 04, 2007 9:29 pm, upravené celkom 1 krát.
katkariinka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 18 12, 2006 9:19 am

Príspevok od používateľa katkariinka »

No, sice nemam ziadne velke skusenosti s investovanim, ale aj tak napisem moje zazitky, mozno vyhram knihu a budem potom investovat viac a lepsie. Teda ak bude co. :D

Moje investicne prve kroky zacali asi pred rokom, ked som zo svojej prvej prace usetrila par koruniek.
A vtedy som sa rozhodla pre vlozenie svojich tazko zarobenych penazi do akcioveho PF zameraneho na vychodnu europu. Podrzala som tam peniaze asi mesiac a potom som ich vybrala. Nasledne som ich vlozila do fondu zameriavaneho na akcie nehnutelnosti, kde ich drzim doteraz. Neviem presne cisla, ale momentalne som v pluse asi 10%, s cim som spokojna.
Druhu cast svojich financnych prostriedkov som asi pred 9 mesiacmi vlozila do stresneho akciveho fondu, no odtial si priebezne vyberam mensie sumy, takze to sa moc nerata. Ale aj ten rastie a som s jeho vykonnostou spokojna.

Neviem, co som spravila zle, pri mojom nizkom vklade som si moc vyberat nemohla, takze som investovala tam, kde som si myslela, ze je potencial rastu. Ale riadila som sa skor svojou intuiciou nez nejakymi teoretickymi vedomostami.

Pre vyber fondu som sa rozhodla sama po prestudovani dostupnych materialov a zvazeni poplatkov.
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa senor valasco »

ja som zacal v januari 2005, aj ked som chcel uz na jesen 2004, ale nevedel som ako sa to vlastne zdanuje tak som to nechal az na nasledujuci rok. portfolio som rozdelil na kbc central E, kbc slovensky dlhopisovy "slovakrenta" a kbc skk penazny "multicash" rovnym dielom, jakosto ovplyvneny recami o diverzifikacii portfolia (hlavne zo skoly - studujem na ekon.univerzite). po polroku ma prestal multicash s ich 1% vynosom bavit a premenil som to na kbc belgium a pri novembrovej korekcii som predaj aj celu slovakrentu za kbc oil.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Zacal asi 1990

Príspevok od používateľa Ladis »

:idea: Ja jsem zacal investovat hloupe asi roku 1990. :idea:
Danovy poradce meho chefa , muj chef a já jsme dojeli s mymi nekolika tisici DM marek do sporitelny v rakouskem meste Bregenz na Bodensee.
Danovy poradce meho chefa tam hloupe poradil zamestnanci sporitelny Sparkasse Bregenz , jak rozdelit moje marky na asi 4 ruzne line akcie asi neznamych americkych obchodu. Zadne hvezdy jako HomeDepot ani WalMart , ale uplne chciplotiny to byly. Behem nekolika let jsem zklaman ty penize vzal odtamtud zase zpatky.
Kdyz uz ten danovy poradce nevybral pro mne akcie od elektroniky , co rostly v minule dekade tisice procent , mel me radeji navest cisti ty nejchytrejsi knihy o akciich ( o Buffettovi , Lynchovi , Grahamovi ) a rok ty knihy studovat a pak si teprve vybrati akcie sam podle nejakych dulezitych parametru , jako nizke P/E a rust zisku podniku aspon prumerne 10% rocne. Treba bych pak koupil sam 1991 nejakou akcii , co udelala tisice procent v minule dekade.
Od roku 2000 si kupuju akcie sam , ale az od roku 2004 investuju inteligentne , ale i pres pocatecni hlouposti muj kapital od roku 2000 do 2006 roste prumerne +55% rocne , to je asi +35% pridavanim penez do akcii a asi +20% rustem akcii. Od roku 2003 nemam dovolenou a do roku 2010 nebudu miti dovolenou a davam tedy nad 60% me rocni mzdy do akcii , abych maximalne vyuzil ten boom akcii teto dekady a asi v dubnu 2010 za polovinu penez z tech akcii koupim byt ve Spanelsku u more a budu zit jen z dividend z druhe poloviny mych akcii. Howgh.
:arrow: P.S.: Já se nechci zucasnit slosování o knihu. Já si napísu knihu sám 2010. :!:
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

