Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Lobista »

Je jedno ci to nazves poplatok za vstup do fondu alebo poplatok za vstup do sporenia. Je to v rovnakej vyske a dosledok je ten isty = stalo ta to 5 %
To je pravda, lenze ja som to najskor pochopil tak, ze zaplatim na zaciatku 5% ako vstup do systemu sporenia a potom este dalsich X% ako vstup pri kazdom vklade... a teda sa mi zdalo, ze platim 2 krat.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3862
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Podla mna ovela dolezitejsie ako vstupne poplatky su poplatky spravcu za spravu a za drzanie cennych papierov,pretoze tie sa uctuju pri podielovych fondoch denne z hodnoty podielu a dosahuju aj cez 2% p.a. Co pri 30 rokoch je dobra palka.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martin52 napísal:Ak som to spravne pochopil, tak zaplatis 5% vstupny poplatok do sporenia a potom zo sporenia mozno investovat do fondu za 0.5%, rovnako ako presunut do ineho fondu za 0.5% ? Zrejme je takato schema vhodna pre cloveka, ktory by chcel vela krat presuvat peniaze hore dolu medzi fondami.
Takto to bude mozno jasnejsie: zaplatis 5 % za vstup penazi "do systemu" v forme sporenia. Ked su uz raz "v systeme" tak v ramci neho sa daju medzi fondami presuvat za 0,5 %. Takze prvykrat zaplatis 5 % (nie 5 + 0,5) a potom za pripadny presun 0,5 %.

Ja by som skor povedal, ze je to pre cloveka, co z casu na cas prehodnocuje svoje portfolio. Co je myslim rozumne. Btw. rovnako to funguje pri jednorazovych investiciach do jednotlivych fondov. Len s tym, ze ak by si napr isiel do dlhopisoveho fondu s poplatkom napr. 2 % a potom by si chcel switch do akcioveho kde jde vstup 5 %, tak poplatok by bol 0,5 % + rozdiel poplatkov medzi fondami, v tomto pripade este 3 %. Naopak to samozrejme nefunguje, nic sa nevracia :)

A ano, da sa investovat aj jednorazovo, ale tusim musis ist opat cez sprostredkovatela, napriamo v supermarkete to tusim nepojde. Kedysi islo, online, ale NBS mala nejake vyhrady, tak to stopli.
Martin52 napísal:Inak poplatok dopredu mi pripomina poistovne, kde prve 2 roky idu peniaze na poplatky. Pri sporeni na 30 rokov je 5% suma splatok za 1,5 roka. Akurat ze poistovna asi pri investovani do fondov plati viac nez 0.5%, cize toto je z pohladu poplatkov lespie.
Poplatkom dopredu funguje v podstate kazda sporiaca schema od "nebanky" Z niecoho sa musi platit prevadzka a distribucia. Funguje tak aj Rytmus, aj Konto zivota. Banky zasa maju nevyhodu, ze ide vacsinou o sporenie do jedneho fondu, moznost vyberu ked si uz v tom ich sporenie je nulova, skoro vzdy do toho miesaju aj dlhopisy, aj ked tie su na dlhodobe sporenie uplne nevhodne a aby som nezabudol, vacsinou stoja tie bankofondy za prd co sa tyka spravy a vykonnosti. Uznavam, ze to je sice spochybnitelne kriterium :wink:, minimalne v dnesnej dobre, ale myslim, ze v globale plati.
kocinavi napísal:Podla mna ovela dolezitejsie ako vstupne poplatky su poplatky spravcu za spravu a za drzanie cennych papierov,pretoze tie sa uctuju pri podielovych fondoch denne z hodnoty podielu a dosahuju aj cez 2% p.a. Co pri 30 rokoch je dobra palka.
Palka to je. Btw. tie su uz zohladnene v tom TER co som spominal. A vykonnost je vzdy uvadzana uz po ocisteni od tychto poplatkov. Druha vec je, ze TER nezverejnuje kazdy fond. Btw. neviem ci aj na stranke supermarketufondov, ale minimalne na nasej stranke je TER vzdy zverejnene, ak ho fond uvadza.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak už zostať v jednej banke, tak sa mi viacej než TAM a AM SLSP pozdáva Dexia a ČSOB. Majú lepší výber fondov a lepšie poplatky:
http://www.csob.sk/akciove-fondy.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dexia.sk/www/home.nsf/s/1126" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jogo »

Bakiba: Nespekuluj ku komu ist. V case krizy drviva vecsina fondov kopiruje bechmark, cize pada.
Chod do ETF tak, ako ti radil Filip. Zaoberaj sa hlavne poplatkami...

p.s: Kedysi som mal podielove fondy. Musel som kvoli tomu zriadit ucty v danych bankach, ktore spravovali fondy.A tam boli poplatky, ktore sa stale zvysovali.
Ak som si spocital vsetky tie bocne nenapadne poplatky, ostali mi len zbytky...
Proste ak sa dari a trhy rastu, fondy si z toho beru poplatky. Ak trhy padaju, fondy padaju s nimi ale poplatky si beru stale a dlhodobo z toho nic nemas.Ale straty idu len na teba. Fondy s tym nic nemaju...

p.p.s: Najhorsie (a zaroven najlepsie) zistenie pre mna bolo, ze nositel Nobelovej ceny za ekonomiu nevie o nic viac ako ja(takze nevie nic tak ako ja) , kde bude index Dow Jones 1.1.2010 alebo 1.1.2030.Takze netrap sa tym, komu zverit peniaze na spravu. Spravuj si ich sam...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa slimak »

