Strukturovaný dluhopis Spektrum

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Strukturovaný dluhopis Spektrum

Príspevok od používateľa outlier »

Ahoj,
můj bankovní poradce mi momentálně vnucuje následující produkt http://www.citibank.cz/czech/consumer-b ... ektrum.pdf
s tím, že to je šíleně výhodná nabídka. Obvykle v tom bývá nějaký háček, tak by mě zajímalo co si o tom myslíte. Hledám do investičního plánu k ETF nějakou nerizikovou investici s horizontem cca 1 rok - tohle by mohlo být vhodné, protože mi tvrdí, že je pravděpodobné, že za ten rok se ten výnos dosáhne a dluhopis se splatí... ale? :idea:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Moje ALE:
CHI může držet jak dlouhé, tak i krátké pozice...
jedná se tedy o aktivně řízený produkt.

Je klient schopen si ověřit skutečný výnos CHI indexu? Rozliší výnos 5,9% a 6%? Rozdíl je zásadní. V zásadě ja na bance, kolik přípíše, bez jakékoliv možnosti klienta si to ověřit

V sekci "Kolik můžete vydělat" se píše o čtvrtletně průměrované výkonnosti. Jak to přesně počítají? Tady bude zakopaný pes.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

Výhoda Citibank je ta, že pokud je necháte spravovat 100 tis. Kč a víc, neplatíte prakticky žádné bankovní poplatky - prakticky jen 6 Kč za odchozí platbu, jinak je vše základní zdarma (paušál, 2x výběr z bankomatu, příchozí platby atd.). Proto je možná rozumné sem 100k investovat a využívat jejich běžný CitiOne účet zdarma.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Strukturovaný dluhopis Spektrum

Príspevok od používateľa outlier »

No, už to vypadá, že budu rád, když si za 5 let přijdu pro původní vklad znehodnocený o inflaci a 2,5% poplatek, zatím dost brutálně pokleslo, zřejmě kvůli poklesu dolaru, ztráta za půl roku je 16%, klesalo to už v době, kdy ještě ani žádná US krize nebyla... zajímavé poučení, naštěstí jsem tam dal jen 50k Kč.
... to the happy few
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"