Prvý krát live

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Prvý krát live

Príspevok od používateľa Tequicka »

Zdravím Vás priateľa ak som "mimo mísu" tak mi to kľudne zmažte.
Rada by som sa dozvedela od Vás aké boli Vaše prvé skúsenosti live resp. Váš ozajstný zisk či strata v akejkoľvek sfére, je jedno čo bolo jeho obsahom a ako ste dopadli, ak si viete spomenúť.

1.Moja úplne prvá skúsenosť bola uloženie 10 K eur na terminovaný učet do TB na 3r, kde 3r som nedostala nič a vraj to bolo v zmluve.
2.Druhá keď som ďaľších 10 K eur vložila do nejakého podielového fondu V TB a nakoniec mi prišiel výpis s krivkou smerom dole, takže mi okrem tých horibilných poplatkov strhli ešte z mojich peňazí 5 eur
3.Zatial posledná 3 skúsenosť nákup 5 titulov akcií kde som sa ulakomila bez rozumu som do toho vletela tak ako sa píše v každej investorskej knihe s búšením srdca :wink: a výsledok -190 eur

Tak to boli moje začiatky :idea:
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa Tequicka »

Bola by som veľmi rada ak by ste napísali svoje postrehy sem a nie do mojej schránky, predsa len aj ostatní by si radi prečítali Vaše začiatky v investovaní, či obchodovaní.
Mám ale pocit, že my ľudia sme natoľko ješitný že svoje prehry nezverejníme, pretože to môže znamenať slabosť "ja predsa neprehrávam, ja viem všetko najlepšie" no každý niečo premeškal a o tom to je, nie len o úspešných stúpajúcich krivkách a up trende, ale podeľte sa o svoje skutočné začiatky live je jedno či výhra, prehra, alebo remíza na Vašom obchodnom účte.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa sufo »

Tu je moja najvacsia a najrychlejsia strata: rok 2008, 21. novembra, za 52 minut vyse 54 000 Skk http://www.nonstop.sk/trading/images/bigloss.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu je vypis z realneho uctu, ktory konci tymi obchodmi: http://www.nonstop.sk/trading/realDetailedStatement.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa jogo »

1991-kuponovka a dokup slovenskych akcii za asi 2 vyplaty 1994. Ked to prepadlo o 50% hodnoty odpredaj vsetkych akcii a kupa ojazdeneho auta.
1998- nakup dlhopisov fondu narodneho majetku za vsetky uspory a nasledny odpredaj zo ziskom asi 50%.
1999-2000- 20% uspor vlozenych do nebankoviek a nasledny krach
2000-2005- vsetky uspory do podielovych fondov(dlhopisovych, akciovych, Euro,Dolar,Skk) v 2005 odpredane este stale v strate kurzovej aj hodnotovej(koruna posilila a akcie este nedorastli)
2005 nakup akcii bank(C,BAC,WFC,RBS,Barclays) a Volkswagena podla Ladisovych rad
2007 odpredaj bank a Volkswagena v asi 10% zisku
zaciatok tradingu do septembra 2008 strata 15% uspor a nasledny 15% zarobok za 2 mesiace- september,oktober 2008.
Odvtedy pozicny trading doteraz. Oproti roku 2005 zisk asi 24%. Terminovany vklad by bol vynosnejsi, preto ti vravim minimalne 5 rokov studia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
james321
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 26 07, 2012 7:45 am

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa james321 »

Resa genom museet erbjuder souvenirer undersöka livet i denna ovanliga mannen. Bland utställningar är som Elvis sista Cadillac, som vill använda 1974 till 1977. Cadillac "Fleetwood", som är 2,08 meter bred och 6 meter lång och har en hisnande pris - 1100 tusen Eur.Návštevníkov säker på att behaga även den legendariske Elvis Hagström gitarr eller Sheriff Star, som hedrade sångare. Samlingen innehåller även skjortor och kostymer från Elvis konserter, skivor guld och utmärkelser hans arbete. De kommer inte missa den vackra smycken som han hade en stor passion.
Worried about 640-461 vce & comptia network+ 1Y0-300 We offer up-to-dated bu.edu practice questions and www.smith.edu dumps with Maryland Institute College of Art exam pass
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa senor valasco »

súhlasím s jamesom :D (zaujímavé, že nevedel, ako sa povie návštevníkov po švédsky)
inak už to bolo riešené tu
parshi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 22 10, 2012 9:50 am

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa parshi »

sufo napísal:Tu je moja najvacsia a najrychlejsia strata: rok 2008, 21. novembra, za 52 minut vyse 54 000 Skk http://www.nonstop.sk/trading/images/bigloss.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu je vypis z realneho uctu, ktory konci tymi obchodmi: http://www.nonstop.sk/trading/realDetailedStatement.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Sorry to hear your lose.. sufo I check your links.. Error in http://www.nonstop.sk/trading/images/bigloss.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
emmagia
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 28 02, 2013 7:24 am

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa emmagia »

Toto fórum je napísaný vo veľmi dobrom spôsobom a obsahuje mnoho užitočných informácií pre mňa :)
emma
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvý krát live

Príspevok od používateľa filip glasa »

tento spam je napisany velmi zlym sposobom a nema ziadne uzitocne informacie pre mna
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"