Straty v investovaní

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
allen05
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 29 01, 2013 10:24 am

Straty v investovaní

Príspevok od používateľa allen05 »

Zdravím Vás priateľa ak som "mimo mísu" tak mi to kľudne zmažte.
Rada by som sa dozvedela od Vás aké boli Vaše prvé skúsenosti live resp. Váš ozajstný zisk či strata v akejkoľvek sfére, je jedno čo bolo jeho obsahom a ako ste dopadli, ak si viete spomenúť.

1.Moja úplne prvá skúsenosť bola uloženie 10 K eur na terminovaný učet do TB na 3r, kde 3r som nedostala nič a vraj to bolo v zmluve.
2.Druhá keď som ďaľších 10 K eur vložila do nejakého podielového fondu V TB a nakoniec mi prišiel výpis s krivkou smerom dole, takže mi okrem tých horibilných poplatkov strhli ešte z mojich peňazí 5 eur
3.Zatial posledná 3 skúsenosť nákup 5 titulov akcií kde som sa ulakomila bez rozumu som do toho vletela tak ako sa píše v každej investorskej knihe s búšením srdca :wink: a výsledok -190 eur
jimmy
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Biosko »

Zatial ked som niekde nieco stratil tak malo penazi, skor viac lutujem cas.
Nebudem pisat co mi vyslo napisem co mi nevyslo.
1. webovy projekt - ten ma stal cenu domeny a rocny hosting, pohoda povedzme -100$
2. zopar prerobenych uctov na forexe v hodnote 250$ ale nic z toho som neplatil kedze to boli welcome bonus nafundovane ucty takze -0$
3. no a kazdy rok prerabam na daniach a odvodoch

Inak ma uz nic ine nenapada lebo zvacsa vo vsetkom zarabam do coho sa pustim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa filip glasa »

straty v investovaní sú úplne normálne. Hlavne ak človek nerozumie tomu čo robí (neprečíta si poriadne podmienky termiňáku).
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Ladis »

Ztráta vzniká jen tam, kde se něco prodá v mínus, místo aby se počkalo několik let, až se to dostane do plus.
Hloupý daytrader, který uskuteční ztrátu každý rok, ten lže, že i investor, který je v mínus a neprodá, dělá ztrátu. Jenže 90% toho, co řekne slavný americký daytrader, nebo slavný slovenský daytrader, je lež a pomluva.
Pokud se jedná o akcie velké banky USA nebo Británie, ty se přikoupí levně, aby se dostaly snadno a rychle do plus.
Pokud se jedná o akcie solární firmy z Německa, když ta firma zkrachuje, nedostanou se akcie asi nikdy do plus.
Ale když akcie banky klesly od 2007 do března 2009 na 1/90, potřebovaly do plus růst tisíce procent. Ale když se přikoupily počátkem března 2009 za stejnou celkovou sumu, byly pak kleslé s novým průměrným nákupním kurzem už jen na 1/2, potřebovaly do plus růst jen 100% a to už v dubnu 2009 udělaly a byly za měsíc koncem dubna 2009 v plus. A do dnes už stovky procent v plus.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Biosko »

Ladis, to nie je pravda, vzdy je dolezita equita. Ak si nieco kupil za 1000eur a ma to momentalne hodnotu 5eur. Tvoja equity krivka je na bode mrazu. Od nej sa pocita hodnota tvojho majetku. Berie sa to co je momentalne "doma" pretoze buducnost predpovedat nevies. A posledne roky co som ta tu tak cital ju predpovedas otrasne.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Rado »

Ladis medzi tebou a hloupým a lživým daytraderom je len jeden rozdiel a to, že ty si "investor".
Teória na dokupovanie pri stratách je fajn, len nesmieš mať zainvestované aj na dlh, čo je tvoj prípad a musíš mať gule na to dokupovanie. Ty nakupuješ iba, keď trh rastie, tzn. že gule na to nemáš.
Tvoj doteraz najlepší počin je kniha, ktorú si napísal. Síce je to kniha nízkej hodnoty, ale generuje zatiaľ nadpriemerný výnos oproti tvojim ostatným počinom. Druhou najlepšou investíciou je tvoja webová stránka. Hrozná grafika a obsah, ale vynáša. Asi by si mal zanechať všetky ostatné činnosti a venovať sa webu a knihám. V tom máš najlepší drive, to je bez debaty.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Biosko »

No neviem ci mu ta stranka az tak vynasa
Alexa 3 Months nr1a.com
Rank 1123642
Reach Rank 1208294
Page Views Rank 1125500

VS

Alexa 3 Months ako-investovat.sk
Rank 416024
Reach Rank 443450
Page Views Rank 438606

Mat rank cez milion to je skoro ziadna navstevnost
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Rado »

Pravdovravný Ladis tvrdí, že vynáša. Aj sumy zverejňuje. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Kontrast »

Ladis ma confirmation bias, netreba ho velmi pocuvat, staci sa zabavat. Musi pisat to co pise(a verit tomu), pretoze inak by svoje investicie pravdepodobne psychicky nerozdychal. Nerobi to vedome.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok Chudý miliardář Eike Fuhrken Batista z Brazílie

Eike Fuhrken Batista byl v lednu 2012 nejbohatší člověk Jižní Ameriky a 7. nejbohatší světa.
V lednu 2012 byl jeho majetek hodný 30 miliard dolarů.
Do dnešního dne ale prý jeho majetek (hlavně v brazilských akciích) klesl téměř o 90%, tedy snad na 3 miliardy dolarů.
Nebo 2012 jeho dluhy nebyly odečteny od majetku a dnes jo.
Eike Fuhrken Batista prý dnes shání peníze. Jeho společnost pro lodní dopravu musí zachraňovat před bankrotem.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 26 07, 2014 4:28 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Straty v investovaní

Príspevok od používateľa ondrej »

Biosko napísal:Mat rank cez milion to je skoro ziadna navstevnost
Aj málo navštevované weby môžu mať celkom zaujímavé konverzie, najmä ak sú úzko špecializované na niektoré oblasti. Alexa rank síce má určitú výpovednú hodnotu a dá sa z neho spraviť hrubý odhad návštevnosti, ale a podmienkach CZ a SK sa jeho význam podľa mňa preceňuje. Alexa spracúva a do rankov premieta dáta od užívateľov, ktorí majú v prehliadači pri surfovaní nainštalovaný tzv. alexa toolbar, a tých je u nás minimum.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"