Peter cmorej spomenul across, nic proti nemu a som rad ze spomenul tu firmu. Hned som vedel o co ide. kvoli kamaratovi co tam robil pred xyz rokmi. looseri myslim ze to bola firma slavii capital. Ja by som im nedal ani 50 halierov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

across je len veľkoobchod a tie peniaze nespravujú - posunú ich ďalej bežným správcom.
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa bakiba »

jogobela napísal:Bakiba: Nespekuluj ku komu ist. V case krizy drviva vecsina fondov kopiruje bechmark, cize pada.
Chod do ETF tak, ako ti radil Filip. Zaoberaj sa hlavne poplatkami...
Tie ETF ale by som si musel spravovat sam, ak to dobre chapem (moje ekonomicke/financne znalosti su slabe), a ja nechcem/nemam cas na to. Proste chcem full service ktory ma rozumne poplatky, seriozna spolocnost s dobrym menom a povestou. Chcem mat istotu za nasledujuchich 30 rokov, sa budu starat o moje peniaze ako ich vlastne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

ETF kúpiš rovnako ako klasický fond. Je to pracnejšie, ale zas nič extra - musíš si ručne zadať pokyn na nákup ako pri internetbankingu.

Mrkni na tú ČSOB ( prípadne aj Dexiu), ktorá má veľký výber a slušné poplatky a patrí pod KBC.

Či tu tie firmy budú o 30 rokov nevieš - minulý rok skrachovali naozaj gigantické finančné domy v porovnaní s našimi bankami.

WIOF vynechaj určite.

ACROSS (MFC) je dobrý kvôli tomu, že má v ponuke všetky fondy na Slovensku v jednom balíčku. Ale je drahší oproti ČSOB.

SLSP, Tatra, VUB - majú malý výber.

Ty potrebuješ hlavne akciové a iné rizikovejšie fondy a nie dlhopisy a konzervu. Tú máš predsa tými 300 Eurami zastúpené na sporiacom účte.
No a práve tatra, slsp, vub má skôr len také zmiešaniny, ktoré obsahujú aj konzervu a dlhopisy. Možno 1-2 samostatné akciové fondy.
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa bakiba »

filip glasa napísal:ETF kúpiš rovnako ako klasický fond. Je to pracnejšie, ale zas nič extra - musíš si ručne zadať pokyn na nákup ako pri internetbankingu.

Mrkni na tú ČSOB ( prípadne aj Dexiu), ktorá má veľký výber a slušné poplatky a patrí pod KBC.

Či tu tie firmy budú o 30 rokov nevieš - minulý rok skrachovali naozaj gigantické finančné domy v porovnaní s našimi bankami.

WIOF vynechaj určite.

ACROSS (MFC) je dobrý kvôli tomu, že má v ponuke všetky fondy na Slovensku v jednom balíčku. Ale je drahší oproti ČSOB.

SLSP, Tatra, VUB - majú malý výber.

Ty potrebuješ hlavne akciové a iné rizikovejšie fondy a nie dlhopisy a konzervu. Tú máš predsa tými 300 Eurami zastúpené na sporiacom účte.
No a práve tatra, slsp, vub má skôr len také zmiešaniny, ktoré obsahujú aj konzervu a dlhopisy. Možno 1-2 samostatné akciové fondy.
Filip, myslis na toto: http://www.csob.sk/investicne-sporenie.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

presne to myslím, ale nevedel som, že to sporenie majú takto ohraničené. Informuj sa tam, či sa nedá pravidelne aj do ostatných. V normálnej ponuke ich majú o dosť viac.

Teba stačí vybrať 2-3 fondy ktoré pokryjú väčšiu časť sveta geograficky + trebárs komodity, alebo niečo rizikovejšie čo nekoreluje s akciami. Nejaký fond čo kupuje francúzke víno do sklepa a podobne :lol:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

slimak napísal:Peter cmorej spomenul across, nic proti nemu a som rad ze spomenul tu firmu. Hned som vedel o co ide. kvoli kamaratovi co tam robil pred xyz rokmi. looseri myslim ze to bola firma slavii capital. Ja by som im nedal ani 50 halierov.
Ja im sice do zaludka nevidim, ale osobne o nich nemozem povedat nic zle. Ani som o nich nic negativne zatial nepocul. Venuju sa private equity a dsitribucia fondov je uplna bokovka, v podstate uz aj pravne oddelena do Supermarketu fondov ako samostatnej firmy. Zeby to bola firma Slavie Capital, to mi je novinka. Pokial viem, vacsinu Acrossu vlastni Strapek a ten ma z minulosti bankove pozadie. Teda, tak sa mi mari.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jogo »

Bakiba: Musis si uvedomit, ze aj ked si myslis, ze ty sa o peniaze nebudes starat ak ich das do fondu, opak je pravdou. Svojim vlozenim penazi do fondu im zadavas prikaz " Nakupte mi hned teraz akcie". Svojim vyberom penazi z fondu im davas prikaz: "Predajte mi moje akcie teraz".
Fond ta neuchrani od prepadu akcii na trhoch. Proste oni nedokazu prejst do hotovosti a predat akcie na vrchole bubliny.
Tak to bolo roku 2000 aj roku 2008.Preto neprekonaju vykonnostou ETF na index.
Ak kupis ETF raz rocne, tak zaplatis poplatok 12 Euro nakup.(tusim do 5000 eur). To je 0.25% sumy. V akciovom fonde su tusim vstupne poplatky 2%.
Za spravu ETF neplatis nic. V akciovom fonde je to tusim 1% rocne zo sumy, ktoru tam mas.
Snad, ak sporis mesacne 100 euro, tak sa oplati ist do akcioveho fondu, lebo tam sa vstupny poplatok odvija od vlozenej sumy. U brokera je 12 euro minimum za jeden nakup.(myslim Slovenskych brokerov, aby si nemal problem s medzinarodnym prevodom penazi).
Ale este si spocitaj poplatky za prevod na ich ucet. Pred 5 rokmi, ked som vyberal peniaze z fondov, chceli po mne 500 skk za prevod eur z jednej slovenskej banky do druhej na moj eurovy ucet. Ze vraj je to ako zahranicna platba.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

jogobela napísal:Pred 5 rokmi, ked som vyberal peniaze z fondov, chceli po mne 500 skk za prevod eur z jednej slovenskej banky do druhej na moj eurovy ucet. Ze vraj je to ako zahranicna platba.
Ale to jste na Slovensku jeste platili korunkami, takze neni divu, ze si za prevod v cizi mene uctovala banka vysoky poplatek. ;-))
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

divak10 napísal:UVEDOMTE SI, ZE V STAVEBNOM SPORENI MAS 5% ISTYCH A V ZIADNOM FONDE TAKATO ZARUKA NIEJE A NEBUDE . PRAVE PRETO SI MYSLIM, ZE V SUCASNEJ DOBE IST DO FONDU JE VELKY HAZARD. A VYUZIT STAVEBNE SPORENIE AKO TYP INVESTOVANIA SA MNE JAVI V TEJTO DOBE BEZPECNEJSIE, VYHODNEJSIE A ZISKOVEJSIE .
Delate dobre, ze si sporite na stavebku. Je to pro vas vhodna forma sporeni.
Evidentne jste pokud jde o penize konzervativni typ, mate rad jistotu. 5% vynos je pro Vas uspokojivy. A nemate na sporeni bokem prilis velke castky. V takovem pripade je stavebko naprosto idealni produkt.

Ostatni se Vam to tu snazi rozmluvit, ale to proto, ze se na vse divaji ze sve perspektivy. Me by vynos 5% neuspokojil a ostatni diskutujici v tomto vlakne take ne, jsme ochotni pro potencialne vyssi vynos podstoupit vyssi riziko. Investujeme proto treba do akcii nebo komodit.
Ale ve Vasem pripade neni co resit, stavebko Vam prinasi "maximalni uzitek" (... tim neni jen vynos, ale pomer vynos/riziko/cas atd.), jinymi slovy je to pro Vas nejefektivnejsi reseni. Drzte se ho.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

bakiba napísal:Zdravím,
Potrebujem radu ohľadom dlhodobého investovania (sporenia) tak na min 15 až 30 rokov.
Momentálne mám voľných 300eur, ktoré plánujem rozložiť nasledovne:
200eur -> niečo konzervatívne a rýchlo dostupne, rozmýšľam o euro peňažnom fonde alebo eMax alebo ING konto
100eur -> sporenie do fondov, niečo ako Rytmus, Konto Života atď., a má to byť najrizikovejšie portfólio.
Ešte poznámka, keď budem mať na rýchlo dostupnom konte cca 15,000eur, tak plánujem otočiť investované sumy, teda 100eur do konzervatívneho účtu a 200euro na sporenie do fondov.
Ďalšia vec, nechcem sa starať o rizikovú časť investovania, nemám na to čas, takže chcem to dať cez správcovskú spoločnosť.
Dobry den,

nastin Vaseho planu je srozumitelny a jevi se i docela rozumne.
Jestli to dobre chapu, tak chcete pouze poradit s dynamickou slozkou... a to tak, aby portfolio bylo velmi dynamicke (rizikove s vysokym potencialem zisku) a zaroven jste se o investice nemusel aktivne starat.

Vyuziti podilovych fondu je tady asi na miste. S jinou formou investovani byste mel daleko vice prace. Navic zminovane ETF od jinych diskutujicich jsou levnejsi na rozvinutych trzich. Pokud byste ale smeroval investice do emerging markets, tak u nich mnohe aktivne spravovane fondy benchmark prekonavaji. Osobne bych na Vasem miste take volil cestu podilovych fondu.

A ted jake zvolit? Doporucuji neomezovat se pri vyberu jen na marketingove balicky typu "Konto zivota". V podstate kazdy spravce fondu Vam umozni pravidelne investice, nesejde na tom, zda k tomu maji primo staveny program s hezkym nazvem. V praxi proste zadate trvaly prikaz na svem bankovnim uctu, to je vsude stejne. Rozdilem muze byt minimalni vyse investice, pro nektereho spravce muze byt 100 euro malo.

Pri vyberu jde o dve podstatne veci:
1) Do ceho ve finale investovat (Cina?, Indie?, Rusko?, latinska Amerika?, Afrika?... nebo treba komoditni akcie?). Rikate, ze by melo jit o nejrizikovejsi portfolio. Pak bych urcite volil emerging markets akcie, nebo tzv. small cap (ci dokonce micro cap) - fondy zamerene na male firmy. 100 euro by nemel byt problem rozdelit minimalne na dva fondy, pak jeden muze byt napr. nejaky global emerging markets (nebo jen vybrany region) a druhy global small cap. Po case bych ale doporucoval portfolio rozsirit, napr. vzdy po peti letech cast prostredku z techto fondu presunout jinam a stavet tak sirsi portfolio, to stale neni nijak narocne na spravu, jednou za pet let delat realokaci.

2) Jakeho spravce k tomu vyuzit - par jste jich zminoval, z Vami jmenovanych bych byt Vami bral v uvahu pouze Pioneer Investments. Pri vyberu bych dbal zejmena na "silu" spravce (historii, kapital pod spravou, dlouhodobe vysledky...). Krome Pioneer Investments (vyborny na konzervativnejsi investice, zejmena dluhopisy nebo value investice do akcii blue chips, na akcie emerging markets najdete lepsi spravce) se urcite podivejte na Franklin Templeton Investments, BNP Paribas Asset Management, HSBC Investments (zde bude 100 euro mesicne asi malo). Tyto tri patri ke svetove spicce na emerging markets a neco mi rika, ze by snad mohly mit povoleni k verejne nabidce na Slovensku, ale tim si nejsem jisty.

Na zaver dva clanky, ve kterych se venuji tematu pravidelnych investic:
Jak investovat v dobe krize - pravidelne investice
Individualni pravidelne investice jsou lepsi nez life-cycle programy

Doufam, ze jsem Vam trochu pomohl. Toto je stale jeste pomerne obecne doporuceni, ale konkretnejsi byt nemohu, to uz by bez zpracovani suitability testu mohlo byt povazovano za poruseni pravidel jednani se zakazniky dle Mifid. Takze vice jedine soukrome pres email (a nebylo by to zadarmo).
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pokial mam spravne informacie, tak HSBC fondy aj Franklin Templeton su u nas dostupne iba cez Supermarket fondov. HSBC fondy vsak nie vsetky.
Jan_Traxler
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 10 04, 2008 9:33 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Jan_Traxler »

peter.cmorej napísal:pokial mam spravne informacie, tak HSBC fondy aj Franklin Templeton su u nas dostupne iba cez Supermarket fondov. HSBC fondy vsak nie vsetky.
Neznam situaci na Slovensku. Ale dostupnost se vzdy da resit (klidne i pres CR), hlavne ale musi mit fondy na Slovensku povoleni k verejne nabidce.
Jan Traxler
FINEZ Investment Management
www.finez.cz
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa bakiba »

Uz mam takmer vybrate, MCF (supermarket fondov) vyzera najpravdepodobnejsie kedze ma najvacsi vyber fondov.
Este si vyskladat fondy a je to :)
To asi budem riestit uz cez spominanu spolocnost alebo si zaplatim nezavisleho poradcu na radu.

Na zaver sa chcem este vsetkym podakovat a zvlast p. Cmorejovy a p. Traxlerovy za ich uzitocne rady.
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa pitres »

existuje este jeden novy produkt, vdaka ktoremu mas na 100% 10% rocny vynos z tvojich penazi. Je garantovany statom, neviazany a veeeeelmi výhodny. Ak by si chcel nejake info, daj vediet.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pitres, toto nie je forum kde ludi opijes rozkom. Ak nechces aby ta admin zmazal, tak napis podrobnosti. Ale upozornujem, ze setrit ta nebudeme.
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa pitres »

peter.cmorej napísal:pitres, toto nie je forum kde ludi opijes rozkom. Ak nechces aby ta admin zmazal, tak napis podrobnosti. Ale upozornujem, ze setrit ta nebudeme.
Naozaj nechcem nikoho opijat rozkom. Fakt je to realita. Ide čisto o investičné sporenie (bez poistenia) Alliaz s garantovaným min. ročným úročením 2%, ktoré sprostredkúva ich zmluvná firma. Robí to len jedna -jediná.Povinná viazanosť je 24 mesiacov. Do tejto fázy nič extra, však. Klient si sám môže rozhodnúť, či si chce sporiť 30 Eur mesačne, čo je minimálna čiastka, alebo sumu vždy o desať EUR vyššiu až neobmedzene. Suma ide od A do Z na sporivý účet klienta, kde je samozrejme Allianzom investovaná do fondov atď. a zúročovaná. Klient si môže po 24 mesiacoch kedykoľvek bez sankcií z nasporených penazí vybrat až do 90% alebo úplne zrušiť a vybrať všetko, taktiež bez sankcií. Taktiež nič extra, čo by potvrzdovalo mojich garantovaných 10% výnosu ročne. LEEEENŽE: Klient si sám určuje, ako si chce sporiť. Ak mesačne, garantovaných má len spomínané 2% a viac v závislosti od vývoja na trhu. ALE, ak sa rozhodne pre kvartálne sporenie ( tzn. štvrťročné), v prvom roku pri platbe prvého kvartálu zaplatí len 2 splátky a 3-tiu dá za neho ako bonus zmluvná sprostredkovateľská firma. Daľšie kvartály si už plne hradí sám, čiže každý kvartál plné 3 splátky. AK SA VŠAK klient rozhodne pre POLROČNÉ platby, pri prvej platbe zaplatí len 4 splátky a zvyšné 2 dá za neho ako bonus spoločnosť. Daľšie si už opäť plne hradí sám. NAJZAUJÍMAVEJŠIE je to však pri platbe ROČNEJ. To znamená, že ak sa klient rozhodne platiť jeden krát ročne naraz všetkých 12 splátok, prvý rok zaplatí len 8 splátok a zvyšné 4 za neho doplatí firma. Druhý rok si už plne hradí klient, avšak po 24 mesiacoch od založenia sporenia si klient môže peniaze bez poplatku vybrať či čiastočne alebo úplne.

Takže to zhrniem ešte raz:

Príklad: Janko Mrkvička sa rozhodne založiť si cez danú sprostredkovateľskú spoločnosť investičné sporenie ALLIANZU. Rozhodne sa sporiť si 1000 Eur mesačne. Vie že po 24 mesiacoch si môže peniaze bez poplatku kedykoľvek vybrať či už úplne alebo čiastočne (do 90% sumy na účte), alebo si sporiť ďalej a kedykoľvek hýbať s peniazmi.
Má ale niekoľko možností:

1, bude si sporiť pravidelne mesačne a bude zasielať do ALLIANZU 1000 Eur mesačne. Garantovaný výnos má 2% a viac podľa aktuálnej situácii na trhu.