Príspevok od používateľa kleeo »

tak som sa rozhodla aj ja zapojit do sutaze, aj ked nie som prilis pysna na svoje uspechy :o
v roku 2001 som sa vratila zo statov s dost velkym balikom penazi (dolarov). kedze som nechcela peniaze nechavat iba tak na ucte, som sa rozhodla investovat. bohuzial mojmu rozhodnutiu nepredchadzalo ziadne studium :( jednoducho som chcela zisk bez namahy...
zasla som do tatra banky a dala na radu ich investicneho poradcu. dala som peniazky do americkych akcii a americkych dlhopisov. teraz uz viem, ze to bola katastrofa. peniaze tam stale mam a nemam odvahu ich vybrat pretoze som hlboko v minuse. mozno cakam na zazrak, ze jedneho dna porastu hore. jedine, co ma tesi je, ze som si vyskusala pad svojich peniazkov a nezachvatila ma panika. ale za aku cenu? zvysok penazi isiel do zmiesaneho fondu. ten je aspon v zisku...
v roku 2004 som sa rozhodla znova dat peniazky do fondov a s touto investiciou som uz bola spokojna. je to CSOB zaisteny fond, ktory rastol 19 % za dva roky.
no ale teraz som sa rozhodla zobrat veci do svojich ruk a zacala som citat knizky a chodim na rozne fora, kde si citam vase prispevky a mudre rady. takze dufam, ze dalsia moja investicia uz nebude z chamtivosti, ale z rozumu :)
yetti
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 20 12, 2006 6:59 pm
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Moj pribeh o prvom investovani :-)

Príspevok od používateľa yetti »

Koncom roka 2005 sa mi moj kolega pochvalil ako skvele zainvestoval a z 300.000,- Sk investicie sa mu za jeden rok podarili zarobit takmer 100% a kupil si z vynosu noveho maleho Peugeota!!
Koho by takato informacia nezaujala, vsakze? Tak mi prezradil, ze investoval v roku 2004 do ESPA emerging PF. Tato skutocnost ma tak nadchla, ze i ja som sa rozhodol investovat do PF. Zbezne som si pozrel ponuku PF na i-nete. Poskladal som aj z roznych uspor 300.000,- Sk a hor sa do investovania :D. Moje studium pozostavalo len z letakov o PF a o tom kedy investovat som vtedy nemal ani sajnu...
Bola len vidina lukrativneho zisku. Samozrejme, ze som si precital o aky fond sa jedna a v ramci diverzifikacie portfolia:-) som rozdelil investiciu na 2 casti. 200.000,- som vlozil do Emegringu a 100.000,- do Property. No a potom som zacal sledovat ako si investicia pocina a samozrejme som si zacal studovat problematiku investovania trochu vaznejsie.
Potom to samozrejme prislo. Onedlho po investovani, prisla poriadna korekcia a zrazu bolo po lukrativnom zisku. Taky som bol na seba nasraty a v duchu som si nadaval do hlupakov...
No ale vydrzal som to a nedavno som predal vsetky podiely a zinkasoval zisk okolo 15%., pretoze uz som nemal nervy a radsej som vybral, ked to uz nabralo celkom primerany zisk...
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa BEN »

Takže ako som začínal?
Snáď také výraznejšie zhodnocovanie vlastných úspor sa u mňa začalo okolo r.1997. Mladší investori možno toto obdobie ešte neregistrovali, tak to stručne priblížim. Bolo to obdobie vysokých úrokových sadzieb a dokázal som si nájsť bez problému termínované vklady na 1 týždeň s automatickou obnovou s úrokovou sadzbou až 25% p.a. Teda každý týždeň sa k istine pripočítal príslušný úrok a ten ďalší bol aj úrok z úroku.
A to bez rizika s istým výnosom. Jasné že som mal peniaze v bankách ktoré skrachovali, pretože práve nie mali najvyššie úroky na vklady, ale to nebol problém, vtedy bola náhrada 100% - do určenej výšky vkladu a tú samozrejme bolo treba dodržať.
No a postupne som presúval svoje financie do fondov a hlavne každý rok som v pluse, čo prajem aj všetkých investorom.
Pre tých začinajúcich - skôr ako sa pustíte do investovania, najskôr veľa študujte a tiež si radšej dajte poradiť aj od niekoľkých investorov. Je predpoklad, že keď Vám Vašu plánovanú investíciu schvália ďalší 2-3, že bude úspešná.
Ktit
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 05 12, 2006 3:01 pm

