Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.

Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Poslaťod vaguHazu » Str 06 26, 2019 10:57 pm

Rád by som začal investovať a najlepšie možnosti na investovanie sú cez rôznych online brokerov, no väčšina požaduje online overenie identity, teda fotokópiu dokladov. Nehrozí riziko, že tieto údaje môže časom niekto zneužiť na rôzne nákupy a pôžičky? Okrem Fio banky, ktorá ale nie je poplatkovo bohviečo, sa to inak ako online asi riešiť nedá.

Neberiete to ako riziko? Jasné, že ak niekto stratí občiansky, lahšie sa upraví ako keby si mal podľa kópie urobiť dôveryhodný falzifikát, ale zasa nemám úplnu dôveru, že si nejaké pôžičkárne alebo každý zamestnanec banky dá strašnú námahu s kontrolou pravosti občianskeho.

Možno len preháňam, ale trochu mám z toho obavy.
vaguHazu

Re: Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Poslaťod Rado » Str 06 26, 2019 11:13 pm

Choď do banky, daj im svoj občiansky a pozri sa čo s ním budú robiť. Myslím, že to s fotokópiou nedokážu. :D
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod rmaly » Štv 06 27, 2019 2:24 pm

na margo FIO... akoze ja tam vidim skor problem so zastaralym prostredim e-brokera ako poplatky... pokial teda nechces robit intraday tradera, tak ci platis 6.5 alebo 9.5 alebo ake su rozdiely pri nakupe 1000+ eur... a stale mozes kupovat USD tituly...
ale tak za chvilu ma tu obvinia z nadrziavania FIO :) :)
rmaly

Poslaťod pokus » Štv 06 27, 2019 5:06 pm

Ak si na obciansky vybavis brokera a o par hodin sa ti znici alebo strati a ty si vybavis na policii novy... Stale budes mat neprijemny pocit z mozneho zneuzitia?
pokus

Poslaťod Trumpeta1978 » Uto 07 02, 2019 5:10 pm

Povedzme ze niekto by zneuzil niekoho identitu. Tak by sa podalo trestne oznamenie a bolo by na organoch cinnych v trestnom konani aby zistili kto to vykonal. A nakolko ty si nic neurobil, tak sa nemas ani co bat..
Trumpeta1978

Poslaťod cico29 » Uto 07 02, 2019 6:37 pm

vaguHazu píše:. Nehrozí riziko, že tieto údaje môže časom niekto zneužiť na rôzne nákupy a pôžičky? Okrem Fio banky, ktorá ale nie je poplatkovo bohviečo, sa to inak ako online asi riešiť nedá.

Ano hrozi, ale riziko sa bude pohybovat niekde medzi 0,00001 a 0,00000000001 %
Myslim, ze kazdy z nas si tu uz otvoril online ucet a nikomu zatial neukradli identitu.
Dokonca mi nikdy nezneuzili ani VISA kartu minimalne 20 rokov co uz ju mam a platim online, offline, ...

vaguHazu píše: Neberiete to ako riziko? Jasné, že ak niekto stratí občiansky, lahšie sa upraví ako keby si mal podľa kópie urobiť dôveryhodný falzifikát, ale zasa nemám úplnu dôveru, že si nejaké pôžičkárne alebo každý zamestnanec banky dá strašnú námahu s kontrolou pravosti občianskeho.

Možno len preháňam, ale trochu mám z toho obavy.

Pytas sa ci to neberieme ako riziko. Ja nie
Beries ovela vacsie riziko ked investujus ako ked poskytnes tvoj obc preukaz.

A rada na zaver, skus viac v zivote rozumne riskovat.
cico29

Späť na Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť