ako zacat investovať ?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sothis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 30 01, 2007 10:40 am

ako zacat investovať ?

Príspevok od používateľa sothis »

Dobry den.

Nedavno som sa dopocul o tomto fore a velmi sa mi zapacilo, pretoze sa sam chystam robit nieco so svojimi usporami.Rad by som sa nechal od vas poucit ako zacat a ako spravne narabat s financiami.

Disponujem usporami vo vyske 9600 USD ,ktore som si zarobil pocas dvoch letnych prazdnin (2003 a 2005) v USA a ktore som doteraz nezamenil (hlavu som si uz o stenu otrieskal).
Tieto peniaze by som v buducnosti chcel pouzit na rozbehnutie sukr. podnikania v horizonte 3-5 rokov.
Co sa tyka pripadnej straty vplyvom nejakych rizik z tejto sumy,som ochotny prekusnut taku 10 -15 % stratu.
Vacsinu penazi mam ulozenych doma, akurat vyplata mi chodi na bezny ucet v banke a malu cast mam na dolarovom ucte (cca 600 USD).
Som ochotny investovat takych 3000 sk mesacne do fondov resp. inych financnych produktov.

Za vsetky vase rady vam vopred dakujem.
S pozdravom sothis.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Skúsim takto

Príspevok od používateľa Tibor »

Predpokladám, že podnikať chceš začať na Slovensku, resp. v Európe, takže tie doláre vymeniť za koruny, resp. za eurá (ak bude následná investícia v eurách), pretože dolár tak skoro neporastie a penieze treba držať v tej mene, v ktorej sa budú neskôr používať.

Podľa mňa (akciové) trhy posledné 3 roky stúpali, na ďalší väčší vzostup by som si už nevsadil. Takže hľadaj investičné produkty pre stagnujúce, resp. klasajúce trhy. Napríklad diskontné certifikáty. Niečo o certifikátoch nájdeš na: http://www.zertifikatejournal.cz/.

Certifikáty najlepšie kúpiš cez on-line brokera, aj tu na fóre nájdeš info o zopár možnostiach, ja by som poradil napríklad http://www.brokerjet.cz. Na investovanie do certifikátov budeš potrebovať eurá, možno ti tu niekto poradí, ako konvertovať USD-EURO priamo, nie cez SKK.

Konkrétny typ vhodného diskontného certifikátu pre začiatok vidím certifikát na nejaký európsky akciový index, t.j. na DAX, CAC-40, DOW JONES EURO STOXX 50 ...

Do certifikátu investuješ tie nasporené peniaze, tie mesačne voľné peniaze ti možno poradí niekto iný.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Diskontné certifikáty

Príspevok od používateľa Tibor »

O tých certifikátoch si samozrejme najprv treba niečo naštudovať, aby si pochopil, ako to funguje. Skús si pozrieť teóriu a potom sa zamyslieť čo a ako ti prinesú napríklad disc. certifikáty:
http://www.zertifikatejournal.cz/conten ... 000A0AM062
http://www.zertifikatejournal.cz/conten ... 000A0AM070
http://www.zertifikatejournal.cz/conten ... 000A0AM088
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na pravidelné sporenie cca 3000 korún rozhodne doporučujem využiť program sporenia do povedzme 3 akciových fondov. Takýto program sporenia ponúka každá správcovská spoločnosť.
Pre agresívnejšiu stratégiu by som vybral jeden fond európskych akcií, jeden z rozvíjajúcich sa trhov mimo európy (Ázia, Južná Amerika) a jeden z rozvíjajúcich sa trhov v európe (stredná a východná Európa).
Pre konzervatívnejší prístup jeden svetový akciový fond, jeden Emerging Market, a jeden Európsky. Emerging a Európsky tak aby sa čo najmenej prekrývali s tým svetovým.

Do portfólia pre jednorázový vklad na 3-5 rokov by som zamiešal aj slovenský dlhopisový fond, aby zjemnil možné výkyvy.

