Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jemu sme to sice vysvetlili, ale ten co ho to naucil to ma prespekulovane ako dobre premysleny podvod. Podla mna to patri do podvodov. Minimalne kopia.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja by som to nenazval podvodom -- je to skor take lahke odrbavanie :P. Zakon tym neporusuju, peniaze ti nespreneveria, akurat ta odrbu na poplatkoch... proste, kto tu ma dobry marketing a silnu sales force, ten ide a bohatne na takychto schemach :D .
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ale prosim Vas, ake neporusuju, ake lahke odrbavanie, cisty podvod

§ 221
Podvod

(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Tvrdit niekomu, ze ma garantovane zhodnotenie X % a po dvoch rokoch si moze peniaze vybrat aj so zhodnotenim, pricom idu vsetky peniaze na poplatky je cisty podvod.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Brani »

Ak je akékoľvek IŽP podvod (ja netvrdím že je,ale ani že nie je), tak prečo štát nezakročí? Veď IŽP sa denne predáva na desiatky, ak nie stovky v celej republike.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie je kazde IZP podvod, IZP je poistny produkt, ale casto sa predava ako super investicia, co je odzub. Ale este raz opakujem, toto nebol len taky nejaky odrb, ze naslubovali pekne vynosy, ktore su nerealne, tyto tu tvrdia ludom, ze peniaze co tam daju za prve dva roky si mozu po dvoch rokoch vybrat aj zo zhodnotenim, co je ciste klamstvo = podvod.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Brani »

Ak tomu tak je, tak by sa s tým malo predsa niečo robiť, nie? Existujú na to orgány. Či už je to ÚFT, alebo priamo NBS (aj keď ÚFT je vlastne "pobočka" NBS). Veď takýmto spôsobom môžu na to naletieť stovky ludí. To zaváňa dokonca odňatím licencie. Ale opakujem. Ak tomu tak je. Lebo plno ludí hľadá problém tam, kde nie je.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa pitres »

peter.cmorej napísal:Predavat IZP ako vyhodnu investiciu je neeticke, nemoralne a neviem ake este (napr. Our Group). Ano a robia to mnohi. Tvrdit vsak niekomu, ze si moze vybrat 90 % z toho co tam vlozil je podvod, lebo je to ciste jasne dokazatelne klamstvo. Nepochybujem, ze aj toto robia mnohi, to vsak neznamena, ze by som mal nad tymto konkretnym pripadom mavnut rukou. Podvod je podvod. Mali by sediet.

O PPJ prides, o vsetky. Strhavaju sa tempom 6 % rocne az do 65 roku zivota. V pripade odkupu sa o ich hodnotu znizuje vyplatena suma.

K tym otazkam: sorry, ale zasa sa mi ten manual vytahovat nechce :) Tych poplatkov tam je na jednu skoro celu stranku. TER sa v tychto kruhoch nevedie. Bohuzial.
dobry den, ospravedlnujem sa, ze som sa neozval dlhsiu dobu, ale bol som na dovolenke.
Rád by som ale konecne tiež reagoval. Nejde mi do hlavy, ako mozete tvrdit, ze ide o podvod, ked klient pokiaľ si dá rocné sporenie, a vlozi namiesto napr.:12 000 len 8 tis., ale vlozenych ma 12 tis., tak to nieje vyhodne? Ved si to preboha ludia zratajte. A to ze po dvoch rokoch si tie peniaze nemoze vybrat? Moze,moze, moze, zavolajte si na akukolvek infolinku Allianzu, alebo kam chcete. Po 2 rokoch samozrejme 2% este nedostane, lebo ako pisal cmorej, peniaze naozaj zacinaju zarabat az v tretom roku, ale peniaze dostane naspat minimalne v sume, ktoru vlozil. Ved sa na to spytajte kdekolvek v Allianzi!!!!!
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pitres napísal: Moze,moze, moze, zavolajte si na akukolvek infolinku Allianzu, alebo kam chcete. Po 2 rokoch samozrejme 2% este nedostane, lebo ako pisal cmorej, peniaze naozaj zacinaju zarabat az v tretom roku, ale peniaze dostane naspat minimalne v sume, ktoru vlozil. Ved sa na to spytajte kdekolvek v Allianzi!!!!!
Pitres. Je mi ťa ľúto.
Nič si nepochopil.
Takým ako ty nepomôže nič iné, ako sa pozrieť na výpis z účtu po piatich rokoch.
A ak ťa aj potom uchlácholia na infolinke, tak si po tridsiatich rokoch treba prepočítať rozdiel medzi finálnou sumou a tým, koľko by ti vynieslo pasívne investovanie z minimálnymi nákladmi.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pitres napísal:dobry den, ospravedlnujem sa, ze som sa neozval dlhsiu dobu, ale bol som na dovolenke. Rád by som ale konecne tiež reagoval. Nejde mi do hlavy, ako mozete tvrdit, ze ide o podvod, ked klient pokiaľ si dá rocné sporenie, a vlozi namiesto napr.:12 000 len 8 tis., ale vlozenych ma 12 tis., tak to nieje vyhodne? Ved si to preboha ludia zratajte. A to ze po dvoch rokoch si tie peniaze nemoze vybrat? Moze,moze, moze, zavolajte si na akukolvek infolinku Allianzu, alebo kam chcete. Po 2 rokoch samozrejme 2% este nedostane, lebo ako pisal cmorej, peniaze naozaj zacinaju zarabat az v tretom roku, ale peniaze dostane naspat minimalne v sume, ktoru vlozil. Ved sa na to spytajte kdekolvek v Allianzi!!!!!
:shock: :shock: :shock: a ty si uz na tu linku volal ?? schvalne zavolam produktovemu manazerovi v Allianzi, ze ci ma tusenie ako ich produkt predavaju a co tvrdia ich sprostredkovatelia

