Zameniteľnosť ticker (IWDA vs EUNL)

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Zameniteľnosť ticker (IWDA vs EUNL)

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,

možno trocha hlúpa otázka, no nikde sa mi nepodarilo nájsť odpoveď.

Sú tickery zameniteľné? Teda za predpokladu, že sa jedná o to isté aktívum.
Vysvetlím na príklade.

Vybral som si tento ETF - https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 83#listing - je dostupný pod 3 rôznymi tickermi SWDA, EUNL, IWDA.
  1. Ak dnes kúpim EUNL za EUR (napr. cez Xetru), môžem ho neskôr predať ako IWDA za EUR (napr. Euronext). Za predpokladu, že mena je rovnaká?
  2. Ak dnes kúpim EUNL za EUR (napr. cez Xetru), môžem ho neskôr predať ako SWDA za GBP (napr. London Stock Exchange).
  3. Ak kúpim 3ks EUNL a 3ks IWDA, ako mi to zobrazí Interactive Brokers. Sumár 6ks, alebo rozdelené podľa tickerov?
Doteraz som pracoval s hračkárskymi brokermi, kde sa mi nestalo že 1 isin mi ponúkne z rôznych búrz.

Ďakujem,
mh.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Zameniteľnosť ticker (IWDA vs EUNL)

Príspevok od používateľa andre »

1. teoreticky by to malo ist, ak to broker/burza neobmedzuju.
2. nie, z technickeho hladiska je to ina akcia. Ma ine FIGI..
3. EUNL je defakto len alias pre IWDA v EUR, cize technicky by to mala byt ta ista akcia. cize by to malo byt spolu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"