Vyberal by som fondy od zahraničných správcovských spoločností, ktoré majú veľký výber fondov: KBC (ČSOB banka), Pioneer, ABN Amro.
Prípadne navštív finančného poradcu s veľkou ponukou (napríklad firmu MFC).

Jak v prípade sporenia, tak aj pre hotovosť si všimni fondy, ktoré majú zabezpečené menové riziko:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=92

Ak túžiš po aktívnejšom prístupe, alebo nehnuteľnostiach, tak moje doporučenie týkajúce sa sporenia sa nemení.
Len tú väčšiu hotovosť daj na výhodne úročený vklad s malou viazanosťou (môže byť aj slovenský korunový peňažný fond). Tam nech čaká na dobrú investičnú príležitosť a dobu, keď si niečo naštuduješ o investovaní a zorientuješ sa v problematike. Doporučujem knihy v sekcii o vzdelaní a literatúre na tomto fóre.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

Mam otazku:
Je lepsie sporit (povedzme tych 3000 Sk/mesiac) do fondov vedenych v SKK alebo napr. v EUR?

Moj pohlad je taky, ze ked to budem investovat do fondu v SKK a v r. 2009 prijmeme EURo, tak potom sa to cele konvertne do EUR za ten dany kurz, predpokladam ze ten kurz bude omnoho nizsi, ako je teraz kurz EUR/SKK, pretoze koruna by mala este posilnovat.

Naopak, keby som pravidelne investoval do fondov v EUR, takto by som zbytocne 2 roky kupoval za drahsie, ako bude zrejme v tom roku 2009.

Takze mi vychadza investicia do SKK, ci nie?

A dnes mame aj fondy v SKK, ktore maju potencial priniest cez 10 % p.a.

Rozdiel medzi podobne zameranymi fondami na europsky trh: TAM Europsky Akciovy a napr. WIOF European Equity je v tom, ze oba zarobili za posl. rok cca 8,5 % ale jeden v SKK a druhy v EUR.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je dobré investovať do fondov zaistených voči menovému riziku v SKK. Ak je fond síce predávaný v SKK, ale je to len prepočet z eura (čiže nie je zaistený voči menovému riziku), je to úplne rovnaké ako investovať v eurách. Rovnako fond ktorý sa predáva v eurách, ale investuje v Poľsku a Česku treba brať ako investíciu vo forintoch a českých korunách. Nie eurách.

TAM má v prospekte vyslovene uvedené, že sa snaží o zhodnotenie v eurách a nezaisťuje pokles eura voči korune. Čiže jeho výkonnosť nemá nič spoločné s korunou, ale so šikovnosťou manažéra vybrať lepšie akcie oproti Wiof fondu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tibor »

8x napísal: Rozdiel medzi podobne zameranymi fondami na europsky trh: TAM Europsky Akciovy a napr. WIOF European Equity je v tom, ze oba zarobili za posl. rok cca 8,5 % ale jeden v SKK a druhy v EUR.
Európsky akciový fond, ktorý v minulom roku zarobil 8,5% v EUR. Tak takému sa treba veľkým oblúkom vyhnúť. Európske indexy (DAX, CAC, DOW JONES EURO STOXX 50) za minulý rok vykázali značne vyšší rast.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nejlepsi evropske fondy nepotrebuji zabezpecit proti poklesu eura proti korune , obsahuji jen levne akcie s vysokou dividendou a dosahuji 35% rocne. Az budes chtit zacit podnikat s temi penezi asi 2010 , akorat budes muset pro jistotu ty fondy prodat , protoze 2010 muze prijit zas velky 3-lety krach : ber ten 1. a 2. fond z burzy Xetra a Frankfurt a kup jej pres Brokerjet atd. http://nr1a.com/fondy.htm
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
joe.black

Re: ako zacat?

Príspevok od používateľa joe.black »

http://mask-investments.blogspot.com/ ja som nevedel nic o investovani oni mi dali typi a ja som si v saxo bank cez nich otvoril ucet a minuly tyzden +124%
sothis napísal:Dobry den.

Nedavno som sa dopocul o tomto fore a velmi sa mi zapacilo, pretoze sa sam chystam robit nieco so svojimi usporami.Rad by som sa nechal od vas poucit ako zacat a ako spravne narabat s financiami.

Disponujem usporami vo vyske 9600 USD ,ktore som si zarobil pocas dvoch letnych prazdnin (2003 a 2005) v USA a ktore som doteraz nezamenil (hlavu som si uz o stenu otrieskal).
Tieto peniaze by som v buducnosti chcel pouzit na rozbehnutie sukr. podnikania v horizonte 3-5 rokov.
Co sa tyka pripadnej straty vplyvom nejakych rizik z tejto sumy,som ochotny prekusnut taku 10 -15 % stratu.
Vacsinu penazi mam ulozenych doma, akurat vyplata mi chodi na bezny ucet v banke a malu cast mam na dolarovom ucte (cca 600 USD).
Som ochotny investovat takych 3000 sk mesacne do fondov resp. inych financnych produktov.

Za vsetky vase rady vam vopred dakujem.
S pozdravom sothis.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

to je dufam ban.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

joe.black je už zmazaný
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

+124% za tyden jsem nemel a miti nikdy nebudu. Ale s opcemi na akcii ALTANA bylo jen za patek 4.5. vydelano +5000%. Ale jiste si pani troufali vsadit na opce jen malo penez , taky s nimi mohli udelat -100% ztratu. Jinak akcie ALTANA nevypada dobre , ceka se pokles zisku letos a pokles zisku pristi rok a P/E 26 pristi rok a ceka se pad akcie z 19 na 17 euro.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

serwus spýtam sa vás je podľa vás rodinný dom s autom aktívum pre mňa?? dakujem za odpoved
:roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Majster Kiyosaki ?

No ja ho rád nemám, ale v tomto sa zhodneme :)
Aktívum ako ho chápe Kiyosaki je niečo čo mi prináša príjem. To je fajn myšlienka a človek sa ňou snaží o získanie aktív, ktoré mu ten príjem budú prinášať na úkor spotreby.
Na Slovensku sa ešte používa často aj slovo investícia v zmysle:
"zainvestoval som veľa do kúpeľne a novej podlahy", "kúpim si nové auto, to bude dobrá investícia"

Táto investícia je však spotrebou. Investícia by mala prinášať príjem, alebo aspoň v tom bežnom chápaní nejakú úsporu (investícia do zateplenia domu a pod.).
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Príspevok od používateľa Andrej »

Karol napísal:serwus spýtam sa vás je podľa vás rodinný dom s autom aktívum pre mňa?? dakujem za odpoved
:roll:
To závisí len od teba či z toho dokážeš urobiť aktívum. Dokážeš? :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Som zvedavý Andrej ako premeníš na aktívum dom v ktorom bývaš. Nie že by neboli možnosti, ale napr. "zimmer frei" biznisu by sa mi nechcelo :?
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:Som zvedavý Andrej ako premeníš na aktívum dom v ktorom bývaš. Nie že by neboli možnosti, ale napr. "zimmer frei" biznisu by sa mi nechcelo :?
1. Ale Karol nenapisal ze v tom dome byva. :)

2. V mojom okoli je viac domov kde ludia byvaju, a je to zaroven sidlo firmy. Alebo v nom maju saunu, holicstvo, ... cokolvek. Auto bud poziciavaju, alebo taxikarcia. Dom s autom rozhodne moze byt aktivum, aj ked v nom byvas.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No práve to holičstvo, sauna, a podobne by som nechcel mať doma. Sídlo firmy pokiaľ je lacnejšie ako kancelária mimo tak OK.

