Do čoho investovať na krátky čas

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Do čoho investovať na krátky čas

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prepáč, že ťa otravujem, ale mám 19 rokov. Dal som si odklad na výšku a rok budem pracovať a potom pôjdem na VŠ. Chcel by som nejakú radu do čoho investovať, čo mi prinesie výnos za najkratší čas, napr. akcie,dlhopisy,zlato, pozemky... ja vôbec neviem, čo by si mi odporučil prosím ťa. Ďakujem!
na aký krátky čas?
Na krátky čas to určite nebude uvážená investícia, ale skôr neuvážená špekulácia s neistým výsledkom. Na krátky čas doporučujem skôr termínovaný vklad, alebo sporiaci účet.
Akcie, pozemky, zlato - treba na to trochu viacej skúseností.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Do čoho investovať na krátky čas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jediný bezrizikový výnos na krátky čas je určite termínovaný vklad. Keď ide o peniaze, ktoré budeš potrebovať, tak si s ničím iným ani nelám hlavu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Do čoho investovať na krátky čas

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pozeral som tie terminovane vklady, to je uplne ubohe, za rok zarobím pár eur, ale zase chápem, keď tam nedám miliony.
otázka je či chceš investovať, alebo zarobiť. Keď chceš zarobiť, tak treba pracovať, alebo podnikať. Investovaním môžeš akurát tak zhodnotiť už zarobené peniaze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"