Zabudol som sa prihlásiť, sorry. Ktit

Príspevok od používateľa Ktit »

Poznám chlapíka, kt. vkladal do fondu zaujímavú sumy. Tak som aj ja začal investovať (leto 2005), kedy som vložil časť úspor z TV do ESPA SEE, radoval som sa, ved som sa mal aj prečo. Potom som investoval daľšie peniaze a práve nastala korekcia 10/2005. Vtedy so sa len utešoval, že stratu mi čas vykryje. Vtedy som nemal šajmu o štruktúre portfólia, o prepojenosti všeho-všudy. Tak som sa začal šprtať v portfóliach a možnostiach získania infomácii skôr ako sú zverejnené v SLSP. Zatiaľ sa hrabem len vo fondoch, no začína ma ťahať na burzu abo nejaké investičné nástroje. No dúfam, že mi to táto kniha pomôže zorientovať sa v pojmoch, tradoch a burzách.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Táto kniha s obchoidovaním veľa nepomôže, skôr vo všeobecných pojmoch a o fungovaní fin. trhov. To ale nie je na škodu.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Po dlhšom zvažovaní som sa rozhodla pridať sa ku všetkým odvážlivcom, ktorí tu svojimi príspevkami prispeli, na znak toho, že si vážim ich odvahu , nebáť sa priznať verejne aj svoje neúspechy a možno aj ako inšpiráciu pre iných, aby skúsili aspoň "trošku" prekonať samých seba. Táto súťaž nie je o knihe, ale skôr o niečom inom. A ja, keďže som tú knihu už čítala, bola by som rada, keby toto bolo chápané ako nesúťažný príspevok, keďže chcem, aby knihu dostal niekto, kto ju ešte nečítal. A ešte chcem vysloviť poďakovanie zakladateľovi tohto fóra za všetko, čo pre nás robí.
Peniaze do fondov som išla prvýkrát vkladať v lete minulého roku, keď skončil prvý termínovaný vklad a ja som už nebola ochotná akceptovať 1,60%-tné úroky. Zďaleka však by som toto nenazývala žiadnym investovaním, ale skôr akousi zvedavosťou, čo sa v takých fondoch bude diať, keďže som o ničom nemala ani potuchy. A tak som vložila malé čiastky do Espy EM. a VRF vo VUB-ke a čakala, čo bude. Do októbra radosť pozerať, len mi to začínalo byť akési čudné, že keby sa tak ľahko dali zarábať peniaze, prečo by to nerobil potom každý. V októbri zažívam prvý pokles, ktorý mi spočiatku ani veľmi nevadil, keďže mal z čoho ukrajovať, no keď to už trvalo tretí týždeň, tak som pochopila, prečo to také jednoduché nebude. Potom opäť prichádza lepšie obdobie / u espy január a február je až príliš pekný/ a potom sa situácia opäť opakuje. A tak som opäť pochopila isté striedanie obdobia rastu s obdobím poklesu. A začala som uvažovať, že keď to teraz bude zase tri týždne klesať, /o fóre som stále netušila/, či by som nemala z toho vyliezť a vrátiť sa, keď bude po všetkom. Kým som však tak spravila /trvalo to dosť krátko/, tak to vyšlo tak, že mi to predali presne v posledný deň poklesu. Poučená tým, že sa mi také špekulovanie asi neoplatí, som ani nenakupovala hneď. VRF sa mi už v tom období akosi znepáčil, takže som ho tiež odpredala a potom čakala nech ešte skončia ďalšie termiňáky. A tak som to už potom podstatne navýšila a rozdelila medzi Emerg. a Property a niekedy v apríli opäť nakúpila.Aby som však pochopila opäť ďalšiu vec a to aj pozerať, za akú cenu nakupujem, musela prísť asi ďalšia príručka a to v podobe silného májového poklesu, keď sa dostávam do riadne hlbokej straty, keďže som nakupovala príliš draho. Keďže som v marci bola poučená tým, že radšej nešpekulovať, pekne "hrdinsky" som to pretrpela. Spúšť, ktorá však nastala v podobe viac ako 200 000-ovej straty