Auto takto používané je vlastne firemné, ale používané aj na súkromné účely.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

serwus

Príspevok od používateľa Bebe »

Karol napísal:serwus spýtam sa vás je podľa vás rodinný dom s autom aktívum pre mňa?? dakujem za odpoved
:roll:
Zle ste to všetci pochopili, lebo ste si nevšimli tie gúľajúce a mrkajúci oči smajlíka. Karol sa nás pýtal, či je rodinný dom s autom pre neho aktívum. Hoci nevieme, či jeho rodinný dom s autom, alebo niektorý z našich rodinných domov, hoci nemáme tušenia, čo podľa neho znamená aktívum a či mu plynú z uvedených vecí nejaké požitky, hoci nikto z nás nie je veštec, ani užívateľ kryštáľovej gule, s určitosťou veľmi blízko absolútnej pravde sa dá Karolovi odpovedať, že nevieme.
..a pozdravujeme Karola pozdravom "Hola, holá, ako sa do hory volá... serwus!"
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

:?: SERWUS se má snad psáti SERVOUS :?:
Vzdyt je to francouzsky a ne nemecky.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Re: serwus

Príspevok od používateľa Karol »

:lol: dakujem za milé pozdravi no ja zatial uvazujem o kúpe akéhosi domu v ktorom by sa dalo prenajímať .Sídlili by tam napr:reštaurácie +fitnes a to vsetko co ktomu patí ovšem som sa chcel spýtať na určitú vec prečo ludia terpú sporstosti a nejsu sprostí ale stávajú sa sprostejšími ked dávajú penaize do ruki nejakému financ majstrovi teda( fondy , cenné papiere atd)no má to význam....
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

nie píše sa to serwus cita sa to serwus a hovorí sa to serwus to je to iste ako hellou schus,
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zaoberáme sa tu investovaním. To o čom píšeš ty je podnikanie. Niektorí máme akcie podnikov - podiel na podnikaní nejakej spoločnosti.
Okrajovo sa tu zaujímame aj o podnikanie. Nie je to zakázaná téma.
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

Andrej napísal: 1. Ale Karol nenapisal ze v tom dome byva. :)

2. V mojom okoli je viac domov kde ludia byvaju, a je to zaroven sidlo firmy. Alebo v nom maju saunu, holicstvo, ... cokolvek. Auto bud poziciavaju, alebo taxikarcia. Dom s autom rozhodne moze byt aktivum, aj ked v nom byvas.
persne tak Andrej to nemoze byt aktívum ani keby som tam mal prstene a retiazky a uato v garázi mozno nejak krasna zienka moze zanmenat aktívum ale len pre mna :wink:
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

filip glasa napísal:Zaoberáme sa tu investovaním. To o čom píšeš ty je podnikanie. Niektorí máme akcie podnikov - podiel na podnikaní nejakej spoločnosti.
Okrajovo sa tu zaujímame aj o podnikanie. Nie je to zakázaná téma.
okej okej pohode a co podla teba ma spravit clovek ktorý ma 1.000.000 sk a nevie co snimi ma si kupit dom ci do banky ci investovat a kam investovať??
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

Karol napísal:okej okej pohode a co podla teba ma spravit clovek ktorý ma 1.000.000 sk a nevie co snimi
za to sa daju kupit napriklad uz celkom slusne hodinky...

nechcem ta urazit, ale podla toho co pises bude pre teba asi najlepsie ich strcit do banky aspon na 5rocny terminovany ucet.... a ako ten chlapec v reklame.. vela sa ucit, musis sa vela ucit...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skús písať vždy len jeden príspevok naraz. Ten text za bez problému zmestí aj do jedného.

No budovu pre reštauráciu a fitness za to rozhodne nekúpi. Možno byt v krajskom meste. Ale to by sa mu muselo chcieť aj robiť niečo okolo toho bytu a znášať aké také riziko.

