Potrebujem radu

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lubostt
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2010 6:27 pm

Potrebujem radu

Príspevok od používateľa lubostt »

Dobrý deň,

Chcel by som spraviť jednorázový vklad do investičného sporenia, mám 63rokov v tomto prípade by som mal byť poistníkom a poisteným by mala byť moja 6 ročná dcéra, problém je v tom, že keď sa náhodou pominiem skôr ako bude mať dcéra 18rokov, dostala by manželka tieto peniaze ako zákonný zástupca, neviete mi prosím poradiť či by sa táto situácia nedala ošetriť nejakou klauzulou? Za odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom a prianím pekného dňa
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Potrebujem radu

Príspevok od používateľa Rado »

Ak by mi na tom skutočne záležalo, tak by som si zaplatil hodinu u dobrého právnika a nehľadal odpoveď na webe. Aj tak, ak sa to dá treba pripraviť zmluvu, ktorá bude aj na súde nepriestrelná. V takom prípade záleží na každom slove, čiarke a podobne. Neviem, či je u nás možné niekoho v dedičskom konaní obísť. Maloletý tiež nemôže konať samostatne, ale ma poručníka. To chce skutočne odpoveď, ktorá má podporu v paragrafoch a nie v dohadoch, ak je to také dôležité, tak by som nejaké to euro obetoval.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Potrebujem radu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Určite sa to dá.
Počkajte si na odpoveď Petra Cmoreja, ktorý je zároveň aj právnik, alebo mu pošlite súkromnú správu.
Na iných právnikov by som peniaze nevyhadzoval.

Pokiaľ viem, tak sa v poistke uvedie meno Vašej dcéry a tá s peniazmi bude môcť disponovať až po dovŕšení dospelosti.
Ešte by som to jasne uviedol do závetu.
Som si istý, že Peter Cmorej vám odpovie kvalifikovane, aj poradí s tým investičným poistením.

Držte sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lubostt
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2010 6:27 pm

Re: Potrebujem radu

Príspevok od používateľa lubostt »

Ďakujem za obe rady. Skúsim šťastie a obrátim sa na pána Cmoreja.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem radu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Dakujem za doveru. Odpisane, vyriesene :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"