Navrh banu pre Ladis-a

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Som za udelenie banu Ladisovi

Hlasovanie ukončené So 16 07, 2016 5:38 pm

Áno
26
60%
Nie
17
40%
 
Celkom hlasov: 43

Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Ako tu už prebehla debata, bol tu návrh na zabanovanie Ladisa.

Dôvodov je hneď niekoľko.

V neposlednej rade začal síriť po fóre príspevky s úrážkami určitých členov.


Viď
- http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 176#p94176" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 248#p94248" onclick="window.open(this.href);return false;

Hlavným dôvodom na zabanovanie okrem urážok je hlásanie jeho stratégie. Nerešpektuje systém fóra a pchá to všade kde príde. Vyhýba sa odpovediam a ak odpovie, tak odpovedá príspevkami obsahujúcimi rovnaký obsah.

Zavádza dokonca aj výsledkami svojej stratégie, viď http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 231#p94231" onclick="window.open(this.href);return false;

Uvádza nepresné výsledky ostatných traderov aby obhájil svoju stratégie.

Viď http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 176#p94176" onclick="window.open(this.href);return false;
Ladis napísal:Juggler ztratí na burze to, co tam vydělá. Jeho výnos za rok je 0% za rok.
Pritom výsledok je úplne niekde inde. viď http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 232#p94232" onclick="window.open(this.href);return false;

Popiera a zavádza svojou stratégiou http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 231#p94231" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslím, že nikto si nepraje na tomto fóre takéhoto človeka. Ja nemám absolútne nič proti stratégiam určitých členov. Ale keby sem prišiel úplne neznámy človek, a začal by lákať ľudí na nejakú svoju stratégiu, ktorá by ich pripravila o peniaze. Žeby to bol nejaký podvod atď, určite by sa tu s ním nejednalo v rukavičkách. Toto tu je ten istý prípad. Napádanie, zavádzanie, popieranie. Chronicky už klame aj sám seba. Akurát má ten človek narozdiel od nového člena 2500 príspevkov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Samozrejme, ze som hlasoval za Ladisov BAN, ale hlavny dovod pre mna boli nemiestne utoky na Jugglera a predtym na inych clenov fora(co si pamatam tak na Honzajsa a Rada).
K jeho strategii...neuznavam ju a vidim v nej vela rizik, ale ak by som bral toto ako dovod na BAN, tak by som musel davat navrhy na BAN dost casto :). Napriklad v mojom nazerani na burzu by kazdy, kto hlasa dlhodoby zisk 15% mesacne bol zrely na BAN. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

juggler je potom ešte v safety zone :lol:

... nechcel som aby to vyznelo práve tak, že tu budeme banovať ľudí za ich stratégie. Preto som sa tam dole pod prispevok vyjadril.

Ale veď tá jeho je viditelne 100 percentne riziková/stratová. To musí vidieť aj úplný začiatočník, keď uvidí tie tabuľky čo zozbieral Juggler. Veď tie peniaze nikdy do plusu už nedostane a výnosy z dividendy mu len klesajú. Ja chápem, že už je starý jak buk, a rozum mu už neslúži, a tie dividendy si neužije, lebo o 5 rokov už umrie. Ale si zober, že podľa neho bude obchodovať 200-400-50000 mladých 25-30 ročných mladých a pchať 5000euro ročne do akcií. Takýchto radcov ako Ladis tu fakt veru netreba. Keď tu máme aspoň troška rozumu, tak ho odtiaľ treba poslať do rite, kvôli všeobecnému blahu, aby mu viac ľudí nenaletelo. Doslova a do písmenka sa to dá nazvať podvodom. Juggler tu niekoľkokrát vypísal jeho straty, či už bánk, akcií firiem, dokonca prudkých poklesov dividend. Na svoju obhajobu nepovie nič objektívne. Dookola melie svoje - rozumný investor kupuje bla bla bla tieto akcie, hlúpy daytrader kupuje bla bla bla tieto aktíva. A keď príde na lámanie chleba, tak začne po novom urážať. Nemožem toho človeka ani vystáť, no držal som sa bokom. Ale po tých nadávkach do mňa stúpil čert.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hlasoval som NIE. Nech rozhodnú ostatní.

Ja som za pravidlá, zvlášť u starých, dlhoročných členov.

1.Najprv upozornenie.
2.potom, ked sa to opakuje - dočasný ban, napr. 1 mes.
3.Znova upozornenie
4.ked sa opakuje - 3 mesačný ban
5.upozornenie a ihneď ročný ban
6.nepolepšitelným po ročnom bane – ban IP

U nových členov môže byť proces rýchlejší.

Čo sa týka zavádzania.

Ladis tu má tisíce príspevkov, kde stále opakuje to isté. Neustále ospevuje svoju stratégiu, tak sa nečudujte, že SOM TO ZAČAL VYHODNOCOVAŤ.

Ladis takto prispieva viac ako 10 rokov. Konkrétne na tomto fóre môžete nájsť jeho príspevky od 2006. Predtým som ho poznal pod nickom Oukej a inými na traders.cz. Aj vtedy útočil , napr. na Honzajsa.

Jeho portfólio akcií,, Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod ,, som dal dokopy z jeho príspevkov. Napríklad pred krízou mal Ladis dokopy 9 akcií po 8000 € a z toho 6 akcií bánk:

Wells Fargo
Citigroup
Bank of America
HBOS
Barclays
Royal bank of Scotland

Čiže 2/3 kapitálu mal v bankách, ktoré dnes po 10 rokoch stoja takto:

Wells Fargo +52%
Citigroup -92%
Bank of America -70%
HBOS -62%
Barclays -81%
Royal bank of Scotland -98%

Ďalej odporúčal a kúpil:

Lloyds -92%
Banco Bilbao -71%
Banco Santander -72%

Všetky banky má dodnes a okrem toho ďalších loserov ako:

ČEZ -45%
VALE -60%

Boli tam aj nejakí skrachovanci ako Solon..ale to nikde nevyhodnocujem.

K tým čo som popísal aj o tom, že to držal v 2007 a drží dodnes sú dôkazy na našom diskusnom fóre.

Uvediem niektoré z 2007 a 2016:

Ladis » Sob Máj 12, 2007 4:40 pm

Z priblizne stejneho vkladu na kazdou z tech 9 akcii neco nad 8.000 šlupek mi prijdou letos po odecteni dani ze vsech dividend s vyjimkou Britanie NETTO dividendy :

159 euro netto dividendy Ericsson
137 Siemens
177 Daimler
245 Wells Fargo
306 Citigroup
321 Bank of America
341 HBOS
446 Barclays
475 Royal bank of Scotland



Ladis » Uto Mar 08, 2016 2:00 pm
7 těchto akcií prodám později s výdělkem a to jsou: ČEZ, Vale, Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Citigroup, Bank of America, Barclays.


Ladis » Str Feb 03, 2016 12:33 pm
Všech mých 24 akcií jsem koupil od 2007 do 2010. Za 20 let to bude asi vypadat jinak, i akcie ČEZ, Vale, Barclays a Citigroup budou vysoko v plus. Za několik let 7 akcií prodám c výdělkem a nechám si jen 17 akcií. Než prodám, dostanu ještě moc dividend od ČEZ, Vale, Barclays a Citigroup.

A teraz sa pozrime ako Ladis manipuluje, zatajuje a prečo som nakoniec ja na vine:

Ja som jeho akcie nahodil do portfólia na Yahoo, aby sme videli ako sa im darí a aby sme to vedeli porovnať s pasívnym držaním indexového etf SPY, alebo akciou BRK (Bufftetta). Ide o porovnanie stockpickingu a investovania bez vedomostí.

Ale LADIS má na svojej stránke uvedený zoznam, kde tých loserov zatajil:

http://forum.nr1a.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ...zoznam je dole a vyzerá takto:

Moje akcie na stálo pro důchod z dividend:
BASF, BMW ST, Münchener Rückversicherung, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Cisco Systems,
Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell A, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.