mi dala jasnú odpoveď na moju zvedavosť, čo sa v takých fondoch asi môže stať. Jednoducho povedané, mala som, čo som chcela. V tých chvíľach mi to však vôbec nebolo jedno a v zlosti a zúfalstve, čo teraz budem robiť a ako získam späť ťažko nadobudnuté peniažky som sa snažila na internete zistiť si nejaké údaje o iných fondoch, ako to tam vyzerá. A zrazu ma to hodilo na stránku o peniazoch.sk rovno do diskusie, kde neveriacky čítam, že také problémy majú aj iní. Nájdením takéhoto "pokladu" sa aj vytráca zlosť, keďže tu nachádzam mnohé cenné informácie /napr. sledovanie RTS, stránka sparinvestu a pod./ a vidím, že niektorí majú takmer 2-násobné straty a vôbec preto nezúfajú. Tak som sa trošku ukľudnila, že časom sa to snáď vráti.. Potom som však začala uvažovať, že iní možno nenakupovali tak hlúpo ako ja /príliš vysoko/ a že sa im to možno vráti skôr a dospela som k náziru, že s tým musím jednoducho niečo robiť, aby som dopad aspoň trochu zmiernila. A tak odpredávam to ešte raz po silnejších obdobiach rastu, ktoré prišli po skončení májového poklesu s tým, že sa to pokúsim kúpiť znovu pri trochu lepších cenách, aj keď to možno bude trochu dlhšie trvať. Príležitosť sa však naskytla dosť skoro a tak koncom júna opäť nakupujem, a keď ma v SLSP nababrali začínam o tom písať, ako upozornenie pre druhých, čo môžu očakávať. Tým, že som niečo napísala však začína dochádzať aj k akýmsi spätným reakciám, keď sa objavujú aj prvé rady od iných, začínam počuť o akomsi vzdelávaní a knihách, ktoré by trebalo prečítať / o čom som vôbec netušila/, no a nakoniec to smeruje ešte ďalej, keď sa objavujú aj prvé tipy na ETF, na ktoré len nechápavo hľadím, čo to je. Keď sa po čase to isté zopakuje, ale už s nejakým iným typom, vyrukujem s tým, že mám len Skk a očakávam, že je to dostatočný argument na to, že sa ma to jednoducho z toho dôvodu týkať nebude. Ale nič také sa opäť nestalo a ja sa skôr dozvedám, že to nie je dostatočný argument, lebo aj tak v Skk niet kde peniaze pomaly vložiť. /niečo v tom zmysle/ A hoci mám aj informácie , kde si čo môžem nájsť /okrem Xetry/ vrátane vzdelávacích seminárov, aj tak všetko prijímam s akousi nevôľou, ale s istým "chrobákom" v hlave, že na tom niečo pravdy bude. A keďže "vyšší" obchodný svet je pre mňa úplnou neznámou, vôbec neviem ako začať. Niečo si vybrať zo zoznamu, môže byť dosť jednoduché, ale pre mňa nepostačujúce, keďže chcem o všetkom vedieť viac. A tak v zúfalstve, že vôbec nič neviem, sa začínam pýtať na všetko možné i nemožné a ďalej to už snáď rozoberať nemusím.
Dnes je už situácia v tejto oblasti u mňa podstatne lepšia, aj keď ešte aj tak neviem všetko, ale už sa mi zdá, že to pôjde akosi ľahšie, hlavne ak viem, že sa mám koho opýtať. Ale znova to začína vyzerať podobne, ako v lete 2005, či ísť niekde inde opäť zo zvedavosti, čo tie novoty prinesú .....
A keď si zhodnotím tento rok, hoci zisk nemám nejaký veľký, som veľmi rada, že som sa niečo naučila a že to snáď stálo za to. Aj keď je pravda, že ak to, čo viem teraz by som vedela napr. pred rokom, tak zrejme to s peniazmi vyzerá celkom ináč, ale nič asi nikomu len tak samo nespadne. No a budúci rok asi opäť nebude patriť k tým najľahším, ale dúfam, že to bude opäť zaujímavé.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Nechápem, ak som raz prihlásená, ako môžem byť anonym. Akosi zázrakom ma to znovu odhlásilo.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