Ak sa mu nič nechce a riziko mu nevoní, tak tá banka je ideálna.
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

filip glasa napísal:Skús písať vždy len jeden príspevok naraz. Ten text za bez problému zmestí aj do jedného.

No budovu pre reštauráciu a fitness za to rozhodne nekúpi. Možno byt v krajskom meste. Ale to by sa mu muselo chcieť aj robiť niečo okolo toho bytu a znášať aké také riziko.

Ak sa mu nič nechce a riziko mu nevoní, tak tá banka je ideálna.
ok budem to respektovat a akú literatúru by som mal podla teba zohnat a kde?? :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

literatúru? No neviem ako si to myslel.
Nejakú literatúru si každý kto má akú rád uvedie tu:
http://ako-investovat.sk/viewforum.php?f=13
Používateľov profilový obrázok
Karol
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 23 06, 2007 4:19 pm

Príspevok od používateľa Karol »

filip glasa napísal:literatúru? No neviem ako si to myslel.
Nejakú literatúru si každý kto má akú rád uvedie tu:
http://ako-investovat.sk/viewforum.php?f=13
aha no tak diki za radu si mi moc pomohol je tam teda toho
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Príspevok od používateľa Andrej »

Karol napísal:persne tak Andrej to nemoze byt aktívum ... pre mna :wink:
Rozhodne s Tebou suhlasim, ak si presvedceny ze sa neda, tak sa neda. 8)
sivacik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 04 07, 2007 8:16 pm

Príspevok od používateľa sivacik »

Karol napísal:serwus spýtam sa vás je podľa vás rodinný dom s autom aktívum pre mňa?? dakujem za odpoved
:roll:
No napr. ak dom prenajímaš a na aute ti jazdí zamestnanec, ktorý preváža zeleninu a ty na tom rižuješ, tak sú to aktíva. Ale inak je jedno aj druhé neskutočné pasivum
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Potom to ale nie je tvoj dom v ktorom bývaš, a auto nie je tvoje, ale firemné.
princezna
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06 08, 2007 8:32 pm

Re: ako zacat?

Príspevok od používateľa princezna »

Nedávno som sa stretla s pozoruhodnou stránkou, http://www.eurozisk.sk , vo mne vzbudila spústu otázok, súvisiacich s mojím životom a budúcnosťou. Väčšinou si plánujeme nanajvýš dovolenku. Myslím, že nastal čas, aby som si naplánovala aj život. :oops:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako zacat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na poradcu slušný web :lol:
Len mi tam trošku vadí v jednej tabuľke uvedený výnos vo fondov 15-20%. Neviem či je lepšie byť presnejší a menej zaujať, alebo zaujať aj za cenu skreslenia.
princezna
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06 08, 2007 8:32 pm

Re: ako zacat investovať ?

Príspevok od používateľa princezna »

Nemyslím si, že by mala snahu preháňať! Dohodla som si totiž bezplatnú konzultáciu a dala som si ušiť program na mieru. A vybrala som si niečo, čo za ostatné 3 roky vynieslo 75 %! Keď mi to vynesie priemerne "len" 15-20 % aj v nasledujúcich rokoch, budem výsostne spokojná!!! :D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako zacat investovať ?

Príspevok od používateľa jonatanus »

princezna napísal:Nemyslím si, že by mala snahu preháňať! Dohodla som si totiž bezplatnú konzultáciu a dala som si ušiť program na mieru. A vybrala som si niečo, čo za ostatné 3 roky vynieslo 75 %! Keď mi to vynesie priemerne "len" 15-20 % aj v nasledujúcich rokoch, budem výsostne spokojná!!! :D
kiez to bolo tak jednoduche.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako zacat investovať ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Posledné tri roky 75% áno. Ale tri roky je na hodnotenie málo. Zoberme 50 - 100 rokov to sú lepšie štatistiky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"