Ladislav Konečný


Všimnite si, že pre prikrášenie svojej slávy v tom portfóliu zatajil najväčších loserov:

BAC -70%
BCS -81%
C -92%
CEZ -42%
RBS -98%
VAL -60%

Takže kto tu klame, zatajuje a zavádza?

A teraz ku mne.

K tomu, že mne nadáva do loserov, klamárov a podvodníkov poviem toľko:

Ja nemám čo skrývať. Som súkromný trejder, neposkytujem služby verejnosti i napriek tomu nemám problém preukázať svoje dlhoročné výsledky. Tie sa v kumulatívnom výnose rátajú na tisícky %, ťažko to porovnávať s výnosom nejakého investora. Ukázal som to už niekoľkokrát a nemám problém na individuálne požiadanie sa hocikedy nalogovať ku brokerovi a ukázať svoj track record. Zaregistroval som sa aj k Schwagerovi na fundseeder.com a bez problému si dám svoj trading auditovať a trackovať.

Nikdy som tu nikoho nenahováral na trading. Naopak. Viem aký je trading ťažký, preto ho prezentujem objektívne a zo všetkými nedostatkami a negatívami. Čo sa týka investingu, za dlhé roky som dospel k presvedčeniu, že celý bankový, poisťovací a fondový biznis len parazituje na výnosoch bežných ľudí. Preto pre ľudí, ktorí majú záujem prezentujem víziu, že sa môžu o svoje peniaze postarať sami. Som presvedčený, že sa to dá vlastnou hlavou a bez zložitého štúdia. Pre bežných ľudí tu na stránke Ako investovať prezentujem, že sa dá investovať ako PASÍVNY INVESTOR, alebo ako AKTÍVNY INVESTOR. Ten prvý len kúpi jednu, dve indexové akcie, tzv. etf, ten druhý urobí to isté, ale raz za čas sa bude snažiť vyhnúť veľkým prepadom, tak predá a nakúpi, ked bude cena dole. Nič iné. To všetko pri držaní nad 1 rok je od 2016 oslobodené od daní a odvodov. Ďalšia výhoda oproti podielovým fondom...

Takže som tu rozbehol projekt, kde to chcem jednak naživo ukázať, ale takisto chcem aby sme mali všetci prehľad a porovnanie, ktorá stratégia sa najviac oplatí. Jeden rok budeme mať naživo i trading, ale potom to už bude zamerané len na porovnávanie toho, čo dokáže obyčajný človek, versus investičné legendy a fondy.

Takisto tu mám hromadu príspevkov o tradingu, o nevýhodnosti investovanie cez IŽP, rôzne hotové produkty a pod.
A v neposlednom rade rozpitvávam rôzne podvody. A všetko to robím zadarmo, len tak z nadšenia.

Tak do kelu, zaslúžim si aby mi tu niekto nadával do loserov, podvodníkov a klamárov?
Nie je to tak trochu ,,za dobrotu na žobrotu,,?

Ja nemám problém s osočovaním, či podozrievaním , kľudne ma podrobte KRITIKE. Môžete sa mi vysmievať, pohádať sa so mnou, len prosím o konštruktívnu debatu - žiadam vždy uviesť argumenty a dôkazy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Mak
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut 07 01, 2014 9:37 am

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Mak »

Dal som nie. Paci sa mi pristup Jugglera a jeho nie, aj ked spor vznikol medzi nim a Ladisom. Niektore prispevky, ktore hovoria za ban, lebo ma pre niekoho neakceptovatelnu strategiu, nie je dobra cesta. Pokial hovorime o demokracii, tak kazdy si moze pisat co chce, pokial sa nedopusta osobnych utokov. Vyhnite sa cenzure za nejake dovody. Zoberte to s nadhladom.

Ja by som navrhol moderatorsku vystrahu a nechal by som veci vychladnut.

O mne neviete nic. Dosiahol som bod, ktory som planoval pred viac ako 30 rokmi samozrejme hlavou, pracou a obchodovanim na burze. Naucil som sa prijimat rozne rany a preto tieto spory beriem z ineho uhla.

Posledna veta Jugglera, ze nema problem s osocovanim ... ale len konstruktivne :) Ludia spravidla vtedy osocuju, ked nemaju nic konstruktivne.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Vy ste to stále nepochopili ako som to myslel s tou stratégiou. Mne je úplne u riti akú má stratégiu. Ide mi o to, ako ju pretláča, ako ju zamlžuje, popiera výsledky. Viď príspevok kde ho nachytal Jogo. Šak to je jak vyskakujúca reklama na weboch o free signáloch. Ladis je jak reklama, ktorá vyskakuje a lanári Ťa na 10cm väčší penis :D Objektivita nula bodov. a potom keď je v koncoch, tak do svojich príspevkov začne osočovať ostatných obchodníkov. Toto nám tu treba ? NIKTO z ostatných toto nerobí aby takto silne a vulgárne hanobil stratégiu ostatných. Za takéto správanie tu nemá čo robiť.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Honzajs »

Také jsem dal NE, to nic nevyřeší.
On má potřebu propagovat jeho přístup jako jediný možný a kdo to nepřijme je blbec.
Všimněte si, že on útočí jenom na ty, kdo na jeho útoky reagují.
Podle mě je nejlepší strategii ho ignorovat, nereagovat.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Aurelio »

Honzajs napísal:Také jsem dal NE, to nic nevyřeší.
On má potřebu propagovat jeho přístup jako jediný možný a kdo to nepřijme je blbec.
Všimněte si, že on útočí jenom na ty, kdo na jeho útoky reagují.
Podle mě je nejlepší strategii ho ignorovat, nereagovat.
To som tiez chcel napisat, ze najvacsou vodou na mlyn pre internetovych trollov je ked na nich niekto reaguje. Je jedno AKO, hlavne ze si ich niekto vsimol. A ak si niekto len kvoli nim da este tu pracu vytvarat potfolia, dohladavat prispevky z minulosti, diskutovat a hlasovat o BANe, tak internetovy troll sa z tejto pozornosti hadam aj spravi.

Ja osobne mam Ladisa zablokovaneho uz dlhsiu dobu, prave z dovodu
Leon napísal: Ladis je jak reklama, ktorá vyskakuje a lanári Ťa na 10cm väčší penis :D
proste stale dookola omiela to iste, je to SPAM, staci si precitat 3 jeho prispevky a dalsich 2500 je rovnakych a pre mna nemaju pridanu hodnotu. Niekedy mam pocit, ze je to vsetko copy paste, ved tolko prispevkov tu, na inych forach a v diskusiach k clankom by ani napisat nestihol, aj keby pisal strojopisom 500 uderov za minutu.
Power of Knowledge
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa long »

Hlasoval jsem NE zatím.
Jsem pro Juggiho pravidla
1.Najprv upozornenie.
2.potom, ked sa to opakuje - dočasný ban, napr. 1 mes.
3.Znova upozornenie
4.ked sa opakuje - 3 mesačný ban
5.upozornenie a ihneď ročný ban
6.nepolepšitelným po ročnom bane – ban IP

pro Ladisa:
omluv se Juggimu veřejně na tomto foru za Tvé hrubé urážky na jeho osobu
uveřejni pravdivě svoje portfolio a manažuj si ho jednou měsíčně včetně opěvovaných dividend
12 příspěvků ročně bez urážek nikomu vadit nebude a hodně nových investorů pochopí jak to dělat a nebo taky nedělat

pro Juggiho:
prosím nenech se otrávit, takových lidí jako jsi Ty je málo
hodně jsem se z Tvých příspěvků naučil a doufám že ještě naučím
bez Tebe toto forum zanikne
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Ladis »

Toto referendum ''ako investovat'' o Brexitu vzniklo jen na základě chybných informací a když dnes hlasuje více lidí pro Brexit Ladislava, nemůže to referendum být platné a Ladislav to u soudu vyhraje. Ladislav je zde 50x častěji urážen lhaním a pomluvami od jiných, než je ta jediná urážka od něho ''pasák cikánských prostitutek'', která však vznikla jen na obranu. To nebyl útok. To byla jen obrana proti lhaní = akcie RBS 98% v minus.
Proč zde neodpovídám na otázky? Protože se sem bojím podívat každý den. Mám strach, že mne zde zas někdo uráží a pomlouvá. Když někdo se mne opravdu chce zeptat, pošle mi soukromou zprávu. Takže když se někdo ptá ''jak začít na burze'', dostane často ode mne jen jednu odpověď a další jeho otázku už nevidím, bylo by před ní a za ní mnoho urážek mé osoby od jiných lidí.
Ladislav nemá ztráty s akciemi a nenavádí nikoho ztrácet peníze na burze s value investingem a držením akcií až do smrti. Protože tato strategie je vždy výnosná a bez rizika, pokud se jedná o zdravé západní bluechips.
Já bych hlasoval pro vyznamenání Ladislava.
Ladislav si zaslouží odměnu za jeho 2.498 příspěvků :!:
Ladislav si zaslouží diplom od slovenského ministerstva financí za propagaci value investingu na Slovensku. Vždyť zde ve foru není nikdo jiný specializován na ''value investing a kup a drž''.

