Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Ako tak čítam toto fórum, zisťujem, že je ešte veľa vecí ktoré neviem (aj keď ma trading živý a venujem mu každý deň), ale najväčšie medzeri mám asi v princípe fungovanie brokerov.

Z toho čo som sa tu dočítal, tak som zistíl že podobné "chuťovky" ako Slippage alebo dlhé exekúcie, rekotácie a zle vykreslenie sviečok zažívam aj dnes.

Keďže ma to živí a nielen mňa, rád by som obchodoval cez brokera u ktorého to nehrozí(respektíve hrozí minimálne - som realista)
Aktuálne obchodujem cez Instaforex (čo je asi najväčší hriešnik) a Interbank FX. Interbank je v pohode (zatiaľ) ale chcem sa úplne zbaviť Instaforexu a premiestniť prostrietky inde. Otázka znie kam.
Fór je plno no všade nájdete len nejaké ratingy (čo nie veľmi vypovedá a ich kvalite) a samé zavádzajúce a mylné informácie...

Preto ma zaujíma Vaša skúsenosť. ENG support mi nevadí, no využívam len MT4, takže toto bude asi jedna z podmienok.
Viac mi vyhovuje pohyblivý spread, pokiaľ sa vo večerných hodinách nestrojnásobý ako v mojej "obľúbenej" MIG bank. (Niektorý to iste poznajú)
Každopádne nič nedokáže viacej naštvať ako keď Vám nezralizuje príkaz alebo Vás broker pripravý o značný zisk kvôli dlhotrvajúcim exekúciam.

Poslednou kvapkou v mori bolo, keď mi broker urobil 160 pipovú sviečku po víkende a samozrejme mi zrealizovalo objednávku aj ma vystopovalo. Keby si to nevšimnem na druhej platforme v IBFX tak by mi tie peniaze dodnes nepripísali späť na účet.

Poteší ak broker podporuje Paypall alebo Alertpay na prevod prostriedkov, no bežný bank transfer tiež postačí.

Do prílohy som dal tú poslednú sviečku o kt. som hovoril...
Prílohy
Umelo-vytvorená sviečka na USD/CAD
Umelo-vytvorená sviečka na USD/CAD
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

to peter977: Ja obchodujem cez anglicku spoločnosť LMAX (http://www.lmax.com" onclick="window.open(this.href);return false;) je to DMA, STP, NDD+API. Obchodujem cez ich web platformu ale maju v ponuke multicharts aj MT4 brigde a pocítam že pridaju tento rok aj ninjatrader platformu.Ešte ohladne MT4 bridge ide o prikazy ked zadavaš limit a stop,ked trh zasiahol môj PT tým,že je to Bridge tak v tej chvíli sa stane tvoj limit príkaz marketom čiže v tej chvíli,ked trh dosiahne tvoju cenu tak ho realizuje za market stalo sa mi,že som mal pozitívny sklz ale aj negatívny sklz, a u Mt4 su príkazy myslím držané u teba u web platformy a u multicharts na ich serveroch preto som sa vratil k ich webke a neobchodujem cez MT4 Bridge. Ked som si otvaral učet v oktobri tak minimum na otvorenie bolo 1000(usd,eur,gbp a už aj v aud mene ) teraz maju minimum na otvorenie 10000. vklady bud bankovym prevodom alebo cez bankovu kartu vyber na kartu bez polatku pri vybere na bankovy učet si strhli iba 18usd.Pokial obchoduješ cez web platformu tak nie je možny hedge čiže ako na burze kupis a potom predaš hned ti zavrie pozíciu u MT4 funguje aj hedge aj swapy maš aj hlbku trhu u Web a multicharts. Funguju ako Burza exekucia je super minimum čo možeš zobchodovat je 0,1kontrakt čo zodpoveda 0,01lot komisia je 0,03usd per side ciže za RT 0,06usd pokial by si mal vačší učet myslím,že sa da s nimi dohodnut aj na nižšej komisii.Spready maju super ponukaju aj demo. Ćo sa týka supportu pri email komunikacii, ked im napiseš email tak ti odpovedia do 1 max 2 hod a komunikoval som aj cez live chat a v poho super komunikacia nemôžem povedat nič skarede konečne som našiel brokera,ktorý mne vyhovuje. skús uvidiš.
Zuzana
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 17 04, 2012 10:51 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Zuzana »

Ahoj obchodníci,
nejvhodnější broker je ten, podle jakých kritérií ho preferuješ. Hlavně spready, min. vklad, poplatky, páka a její nastavitelnost, obchodování mikroloty, sídlo, reputace, zkušenosti, hedging, skalping.