ako sme zacinali cast.2
rok 2005, ako som pisal bol pomerne pozitívny. aj keď som viac ako pol roka držal konzervatívne portfolio, celkový ročný výnos bol cca 20 %, a to aj s marcovou a oktobrovou korekciou. A práve tomu som sa chcel v roku 2006 vyhnúť. Paradoxne na májovú korekciu som nereagoval (v tom týždni som mal štátnice - inak by som pravdepodobne zareagoval - ehm pravdepodobne). Aby som si to vynahradil :D , reagoval som na mierny pokles v juni (konflikt izrael - hizballah), ocakaval som dramatickejsiu turbulenciu. Predal som asi dva dni pred dnom, nechcel som kupovat hneď po raste, ale asi po troch tyzdnoch som to uz nevydrzal a zucastnil som sa aspon tohto jesenneho rastu. (stratil som tak cca 6 %).Koncom novembra som tie chcel predist vacsim stratam pri mohutnom pade dolara a tak som opat vystupil, opat sa nic extra nekonalo, a tak som aspon predal eura...momentalne cakam na "lepsie ceny"...uvidime kolko vydrzim... :roll: viem, ze sú ľudia, čo mali aj väčšiu smolu, no ani tak to nie je žiadna sláva... snáď budúci rok....
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa senor valasco »

to admin: prečo nevydrží prihlásenie počas celej doby, čo som tu? Ten predchádzajúci príspevok je môj...(len som tu chcel uviesť niečo ako 2 dni v chujave - deň pekný a deň škaredý, preto som tie roky takto rozdelil.)
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Prihlásenie by malo vydržať celú dobu až po kým nezatvoríš explorera, alebo neprejdeš na iný web a tento nanovo naloaduješ tento. Ak chceš aby ti prihlásenie vydržalo celý deň aj keď s tohoto webu odídeš, tak pri prihlásené zaškrtni automatické prihlásenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

vyhlásenie súťaže

Príspevok od používateľa filip glasa »

Milé dámy a páni,

šťastným vyžrebovaným druhým majiteľom ošúchanej knižky sa stáva:

senor valasco


Nesmúťte, bude aj ďaľšia súťaž. Tento krát sa môžete zapojiť aj návrhom témy, alebo spôsobom vyžrebovania.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Mozna soutez o knihu D. Gladise

Príspevok od používateľa Ladis »

:?: Možná by byla i soutěž o knihu D. Gladiše , že :?: Já ji ale už mám. http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 961_rs.swf
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No ja mám len jednu (od Gladiša), ale keď sa nájde niekto kto ju má a nepotrebuje :lol: tak nie je problém

Mám ešte v rodine naviac P.Kohouta - Peníze, výnosy rizika
Ale nemám tému k tejto možnej cene.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Čo všetko u Vás ešte dvojmo nájdete? Začína to byť celkom zaujímavé ...
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nektere financni webstranky asi vydelavaji baliky penez , snad reklamami na nich , snad prodejem neceho na nich.
Jestli jednou tvoje webstranka taky zacne vydelavat , pak se snadno koupi za zlomek toho nejaka kniha pro soutez o odmenu.
Zatim dnes moje webstranka dostava trochu vice navstev nez tvoje , ale nevydelava taky nic.
Bohuzel , nejvice navstev chodi na stranky s erotikou.
Ale Google sem bude voditi stále více lidí pomocí slov najitých v diskusi a to bude jednou i treba MACD a RSI , nebo Warren Buffett.
Jen by to chtelo , aby taky http://www.seznam.cz nasel tuto stranku pri hledani v C.R. a nejenom pri hledani ve svete.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dana,

v rodine mám ešte jeden pán plno kníh, ktoré bude rušiť a ja ich nechcem ako:
R.T. Kiyosaki, všelijaké tie ako myslia milionári a podobne.
Môžem to rozdeliť na 3 kopy a urobiť 3 súťaže.
Toho Kohouta, keďže je to seriózna kniha nechám samostatne :-)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Len som ťa chcela " trochu" podpichnúť a presne ako som si myslela, všetko si povedal. Však to nevadilo?
Ale ten Kohout je dobrá kniha a veď aj ostatné, také relaxové čítanie ...
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Ako sme začínali

Príspevok od používateľa bp »

