pouzivate nejaky SW ?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jery
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 08 12, 2006 9:19 am

pouzivate nejaky SW ?

Príspevok od používateľa Jery »

Ahojte,

ako uplny zaciatocnik, ktory si zacal robit poriadok vo finaciach a aj sa zacal zaujimat o investovanie som zistil, ze zakladom je mat prehlad. Zacal som si v exceli evidovat prijmy/vydaje, vklady, .... ale zistil som, ze casom to nie je nejako ono - zacalo to byt neprehladne.

Preto sa chcem spytat ci pouzivate nejaky softver pre osobne financie (a financne planovanie) a ked, tak aky. Potesili by ste ma nejakou radou. Vopred vdaka.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja mám tiež len excel a myslím, že na to bohate stačí. Existuje celá kopa takýchto malých programíkov, ale neskúšal som ich:
http://www.slunecnice.cz/Win/Osobni-a-d ... i-finance/
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

Príspevok od používateľa kleeo »

ahoj,

aj ja som hladala odpoved na tuto otazku a zacala som sa hrat s excelom. neustale tabulku upravujem a momentalne mam 3 harky:
- prvy harok mi sluzi informacne, co som kedy kupila, aka bola povodna cena a kedy mi uvedeny produkt konci (vratane zapojenia sa do II. piliera);
- druhy harok ma dve tabulky - sucasnost, t.j. tento rok k urcitemu datumu (ja som zacala 5.2.2007), ake vysoke bolo moje porfolio, kolko je to v % na dlhopisove a akciove fondy, dalej kolko mam v zivotnej poistke a pod; druha tabulka na tomto harku je buducnost, resp, kam by som sa chcela dostat o rok. je to ta ista tabulka ako bola sucasnost, len mam upravene % v portfoliu a kolko penazi si je potrebne odlozit za rok, aby sa mi to splnilo; a skoro som zabudla, mam tam este jednu tabulku velmi jednoduchu, kolko som si bola schopna odlozit kazdy mesiac... zatial nic moc, ale ked toclovek takto vidi cierne na bielom, je to motivacia;
- treti harok je nazvany vydavky, niekolko mesiacov si odkladam blocky a spriemerovala som si vydavky v periodach:
mesacne - byvanie, strava, telefon, cestovanie, konicky...
kazde 3 mesiace - elektricenka...
kazdych 6 mesiacov - kurz jazyka, dalsie kurzy...
1x rocne - napr. preventivna prehliadka u lekara (zubar a pod.); tieto vydavky som si rozpocitala na mesiac a z toho viem kolko som schopna usetrit mesacne, bez toho, aby som nemala na kurz jazyka a pod.

mozno to znie velmi komplikovane, ale harky su velmi jednoduche a prehladne. mne velmi pomohli :wink:
drzim palce
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

pekne kleeo :wink:
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

Príspevok od používateľa kleeo »

ahoj Filip, som sa nejako rozpisala :) ale nie, viem ako dlho mne trvalo sa dostat do stadia zacat sa starat o vlastne peniaze. nie je to jednoduche a treba stale citat a studovat a citat a studovat :) stale dookola.... a tie tabulky urcite nemaju finalnu podobu, skoro kazdy tyzden ich upravujem, zvyraznujem a ja neviem co. niekedy mam pocit, ze sa uz nedaju vylepsit a ja tam na druhy den vzdy nieco doplnim :) no ucim sa xixi
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Vivat kleeo

Príspevok od používateľa Bebe »

Kleeo, začala si síce nedávno, ale určite správne. Konečne to tu už niekto takto podrobne napísal. Môj obdiv je tým väčší, že si žena, ako som intuitívne vycítil a tie vo všeobecnosti nemajú vzťah k tabuľkám a percentám. Držím Ti všetky palce a teším sa na Tvoje ďalšie príspevky. Želám Ti, nech ti precentá stúpajú a stĺpčeky prerastajú cez obrazovku.:D

Možno by časom nebolo od veci doplniť fórum o možnosť stiahnuť si prazdne tabuľky dodané prispievateľmi pre niekoho, kto sa nevyzná v exceli a nevie programovať vo Visual Basicu a pracovať s makrami.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
kleeo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 07 12, 2006 3:59 pm

Príspevok od používateľa kleeo »

Bebe, no ja som doteraz nejaky extra cit na tabulky nemala :), ale kedze tato sa tyka takej podstatnej veci, zacalo ma to bavit. dokonca som v exceli objavila i nove funkcie, co ma nesmierne tesi :)

len nechcem tu vzbudzovat dojem, ze tie harky su prespikovane roznymi vzorcami a ja neviem cim. su tak jednoduche ako sa da, a pre mna su prehladne. mozno niekomu inemu, by pripadali az prilis jednoduche alebo neprehladne. je na kazdom z nas ako si ich upravime, a na celkovy prehlad excel uplne staci. netreba mat ziadny software. len tolko... :wink:
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bloke »

tu je na výber z programov (niečo mohlo byť aj v linku ktorý dal filip) - základ je disciplinovaná "pakáreň" kŕmiť tieto utility údajmi :)
freeware:
http://www.thezeal.com/software/index.p ... Manager_Ex
Software, který uživateli pomáhá s přehlednou správou domácích financí. Pod kontrolou lze mít všechny příjmy a výdaje, bankovní účty, akcie a další majetek a finance v domácím rozpočtu. Data je možno importovat a exportovat do CSV souborů a následně je upravit například v tabulkovém procesoru.

http://www.rq.sk/rqmoney.html
osobný správca financií (vhodný pre sledovanie príjmov a výdajov v domácnosti, sledovanie vývoja aukcií či investovania)

za 300 Sk - ak je program dobrý, nie je to veľa:
http://www.sk-soft.sk/domace-hospodarstvo/
http://www.sk-soft.sk/domace-hospodarstvo/cennik/
Domáce hospodárstvo 11.0

Kedysi som si tiež spravil šikovnú tabuľku v exceli, či spokojne využíval prvý MS Money , no vzhľadom k spomínamému času nutnému na kŕmenie si robím inak základné prehľady.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"