2, bude si sporiť štvrťročne, teda 4 krát do roka po 3000 EUR. V takomto prípade pri prvej štvrťročnej platbe dá len 2000 EUR a 1000 Eur dá za neho spoločnosť ako bonus. Dáva ich priamo na jeho investičný učet v ALLIANZi. Takže klient nič neriskuje. Daľšie platby si klient platí už plne sám , teda 2.3.4. štvrťrok po 3000 EUR. Jeho výnos je teda garantované min. 2% od ALLIANZU a našich 1000 eur, čo je ďalší 8,33% výnos z cieľovej ročnej sumy hneď prvý rok sporenia. Dokopy teda 10,33 % v prvom roku sporenia.

3, bude si sporiť polročne, teda dva krát do roka si vloží po 6000 EUR. Prvú polročnú platbu vloží ale len vo výške 4000 Eur a 2000 Eur ( teda dve splátky)ako bonus dá za neho spoločnosť. Druhú polročnú platbu vo výške 6000 Eur si už hradí plne sám. Jeho výnos je teda garantované min. 2% od ALLIANZU a našich 2000 eur, čo je ďalších 16,66% výnos z cieľovej ročnej sumy hneď prvý rok sporenia. Dokopy teda 18,66 % v prvom roku sporenia.

4, bude si sporiť jednoročne, to znamená, že všetkých dvanásť splátok si bude platiť jeden krát ročne naraz. To znamená, že si prvý rok sporenia vloží 8000 Eur (8 splátok) a zvyšných 4000 Eur ( 4 splátky ) za neho doloží spoločnosť ako bonus. Druhý rok si už ale celú ročnú platbu plne hradí sám. To znamená, že jeho výnos je teda garantované min. 2% od ALLIANZU a našich 4000 eur, čo je ďalších 33,33% výnos z cieľovej ročnej sumy hneď prvý rok sporenia. Dokopy teda 35,33 %.

Myslím si, že to je naozaj zaujímavé.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uf, tak toto je fakt sila :lol:

niekolko jednoduchych otazok:
1. z coho zije ta sprostredkovatelska firma, ked ako si napisal, 90 % z toho co klient vlozil do produktu si odtial moze po 2 rokoch vybrat ? Z coho zije ta firma ? Ked este navyse "dotuje" klienta ?
2. ako si zaplateny ty ako sprostrekovatel ? robis zadarmo ? kolko % z rocnej platby klienta je tvoja provizia ?
3. Ako sa vola ten produkt od Allianzu ? Nie nahodou Allianz Invest ?
4. do coho presne sa investuju peniaze v tomto produkte ? nazov fondov, indexov, zlozenie podla fin. aktiv ...
5. ako sa vola ta Vasa sprostredkovatelska firma ? Teda ak to nie je tajne :mrgreen:
6. je to tak, ze ak chce klient ten Vas "bonus" a zvoli si povedzme tu rocnu platbu, tak ju musi celu zaplatit dopredu ? Teda musi zaplatit tych 8 mesacnych splatok dopredu ?
7. nepomylil si si to nahodou trochu a nemas v poznamkach napisane, ze klient si moze po dvoch rokoch vybrat az 90 % z odkupnej hodnoty ? alebo z podielovych jednotiek ? alebo z akumkulačnych jednotiek ? z akumulovanej hodnoty ? .. Aka je tam presna formulacia ?
8. Mozes prezradit meno osoby, ktora ta takto vyskolila ?
a posledna 9. Kolko mas rokov ?

Pre ostatnych: toto vyzera lepsie ako Our Group :P

To Filip: mozes to dat do osobitneho vlakna ?
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa pitres »

Dakujem peter.cmorej za otazky. Su tu ludia, ktori to hned zavrhli, lebo si myslia, ze su najinteligentnejsi. Nestoji mi za to sa im ale venovat, pretoze ich prispevky hovoria za nich. Takze sa podme konstruktivnym veciam.Odpovedat na tvoje otazky. Skusim Ti odpovedať pekne postupne.

1, Sprostredkovatelska firma žije s provizii od ALLIANZU. Viazanosť 24 mesiacov je naozaj fakt. Po 24 mesiacoch môže bez poplatku klient požiadať o častočný alebo úplný odkup. Vždy má garantovanú minimálne čiastku, ktorú tam vložil.
2, Ja ako sprostredkovateľ mam samozrejme tiez proviziu, verim, že ta ale nenahnevam, pokial si to necham pre sebe. Alebo sa o tom možme porozpravat sukromne. Dakujem za pochopenie.
3, Spomínaný produkt od Allianzu je Invest plus. Ide o investičné životné poistenie, máme však licenciu zaoberať sa len čisto investičným sporením z daného produktu bez pripoistení, ak však klient chce, môžeme riešiť aj poistenia.
4, Do coho a kam sa investuju peniaze si vies zistit aj cez stranku Allianzu. Kient si tam bud nastavuje alokačný pomer, alebo necháva cielenú investični stratégiu na Allianz, alebo si nastavuje samostatnú klientsku IS.
5. firma sa volá E.F.REAL,s.r.o., Zámocká 30, 811 01 Bratislava, IČO: 36792756, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v BA 1, Oddiel:Sro,vložka číslo 46521/B
6, Ano. Je to ako pri kazdom sporeni.Ak si klien zvoli, že si chce sporiť mesačne napr. 100 eur a chce ich platiť mesačne, tak každy mesiac si platí 100 Eur. ak sa rozhodne ze si chce sporiť mesačne 100 eur, ale platiť bude kvartalne, tak kazdy stvrtrok da 300 eur. Pri polročnom 2 x do roka da 600 Eur. A pri ročnom da raz do roka všetkych 12 splatok.
BONUS funguje v prvom roku tak ako som popisoval.
A k plateniu este nieco. Je bezny postup, ze zmluva vypisana medzi klientom a poistovňou sa stáva platnou az po zaplatení prvej splátky, až vtedy dochádza k aktivácii. To znamená, že klient pokiaľ sa rozhodne platit jednorázovo ročne, ideme s ním do banky, a tam on vloží 8 splátok na na svoj zmluvný účet v Allianzi a mi mu hned doložíme priamo na mieste tie 4. Pri polročnej platbe 2 a pri štvrťročnej 1. Allainz na učte zaznamená vašu platbu v plnej vyske a nezaujima ho, kolko z toho ste dali vy a kolko nasa spolocnost. Pre nich je splnená lehota platenia.
7, Samozrejme, po 24 mesiacoch funguje rovnaká stratégia ako pri iných investičných sporeniach. Výber je vlastne odkup jednotiek. Ci už ciastocný odkup (do 90% výšky vašeho účtu) alebo úplný.Suma, ktorú dostane klient na viac záleží samozrejme od momentálnej hodnoty jednotiek na trhu. Vzdy vsak platí, že klient dostane to čo je viac. Ak teda klient do investičného sporenia vložil dokopy za 24 mesiacov 2400 Eur( aj s nasim bonusom), ale v čase ziadosti o odkup majú jednotky hodnotu mensiu, klient dostáva 2400 Eur. Ak majú vyssiu hodnotu, dostáva 2400Eur plus výnos.
8, Mena tiez osobne, ak by to nevadilo.
9, 30 som mal presne 20.juna.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mily pitres:

