Zdanovanie prijmu z predaja akcii

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Norminal
Dátum registrácie: Po 25 01, 2021 8:16 pm

Zdanovanie prijmu z predaja akcii

Príspevok od používateľa Norminal »

Zdravim, mam nakupene nejake akcie a ETF, cez Svajciarsku investicnu banku Swissquote. Snazim sa dopatrat kolko budem musiet zaplatit na daniach, az sa to raz rozhodnem predat. Niekde som cital ze je to celkom palka, lebo z toho budem musiet zaplatit aj odvody. Je to pravda? Kolko percent zo zisku mi zoberie stat?
Hlavne by som sa chcel spytat na toto:
https://podpora.financnasprava.sk/79871 ... h-papierov
tato stranka obsahuje kopec paragrafov a nie je zrovna zrozumitelne napisana. Ale ak som to spravne pochopil, pokial predam akcie ktore som drzal dlhsie ako jeden rok, tak je tento prijem oslobodeny od dani? Pride mi to priliz dobre na to aby to bola pravda. Ma s tym niekto skusenosti?
Nemam v umysle kupovat nieco co by som drzal kratsie ako rok. Znamena to ze mi zostane 100% zo zisku? Alebo sa to oslobodenie vztahuje len na dane, a stale z toho musim zaplatit odvody?
Dakujem.

SomPanko
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm

Re: Zdanovanie prijmu z predaja akcii

Príspevok od používateľa SomPanko »

Naozaj je to pravda, ze ak drzis akcie/ETF dlhsie ako rok, tak z toho neplatis dan a ani odvody.

andre
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Re: Zdanovanie prijmu z predaja akcii

Príspevok od používateľa andre »

uz sa to tu preberalo min. 10x:

Pri príjmov z cenných papierov je možné využiť tzv. 1 ročný časový test, teda ak cenný papier prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu na Slovensku alebo v zahraničí predáte až po uplynutí doby dlhšej ako1 rok z takéhoto príjmu neplatíte daň ani zdravotné odvody.

https://ako-investovat.sk/clanok/1441/a ... a-a-firma/

Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"