Obchoduji u IronFX. Parádní podpora v češtině, MT4, min. 50 USD, variabilní spready, hedging&scalping povolený, rychlá exekuce, žádný slippage, poplatky, časově neomezená demo verze, momentálně mají aktuální nabídku 40 % uvítacího bonusu a 30 % bonus za další redepozit. ironfx.com/cs.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa filip glasa »

neodolatelna ponuka :lol:
je to spam, ale nechavam to tu, mozno sa Zuzana este ozve a vysvetli detaily 8)
Zuzana
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 17 04, 2012 10:51 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Zuzana »

Jaky spam? Čemu se říká spam když píšu můj názor a fakta? Podle IP snad nejsem spamerka :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa filip glasa »

lebo ste zrovna z tej firmy ironfx.com/cs pravdepodobne
potom je to spam
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Airmike »

no ked uz sme pri tych faktach, tak depozit nieje 50 ale 500 , a bonus nieje 40 a 30% pretoze tie peniaze ti pripisu len na zvysenie paky ale ked preobchodujues megavelky objem tak ich nikdy nemozes vybrat. takze to nieje ziaden bonus. je sice pekne ze povoluju hedging a scalping ked sme pri spreade tak ten rozhodne v pohode nieje, pretoze si tu variabilitu iron vysvetluje po svojom variabilne je cez den pocas likviditych hodin spread akceptovatelny a vecer zase roztiahnuty jak vrata. a to nespominam take finty akoze iron zavadza v tom ze da na svoju stranku swapy uplne ine ako potom dostanes na realnom ucte.

iron nieje nicim vynimocy, je to uplne obycajny broker, ktory neponuka ziadnu advantage, oproti inym brokerom rovnakej kategorie.
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

IronFX
1.Cyperská firma
2.žiadna segregacia účtov(to môžte aj mne dat rovno looooove :lol: )
3. a super bonusy 40%
od takého brokera ruky preč
Zuzana
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 17 04, 2012 10:51 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Zuzana »

Ahoj chlapci, díky za hodnocení, kritiku, IronFX samozřejmě segregované účty má, pokud se jedná o variabilní spready, jak to můžete vědět, že se v noci natahují jak vrata, když jste nevyzkoušeli demo/real, a což je logické, když je večer/v noci nižší likvidita. Jinak min. vklad je 50 USD a 40 % je momentální nabídka. Možná jste se dočetli někde staré informace ze stránek. Je potřeba sledovat ty naše. Bonus samozřejmě nemůže být vybrán, co by to bylo za byznys, kdyby někdo vložil 1000 USD a druhý den si vybral 1400 USD :)

díky, Zuzáč
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Airmike »

Zuzana

bezne to v praxy byva tak ze po zobchodovani urciteho objemu RT, sa brokerovi bonus vrati na poplatkoch + nieco naviac a preto ti ten bonus zarataju a mozes si ho vybrat, to je uplne normalne, standardne riesenie. nestandardne je ked broker ako iron povie ze ponuka bonus a pritom su to peniaze na vyssie pacenie (rozumej páka)
co sa tyka spreadu tak to jednoducho vieme , pretoze sa natahuje tak real ako demo, a to bez ohladu na to ci ucet mam alebo nemam. (btw: jeden v Irone mam) - a nieje to koli znizenej likvidite, ale koli tomu ze v irone nemaju dostatocne kvalitne zazmluvnenych likvidity providerov - pretoze iron je low cost broker a nema peniaze na to aby si zaplatil poriadnych dodavatelov likvidity - a to preto lebo taky prime broker je draha zalezitost, oplati sa len ked mas dobru klientsku zakladnu a tu iron nema. je to ako zacarovany kruh. :)

