Význam Burzy cenných papierov

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Joyo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 06 08, 2008 6:18 pm

Význam Burzy cenných papierov

Príspevok od používateľa Joyo »

Potreboval by som odpoveď na to, aký je význam Burzy cenných papierov pre získavanie zdrojov financovania pre podniky. ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Význam Burzy cenných papierov

Príspevok od používateľa Lobista »

Prostrednictvom emisii novych cennych papierov podniky ziskavaju vlastne zdroje kapitalu /v pripade akcii/, alebo cudzie zdroje kapitalu /v pripade dlhopisov/. Burza sluzi ako miesto, kde sa stretavaju ludia, ktori maju volny kapital a chcu ho investovat s tymi, ktori pre neho maju vyuzitie. Takze, burza pomaha podnikom ziskavat kapital.
Takze, asi tolko....
Btw,ak to potrebujes na nejaku skusku, tak radim otvorit si nejake skripta, nasi teoretici urcite rozpoznaju ovela viac vyznamov :D
Joyo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 06 08, 2008 6:18 pm

Re: Význam Burzy cenných papierov

Príspevok od používateľa Joyo »

Vďaka za odpoveď a ešte by som potreboval vedieť, že prečo v roku 2007 tak rapídne klesol obchod s akciami. Je mi jasné, že to je kvôli poklesu záujmu o akcie, ale prečo klesol ten záujem.

Thx
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Význam Burzy cenných papierov

Príspevok od používateľa filip glasa »

v USA aj vo svete je finančná kríza, hrozí recesia, peniaze sú drahšie, tolerancia rizika nižšia atď.:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=180
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=10&t=990
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"