Aj keď je súťaž uzavretá, pridám aj ja k téme.
Začínal som niekedy v druhej polovici roku 2000.
Po asi 30% poklese na akciových trhoch (pokladal som to za korekciu po ktorej nastane obrat) som kúpil dva akciové fondy ( jeden technologický).
Po dvoch rokoch, keď bublina úplne vyfučala som mal stratu asi 40-50%
Odvtedy vo fondoch . Vo všetkých kategóriach - v dlhopisových, zmiešaných , akciových..
Napriek tomu , že som mal fondy, ktoré zarobili v určitom období 60 -90% p.a. vďaka posilňovanie koruny, poplatkom, mojim občas unáhleným presunom odhadujem, že to moje zhodnocovanie financií za posledné 4 roky sa pohybovalo medzi 6 - 10% ročne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

bp vďaka za príspevok.

som rád, že to tu pokračuje aj po súťaži.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Polovina technologických akcií koupených 2000 a 2003 levne prikoupených za stejnou sumu se dostala od 2004 do plus ( napr. Ericsson a Corning ) a i dále rostla , aby vydelala na ty techno akcie , které ani za stejnou sumu 2003 levne prikoupené se nedostaly do plus do dnes ( napr. Nokia , EMC , Micron ). Slo jen o to , míti 2003 ty samé peníze na konte a za tu samou sumu vsechno prikoupit , co bylo 2000 koupeno.
Samozrejme , dnes uz by nikdo nikdy nemel kupovat tak predrazene techno akcie jako byly 2000 , ale budto 2000-2002 vubec zadne akcie , nebo akcie Puma , ČEZ atd.
A podle 110 leté statistiky ve vetsine tech 11 dekád není vhodné míti akcie od 0. do 2. roku dekády. Tedy býti pro jistotu 2010-2012 zcela bez akcií a koupit akcie az pocátkem roku 2013 a a a
a prísne uplatnovat nejakou dobrou strategii , napríklad koupit jen akcie s PEG pod 0,8 , vyhnout se biotechnologii a microchips a podnikum trpicim pod levnejsi konkurenci a zapomenout stop loss orders a drzet vsechny akcie dele nez rok a drzet akcie jen dokud podnik zvysuje svuj rocni zisk , ale maximalne drzet akcie do roku 2020.
:-) Sem s tou knihou od Kohouta , mně kulhá stůl , tak bych si s ní podložil nohu u stolu ! :-)
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
matea
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 12 07, 2012 3:32 pm

Re: Ako sme začínali - Súťaž

Príspevok od používateľa matea »

dalsi nesutazny prispevok:

v 2006 som kupila byt na pesej zone v BA, nejakych 60m2 za 3m, z 2/3 je to hypoteka, ktora sa sama splaca, bolo obdobie, ked mal byt hodnotu aj 2x tolko, teraz uz nie samozrejme, ale ja som celkovo spokojna, viem ze filipovi sa moc nepozdvaju investicie do bytov, mozno mi napise sem nazor. pokial je nejaky volny peniaz, tak hypo postupne vyplacam.

dlho som nezila na slovensku, som tu asi 4 roky (?!), stihla som sa vratit este pred krizou, boli na to osobne dovody. teraz spekulujem na rozbehnuti par businesov, tak trochu podla vzoru honzu vanharu (kto nevie podnikanivusa.com).

ohladom investovania do akcii a podobne, podla toho co som precitala aj na tomto webe, je dost narocne na tom zarabat. pokial sa tomu clovek nevenuje profesionalne, 100 hodin denne - staci malo a clovek je v minuse a zisk pod 5% sa mi zda strasne malo, alebo sa myslim? chvilku sa mi pacila ceska stranka o traderoch (financnik.cz), kym som nepochopila, ze to je zalozene predovstkym na prijme z prednasok, kurzov atd. alebo niekomu to vyslo?

zatial tolko, prajem pekny vikend :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako sme začínali - Súťaž

Príspevok od používateľa filip glasa »

diky za ozivenie starej temy.

V 2004 by som byt kludne kupil aj ja. Ale nie v 2008 a ani dnes. Trend je klesajuci.
Na hypo by som v tom obdobi kupil aj ja. Ale dnes mam iny nazor na financnu paku. Uz sa mi to az tak nepozdava.

Vela stastia v podnikani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"