a neda mi to, Pitres uviedol som ti presne citaty z manualu z toho produktu. To mi akoze tvrdis, ze som si to vymyslel ? alebo ze pre Vas plati iny manual ? mas ti vobec nejaky manual ? alebo si myslis, ze si staci 3x dupnut (moze, moze, moze vybrat) a zrazu sa sen stane skutocnostou :?: napises mi konecne presne znenie ako to mas vo svojom "vyucbovom manuale" s tym odkupom po dvoch rokoch ? alebo ziadne papiere k tomu nemas ?alebo aky s tym mas problem ? A napises konecne meno zodpovednej osoby ?
pitres
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 24 06, 2009 10:50 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa pitres »

páni, moja hlboká poklona.... preštudoval som si naozaj detailne manuál k danému produktu vydaný Allianzom a musím povedať, že máte pravdu. Všetko to čo tvrdíte je tam. Tak prčo nás potom zavádzajú? Nechal som sa dobehnúť a teraz si pripadám ako blbec. Radsej uz mlcím...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa jogo »

pitres napísal: Tak prčo nás potom zavádzajú?
Pitres, na to je pekne prislovie: Ked vtacka lapaju,pekne mu spievaju.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pitres napísal:páni, moja hlboká poklona.... preštudoval som si naozaj detailne manuál k danému produktu vydaný Allianzom a musím povedať, že máte pravdu. Všetko to čo tvrdíte je tam. Tak prčo nás potom zavádzajú? Nechal som sa dobehnúť a teraz si pripadám ako blbec. Radsej uz mlcím...
pitres, ku cti ti sluzi, ze si si priznal chybu. Bud rad, ze si to zistil, kym si nesposobil nevedomky velke skody.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Brani »

Mohol by si potom napísať, že čo ti na to povedal tvoj školiteľ, keď si na to s ním vyrukoval. Ak teda s tým na neho vyrukuješ.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pitres napísal:páni, moja hlboká poklona.... preštudoval som si naozaj detailne manuál k danému produktu vydaný Allianzom a musím povedať, že máte pravdu. Všetko to čo tvrdíte je tam. Tak prčo nás potom zavádzajú? Nechal som sa dobehnúť a teraz si pripadám ako blbec. Radsej uz mlcím...
Pitres.
Hlboká poklona z mojej strany, že si nám uveril, veci si preveril a že si nezdupkal, ale uznal, že pravda je na našej strane.
Zároveň sa ti ospravedľňujem za moje vyjadrovanie.
Prepáč mi, ale ľudská blbosť ma vytáča a poviem si po svojom, čo si myslím.
Ale ty nie si blbec, lebo MÝLIŤ SA JE ĽUDSKÉ a ty si na svoj omyl prišiel.
Bol si v podstate podvedený, alebo jemne povedané uvedený do omylu.
Hlavné je, že pravda vyšla najavo a v budúcnosti si dáš pozor.
O to nám všetkým ide - nenechať sa ošklbať, ale postarať sa o svoje peniažky vlastným rozumom.

Vítaj v klube. :D

,,Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej

velmi sa mi paci rozbor IZP , klobuk dolu. problem ale je ze ludia si svoje investicie takto neanalyzuju. financnym produktom a modelom na ktorych firmy funguju vobec nerozumeju.

len som sa chcel dotknut tej otazky preco NBS alebo popripade ine regulacne organy nezasiahnu. nezasiahnu jednoducho preto, ze vacsina toho co tiespolocnosti robia je legalna.
no a samozrejme nezanedbatelnou vecou su aj lobisti.

ale aby som regulatorov neospravedlnoval , je aj obrovska skupina spolocnosti ktore konaju vedome nekalym sposobom a dlhe roky su nepovsimnute , na to aby ich niekto odhalil nema NBS ani nikto iny kapacity. ani vzdelanim ani personalne nieco take proste nestihaju aj keby nahodou chceli. kazdy kto situaciu sleduje detailnejsie si urcite pamata kauzu Afin brokers. k prvemu odnatiu licencie prislo az po medialnom tlaku. a pozrite sa kolko spolocnosti s uplne identickymi modelmi , a ludmi v manazmente pracuje na slovensku a v cechach doteraz. a takto to funguje zo vsetkym . IZP, hypoteky, Cenne papiere. ludia ktori sa na tychto biznisoch nabalili si teraz v klude buduju biznisi v inych oblastiach alebo mackaju este posledne prachy z dovercivych a nevzdelanych ludi.

velmi rad by som objavil jedinu spolocnost ktora dlhodobo funguje a prvoradou prioritou je spokojnost klienta. poznate taku?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zial mas uplnu pravdu. Preto taketo pripady vacsinou koncia iba mojim rozhorcenim. Chvilu som si aj v tomto pripade hovoril, ze pojdem na NBS (aspon nech o nich vedia), ze podam trestne oznamenie (lenze nepoznam poskodenych a pokus o podvod nas trestny zakonnik nepozna + umysel podviest by bolo zakladatelovi tej firmy tazke dokazat) a nakoniec vzdy vychladnem a pod tarchou "reality" to vzdam.
Mika napísal:velmi rad by som objavil jedinu spolocnost ktora dlhodobo funguje a prvoradou prioritou je spokojnost klienta. poznate taku?
kazda firma je o ludoch
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Peter s tym vyrokom, ze kazda firma je o ludoch absolutne nesuhlasim (ak si to myslel tak, ze sa to tym padom neda ukontrolovat, lebo kazdy je iny). Podla mna je to cisty alibizmus. Je skoda, ze na Slovensku chyba firma, ktorej majitel by si uvedomoval, ze vysledkom prace kazdeho jedneho poradcu v jeho firme riskuje znacku svojej firmy.
Vies si predstavit, ze si kupis napriklad auto - a kazdu chvilu s nim bude nejaky problem. Ale ked sa rozhodnes ho reklamovat, tak ti odkazu, ze kazda firma je o ludoch a asi bola blba smena pri vyrobe. A teda sa s tym musis zmierit.
To ze kazda firma je o ludoch je na Slovensku bohuzial standard (v oblasti financneho poradenstva). Ale nemal by byt. Kazda firma je o ludoch, o systemoch ktore su v nej nastavene a o principoch na ktorych je postavena.
A kazda by mala garantovat rovnaky vysledok pre kazdeho jedneho zakaznika.

Inak no offense, len som chcel napisat svoj pohlad :wink:
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa printerscd »

PRESNE TAK AKO TO NAPISAL SAFI !
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

kazdy kto situaciu sleduje detailnejsie si urcite pamata kauzu Afin brokers. k prvemu odnatiu licencie prislo az po medialnom tlaku. a pozrite sa kolko spolocnosti s uplne identickymi modelmi , a ludmi v manazmente pracuje na slovensku a v cechach doteraz. a takto to funguje zo vsetkym . IZP, hypoteky, Cenne papiere.
Neni pravda. Afin bol vyslovený podvod. Predaj IŽP, hypoték a podobne je vo väčšine prípadov len zle zvolený (doporučený) produkt. Je rozdiel v tom, či predávaš produkt, ktorý kupujúci nepotrebuje, alebo či kupujúceho priamo podvedieš (napr. zoberieš penieze, ale produkt nedodáš).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nesuhlasim. Toto konkretne bol napriklad cisty podvod (od zakladatelov tej firmy = pitresovych skolitelov), len velmi tazko dokazatelny
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Afin pravdepodobne robil to, ze sa tvaril ze obchoduje, ale ziadne obchody nerealizoval. Tuna aspon dostanes produkt (aj ked zly). Ono predava sa bars co, ale malokedy sa stane, ze ti predaju nieco co ani neexistuje. To je celkom ina kategoria podvodnikov, ako ked ta len niekto zavadza a preda ti nejaku blbost.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Brani »