ak chces robit IB pre nejaku firmu, tak by si mala byt prva kto taketo informacie ma, a ked ich nemas , tak by si mala mat prehlad o tom co by si mala vediet. na co sa ta ludia budu pytat. samozrejme pokial nebudes rozpravat s nejakzmi teliatkami ale rozumnymi ludmi. na podobne otazky treba vediet odpovede. na pripadnu kritiku vysvetlenie. tu ta nikto nekamenuje, naopak ty mozes byt rada ze sa s podobnej diskusie dozvies o svojej praci viac.
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

to Zuzana: ospravedlnujem sa som to musel prehliadnut na stranke maju uvedene,že účty sú segregovane.
Janasta
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 23 05, 2012 12:02 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Janasta »

Čaf, ja teraz zkúšám Saxo (http://sk.saxobank.com/forex" onclick="window.open(this.href);return false;) majú aj CZ a tuším PL verziu. No zatial to vyzerá dobre, ale nemám moc s čím porovnávať (idem na demo účte). Čo sa mi páčí je velmi vysoká likvidita a naozajstná slovenská podpora :-) A to aj keď mám iba demu účet, hadam pri plaťenom účte budú aj reagovať rychlejšie. Páka pri vyšších investíciach až 1:100, MT4. 160 menových párov.

Po čase na demo účte vám zavolajú a budú nahovárať na platený účet, ale nie je to povinné, já zatial odolávám, lebo sa bojím do toho isť naostro.
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

Janasta Saxobank je MM( market maker) skus radsej nejakeho ECN brokera
Sniper
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 28 01, 2013 7:43 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Sniper »

Obelixtrader napísal:Janasta Saxobank je MM( market maker) skus radsej nejakeho ECN brokera
väčšina brokerov sú marketmakeri, často aj tí, ktorí vyhlasujú že sú ecn
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa kolega »

Ahojte, ked je tu uz taka tema.. mozno ma niekto prehlad ktory brokery maju najlepsie swap hodnoty (ak sa to tak pise) v podstate vzdy vidim ze ak by som si otvoril 2 protichodne pozicie prichadzam o nejake peniaze, niekde viac niekde menej... Mate niekto prehlad ? zaujima ma to kedze sa orientujem skorej na tyzdnove az mesacne pozicie.. diky.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

Zalezi od Interest Rate Decision jednotlivych bank a brokerov.
Tu je porovnanie ale nie vzdy presne. http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Trimáci sa dnes prekecli, že od marca budú ponúkať XTB a Mig Bank.... Podľa mňa je to krok späť, čo vy na to?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa kolega »

peter977 napísal:Trimáci sa dnes prekecli, že od marca budú ponúkať XTB a Mig Bank.... Podľa mňa je to krok späť, čo vy na to?
co tym myslis preriekli ? co si pocul ?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Chceli to tajiť a potom pompézne oznámiť širokej verejnosti, no dnes sa jeden z nich prekecol

Každopádne mi to do hlavy nejde, že Mig bank, čo majú dosť zlú povesť a ja osobne som mal s nimi katastrofálne skúsenosti a XTB o ktorých sa na jednom školení vyjadrovali... no nazvime to negatívne :D
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Airmike »

:) myslis ze maju kam cuvat ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Saxo co robili pred tym, je v podstate to iste. Na zaciatku ked zacali mali doma tiez dost velke afery. Neskor sa stali uz "serioznym brokerom" a robia aj akcie a normalne burzy.
Ale gro je stale forex a cfd ako napriklad u XTB.

Ta MIG Bank hladala na Slovensku naozaj bars koho - aj mne volali.

TRIM - jo a veselo si furt budeme pisat a hovorit o tych zlych centralnych bankach co tlacia fiat peniaze. Lebo mi vsetko kryje zlatom, dokonca aj tie CFDcka a menovy par USD/EUR :lol:
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Strastislav »

čo čítam jak čítam, nič k veci ktorý broker je teda dobrý (lepší, vhodný, prijateľný, ...) neviem nájsť. Saxo není dobrý, xtb ešte horší, mig o ničom, Trim čo ponúka už není horšieho ... a tak podobne
To mi príde jak v reklame, že tie ostatné bežné prášky na pranie ...

Môžete už niekto popri tom aj uviesť aspoň jeden/dva tipy čo naozaj obstoja ako vhodný FX broker. Teda a čím tak veľmi predčí ostatným.
Myslím tým, že na neho nemáte nejaké negatívne pripomienky. Prosím bez omáčiek, že MM, ECN, STP a hento nebo toto - konkretne. Je niečo také v ponuke, alebo ?

PS. IB nemusíte spomínať.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

No mňa jedine napádajú London Capital Group (ECN) a Lmax Exchange (ECN), no nemám ich reálne odskúšaných. Chcel som Lmax ale tí obchodujú cez Multicharts 8 a nie som na odskúšanie ochotný zaplatiť hneď 1000 USD za platformu
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

No TRIMu to moze byt jedno, hlavne ze berie peniazky za obmej co niekto iny zobchoduje.

Strastislav
Niekto kto ti dovoli obchodovat cez
reuters 3000 alebo ebs
Potrebujes na to nejakeho prime brokera, podmienky musis vyjednat ale zvacsa sa to pohybuje od 500 000 - 1 000 000 eur pre start.
ak tolko nemas tak potom uz fakt len LCG, Lmax, Citi, IB alebo bucketshopy.
Cim lepsia dostupnost tym vacsi bucketshop. Za kvalitu sa plati vacsinou.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa kiikino »

este tu nebol spomenuty dukascopy(ECN)
spread na EUR/USD je do 1 bodu + comisia do 10 EUR na 1 lot, ale to uz bolo davno a myslim ze teraz uz je nizsia, ta sa vsak s zobchodovanym objemom znizuje, na mikroloty som platil 0,10 eur
este je tam taka vyhoda ze tam maju cesky hovoriaceho account managera
troska problem je pri registracii uctu lebo vyzaduju notarsky overene kopie dokladov, ale aj to a mi zda ze ked tam zakladas mikro ucet tak uz ani to netreba
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Ja mám s Dukasom zlé skúsenosti. Aj som to tu do jednej témy písal.

Ich Java aplikácia nefunguje korektne a bridge nefunguje vôbec
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa kiikino »

bridge pokial viem je naprd
s javou som nemal problem - plne aktualizovany win7 a plne aktualizovana java
co sa tyka tvorby AOSov v tej jave tiez nemam dobre skusenosti ale tak ja nie som programator a asi som robil nieco zle ja
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Strastislav »

Biosko napísal:Strastislav
Niekto kto ti dovoli obchodovat cez reuters 3000 alebo ebs
Potrebujes na to nejakeho prime brokera, podmienky musis vyjednat ale zvacsa sa to pohybuje od 500 000 - 1 000 000 eur pre start.
ak tolko nemas tak potom uz fakt len LCG, Lmax, Citi, IB alebo bucketshopy.
Cim lepsia dostupnost tym vacsi bucketshop. Za kvalitu sa plati vacsinou.
A si myslíš, že keby som riešil obchodný účet za nejakých 500K++ tak by som sa motal a hľadal rozumy na forach tohoto druhu?

Som to vo všeobecnosti myslel tak, že ak je niekto schopný co by dup zvoziť nejaké saxo, XTB, mig, dukas, fxcm, fxdd a čo ja viem čo ešte tak by hádam bolo viac než vhodné či samozrejmé, že uvedie aj konkrétny príklad toho kto spĺňa presný opak kritiky oných ... saxo je naprd ale tento "XY" je fajn preto a pre toto (skúsenosti a postrehy)
Ja som tu nič také nepostrehol, len samé že ten je MM, naprd platforma, zlé spredy, neseriózny, klame, zavádza, blokuje ... kde je už nejaký ten dobrý??? ten není? alebo je ale sa nevie pomenovať či jako?

