Skusenosti s ETRADE (www.etrade.com)

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
StArEc
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 24 11, 2008 9:18 pm

Skusenosti s ETRADE (www.etrade.com)

Príspevok od používateľa StArEc »

Zdravim,

Chcel by som si otvorit ucet na etrade.com, ale nemam zatial s nimi ziadne skusenosti. Co si o etrade myslite?
Anglictina nie je az taky velky problem, ale nie vsetky angl. terminy su mi jasne.
Najviac ma zaujima:
Aky je rozdiel medzi stocks a options?
Ak si otvorim ucet, mozem nakupovat akcie, investovat do fondov, dlhopisov atd. alebo etrade ma rozne typy uctov?
Akym sposobom su vyplacane dividendy?
Ak si kupim akcie, bude ma etrade informovat o valnych hromadach, hlasovaniach, atd.?

Vopred dakujem
Tomas
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusenosti s ETRADE (www.etrade.com)

Príspevok od používateľa Lobista »

Stocks su akcie, teda podiel na majetku firmy. Ked vlastnis stocks, mas narok na dividendu.

Options su opcie, t.j. odvodene nastroje /derivaty/, ktore davaju pravo v buducnosti nakupit akcie /tzv. call opcia/ za vopred urcenu cenu /strike price/, pripadne predat akcie /tie sa volaju put opcie/za vopred urcenu cenu. Ked vlastnis opcie, nemas pravo na dividendu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"