Niekto tu spomínal (neviem či konkrétne v tomto vlákne), že investovanie do fondov cez poisťovňu (napr IŽP) je hovadina, lebo je tam kopec poplatkov. S tým súhlasím. Ten istý občan ďalej odporúčal, že ak do fondov, tak priamo. Tj cez TAM, VUB AM atď atď. No a ja sa chcem spýtať. Zoberme si taký TAM (Tatra Asset Management). Ako vieme, že aj tam nieje kopec skrytých poplatkov? Obchody robia priamo oni? Alebo to je len "zberňa" prostriedkov pre ďalšiu firmu?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Brani - pri podielovych fondoch vies dohladat TER (total expense ratio). Tento ukazovatel zahrna vsetky naklady okrem transakcnych a vstupnych/vystupnych. Najdes ho v prospekte podieloveho fondu.
Navyse pri podielovych fondoch odraza hodnota podielovej jednotky uz cistu hodnotu majetku. Cize ty len sledujes ako sa ti vyvija hodnota podielovej jednotky a v tom vyvoji uz su zahrnute vsetky poplatky (okrem vstupneho, pripadne vystupneho).
Na rozdiel od toho, ked ti pride vypis z poistovne a mas uzavrete IZP. Tak castokrat hodnota na vypise nezobrazuje skutocnu hodnotu tvojho konta (najma v prvych rokoch je ten rozdiel najvacsi.)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pri IŽP ti idú peniaze ešte len do toho podielového fondu. Čiže platíš poplatky ako klasicky vo fodne ale extra k tomu ešte aj poplatky pre poisťovňu. Tak je to je vždy keď kupuješ dva v jednom.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

SaFi napísal:vies dohladat TER (total expense ratio). ... Najdes ho v prospekte podieloveho fondu.
nie vzdy, niekedy ho nezistis
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:Afin pravdepodobne robil to, ze sa tvaril ze obchoduje, ale ziadne obchody nerealizoval. Tuna aspon dostanes produkt (aj ked zly). Ono predava sa bars co, ale malokedy sa stane, ze ti predaju nieco co ani neexistuje. To je celkom ina kategoria podvodnikov, ako ked ta len niekto zavadza a preda ti nejaku blbost.
to nieje pravda filip. afin nebol s principu podvod, afin bol standardnou maklerskou firmou, ktorych naratam aj dnes na slovensku zopar. uplne identicky model aj provizny system. obchody sa realizovali a klient skutocne mali ucet kde mu makler nakupoval akcie. problem bol ale v tom, ze provizia z RT bola pre maklera velmi atraktivna a tak sa stalo ze sa firma stala lakadlom pre podvodnikov a manazeri na vrchu piramidy nielenze nezasiahli ale podporovali tuto schemu ktora fungovala na baze rychlich prachov. ked afin startoval, tak bol uplne prazdny trh a mohli si robit co len chceli, volneho klienskeho kapitalu bolo vela a to bola sanca zarobyt rychlo.s povodne dobreho projektu ktory mal zo zaciatku ideu sa stala cista okradacka, ale ziadna ponziho schema to nebola.

ked ti niekto preda produkt ktory je spatny z nevedomosti tak je to tvoja smola. podla mojho nazoru ale ludia kupuju a agenti predavaju produkty IZP nie z nevedomosti, ale preto ze lepsie produkty nemaju. v tomto ohlade su pre mna zle produkty bank a poistovni ovela horsie ako to co robil Afin pretoze v afine neboli uplne vsetci podvodnici, niektori makleri mali milionove portfolia a tvorili pre klientov zisk a dlhodobo. pretoze to bolo vyhodne aj pre nich aj pre klienta no a mali este aspon stipku charakteru. ked afin padol zalozili alebo presli do asset manazmentov. klasicky pribeh "zlych chlapcov" ako v americkom filme. nasiel by si takych desiatky a niektorych aj zo zvucnymi menami. :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondov)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak si spominate na Pitresa, ktory v tomto vlakne ponukal supervyhodnu investiciu do Allianz Investu, tak som to dal na svoj blog:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/252840/Podv ... lence.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondo

Príspevok od používateľa Yco »

Ahojte,

chcel by som sporiť deťom mesačne priamo v indexe napr. v takom pomere, ako to robí Virtuálna dôchodková spoločnosť:

Kód: Vybrať všetko

http://www.virtualnadss.umb.sk/index.asp?uid=184
Ale netuším, koľko by ma stála réžia? Inými slovami, či sa to vôbec pri nízkych investíciách (povedzme 30 EUR/ mesačne, 10 rokov) vyplatí?

Vďaka za komentáre. :)
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondo

Príspevok od používateľa Yco »

Zdravím opäť. Medzičasom som si prečítal pár článkov a odporúčaní na tomto fóre, z ktorých mi vchádza, že napr. pomocou ETF je odpoveď na moju otázku negatívna.
Pozriem si ešte indexové certifikáty. Z toho titulu som oslovil aj Best Buy Investments a.s. a uvidíme, čo z toho vzíde?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem radu pre dlhodobé sporenie (sporenie do fondo

Príspevok od používateľa filip glasa »

Z toho titulu som oslovil aj Best Buy Investments a.s. a uvidíme, čo z toho vzíde?
vysoké poplatky a nižší než očakávaný výnos:
http://ako-investovat.sk/index.php/hedg ... deje-v-bbi" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"