Několik lidí se vměšuje pod moje vážné a informativní příspěvky jen proto, aby mi ublížili a mne urazili. 6e jsem starý a pomatený a mám všechny akcie minus. A to u mne musí vyvolat vždy obranu. Já tady nikomu nenadávám. Já jen píšu, že ten člověk lže a podvádí. A mám vždy pravdu.
Jestli tady někdo dokazuje, jak jsem za 10 let hluboko v minus s mými akciemi, je to ošklivá pomluva a ublížení. Protože nikdo nemůže vědět, kdy jsem ty akcie koupil a za jaké nákupní kurzy a v kolika etapách.
Některé akcie jsem koupil letos nebo vloni nebo 2009 a každou několikrát za různé kurzy. Není fair mi ubližovat s performancí všech mých akcií od roku 2006 do dnes. Když mám každou akcii koupenou vícekrát a také za nejhlubší kurzy 2009, nebo 2016 koupeny poprvé.
A kdo koupil akcie britských a amerických bank 2007 a v březnu 2009 byly kleslé na 1/90 a on je přikoupil za stejnou sumu a zlevnil tak, že byly kleslé na 1/2, ten byl už v květnu 2009 s každou akcií banky v plus.
A moje akcie Wells Fargo není 50% v plus, ale spíš 150% v plus.

'''úplne neznámy človek''' Ladíslav je velice známý člověk, každý zná jeho jméno a bydliště a web a email, na rozdíl od pseudonymů Jogo, Leon, Juggler - o těch není známo jméno, ani bydliště ani email.
'''a začal by lákať ľudí na nejakú svoju stratégiu, ktorá by ich pripravila o peniaze.''' Value investing a drženi akcií léta, to nikoho o peníze nepřipraví. Já nelákám na to lidi, já to jen popisuju, když se někdo ptá, jak začít.
'''Chronicky už klame aj sám seba''' Ladislav neklame sebe a neklame nikoho jiného.
'''Uvádza nepresné výsledky ostatných traderov''' Nevim to přesně na procento, ale Juggler se zde několikrát přiznal, jaké dosahuje ztráty na burze. Dlouhodobě to vypadá, že má stejné ztráty jako výdělky a z toho plyne 0% za rok jeho průměrný růst kapitálu.
'''Ale veď tá jeho je viditelne 100 percentne riziková/stratová. To musí vidieť aj úplný začiatočník, keď uvidí tie tabuľky čo zozbieral Juggler''' :mrgreen: Byl jsi zle zklamán falešnými procenty. Moje strategie nedělá nulový výnos a nikdo nezná nákupní kurzy mých akcií.
Nelze tedy stále dokola oznamovat výnos mých akcií, když nikdo zde nezná, které dny jsem každou akcii kupoval a jaký je průměrný nákupní kurz. Vždyť je to všechno falešně uváděno jen za účelem ublížit na Slovensku známému českému value investorovi a autorovi knih.

'''Veď tie peniaze nikdy do plusu už nedostane a výnosy z dividendy mu len klesajú.'''
To je zase totální lež, a jen díky ní vzniklo toto referendum a více hlasů je pro Brexit. :idea:
Kdyby tady nikdo nepublikoval lži, Ladislav by nikdy Brexit neprohrál. :!:
Ve skutečnosti má dnes Ladislav většínu akcii v plus a dividendy mu kásně rostou každý rok. :idea:
''' Ja chápem, že už je starý jak buk, a rozum mu už neslúži, a tie dividendy si neužije, lebo o 5 rokov už umrie.''' To je urážka a lež. :!: Pro kterou toto referendum vzniklo. Tedy referendum je neplatné. Ladislav je v foru 50x častěji urážen, než on někoho urazil sám. :!:

'''Ladis tu má tisíce príspevkov, kde stále opakuje to isté. Neustále ospevuje svoju stratégiu'''
Nelze na té nejlepší strategii - ''value investing a kup a drž'' nic měnit, nelze tvrdit po každé něco jiného. Kdykoliv se zde někdo ptá, jak začít na burze, musí dostat ode mne tu samou stejnou odpověď : value investing a kup a drž , žádný stop loss order. Viz Graham, Buffett, Templeton. Myslíte, že Graham, Buffett, Templeton dělali chyby, když koupili akcie levně a chtěli je držet léta bez stop loss orders?
'''stale dookola omiela to iste, je to SPAM, staci si precitat 3 jeho prispevky a dalsich 2500 je rovnakych.''' :idea: Nelze pokaždé mluvit něco jiného. Když se 2500 lidí ptá, jak začít na burze a jak pokračovat, musí ode mne dostat 2500 stejných odpovědí. :idea: Když už se jim nechce hledat odpovědi starší a založí zde 2500 témat ''Jak začít na burze''. :idea: Kdo to kdy viděl, abych psal pokaždé něco zcela jiného. Ani Graham a Buffett neobraceli své názory naruby, vždy propagovali držet levné akcie léta bez stop loss orders. U těch témat ''Jak začít na burze'' vedle vašich rad je místo i pro moji radu. Každý tazatel si může vybrat, zda se dá na daytrading nebo na ''value investing a kup a drž''.
Moje akcie RBS není 98% v mínus a nikdy nebyla -98%, i když to tak vychází z maxima do minima té akcie beze mne. Já jsem akcie RBS koupil mnohokrát 2009 a zlevnil nákupní kurz na pokles na 50%.
Veškeré pomluvy a urážky a referendum o Brexitu od nacistů vznikly jen z mnohanásobných falešných publikací mé performance, kterou zde nikdo nezná a tedy nemůže publikovat RBS -98%. :idea: Výsledek referenda o Brexitu nemůže být uznán, vznikl mnohanásobnou pomluvou a falešným informacemi o mé performanci. Vlivný je zde zřejmě i rasismus, nacionalismus a slovenská nenávist k osobám české národnosti.
Vy jste s vaší urážkou mé osoby hotovi za 5 minut. Já však pracuju na mnohém mém informativním příspěvku 2 hodiny.
Samozřejmě je zde i po celém světě rozšířená nenávist daytraderů a value investorů a jejich vzájemné urážky. Přičemž mnohem více daytraderů uráží value investory, než value investorů uráží daytradery. A tak je tomu i zde v tomto foru. Asi 50x více jsem zde urážen já, než je zde urážek ode mne. Takže omluvit bych se neměl já, ale ti ostatní.
Prílohy
Bratislava.jpg
Bratislava.jpg (213.26 KiB) 22645 zobrazenia
Naposledy upravil/-a Ladis v So 02 07, 2016 3:42 pm, upravené celkom 21 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Honzajs napísal: Podle mě je nejlepší strategii ho ignorovat, nereagovat.
Ked hrubo prekruca pravdu, tak musim reagovat. Inac by som bol jeho "spoluvinnik", nakolko malokto z jeho zmazaneho fora z rokov 2007-2008 uz je na webe.
Pozri si jeho forum nr1a, kolko zas tam ma oveciek, ktore podla jeho vzoru nakupuju vybrane akcie. A uz asi ani netusia, co to bol za masaker na Ladislavovych bankach roku 2008.
Mne dal Ladis BAN na jeho fore uz snad v roku 2010, aby som mu tam neoponoval. :) Ale na tomto fore "MY SME TU DOMA" a nejaky Ladis nam tu nebude nadavat a zavadzat jeho styl diskusie. Lebo ak niekto na neho vecne zareaguje a uvedie nejake fakty o jeho investovani, tak namiesto vecnych argumentov dostane od neho bud prival nadavok, alebo nenapise nic a o par dni zase tvrdi to iste co predtym.
Tak myslim, ze by mal dostat vystrahu, aby sa zacal slusne spravat aspon na nasom fore.
Kedze ty a Juggler, ako najviac osocovani, (neviem ako Rado-ten si tiez toho dost s nim uzil),ste hlasovali proti BANU, tak si to hadam Ladis zacne vazit a v ramci jeho moznosti bude "normalne diskutovat", ak nedostane ten BAN na vas prihovor... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak by sa jednalo o Jugglerov postup: uporoznenie, ban na mesiac, upozornenie, ban na dlhsie, ... tak by som hlasoval ANO.
AK sa jedna o definitivny ban tak hlasujem NIE.

