Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Plne suhlasim s Pette. Predsa ak bezny murar vecer namiesto do krcmy pojde skusat spekulovat s realitami alebo akciami, tak je prakticky 100% pravdepodobnost ze narazi na nejakeho Rada alebo Miku, ktori su v spekulovani o 3 svetelne roky pred nim a on si sice bude namyslat ako lacno kupil a ako draho preda, ale v skutocnosti po par mesiacoch pochopi, ze prespekulovali neho a ze prerobi skoro vsetko co do toho investoval. Co by v horsom pripade by mohla byt aj hypoteka. Podla mylne prevzatej rady z Kyiosakyho knihy. A Kyiosakiho knizku si moze stiahnut z internetu ktokolvek od 15 rocneho studentika po toho murara.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa Rado »

Ak si to ten murár stiahne z netu, tak už asi dlho murárom nebude. :D Nepoznám veľa takých, ktorí po večeroch čítajú knihy.
Investor nie je ani tak o vzdelaní, ale o povahe. To sa oklamať nedá. Druhá vec, ktorá bráni niečo zmeniť je pohodlie. Ak je niekto zamestnaný s uspokojivým ohodnotením, tak jeho motivácia niečo meniť na týchto istotách je minimálna. Všetko sa razom mení, ak o tie istoty príde.
Sú potom typy ľudí, ktorí majú radi svoju slobodu a nezávislosť. (viď. Juggler) Vždy je to pomer medzi istotou a slobodou. Potom interval je od väzenia s najväčšími istotami, ale žiadnou slobodou, cez zamestnanca, ktorý to má fifty-fifty po podnikateľa, ktorý nemá istoty, ale maximálnu slobodu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím s Radom, že to nie je o dosiahnutom vzdelaní, ale o povahe. Nepodceňoval by som nikoho. Murár môže byť murár, lebo v detstve nemal podmienky a nikto ho vyššie netlačil.
Mne povedala učiteľka na ZŠ, že nemám na gymko a radšej nech idem na učňovku. Povedal som to otcovi, ten ma vyfackal a bez debaty prihlásil na gymko. V podstate až na VŠ som sa začal zodpovedne učiť. A moja VŠ bola nepotrebná... absolútne nesúvisí s tým, čo robím.
Na to aby som uspel na burze mi trebalo druhú VŠ - VŠ samouka. Do tej ma tlačila len vlastná povaha a zanietenie. Ale dnes musím povedať, že ani vzdelanie, teda kvalifikácia nestačí.
Na toto netradičné povolanie treba zvláštnu povahu a psychiku. Treba mať povahu hráča, ale zároveň byť zodpovedným. Zodpovedný gambler = zvláštna a protichodná kombinácia :roll: .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa shc »

Nepodcenoval by som tych murarov, zacinam zistovat ze remeselnici su na tom o dost lepsie ako ja studovany:) (Chlapik mi opravoval kurenie, bol som rad ze som niekoho zohnal a zobral si 50eur za necelu hodinu prace :lol: )
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa JUGGLER »

shc napísal: Chlapik mi opravoval kurenie, bol som rad ze som niekoho zohnal a zobral si 50eur za necelu hodinu prace :lol:
To kde sú takí lacní kurenári?
Ja platím stovku každý rok za kontrolu a vyčistenie kotla, čo trvá max. pol hodiny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa filip glasa »

medzi remeselníkmi sú rovnako holoprdelníci ako aj frajeri vyvážajúci sa na ojazdených Q7čkách. Ako v každom obore.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa rmaly »

http://www.penize.cz/spotrebitel/245285 ... tuji-firmy" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa Biosko »

Napise dalsiu knizku a je zarobene spat :D
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa rmaly »

:)
tusim v diskusii je spomenute, ze nieco pripravuje (ako zbankrotovat) :)

Akoze nepacil sa mi tiez styl clanku (ako vytykaju v diskusii pod clankom. Osobne prva kniha (respektive neviem ci bola prva v poradi - proste bohaty tata / chudy tata) sa mi pacila a styl ako ho zhadzoval autor clanku sa mi nepacila. Neobhajujem samozrejme Kiyosakiho ako takeho (ci je / neni arogantny a pod)... ale zaujimava infoska.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa filip glasa »

prave o tom je leverage - peniaze inyh ludi. Ked sa zadari tak si miliradar. Ak nie, tak ide firma do bankrotu, Ty osobne (ak nie si hlupy) nie. Vid. Kiyosakiho dvojicka - Donald Trump.
Ta veta, ze me nekonecny vynos a v podstate bez rizika dava zmysel. Lebo risk prenasas na veritelov, dodavatelov (ako v clanku) a podobne. Ale ak je zisk, tak ten je tvoj.
Systemovo z pohladu celej ekonomiky je to dost zle. Pretoze mozes riskovat viac ako si mozes realne dovolit. A pri problemoch padaju nie len podniky Trumpov, Kiosakiyov, Hascakov, Tkacov, ale aj ich dodavatelia a veritelia (niekedy banky).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa filip glasa »

"Bohatý táta radí, jak zbankrotovat". Samozřejmě s hlavní myšlenkou, jak na takovém bankrotu co nejvíce vydělat.
ked to urobi cesky alebo slovensky podnikatel, tak je to tunelar a podvodnik.
Keby taka kniha naozaj vysla, tak nech nas boh chrani pred zaplavou podobnych podnikatelov. Zatial je icch nastastie stale iba mensina.
lukaskoo22
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 25 02, 2018 11:46 am

Re: Kiysakiho Bohaty tata chudy tata

Príspevok od používateľa lukaskoo22 »

moja recenzia na knihu: http://akopodnikat.eu/biznis/kniha-boha ... dobny-otec" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"