PS. s tým LCG máte niekto praktické skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Ale no... O IB sa tu píše dlho a len v dobrom. Okrem toho sme tu ja a Biosko brokerov rozoberali v jednej téme a dosť podrobne. No nik z nás nie je ochotný testovať cudzieho brokera s účtom kde je minimálny vklad 10K alebo viac.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

No ano vacsinou je broker horsi a este horsi :) ja mam svoje portfolio rozdelene. Saxo, duka, hotforex, planujem este aj IB.
IB je v pohode aj ked aj tam mas chyby, dost divna platforma ale mozes pouzit napr ninjatrader, priemerne spready. Lenze tam sa to asi skor zameriava na dobru exekuciu.

Takze nie je dovod aby som ich ospevoval :D, da sa povedat ze som slipp. a offquote zaradil do svojej strategie tak aby mi nijako nepokazili vstup ani vystup, jednoducho s tym pocitam a nedam sa ani vystopkovat aj keby mi hodili spike.
Najhorsie je ked robia problem s peniazmi, nevyplacaju, vyhovaraju sa, to som zatial ja problem nemal ale napr. do Instaforexu by som peniaze urcite nedal, lebo tam nie lenze budu problemy pri obchodovani ale tam ta este okradnu ked budes chciet vybrat. Aspon take su recenzie ludi co tam boli, ja som tam nebol.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Strastislav »

peter977 napísal:Ale no... O IB sa tu píše dlho a len v dobrom. Okrem toho sme tu ja a Biosko brokerov rozoberali v jednej téme a dosť podrobne. No nik z nás nie je ochotný testovať cudzieho brokera s účtom kde je minimálny vklad 10K alebo viac.
IB nepotrebujem popisovať, viem ako funguje (to som aj uviedol)
Testovať po nikom nikoho som nežiadal

Ano, popísané je toho dosť, ale aj dosť zoširoka, ECN, MM, ...

Ale nikto, žiaden kritik tu nenapísal po lopate :

broker "XY" je lepší ako (pre Forex) ostatní lebo - vynikajúce spredy, kvalitná platforma, primerané poplatky (ak sú), rýchle plnenie, žiadne rekotácie, vklady/výbery promptné, zabezpečenie kvalitné ... fakty

tak je ten "XY" alebo sú len zlí a ešte horší ... alebo sa forexu zbaviť a riešiť futures ?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

:D :D :D
http://www.trimbroker.com//article/o-na ... vi-brokeri" onclick="window.open(this.href);return false;
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

Strastislav napísal: alebo sa forexu zbaviť a riešiť futures ?
presne to sa chystam spravit ale subezne budem forexovat pokial sa futures este len ucim.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

peter977 napísal::D :D :D
http://www.trimbroker.com//article/o-na ... vi-brokeri" onclick="window.open(this.href);return false;
Aka nahoda :D :D
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Strastislav »

peter977 napísal::D :D :D
http://www.trimbroker.com//article/o-na ... vi-brokeri" onclick="window.open(this.href);return false;

Som myslel že si len žartoval, fakt ... tak teraz ja už naozaj neviem
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

A čo to vidím? Že by Trim zatlačil na XTB nech upravia podmienky?
Prílohy
XTB.jpg
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

K téme IronFX pred pár dňami som sa dozvedel info, že IronFX robí veľké nábory po celej strednej Európe a hľadá telemarketérov, čo budú predávať obchodné účty.

Pracovné miesta sú len na Cypre, kde títo chudáčikovia robia za 1500 € brutto v hrubom, neplatia im nič okrem letenky tam a z platu sa im strháva 28 % daň.

Okrem toho majú aj variabilnú zložku na príjme (v prílohe), ktorá tiež nie je žiadna sláva. Mesačný plán majú postavený na 100 000 € (objem vkladov na nových účtoch) inak letia domov...