LADISA povazujem za zlozku miestneho folkloru. 90% prispevku obycajne necitam. Obcas si nejaky precitam ak mam cas a naladu.

Jugglerovi by som k vete: "porovnávanie toho, čo dokáže obyčajný človek, versus investičné legendy a fondy. " rad pripomenul ze on nie je bezny clovek. Je pravda ze bezny clovek ma k dispozicii nastroje ktore ma aj on (v strategii ktoru prezentuje). Ale bezny clovek nema za sebou 15 rokov skusenosti (a denno-denneho sledovania trhov) ktore mu treba k rozhodnutiu ktoru akciu treba prave teraz kupit a o pol roka prave v tento den predat. Aby bol ziskovy.

Tak ako by pre bezneho cloveka bolo nezbezpecne inspirovat sa Ladisom, bolo by aj Jugglerom. Snad chapete ako to myslim. Preto banovat niekoho na zaklade strategie ktoru prezentuje by bolo hlupe. Nech je strategia akakolvek. Ak by bola prezentovana slusnym sposobom. Predsa usudok o strategii si ma sancu (a povinnost) urobit kazdy sam.
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa long »

Ladis napísal:Já jen píšu, že ten člověk lže.

A zase nemáš pravdu. Ten člověk nelže protože to nemá zapotřebí, jen vychází z Tvých neúplných zmatených informací, které jsem dáváš jak se ti to hodí. Říkám znovu: zveřejni pravdivě své portfolio a pravidelně pravdivě ho manažuj. Každý si pak udělá svůj názor. Za ztráty se nemusíš stydět, máme je každý.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Peter Em »

Tiež som proti. Síce som si s ním nezažil to čo niektorí tu na fóre, ALE:

1. Možno to je nef'ér, ale Ladis má na tomto fóre určitý špeciálny status. Je to miestny maskot. Síce tu trepe dve na tri, ale priznajme sa, niekedy vie pobaviť.

2. Nemám to srdce vysloviť sa za ban pre niekokho, koho v podstate ľutujem. Na sklonku života, v stratách z ktorých sa už možno nevyhrabe /alebo jeho akcie sa vyhrabú, ale on tu už nebude/, klamať na všetky svetové strany, v 70ke musieť ešte pracovať, lebo ten niklák čo prichádza vo forme dividend proste nestačí.

Čo sa týka toho, že môže pomotať hlavy neskúseným amatérom, to nepopieram, ale zrejme nie na tomto fóre. Ban môže dostať jedine tu, ale tu nikoho neobalamúti, lebo je tu jasne dokázané, že jeho rádoby value investing je čistý fail a kým nebude svoje investície aspoň trochu časovať, tak vždy aj bude.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Honzajs »

jogo napísal: Mne dal Ladis BAN na jeho fore uz snad v roku 2010, aby som mu tam neoponoval. :) Ale na tomto fore "MY SME TU DOMA" a nejaky Ladis nam tu nebude nadavat a zavadzat jeho styl diskusie. Lebo ak niekto na neho vecne zareaguje a uvedie nejake fakty o jeho investovani, tak namiesto vecnych argumentov dostane od neho bud prival nadavok, alebo nenapise nic a o par dni zase tvrdi to iste co predtym....)
BAN jsem od něj dostal taky, s identickým zdůvodněním. To nemá cenu řešit, je to jenom ztráta času. Stejnou ztrátou času by byla i registrace do jeho fóra a psaní příspěvků tam.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Chris »

Niektorí to tu moc prežívate . Na iných fórach to funguje tak, že dotyčnému sa zbierajú body za "huncútstvo ", avšak akonáhle je toho viacej ban na týžden aj dva na schladenie hlavy. Ak to nepomôže tak tresty zväčšovať.

Zase sa mu svet nezrúti ak bude mocť len čítať a neprispievať. Niekedy sa tu aj tak za týžden veľa nezomelie...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:To nebyl útok. To byla jen obrana proti lhaní = akcie RBS 98% v minus.
V roku 2007 si investoval do akcie RBS 8000 €.

Tu je o tom dôkaz:

Ladis » Sob Máj 12, 2007 4:40 pm

Z priblizne stejneho vkladu na kazdou z tech 9 akcii neco nad 8.000 šlupek mi prijdou letos po odecteni dani ze vsech dividend s vyjimkou Britanie NETTO dividendy :

159 euro netto dividendy Ericsson
137 Siemens
177 Daimler
245 Wells Fargo
306 Citigroup
321 Bank of America
341 HBOS
446 Barclays
475 Royal bank of Scotland

Akcia je za posledných 10 rokov v strate -98%. Toho roku padla -50%.

Tu je dôkaz o tom , že ju stále máš:

Ladis » Uto Mar 08, 2016 2:00 pm
7 těchto akcií prodám později s výdělkem a to jsou: ČEZ, Vale, Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Citigroup, Bank of America, Barclays.

Ja nehodnotím tvoj výnos Ladis. Ja hodnotím výnos tvojích akcií.

Nerozumieš tomu?

Čo sa týka Teba, jasne som niekolkokrát napísal, že tvoj výnos sa nedá vypočítať, nakolko si dokupoval do strát.
Takisto si nikdy nehlásil kedy si predal skrachovaný Solon, či tvoje prvé investície ako Siemens a Daimler.

Ja rešpektujem, že si akcie po kríze dokupoval.. aj tu na fóre si písal, že si nakupoval na pôžičku od brokera na úrok 7%..

Ladis »Sob Okt 03, 2015 9:13 pm
Taky já jsem akcie Citigroup, RBS a Lloyds po krachu přikoupil, ale jen za polovinu těch peněz, co jsem měl v nich před krachem.

Tým si priznal, že si do RBS investoval ďalších 4000 €

I napriek tomu Ladis, tvoj výnos/strata ma nezaujíma. Pozahmlieval si toho dosť. A to, že teraz zatajuješ na svojom fóre, že máš týchto loserov – to je tvoja vizitka:

Moje akcie na stálo pro důchod z dividend:
BASF, BMW ST, Münchener Rückversicherung, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Cisco Systems,
Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell A, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.

Ladislav Konečný

http://forum.nr1a.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu sú loseri ktorých si tam zatajil:

BAC -70%
BCS -81%
C -92%
CEZ -42%
RBS -98%
VAL -60%

Takže Ladis, znova opakujem. Ja nehodnotím tvoj osobný výkon.

Hodnotím výkon tvojích akcií, ktoré som nazval LADISOVÉ AKCIE . Anylyzujem a budem hodnotiť ako sa tým akciám darí za posledných desať rokov a za posledný rok a budem to porovnávať s pasívnym investovaním do indexu SP500.

PREčO? Lebo tvoje akcie sú: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod.

