Prvá penzijná - realitný fond

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
markus1974
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 16 12, 2011 1:29 pm

Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa markus1974 »

Zdravým.Chcem sa opýtať na Realitný fond Poštovej Banky ,aký mate názor prípadne ktorý spôsob investovania je vhodnejší -bezpečnejší.Ďakujem za odpoveď. Markus
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

pripravujem článok o tomto tajomnom fonde. Fond je tajomný, ale na rozdiel od dvoch konkurentov (IAD a TAM) nezverejňujú toľko informácií o porfóliu a s médiami komunikujú nedostatočne. Teda nie len so mnou, ale napríklad aj Trendu nechcú až tak veľa prezrádzať. Ja som robil minulý rok články o realitných fondoch. TAM aj IAD bez problému odpovedali na otázky, v reportoch zverejňujú aké budovy majú v portfóliu. Prvá penzijná odpísala, že nemá záujem odpovedať na takéto otázky.
Trend písal minulý rok článok o realitných fondoch a tiež ňom napísali, že z Prvej Penzijnej nedostali toľko informácií a aj tie čo dostali z nich ťahali ako z chlpatej deky.
markus1974
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 16 12, 2011 1:29 pm

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa markus1974 »

Vďaka za odpoveď.Neviem nakoľko su podobné realitné fondy rizikové ,no ja mám od 29.6.2010 tam 3000 Eur .Môžem si to kontrolovať cez net .Neviem či máte nejaké info o hroziacich problémov ale nie tak preto som sa pýtal.Ak by ste mali vvľné 3000Eur ako by ste zhodnotili vy čo najbezpečnejšie na mojom mieste bez toľkých informácíí? Dík za info. markus74 dovi
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

nehovorim ze je to vyslovene zly fond. Je dost podobny ako ostatne dva specialne fondy nehnutelnosti. Ale zverejnuje menej informacii. Preco? Ale o ziadnych problemoch, ktore by tam hrozili neviem.

Co sa tyka 3000 EUR, tak by som ich dal na terminovany ucet. Je to jednoduchy a zrozumitelny produkt.
markus1974
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 16 12, 2011 1:29 pm

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa markus1974 »

Dík za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tu je sľubovaný článok.
Realitné fondy Prvej Penzijnej kúpili vyše 200 priestorov v River Parku, vyše 100 garáží pod ním, a niekoľko hotelov od J&T Real Estate:
http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... ske-hotely" onclick="window.open(this.href);return false;

Okrem toho fondy kúpili budovu Alizé v centre, bývalé sídlo CI holdingu pri medzickej záhrade a množstvo iných nehnuteľností.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa janula »

presne toto som cakala.....slovenski podnikatelia, ked nemusia investovat na zahranicnych regulovanych trhoch tak pouziju peniaze podielnikov na nehnutelnosti, ktore nevedeli inak predat, predpokladam za velmi slusnu odhadnu cenu (asi ako v 90. rokoch to boli diamanti od znalcov vo vrecuskach, ktore sa nesmeli otvorit, inak posudok prepadol,nakoniec sa ukazalo, ze mal zlomok hodnoty za ktoruy rucil) a sami sa zahoja, lebo inak by skrachovali:-((J&T, Pente a Istrokapitalu ani lyzicku vody, nieto cent, lebo kam oni vstupia, tam ostatni mali investori musia utekat, v lepsom pripade ich vytlacia, v horsom pripade vytuneluju podnik a v najhorsom im skrachuje podnikatelsky plan }takze ani oni tie peniaze tam nemaju|
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vyborny clanok Filip, tlieskam
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa jan »

dobra praca Filip.
Tato tema by sa urcite mohla objavit aj vo velkych mediach.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

sleduj trend, možno niečo napíšu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Prvá penzijná - realitný fond

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa


hodne dobry clanok, myslim ze si mozu zurnalisti zobrat priklad
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"