1. a z coho si myslis, ze Allianz vyplaca tie provizie pre teba a pre firmu ? ked si akoze nic neberie od klienta ? Dali sa zrazu na dobrocinnost a platia to zo svojho ?

3. Invest plus je uplne bezne IZP, ktore velmi dobre poznam a moze ho sprostredkovat hociaky niemand s PSP. Kym povodny Invest bol celkom dobry, Invest plus je unikatny iba v jednej veci - ma najvyssiu proviziu o akej na trhu viem. A hadaj co ...ma aj jedny z najvyssich poplatkov na trhu. Bohuzial, v zmluve som ich akosi nenasiel, zrejme tam nie su. Preco asi ?

Staci si vsak otvorit manual k produktu, ktory by mal mat kazdy sprostredovatel vratane teba, a trosku sa zacitat. Keby si sa dostal na stranu 14, zbadal by si tam velky nadpis "Alokacia poistneho a alokacny pomer" Tam by si sa docital, ze prve dva roky sa za peniaze klienta nakupuju Pociatocne podielove jednotky (PPJ) a az po prvych dvoch rokoch sa zacnu nakupovat Akumulacne podielove jednotky (APJ).

Na strane 16 mas potom popisany ten "vyber max 90 % z vlozeneho" pod nadpisom Čiastočny odkup. Je tam napisane: Poistnik ma pravo kedykolvek odkupit cast APJ (PPJ nie je mozne ciastocne odkupit) a maximalna vyska je 90 % z aktualnej hodnoty APJ.
Lenze APJ sa zacnu tvorit az treti rok.

A teraz este raz po slovensky, aby si to pochopil: prve dve rocne platby uz klient nikdy neuvidi, idu cele na poplatky, vyberat si moze iba z penazi, ktore tam vlozi od tretieho roku.

Ze vsetky PPJ idu na poplatky by si zistil, keby si si pozrel stranu 17 daneho manualu, kde je celkom prehladna tabulka poplatkov v produkte.

Takze tvoje tvrdenie, ze klient si moze po 24 mesiacoch vybrat 90 % z vlozenej sumy, je sproste KLAMSTVO

6. Teraz ti prezradim tajomstvo biznis planu tej Vasej super firmy. Provizia pre firmu je niekde medzi 160 - 200 % rocneho poistneho, tz. rocnej sumy co sa tam za rok vlozi. A Vasa firma velkoryso 33% z rocneho poistneho vrati klientovi ako bonus pri rocnej platbe :lol: 33% z jeho vlastnych penazi mu da ako bonus v prvy rok zmluvy :lol: :lol: A tvrdi mu, ze je to jeho garantovane zhodnotenie az 33 % v prvy rok PODVOD PODVOD PODVOD

a este sikovne motuvuju klienta aby isiel na rocnu platbu, lebo tam ma najvyssi bonus :mrgreen: Velmi dobre vedia, ze musia z neho vytiahnut co najviac penazi naraz, lebo na toto ten clovek pride len co bude chciet cast z penazi vybrat.

A teraz sa pre zaujimavost vratme k otazke 2. Noze, kolko mas teda z tohto super kseftu ty ? predpokladam, ze to nebude viac ako 50 % z rocneho poistnehe. Len tak pre zaujimavost ja mam za tuto zmluvu cca 120 % rocneho poistneho. Keby som nejaku uzavrel :twisted:

7. a 8. Teraz ide iba o to, kto sa na tomto premyslenom podvode podiela a ako to maju premyslene. Takze este raz: mas nejake oficialne materialy z tej Vasej firmy, kde sa hovori o tom odkupe ? Ak ano, ake je presne znenie :?: opakujem, presne znenie :!:

A ako sa vola ten zmrd co ta takto vyskolil :?:
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Lobista »

Tam by si sa docital, ze prve dva roky sa za peniaze klienta nakupuju Pociatocne podielove jednotky (PPJ) a az po prvych dvoch rokoch sa zacnu nakupovat Akumulacne podielove jednotky (APJ).
Ale ak som to dobre pochopil, tak o tieto peniaze v PPJ neprides, iba su viazane na x rokov dopredu? Ci?