Lebo tvoja filozofia je nemenná..tak ako si práve napísal.

Nelze na té nejlepší strategii - ''value investing a kup a drž'' nic měnit, nelze tvrdit po každé něco jiného. Kdykoliv se zde někdo ptá, jak začít na burze, musí dostat ode mne tu samou stejnou odpověď : value investing a kup a drž , žádný stop loss order.


Takže Ladis, neber to osobne...I napriek tomu, že na svojej stránke zatajuješ loserov, ja ti tam nechodím a nevravím ľudom pravdu. Hodnotím to len v rámci nášej diskusie.

A vieš čo ti poviem? Ja som hlasoval NIE za tvoj ban. Kludne tu prispievaj, hlás dividendy, reprezentuj a bráň svoju stratégiu. Ja budem tvoje akcie slušne a objektívne hodnotiť. A výnos tých akcií budem porovnávať s výnosom indexu.
Za rovnaké obdobie, za rovnakých podmienok. Neexistuje objektívnejšie a spravodlivejšie hodnotenie.

Viac sa nebudem k tebe vyjadrovať. Je to strata času. Budem len hodnotiť tvoje akcie. Robiť analýzu, porovnávať.
V tom som dobrý.

Toto hlasovanie nie je o tom, že píšeš o akciách. Toto hlasovanie je o tvojích osobných útokoch, o vulgarizmoch, o nepodloženom osočovaní a o tom, že tu brániš iným ľuďom povedať pravdu - slobodne vyjadriť svoj názor.

Ak ešte raz na mňa zaútočíš tak vulgárne ako si to urobil, dám si tu námahu a pôjdem hlásať svoju pravdu do sveta:

- na tvoju stránku, nech ľudia vedia čo si zač
- takisto nemáš žiadne recenzie v kníhkupectvách, ľudia chcú vedieť aký úspešný investor napísal knihu .

Poviem Ti ešte jednu vec. Čim viac tu na mňa útočíš, tým väčšiu snahu mám brániť sa a predkladať argumenty, dôkazy.
A tým viac hrozostrašných vecí o Tebe zisťujem . Z tvojích vlastných príspevkov Ladis. Pred dvoma dňami som ani netušil, že na svojej stránke zatajuješ loserov... Tým si ma naozaj sklamal. Dnes som sa dozvedel, že do akcie RBS si investoval ďalších 4000, teda spolu 12 000 €. Hm, to je smutné keď tá akcia je po 10 rokoch -98%... Takže za to si na mňa zaútočil? Ja som na vine ? Za to že chcem vedieť pravdu? Že predkladám čísla, argumenty? Čo ešt o Tebe zistím? Aký profil tu budeš mať, keď to zosumarizujem?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
palibravo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 03 02, 2016 5:24 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa palibravo »

pekne napisane juggler rad by som s tebou rozobral niektore moje pozicie ktore mam no neviem ci si v tejto vojne najdes cas
pre vsetkych ktory napisali tu blbost ze by nemal dostat ban lebo hlasa svoju strategiu: nehlasuje sa o bane lebo hlasa svoju strategiu ale preto ze sa nevie spravat ako clovek
otazka: da sa vymazat z tohto "diskusneho fora" moj profil aj s mojimy prispevkami? nikde som to nenasiel
dufam ze nebudem musiet nikomu vynadat aby som dostal normalnu odpoved (alebo rovno ban)
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa miroslav12 »

JUGGLER napísal:Hlasoval som NIE. Nech rozhodnú ostatní.
Ak rozhodnou ostatní? Ty jsi rozhodl, že tady Ladise chceš. Pokud by jsi opravdu chtěl nechat rozhodnout ostatní, tak by jsi se zdržel hlasování.

Připadá mi, že někteří zdejší uživatelé hlasovali NE jen kvůli tomu aby tu měli nějakou "hračku" se kterou můžou vést nekonečné diskuse. Fascinuje mě například i u tebe, že neustále máš tendence diskutovat (respektive vést monolog protože Ladis stejně neodpoví) s tou zaseklou gramofonovou deskou Ladisem.

BTW: kolikrát již tady byl Ladis upozorněn a vyzván aby se choval slušně? Podle toho co za posledních pár měsíců pamatuju, tak by okamžitě měl dostat dle Tvých kritérií minimálně 3-měsíční ban.

Toto fórum má jednu vadu. Místo toho aby se tu konaly činy, tak se okolo všeho zbytečně plácá. Vznikne jednoduchá otázka ohledně BANu a rozjede se okolo toho tisícipříspěvková naprosto zbytečná polemika a diskuse. Trošičku mi to připomíná organizeci EU kde když vznikne téma málo kulatých pomerančů tak se dva roky se projednává co s nimi aby se nakonec rozhodlo o jejich zákazu prodeje z důvodu nesplnění definované kulatosti.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok
Ladislav si zaslouží odměnu za jeho 2.499 příspěvků, na kterých pracoval tisíc hodin. :!:
Ladislav si zaslouží diplom od slovenského ministerstva financí za propagaci value investingu na Slovensku.
Vždyť zde ve foru není nikdo jiný specializován na ''value investing'' a ''kup a drž''.

''Value investing'' a ''kup a drž'' je jediný rozumný způsob investování na burze.
Váš daytrading je na nic a vaše děti nezdědí po vás peníze. Vaše děti nezdědí po vás měsíční příjem z vašeho daytradinu, když budete v pekle.
Vaše důchodové připojištění má nízký přírůstek a peníze z něj budou od důchoce vyčerpány, dětem nezbyde nic.
Pro vaši mladou vdovu u a děti je lepší zanechat věčné dividendy z milionu euro ve 20 různých západních bluechips akciích , takže nebudou muset chodit do práce.

Ale pokračujte si klidně s vaším daytradingem a ukládejte klidně dál 10 euro měsíčně na důchodové připojištění s 0,5% úrokem! Já vás neverbuju na ''value investing'' a ''kup a drž''. Spekulujte, jak chcete!
Naposledy upravil/-a Ladis v Ne 03 07, 2016 10:41 am, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

vidite ... Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

... jeho stratégia najlepšia, on si zaslúži všetko, on robí všetko najlepšie :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal: ... jeho stratégia najlepšia, on si zaslúži všetko, on robí všetko najlepšie :D
Ale uz vidno mierny pokrok v jeho spravani..., sice ziadne vecne argumenty, ale uz ziadne nadavky. Hrozba peklom v tomto dost liberalnom fore snad neni az taka hrozna. :D
Ale v urcitom smere maju jeho argumenty pre value investing racionalne jadro. Naucit svojich potomkov daytrading alebo obchodovaniu na burze je s vysokou pravdepodobnostou "nezdeditelne", ale ak niekto zdedi kapital napriklad 100 000 Euro, tak pri pasivnom prijme 8% p.a. ma postarane o bezstarostnu buducnost, lebo bude mat mesacnu "rentu" okolo 700 Euro, a to ako pridavok ku mzde iste potesi. :)
Nechajme Ladisovu strategiu bokom a bavme sa o investovani do indexov. Myslim, ze to moze byt zaujimava debata hlavne, ked nam tu zacal diskutovat aj Vladimir J, ktory uz je financne nezavisly z pasivneho prijmu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

palibravo napísal: otazka: da sa vymazat z tohto "diskusneho fora" moj profil aj s mojimy prispevkami? nikde som to nenasiel
dufam ze nebudem musiet nikomu vynadat aby som dostal normalnu odpoved (alebo rovno ban)
Co sa "paprcis"? :)
Prides, opytas sa na daku jednu akciu a ked sa nikto nevyjadri, uz odchadzas.
Roky som stravil hladanim najvynosnejsich akcii a k nicomu pouzitelnemu som nedosiel. Preto investujem do indexov.
Ak chces skusit tie akcie, tak:
-Bud skus Jugglerov poker-trading pri vyhlasovani vysledkov, ale upozornujem ta, ze v premarkete a after-markete bude jednym z tvojich protihracov Juggler, lebo je tam nizka likvidita
-Najdi si Canslimera a jeho prispevky a skus si zbacktestovat a spaperovat jeho strategiu. Neviem, ci je nadalej uspesny, lebo uz tu neprispieva, ale v Janotikovej knihe o traderoch mal za 2 roky najvyssie zhodnotenie zo vsetkych (v tej knihe bol rozhovor aj s Jugglerom)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

palibravo napísal:pekne napisane juggler rad by som s tebou rozobral niektore moje pozicie ktore mam no neviem ci si v tejto vojne najdes cas

otazka: da sa vymazat z tohto "diskusneho fora" moj profil aj s mojimy prispevkami? nikde som to nenasiel
dufam ze nebudem musiet nikomu vynadat aby som dostal normalnu odpoved (alebo rovno ban)
Pozície nekonzultujem, nie som na to špecialista. Zvyknem povedať svoj názor ak ide o akcie ktoré budú zverejňovať.
Toho sa ľudia zvyknú báť a na to sa viem pozrieť. Lenže teraz som na dovolenke, nemám svoj analytický softvér. Som v horách a som rád, že tu vôbec funguje internet.

Svoj profil si vieš upraviť v užívateľskom paneli (hore ). O vymazanie vybraných príspevkov môžeš požiadať, ak máš dôvod..ale pochybujem, že niekto bude vyhľadávať a vymazávať všetky tvoje príspevky.

Čo sa týka toho Canslimera, čo ti radí Jogo...tak na stretnutí si bol..a Michal, čo tam mal prednášku, ten vyberá akcie na princípe Canslim a potom ich hrá cez breakouty. Je to výborná stratégia, zvlášť pre tých, čo sa tradingu chcú venovať len popri práci, pár hodín týždenne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja neviem prečo ten Ladis neustále spomína DAYTRADING.

V hodnotení mám 2 legendy value investingu Gladiša a Ladisa. Obaja napísali o investingu knihy, obaja investujú viac ako 10 rokov... takže svet si zaslúži vedieť ako sa darí ich akciám.

A máme tu tretieho value investora Warrena Bufftetta.

Ďalej to porovnávam s pasívnym investingom do indexovej akcie. Na pasívny investing netreba žiadny rozum, žiadne vedomosti. V indexe SP500 je vybraných 500 akcií - výber a obmenu robia profesionáli. V jedinej akcii tak obyčajný človek môže kúpiť celé DIVERZIFIKOVANE portfólio, takže sa mu nemôže stať to, čo Ladisovi, že mal pred krízou 2/3 kapitálu len v bankách.

Gladiš, Ladis, Buffett, pasivny investor v SPY - tí všetci sú v podstate buy and & hold. A výsledky po 10 rokoch už viem naspamäť:

1. Gladiš +15% za 11 rokov
2. Ladisové akcie: -12% za 10 rokov - bez dividend
3. Buffett: +140 %
4. Pasívny investor v SPY +64% za 10 rokov - bez dividend ( viac ako +100% s reinvestovanými dividendami )

K tomu treba uviesť že priemer dividendového výnosu Ladisových akcií je okolo +3,5% p.a. Priemer dividend v SPY je teraz +2,2% p.a. Dividendy sú vyplácané osobitne, preto nie sú zahrnuté v tých -12% u Ladisových akcií, ani v tých +64% u SPY .

A ešte upozorňujem na jednu sakra dôležitú vec: INFLÁCIU - znehodnotenie kúpnej sily peňazí.
Ked sa tu rozpráva o dlhodobom horizonte, tak za 40 rokov bola kumulovaná inflácia okolo 400%.
Keď sa tu bavíme o posledných 10 rokoch, tak strata z inflácie je okolo 21%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:
Jugglerovi by som k vete: "porovnávanie toho, čo dokáže obyčajný človek, versus investičné legendy a fondy. " rad pripomenul ze on nie je bezny clovek. Je pravda ze bezny clovek ma k dispozicii nastroje ktore ma aj on (v strategii ktoru prezentuje). Ale bezny clovek nema za sebou 15 rokov skusenosti (a denno-denneho sledovania trhov) ktore mu treba k rozhodnutiu ktoru akciu treba prave teraz kupit a o pol roka prave v tento den predat. Aby bol ziskovy.
Prečítaj si príspevok vyššie. Tu nejde o Jugglera, ani o daytrading. Ked spomínam obyčajného človeka, tak myslím hocikoho, kto dokáže investovať do jedinej indexovej akcie SPY...alebo do akcie Buffetta BRK...a môže to držať celý život.
Jediná malá výnimka je tzv. aktívny investor, ktorý má o 20 IQ viac...počká kým SPY klesne a tak nakúpi....drží a drží...a ked raz príde kríza , tak neurobí nič iné, len sa hodí do cashu. Uznám, že aktívny investor už potrebuje istý level skúseností a vedomostí, ale aj tak je to len upgradovaná verzia pasívneho investora. Prví dvaja: totálne pasívny investor v SPY a totálne pasívny investor v BRK aj tak v čistom výnose prekonajú 99% všetkých portfólio manažérov sveta. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miroslav12 napísal: Ty jsi rozhodl, že tady Ladise chceš. Pokud by jsi opravdu chtěl nechat rozhodnout ostatní, tak by jsi se zdržel hlasování.
To je tvoj názor. Polemizovať o tom či dám nie, alebo sa zdržím je pre mňa určitý druh,, plácaní,,.

Ja tu chcem každého trejdera a investora, ktorý dokáže debatovať AKO ČLOVEK. Každý z nás má určité slabiny, takže som za určité pravidlá a nie som za banovanie podľa toho ako sa to vidí moderátorovi. Hlasovanie je dobrá vec, lebo aj ked sa podla neho nemusí urobiť záver, ale dozvieme sa aký majú názor ľudia. Hlasovanie a diskusia podľa mňa nie je plácaní. Máme tu ľudí, ktorí tu celé roky neprispejú ani ,,ň,, ale veľmi radi prijímajú obsah. Chápem, že pre takých je aj napísanie jedného slova, alebo odkliknutie jedného znaku robotou navyše...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Ladis »

Taky hezká barva, že?
Zkrátka a dobře: kdo mne chce z tohoto DAYTRADER + POJIŠTĚNÍ - FORA vyhnat, ten je rasista, nacionalista, Slovák nenávidějící Čechy, daytrader nenávidějící value investory, poradce s pojištěním nenávidějící lidi s akciemi nebo chudý člověk nenávidějící lidi s penězi.
A tak jak u Brexitu v Británii, tak i na Ako-investovat věří pro exit hlasující lidi lžím několika vedoucích pachatelů, bez kterých by se Brexit nikdy nekonal.
Někdo zde tisíckrát lhal, že mám všechny akcie od roku 2006 hluboko v mínus, že jsem ztratil moc peněz, že navádím lidi na ztrátový ''value investing'' a ztrátové ''kup a drž'' a přitom nic z toho není pravda.
Ztrátový je daytrading, forex, dluhopisy, pojištění. Ale ''value investing'' a 'kup a drž'' ztrátové nejsou.
Není fair pomlouvat mne s performancí mých akcií od roku 2006 do roku 2016, když některé akcie mám od roku 2016 nebo od 2015 nebo od 2009 a každou akcii jsem koupil v několika etapách. Žádnou akcii jsem nekoupil jen jednou a to na jejím maximu před finanční krizí. Ale vy mi počítáte furt performanci u všech akcii od jejich historického maxima. To je unfug.
Tedy moje akcie jsou na tom moc dobře a žádné ztráty jsem neutrpěl. Neprodávám akcie se ztrátou. Nebudu dostávat dividendy až po smrti, ale dostávám už dávno každý rok tisíce eur dividend.
Pachatel Leon má taky argument, že s 62 lety už jsem pomatený a proto musím být vyloučen z fora. A mne by chtěl vyloučit z fora pro urážku, když uráží on sám.
Já však nemohu slovenské daytradery nebo pojištěnce pro stálé pomlouvání mé osoby nikdy nalákat na ''value investing'' a ''kup a drž''.

Ale naučte se rozumně a beze ztrát investovat na burze od Grahama, Buffetta, Lynche, Fishera a Templetona!!

U mezinárodního soudu v Bruselu tento spor s Ako-investovat vyhraju. Rasismus a nenávist daytraderů a pojištěnců k value investorovi nemá šanci vyhrát u soudu.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: Zkrátka a dobře: kdo mne chce z tohoto DAYTRADER + POJIŠTĚNÍ - FORA vyhnat, ten je rasista, nacionalista, Slovák nenávidějící Čechy, daytrader nenávidějící value investory, poradce s pojištěním nenávidějící lidi s akciemi nebo chudý člověk nenávidějící lidi s penězi.
No nevravel som, ze neverim na sebereflexiu Ladisa. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ja som nehlasoval.
Ladis na svojom fore banuje ludi, ktori mu nevyhovuju a protirecia. Ziadne hlasovanie.

Ak sa Peter Cmorej na tomto fore rozhodne, ze ho stopne, nech tak spravi. Ak mu vyhovuje tento flame a zvysena navastevnost fora, kludne nech ho necha.

Ladis by mal prijat sebareflexiu a sustredit sa hlavne na svoje forum. Tuto na value investing svojimi argumentami nepresvedcil asi nikoho. Value investori zo Slovenska sa inspirovali inymi.

Osveta z jeho strany tuto nema vyznam a je to len zabijanie casu. Ako pracujuci dochodca ho nema az tak vela.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Ladis napísal:... když některé akcie mám od roku 2016 nebo od 2015 nebo
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 231#p94231
Ladis napísal:U mezinárodního soudu v Bruselu tento spor s Ako-investovat vyhraju.
môžete mi niekto toto vysvetliť? :D Normálny človek toto nenapíše :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Prví dvaja: totálne pasívny investor v SPY a totálne pasívny investor v BRK aj tak v čistom výnose prekonajú 99% všetkých portfólio manažérov sveta. :wink:
Myslel som ze prekonaju "len" okolo 80% profesionalnych managerov, nie 99%.

OK. Pre pasivneho investora mas jasnu filozofiu. Rovnaku ako Ladis; akurat ze treba nakupit ETF SPY a "drzet treba i 30 let" (dividendy su asi reinvestovane). To ze akcie USA poslednych 50-100% povacsine predbehli ine indexy nemusi byt vhodnym pravidlom aj pre nasledujucich 30 rokov. Tu by som sa skor priklonil k Jogovmu podpisu ze nikto nevie co bude.

"Aktivny investor" potrebuje casovat vstupy a vystupy. Ak zadas jasne matematicke pravidla na vstupy a vystupy (a nie diskrecne, lebo tam uz je treba tvojich rokmi nadobudnutych skusenosti) tak potom sa da hovorit o lahkej a dostupnej strategii pre takmer kazdeho bezneho cloveka.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Istiach »

Jaro mas to tu: "Jediná malá výnimka je tzv. aktívny investor, ktorý má o 20 IQ viac...počká kým SPY klesne a tak nakúpi....drží a drží...a ked raz príde kríza , tak neurobí nič iné, len sa hodí do cashu. Uznám, že aktívny investor už potrebuje istý level skúseností a vedomostí, ale aj tak je to len upgradovaná verzia pasívneho investora."

To nieje o matematike ale o tych vedomostiach a skusenostiach. Mozno netreba ani tych 20 IQ + Teda ja tomu tak rozumiem.

Ludia ktorych investovanie nezaujima nech si daju peniaze do banky a vybavene.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Rokosák »

Neexistuje jediny vseobecne spravny sposob investovania. Investicna strategia sa ma sit na mieru pre kazdeho klienta zvlast. Ani hladat co najvyssi vynos nie je jednostranne spravne vzhladom na pomer k riziku. Vid Markovitzova teoria vhodneho portfolia.

Jednotlivec znamy na fore ako Ladis hlada prijem pocas dochodku. Ja takisto. Mne je jedno ak povedzme potrebujem 5 tisic na mesiac a kazdy mesiac mi to chodi tak sa nebudem trapit, ci to je jedna stotina ci jedna tisicina z investicie. Na to sa chodi do dochodku, aby si si oddychol a netrapil s kazdou malickostou.

Ja som proti vyhodeniu ladisa z fora napriek tomu ze je to obycajny hulvat, predava knihu, ktoru by som nekupil ani keby mi zaplatili a tak trochu exhibicionista. Nadavat nepomoze. On hlada pozornost. Jemu je jedno ci ho chvalis, alebo hanis. Ale jeho styl investovania do dividend na stare kolena je tu na fore tusim jediny a preto uzitocny.

Na rozdiel od Millara Ladis rube do Jugglera a inych silnych osobnosti, ktori sa dokazu branit a z fora kvoli nemu neujdu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
CUTTY
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 07 07, 2016 7:31 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa CUTTY »

V prvom rade chcem všetkých upozorniť, aby ste ma považovali za neutrálne územie, niečo ako Švajčiarsko! :wink:

Neviem kto, kde, kedy, prečo a hlavne za akým účelom inicioval prvopočiatok vzniku zárodku tejto nezmyselnej dlhoročne trvajúcej vojny medzi dvoma znepriatelenými tábormi a zdá sa, že táto vojnová sekera nebude len tak ľahko v blízkej dobe zakopaná! Hlavne mi teraz nezačnite vypisovať, kto za to môže a nemôže, vôbec ma to nezaujíma a Váš nekonečný spor na diskusných fórach je už fakt neskutočne unavujúci! A je úplne jedno či sa to pretriasa tu alebo na Ladišovom fóre. Slováci a Česi sú v oblasti investovania na kapitálovom trhu veľmi málo finančne gramotní aj vďaka umelo vyvolanej nedôvere v kapitálový trh po neslávnej privatizácii, namiesto toho, aby ste sa pre nich stali ikonou, inšpiráciou a podporou v investovaní na kapitálovom trhu, tak sa tu medzi sebou hádate, hádžete si polená popod nohy, že kto z Vás má ten najlepší patent na rozum a diskusné fóra zaťažujete unavujúcimi príspevkami žabomyšej vojny medzi Vami. Nikto z nás nie je 100 % dokonalý, každý máme nejaké chyby, Ladislava nevynímajúc, napriek Vaším sporom medzi Vami som proti tomu, aby sa mu udelil ban. Pravda je vždy niekde uprostred, treba si z toho povyberať hrozienka a plevel (burinu) dať bokom! Ako v SR, tak aj v ČR je málo podnetných a inšpiratívnych informácií, ktoré by robili osvetu v oblasti investovania na kapitálovom trhu, tak sa snažte a pomáhajte ľuďom, sakra! Inak ten západ nikdy nedobehneme a smotanu vždy zlížu iba oni! Ešte stále máme čo doháňať! Howgh! :roll:
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

A ty si kto vlastne akože ? pán jedno_príspevkový registrovaný pred 36 minútami. Z Ladisovho fora ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Odhadujem ze Ladis slovensky pravopis neovlada natolko dobre aby vytvoril ten prispevok.