Takže aby ste mali predstavu o tejto firme
Prílohy
IRONFX SALES COMMISSION SCHEME (2).pdf
(202.86 KiB) 307 stiahnutia
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

To Strastislav :

Ak chceš napíšem Ti moje osobné skúsenosti :

Instaforex - bucketshop, stophunting, problém dostať peniaze domov, hlavne pri väčších sumách

Migbank - detto to isté až na to, že to nerobia tak okato

IBFX AU - nemajú účty v EUR, už na to 2 roky apelujem a nič. Konverzný kurz používajú fx + 200 - 300 pips. Dajú sa poslať peniaze aj cez Neteller, no to ťa bude stáť dvakrát toľko na poplatkoch. Nepodporujú Paypal ani žiadne iné elektronické peňaženky okrem Neteller. Ostatné druhy depozitu som neskúšal.
Podpora len v ENG, musím uznať že kvalitná. Sú MM aj keď si oficiálne hovoria že sú STP, no spread hovorí za všetko. Napriek spreadu, majú doposiaľ najrýchlejšie exekúcie porovnateľne zo Saxom a to aj pri veľkých objemoch. Za 2 roky som nespozoroval žiadny Stophunting a to napriek tomu, že som tam zarobil viac ako 100 % a zisky poslal domov. Nikdy som nezažil requotes, jedine slipagge a to vždy len na zlate. Inak zatiaľ jeden z najserióznejších brokerov.

Saxo - kapitola sama o sebe. Tam som poslal 10k a otváral pozície vo veľkosti 5000 - 10000. Na 18 obchodoch som dal 200 € za komisie. Inak exekúcie, žiadne requotes a podpora sú kvalitné. Spread je na zaplakanie. Opcie sú na zaplakanie, hlavne, keď nemáš riskgraf. Zlé zobrazovanie grafov zamŕzanie platformy aj 5x za deň je bežná prax, neskutočne ma vytáča licenčný kľúč na platforme ak používaš viac PC ako ja, tak je to na palicu. Takže zo Saxa mám taký dojem, že áno ale len s účtom 100k, inak je to strata prachov. No na druhej strane, keď máš 100k, tak Saxo je najhoršia voľba. Jediné, čo im hrá do plusu je banková licencia
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa Biosko »

peter .. preco IBFX AU? Preco nie IBFX USA? Ja uz pravdepodobne cely svoj FX svet posuniem do USA, tam mas aspon ako tak nejaku regulaciu a vymozenost prav, hoc nie dokonalu no urcite si tam tak nevyskakuju ako niekde inde.

Co sa tyka Saxa.
Forex pokial neobchodujes aspon 0.5l je strasne predrazeny. Vsetko ostatne je lepsie napriklad na Interactive Brokers.
Jediny dovod preco obchodovat cez Saxo je ten ze ti spravi protistranu na binarne opcie a napriklad opcie na forex. Inak tam nevidim v nicom vyhodu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Forex broker, ktorý je najvhodnejši?

Príspevok od používateľa peter977 »

Biosko napísal:peter .. preco IBFX AU? Preco nie IBFX USA? Ja uz pravdepodobne cely svoj FX svet posuniem do USA, tam mas aspon ako tak nejaku regulaciu a vymozenost prav, hoc nie dokonalu no urcite si tam tak nevyskakuju ako niekde inde.

Co sa tyka Saxa.
Forex pokial neobchodujes aspon 0.5l je strasne predrazeny. Vsetko ostatne je lepsie napriklad na Interactive Brokers.
Jediny dovod preco obchodovat cez Saxo je ten ze ti spravi protistranu na binarne opcie a napriklad opcie na forex. Inak tam nevidim v nicom vyhodu.
IBFX AU, pretože mne páka 1:50 nevyhovuje. V Austrálií sú vklady klientov segregované a kompenzačných fond vyplatí v prípade úpadku spoločnosti vklad klienta až do výšky 250 000 AUD.

Do Saxa som išiel len kvôli tomu, že majú bankovú licenciu, no ako zisťujem, tak to za tie poplatky nestojí
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"