otazka ohladom fondov

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jozojozo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 16 06, 2008 11:11 am

otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa jozojozo »

Zdravim,

vo fondoch TB(Harmonic, ZF3) mam nejake investicie a chcel by som sa opytat, ci mi viete objasnit situaciu ich slabeho zhodnocovania, resp. znehodnocovania sa.
Pripadne ci je mozne ocakavat nejake pozitovne zmeny v blizkej buducnosti.

Dakujem
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa Bebe »

Tak mi to pripadá, že fondmanažéri TAM sa stále ešte len učia a ešte sa budú učiť asi dosť dlho, lebo vidieť, že sa nenaučili vôbec nič. Ani nástroje ako ccpi im neumožňujú dosahovať solídne výsledky, jediné čo im umožňujú je, aby sa nedostali relatívne do straty. To je ale na dnešnú dobu veľmi málo. Byť Tebou, počkám na príhodný okamžik alebo ešte pol roka do zavedenia eura a investíciu prehodnotím, ale čakať zázraky asi nemožno aj preto, že ZF a HF sú konzervatívnejšie volené fondy. Isté zlepšenie vidím iba v tom, že už nebude potrebné bojovať s posilňovaním Skk voči euru, ale to sa týka všetkých fondov predávaných na Slovensku, čo by k lepšej výkonnosti prispieť mohlo, minimálne znížilo kurzové riziko, ktoré doteraz bolo väčšie, než mnohí a mňa nevynímajúc predpokladali.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no zle fondy si si vybral. Harmonic je zmiesany fond akcii a dlhopisov a tomu "ruze nepokvetou" asi este hodne dlho. A ZF3 to ani neviem, to bude asi nejaky zaisteny paskvil. Budem hadat: dostal si v TB pero a "investicny dotaznik" a oni ti to odporucili priamo na mieru, ci nie ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na druhú tranu sa mi zdá, že tie zmiešané (fondy fondov) sú zaistené voči menovému riziku. ( no jak by to ešte len vypadalo ak by neboli : -)
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa Bebe »

peter.cmorej napísal:no zle fondy si si vybral. Harmonic je zmiesany fond akcii a dlhopisov a tomu "ruze nepokvetou" asi este hodne dlho. A ZF3 to ani neviem, to bude asi nejaky zaisteny paskvil. Budem hadat: dostal si v TB pero a "investicny dotaznik" a oni ti to odporucili priamo na mieru, ci nie ?
Ak takto bežne pristupuješ k svojim klientom, to Ťa musia mať hodne radi.. dá sa to povedať i s citom, ale to by si ho musel asi hľadať.

Vôbec to nie až taká tragédia, a málokto, kto len začína neurobí nejakú drobnú chybu. A všetko zlé je na niečo dobré.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa Tibor »

Dva krát meraj a raz rež.
V našom prípade: na tomto fóre je oveľa efektívnejšie si vypýtať radu PRED investíciou a nie až PO investícii, t.j. pýtať sa, prečo to ide tak zle. Keby si sa spýtal PRED, tak by si tam zainvestované nemal.

Môj názor: uvedené dva fondy Ti v dohľadnej budúcnosti nezarobia a je riziko, že prerobia (hoci nie veľa).
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka ohladom fondov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Bebe napísal:Ak takto bežne pristupuješ k svojim klientom, to Ťa musia mať hodne radi.. dá sa to povedať i s citom, ale to by si ho musel asi hľadať.

Vôbec to nie až taká tragédia, a málokto, kto len začína neurobí nejakú drobnú chybu. A všetko zlé je na niečo dobré.
Bebe, ty si na mna nejaky vysadeny, co si sa na mna posledne urazil ?
Ten prispevok som napisal iba preto, lebo jozojozo nedostal dovtedy ziadnu pouzitelnu odpoved. Inak tie fondy vobec nepoznam, iba co som sa pozrel na Tatrabanka.sk

Ak bol moj prispevok "bezcitny", tak sa ospravedlnujem, nabuduce budem citlivejsi :roll:
Na kratkom priestore som sa snazil povedat, ze: zaistene fondy nie su dobrym napadom, predlhopisovane portfolio nie je dobrym napadom a investicne "poradenstvo" od bankoveho poradcu tiez nie je dobrym napadom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"