Ale CUTTY sa myli v jednej veci. Vraj nikto nie je 100%-tny.
Ja kym som bol mlady vraj som bol domyslavy ... ale teraz ma uz nenapada ziadna chyba :)

CUTTY nech tichucko dufa ze jeho prispevok nebude citat Chuck Norris.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

36 odpovedi s prepacenim o hovne , LADIS je dvorny saso, ale nebezpecny saso pre ludi ktori tu hladaju nejaku radu, napriek tomu som proti banu a za moderovanie , pripadne casovo obmedzene bany aby sa nas "z bozi vule vul " zacal spravat
Kazdpadne je to jednoduche Juggler tu dava rozumy za ktore by sme mu mali minimalne piva nosit a ak ho ma tento starsi pan odradit od pokracovania vymazat ho navzdy, osobne vsak verim ze Juggler je uz ostrielany harcovnik co sa skor pobavi nad takouto prizemnostou , nakoniec admin mu dal prava na moderovanie a ja som za to aby svoju dobru povest chranil a pripadne utoky na svoju osobu mazal (pripadne mazal a kopiroval do nejakej internej admin zlozky ako dokaz )
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Kedze si Juggler dal tu pracu a nasiel Ladisove prispevky z roku 2007, tak som tiez nieco nasiel v teme Ladis: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 4&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
od Ladis » Štv 06 14, 2007 6:23 pm
Jestli rostly 3 moje akcie dnes +3,8% a bylo to i s ostatnimi malo rostoucimi akciemi +2155 euro , z toho nemuzes pocitat , ze by moje portfolio melo hodnotu 300.000 .
Moje celé portfolio rostlo neco pod 1,9% a má tedy hodnotu neco nad 2155 : 0,019.
.
Ja se jednám dle moudrostí :
Daytrading je jako sbírati mince před blížící se válcovačkou.
Peníze s akciemi se nedělaji hlavou , ale zadkem.
.
Ale ve 20.00 je to jinak : na burze Frankfurt uz má Siemens +4,7% , Sun +4,1% a pridalo se i EMC s +3,8% a moje celé portfolio tedy rostlo od 9.00 do 20.00 hodin +2312 euro.
Jednoduchym vypoctom zistime, ze vtedy malo jeho portfolio hodnotu 2155 : 0,019=113 421 Euro..

Tuna Ladis udal velkost svojho portfolia v oktobri minuleho roka a priznal, ze uz od roku 2013 nekupil ziadne akcie.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=280" onclick="window.open(this.href);return false;

V mojom vtedajsom vypocte som uvazoval velkost portfolia 100 000 Euro roku 2007, ale ako vidime, bolo to 113 421 Euro.Cize vypocet zhruba sedi.
Ladis: My Slovaci mame take prislovie: "Ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva" . :)
Kedze nas uz dlhodobo nazyvas klamarmi, tak Ti dnes urobim vyuctovanie tvojho investovania od roku 2007. Dal si mi dnesnym prispevkom chybajuce informacie. :D
V roku 2007 malo tvoje portfolio hodnotu nieco nad 100 000 Euro.
Dnes ma hodnotu 175 000 Euro.
Skoro kazdy mesiac si daval do akcii 1000Euro z vyplaty. povedzme, ze 10 000 Euro rocne.
Od roku 2007 dodnes to cini 8x10 000Euro = 80 000 Euro.
Tvoje portfolio od roku 2007 narastlo len 75 000Euro. 80000 Euro si na brokersky ucet dal, 75 000 Euro ti brokersky ucet narastol.Cize straty z roku 2008 este nie su zmazane.
Takze si od teba vyprosujem ten tvoj povysenecky ton voci nam. :?
Davam to tu kvoli tomu, lebo nas zase Ladis obvinuje "zo lzi" a pise nam tu bajky ako nakupoval akcie minuly rok a ako my mu tu ublizujeme. Mozno ich nakupoval, ale najprv musel nejake akcie z portfolia predat, aby mal na nakup.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=280" onclick="window.open(this.href);return false;
od Ladis » Str 10 14, 2015 1:38 am
Jenže já nevim přesně, zda má moje Portfolio dnes hodnotu 175.000 nebo 200.000 euro, protože jsem se na to už dlouho nedíval a budu to vidět až 1. ledna.
Možná že od poloviny roku 2013 jsem na akcie téměř nic neušetřil, tedy téměř nic nekoupil od roku 2013, protože jsem investoval moc tisíc a tisíc eur do Filipín, letenky, hotely, podpora rodiny na Filipínách od 2013 do dnes. Dvou umírajícím jsem musel platit i nemocnici. Musel jsem jim koupit vodního buvola. Ale celý domek v Davao City jim zaplatit nechci.
Letošní rok jsem dokonce snížil investici v akciích o několik tisíc euro, protože peníze na Filipíny mi nestačily. Ja pracuju už jen 31 hodin týdně, protože moje lenost už dávno přemohla touhu po penězích z práce a protože už dostávám dost dividend. Tedy nepracuju 40 hodin týdně.

Abych mohl koupit za 6.000 euro nedávno akcie BASF, musel jsem prodat několik akcií bank Británie a USA.
Takže nedávám tisíc euro na akcie měsíčně už 2 roky.
Cize tento moj prepocet zhruba sedi, takze mozno uz sa Ladis celkovo vratane dividend nachadza s vynosom od roku 2007 na nule. Aby som bol presny, tak Ladis kupoval banky v rokoch 2005 az 2007, takze nevieme v akom zisku mal banky v juni 2007, ked tu dal prispevok ohladne svojho portfolia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

CUTTY napísal:V prvom rade chcem všetkých upozorniť, aby ste ma považovali za neutrálne územie, niečo ako Švajčiarsko! :wink:

Neviem kto, kde, kedy, prečo a hlavne za akým účelom inicioval prvopočiatok vzniku zárodku tejto nezmyselnej dlhoročne trvajúcej vojny medzi dvoma znepriatelenými tábormi a zdá sa, že táto vojnová sekera nebude len tak ľahko v blízkej dobe zakopaná! Hlavne mi teraz nezačnite vypisovať, kto za to môže a nemôže, vôbec ma to nezaujíma a Váš nekonečný spor na diskusných fórach je už fakt neskutočne unavujúci! A je úplne jedno či sa to pretriasa tu alebo na Ladišovom fóre. Slováci a Česi sú v oblasti investovania na kapitálovom trhu veľmi málo finančne gramotní aj vďaka umelo vyvolanej nedôvere v kapitálový trh po neslávnej privatizácii, namiesto toho, aby ste sa pre nich stali ikonou, inšpiráciou a podporou v investovaní na kapitálovom trhu, tak sa tu medzi sebou hádate, hádžete si polená popod nohy, že kto z Vás má ten najlepší patent na rozum a diskusné fóra zaťažujete unavujúcimi príspevkami žabomyšej vojny medzi Vami. Nikto z nás nie je 100 % dokonalý, každý máme nejaké chyby, Ladislava nevynímajúc, napriek Vaším sporom medzi Vami som proti tomu, aby sa mu udelil ban. Pravda je vždy niekde uprostred, treba si z toho povyberať hrozienka a plevel (burinu) dať bokom! Ako v SR, tak aj v ČR je málo podnetných a inšpiratívnych informácií, ktoré by robili osvetu v oblasti investovania na kapitálovom trhu, tak sa snažte a pomáhajte ľuďom, sakra! Inak ten západ nikdy nedobehneme a smotanu vždy zlížu iba oni! Ešte stále máme čo doháňať! Howgh! :roll:
Cutty, dobre napisane, ale oponovat si navzajom musime. Lebo ak sa nebudeme upozornovat na chyby, tak sklzneme do omylov.
V roku 2005 som ako absulutny novacik na burze prelial vsetky peniaze z podielovych fondov do akcii bank, ktore vtedy Ladis propagoval na webe. Nechapem to, ako som mohol na rady niekoho neznameho na webe naliat tolko penazi do akcii bank. Nastastie som mal kamarata(synovca), ktory koketoval s tradingom a niekedy v maji 2007 som bol u nich na navsteve a po dlhej debate, ked som stale tvrdil, ze Ladis ma pravdu a trading je o nicom, som pochopil, ze na tom tradingu cosi je a v lete 2007 som banky predal(este v zisku).
Az potom v roku 2008 som nasiel toto forum, kde uz davno upozornovali na nedostatky Ladisovej strategie(hlavne Honzajs).
V roku 2008 skoro nikto nedokazal predat akcie Ladisom vybranych bank a vsetci s nimi posli ku dnu.
Na Vasom fore z tych cias uz tam mate len Standu, ktory mal vsetko naliate do bank a doteraz sa zo strat nevylizal.
My tu oponujeme aj Honzajsovi aj navzajom sebe, aj s Jugglerom som sa uz parkrat pochytil aj s Radom sme mali rozdielne nazory na opcie.
Ale vzdy je to v ramci slusnosti a pre dobro veci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"