Potrebujem radu

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.

Potrebujem radu

Poslaťod lubostt » Ned 08 15, 2010 6:40 pm

Dobrý deň,

Chcel by som spraviť jednorázový vklad do investičného sporenia, mám 63rokov v tomto prípade by som mal byť poistníkom a poisteným by mala byť moja 6 ročná dcéra, problém je v tom, že keď sa náhodou pominiem skôr ako bude mať dcéra 18rokov, dostala by manželka tieto peniaze ako zákonný zástupca, neviete mi prosím poradiť či by sa táto situácia nedala ošetriť nejakou klauzulou? Za odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom a prianím pekného dňa
lubostt

Re: Potrebujem radu

Poslaťod Rado » Ned 08 15, 2010 8:50 pm

Ak by mi na tom skutočne záležalo, tak by som si zaplatil hodinu u dobrého právnika a nehľadal odpoveď na webe. Aj tak, ak sa to dá treba pripraviť zmluvu, ktorá bude aj na súde nepriestrelná. V takom prípade záleží na každom slove, čiarke a podobne. Neviem, či je u nás možné niekoho v dedičskom konaní obísť. Maloletý tiež nemôže konať samostatne, ale ma poručníka. To chce skutočne odpoveď, ktorá má podporu v paragrafoch a nie v dohadoch, ak je to také dôležité, tak by som nejaké to euro obetoval.
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod JUGGLER » Ned 08 15, 2010 9:24 pm

Určite sa to dá.
Počkajte si na odpoveď Petra Cmoreja, ktorý je zároveň aj právnik, alebo mu pošlite súkromnú správu.
Na iných právnikov by som peniaze nevyhadzoval.

Pokiaľ viem, tak sa v poistke uvedie meno Vašej dcéry a tá s peniazmi bude môcť disponovať až po dovŕšení dospelosti.
Ešte by som to jasne uviedol do závetu.
Som si istý, že Peter Cmorej vám odpovie kvalifikovane, aj poradí s tým investičným poistením.

Držte sa.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod lubostt » Pon 08 16, 2010 9:20 am

Ďakujem za obe rady. Skúsim šťastie a obrátim sa na pána Cmoreja.
lubostt

Poslaťod peter.cmorej » Pon 08 16, 2010 7:27 pm

Dakujem za doveru. Odpisane, vyriesene :)
peter.cmorej
admin

Späť na Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia