ake atributy sledovat v danej strategii/vyhode

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

ake atributy sledovat v danej strategii/vyhode

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim,

pracujem uz tak trochu na mojej diplomovke a snazim sa spravne ohodnotit najdene vyhody nad trhmi...
Je to vsak vzdy do istej miery nedokonale a tak by som poprosil o rady...

Povedzme ze hodnotim vyhodu na zaklade jednoducheho profitu a este DD a to napriklad v pomere 1:1, je tu vsak hned nedostatok s DD kedze napriklad vacsi pocet drzanych pozicii ci profit znamena standartne aj vyssi DD pricom by som nerad kvoli tomu penalizoval daneho jedinca. Jednoduche riesenie by mohlo byt zaviest relativny DD (teda DD/profit alebo DD/ pocet pozicii) ... no neviem ci je to to spravne riesenie a ci by som namiesto profitu a DD nemal pouzit nieco uplne ine ako napriklad sharpe ratio, standard deviation ci *vas oblubeny ukazovatel*

ak sa teda tu niekto viacej vyzna v risk/return a ako najlepsie nan ... ocenim kazdu dobre myslenu radu (podakovanim ;-) )
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"