Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
vaguHazu
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 26 06, 2019 10:50 pm

Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Príspevok od používateľa vaguHazu »

Rád by som začal investovať a najlepšie možnosti na investovanie sú cez rôznych online brokerov, no väčšina požaduje online overenie identity, teda fotokópiu dokladov. Nehrozí riziko, že tieto údaje môže časom niekto zneužiť na rôzne nákupy a pôžičky? Okrem Fio banky, ktorá ale nie je poplatkovo bohviečo, sa to inak ako online asi riešiť nedá.

Neberiete to ako riziko? Jasné, že ak niekto stratí občiansky, lahšie sa upraví ako keby si mal podľa kópie urobiť dôveryhodný falzifikát, ale zasa nemám úplnu dôveru, že si nejaké pôžičkárne alebo každý zamestnanec banky dá strašnú námahu s kontrolou pravosti občianskeho.

Možno len preháňam, ale trochu mám z toho obavy.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Príspevok od používateľa Rado »

Choď do banky, daj im svoj občiansky a pozri sa čo s ním budú robiť. Myslím, že to s fotokópiou nedokážu. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Príspevok od používateľa rmaly »

na margo FIO... akoze ja tam vidim skor problem so zastaralym prostredim e-brokera ako poplatky... pokial teda nechces robit intraday tradera, tak ci platis 6.5 alebo 9.5 alebo ake su rozdiely pri nakupe 1000+ eur... a stale mozes kupovat USD tituly...
ale tak za chvilu ma tu obvinia z nadrziavania FIO :) :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Povedzme ze niekto by zneuzil niekoho identitu. Tak by sa podalo trestne oznamenie a bolo by na organoch cinnych v trestnom konani aby zistili kto to vykonal. A nakolko ty si nic neurobil, tak sa nemas ani co bat..
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: Ako investovať bezpečne (technická otázka)?

Príspevok od používateľa cico29 »

vaguHazu napísal:. Nehrozí riziko, že tieto údaje môže časom niekto zneužiť na rôzne nákupy a pôžičky? Okrem Fio banky, ktorá ale nie je poplatkovo bohviečo, sa to inak ako online asi riešiť nedá.
Ano hrozi, ale riziko sa bude pohybovat niekde medzi 0,00001 a 0,00000000001 %
Myslim, ze kazdy z nas si tu uz otvoril online ucet a nikomu zatial neukradli identitu.
Dokonca mi nikdy nezneuzili ani VISA kartu minimalne 20 rokov co uz ju mam a platim online, offline, ...
vaguHazu napísal: Neberiete to ako riziko? Jasné, že ak niekto stratí občiansky, lahšie sa upraví ako keby si mal podľa kópie urobiť dôveryhodný falzifikát, ale zasa nemám úplnu dôveru, že si nejaké pôžičkárne alebo každý zamestnanec banky dá strašnú námahu s kontrolou pravosti občianskeho.

Možno len preháňam, ale trochu mám z toho obavy.
Pytas sa ci to neberieme ako riziko. Ja nie
Beries ovela vacsie riziko ked investujus ako ked poskytnes tvoj obc preukaz.

A rada na zaver, skus viac v zivote rozumne riskovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"