Este 2 otazky:

1/Na aku min. dobu sa uzatvara zmluva?

2/Aky je rocny poplatok za spravu, resp. TER, ak tam take nieco vedu? :D

Inak, business plan nemaju zly -- az na to, ze to po par rokoch asi budu musiet zabalit a pustit odznova pod inym menom, ked klienti zistia, co si vlastne kupili...
Ale tak to robia skoro vsetci, nie? :P
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Predavat IZP ako vyhodnu investiciu je neeticke, nemoralne a neviem ake este (napr. Our Group). Ano a robia to mnohi. Tvrdit vsak niekomu, ze si moze vybrat 90 % z toho co tam vlozil je podvod, lebo je to ciste jasne dokazatelne klamstvo. Nepochybujem, ze aj toto robia mnohi, to vsak neznamena, ze by som mal nad tymto konkretnym pripadom mavnut rukou. Podvod je podvod. Mali by sediet.

O PPJ prides, o vsetky. Strhavaju sa tempom 6 % rocne az do 65 roku zivota. V pripade odkupu sa o ich hodnotu znizuje vyplatena suma.

K tym otazkam: sorry, ale zasa sa mi ten manual vytahovat nechce :) Tych poplatkov tam je na jednu skoro celu stranku. TER sa v tychto kruhoch nevedie. Bohuzial.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa slimak »

Peter OK, vazim si co pises, az som prekvapeny, ako sa vola firma co ju zastupuje pitres?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jonatanus »

preco stymto nieco nerobi SOIka alebo ja neviem kdo? ked predavas trenky a chyba tam znacka ako sa to ma zehlit, dostanes pokutu, ked niekdo robi uplne cisty podvod, nikomu to nevadi?

co je toto za posrany stat
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa slimak »

jonatanus tento stat je osrany, preco by aj nemal byt, pitres je len mala rybocka(podvedeny).
tu podvadza premier, prezident, predseda NR SR, aj najvacsi sudca a vsetci pod nimi. vsetkym slusnym ludom pod nimi sa ospravedlnujem, je ich par(odhad 10%, mozno som prestrelil).

zijes v state kde generalny prokurator ma monokle a tvrdi ze ich dostal pri raftingu. predtym mu zmlatili matku a "otravili" zenu.

Nechapal som co robi SIS( bezpesnostba sluzba), nechapem co robi? Na co je? Sleduje jobik, Kotlebu?
Sleduje mna? Neveriaceho 9/11? Teply vzduch im je ukradnuty?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:mily pitres:

1. a z coho si myslis, ze Allianz vyplaca tie provizie pre teba a pre firmu ? ked si akoze nic neberie od klienta ? Dali sa zrazu na dobrocinnost a platia to zo svojho ?

3. Invest plus je uplne bezne IZP, ktore velmi dobre poznam a moze ho sprostredkovat hociaky niemand s PSP. Kym povodny Invest bol celkom dobry, Invest plus je unikatny iba v jednej veci - ma najvyssiu proviziu o akej na trhu viem. A hadaj co ...ma aj jedny z najvyssich poplatkov na trhu. Bohuzial, v zmluve som ich akosi nenasiel, zrejme tam nie su. Preco asi ?

Staci si vsak otvorit manual k produktu, ktory by mal mat kazdy sprostredovatel vratane teba, a trosku sa zacitat. Keby si sa dostal na stranu 14, zbadal by si tam velky nadpis "Alokacia poistneho a alokacny pomer" Tam by si sa docital, ze prve dva roky sa za peniaze klienta nakupuju Pociatocne podielove jednotky (PPJ) a az po prvych dvoch rokoch sa zacnu nakupovat Akumulacne podielove jednotky (APJ).

Na strane 16 mas potom popisany ten "vyber max 90 % z vlozeneho" pod nadpisom Čiastočny odkup. Je tam napisane: Poistnik ma pravo kedykolvek odkupit cast APJ (PPJ nie je mozne ciastocne odkupit) a maximalna vyska je 90 % z aktualnej hodnoty APJ.
Lenze APJ sa zacnu tvorit az treti rok.

A teraz este raz po slovensky, aby si to pochopil: prve dve rocne platby uz klient nikdy neuvidi, idu cele na poplatky, vyberat si moze iba z penazi, ktore tam vlozi od tretieho roku.

Ze vsetky PPJ idu na poplatky by si zistil, keby si si pozrel stranu 17 daneho manualu, kde je celkom prehladna tabulka poplatkov v produkte.

Takze tvoje tvrdenie, ze klient si moze po 24 mesiacoch vybrat 90 % z vlozenej sumy, je sproste KLAMSTVO

6. Teraz ti prezradim tajomstvo biznis planu tej Vasej super firmy. Provizia pre firmu je niekde medzi 160 - 200 % rocneho poistneho, tz. rocnej sumy co sa tam za rok vlozi. A Vasa firma velkoryso 33% z rocneho poistneho vrati klientovi ako bonus pri rocnej platbe :lol: 33% z jeho vlastnych penazi mu da ako bonus v prvy rok zmluvy :lol: :lol: A tvrdi mu, ze je to jeho garantovane zhodnotenie az 33 % v prvy rok PODVOD PODVOD PODVOD

a este sikovne motuvuju klienta aby isiel na rocnu platbu, lebo tam ma najvyssi bonus :mrgreen: Velmi dobre vedia, ze musia z neho vytiahnut co najviac penazi naraz, lebo na toto ten clovek pride len co bude chciet cast z penazi vybrat.

A teraz sa pre zaujimavost vratme k otazke 2. Noze, kolko mas teda z tohto super kseftu ty ? predpokladam, ze to nebude viac ako 50 % z rocneho poistnehe. Len tak pre zaujimavost ja mam za tuto zmluvu cca 120 % rocneho poistneho. Keby som nejaku uzavrel :twisted:

7. a 8. Teraz ide iba o to, kto sa na tomto premyslenom podvode podiela a ako to maju premyslene. Takze este raz: mas nejake oficialne materialy z tej Vasej firmy, kde sa hovori o tom odkupe ? Ak ano, ake je presne znenie :?: opakujem, presne znenie :!:

A ako sa vola ten zmrd co ta takto vyskolil :?:
Vynikajúca práca Peter!
Som na teba hrdý.

Takto si predstavujem prácu finančného poradcu.
O každom produkte majú ľudia právo vedieť pravdu prv ako ho kúpia.
Na to netreba patent na rozum, stačí patent na pravdu.

Takže tu je pravda o 10% p.a. v kocke:

prve dve rocne platby uz klient nikdy neuvidi, idu cele na poplatky, vyberat si moze iba z penazi, ktore tam vlozi od tretieho roku.

... tvrdenie, ze klient si moze po 24 mesiacoch vybrat 90 % z vlozenej sumy, je sproste KLAMSTVO

Teraz ti prezradim tajomstvo biznis planu tej Vasej super firmy. Provizia pre firmu je niekde medzi 160 - 200 % rocneho poistneho, tz. rocnej sumy co sa tam za rok vlozi. A Vasa firma velkoryso 33% z rocneho poistneho vrati klientovi ako bonus pri rocnej platbe :lol: 33% z jeho vlastnych penazi mu da ako bonus v prvy rok zmluvy :lol: :lol: A tvrdi mu, ze je to jeho garantovane zhodnotenie az 33 % v prvy rok

PODVOD PODVOD PODVOD
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa slimak »

Mna stale zaujima meno pitresovej firmy a naozaj spolupracuju s Allianzom? Ako sa vola ten ich projekt?
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa mf_sk »

slimak napísal:Nechapal som co robi SIS( bezpesnostba sluzba), nechapem co robi? Na co je? Sleduje jobik, Kotlebu?
Sleduje mna? Neveriaceho 9/11? Teply vzduch im je ukradnuty?
SIS by som zase nepodcenoval. SIS po nastupe sucasneho sefa odmieta cokolvek komentovat a tak to ma byt. Ak sa pozries na minule zverejnene spravy na jej stranke, tak isla dost do hlbky. Cize aj v sucasnosti pravdepodobne ma podrobne zmapovane vsetky tie skandaly. Lenze ulohou SIS nie je robit to, co robi policia. Moze dat iba podnety policii. Ci sa to tak stalo neviem. SIS je vsak pod kontrolou premiera, takze ten by mal o tom vediet. Ak tu ma vsak monokle generalny prokurator, najsamvyssi sudca sa priateli s mafianom, podla minulych sprav SIS sedi v parlamente mafia, tak netreba prilis cakat, ze sa nieco stane. Este by som dodal k tomu samozbitiu generalneho prokuratora - vyjadril sa, ze po zverejneni klientov BMG a kto co zarobil by tu bola obcianska vojna.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Andrej »

slimak napísal:Mna stale zaujima meno pitresovej firmy a naozaj spolupracuju s Allianzom? Ako sa vola ten ich projekt?
Sak ale meno firmy predsa pitres napisal. Si ho precitaj, ked Ta tak zaujima, no offense :D
pitres napísal:firma sa volá E.F.REAL,s.r.o., Zámocká 30, 811 01 Bratislava, IČO: 36792756, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v BA 1, Oddiel:Sro,vložka číslo 46521/B
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

A teraz este raz po slovensky, aby si to pochopil: prve dve rocne platby uz klient nikdy neuvidi, idu cele na poplatky, vyberat si moze iba z penazi, ktore tam vlozi od tretieho roku.
Peto, rozpisal si to dobre, predbehol si ma, trosku nesedia tie akumulacne jendnotky pri jednorazovej investicii,ale radsej do toho nebudem vrtat. Su tam odlisne podmienky,ale kedze neverim ani stipku toho ako to tu bolo preznetovane, tak to netreba rozoberat. Stale ma viac udivuje, ze IZP na investovanie je stale tak popularne.

By som si tipol, ze to bude dalsia bublina.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jozo, to nebola jednorazova, to je len rocna platba poistneho. Opisoval som to presne z manualu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peter.cmorej napísal:jozo, to nebola jednorazova, to je len rocna platba poistneho. Opisoval som to presne z manualu.
ok ak to bolo pravidelne sporenie tak suhlas. Tusim je to aj v nadpise :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pitres zmizol ako gáfor...
So svojou reklamou na 10% p.a., so svojím patentom na rozum...

Nemá ani toľko charakteru, aby si uznal svoj omyl, neodbornosť, naivitu a ospravedlnil sa.

Bolo by fajn, keby sa celá debata okolo 10% p.a. a firmy, ktorú zastupuje dala do jedného vlákna a medzi POTENCIONÁLNE PODVODY.
Aj keď neide o trestný čin, klienti sú tu evidentne zavádzaní a podvedení , lebo miesto slubovaného zisku ich čaká vysoko stratové hospodárenie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Filip, zmoderujes prosim ta toto vlakno ? predpokladam, ze chytraka pitresa si asi prehliadol, pozri si predchadzajucu stranu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

no veď ste mu vysvetlili že je to blbosť, tak to sem snáď aj patrí - taký malý omyl s IŽP. Nech si prečítajú aj tí čo chcú sporiť že je to hovadina.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"