Zaciatok Investovania/Sporenia

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja som minule kupil 100 akcii po 100Kc Wedos Internet a.s. mimo burzy. Mam tam nejake servre a ponukali zlavy pre akcionarov takze do 5tich rokov sa mi vklad vrati uz len na zlavach co by som inak zaplatil na sluzby aj keby akcie uplne stratili hodnotu. Bola to dobra kupa :D tych 30 000 akcii co vydali sa vypredalo za 30 minut tak som ani nestihol nakupit viac :D.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Chris »

tiez tam ma nejake virtualky, kolko ponukali zlavy ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Biosko »

20 percent. A je to obmadzene do vysky 20 percent z celkovej hodnoty zakupenych akcii. Teda v mojom pripade 2000Kc rocne.
Teda zlavu 2000Kc rocne si mozem uplatnit ak tam mam produkt za 10 000Kc.
Ak by som tam mal produkt za 15 000Kc zlava by bola stale 2000Kc, ak by som tam mal produkt za 5000Kc zlava by bola 1000Kc.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Chris »

tak to nic, treba ich sledovat, niekedy ponukaju zaujimave zlavy. Mne sa poradilo nakupit s 30-40% zlavou na prvu fakturu. :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Biosko »

Prvu aj mne, ale na predlzenie nie je ziadna zlava ked nemas akcie. To by som musel kazdy rok zrusit vsetky zmluvy, odzalohovat xyz gb dat z virtualiek opatovne ich migrovat a nastavit a to je nemyslitelne.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Chris »

ved jaky problem spravit fullBackup a potom spravit fullResore ? otazka jedneho dna , aspon na lnx :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Biosko »

Musi byt nepretrzita prevadzka a hlavne sa jedna o vela GB dat ktore by som musel kopirovat k sebe a potom od seba.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa Chris »

ved to mozes robit aj kontinualne a oni maju aj wedosdisk, cize by si to vedel spravit aj cez nich :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
fan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 9:10 am

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa fan »

Som tu nový a tiež rozmýšľam nad nejakou investíciou. Akurát sa nejdem s tohto všetkého vysomarit. Všade sa píše že CFD sa neoplatí a Vy to tak povediac odporúčaťe nováčikom. Ďalšia vec je ťa rezerva. Ja podnikám ale taká rezerva sa mi nepodarí našetriť. Mám 33 a 3 deti a tam sa to nedá. Aj ten žltý melón som si prešiel a tiež sa mi to nejako nezdá. Možno sa v tom vážne nevyznám ale až takto by som riskovať nechcel. Ak sa mýlim tak ma opravte
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak si v provom rade zacni len setrit na to zivotne minimum pre rodinu na niekolko mesiacov. nemusi to byt zas tak strasne vela. Len nevyhnutne naklady na 3-4 mesiace.
A ak mas, tak sa najprv zbav dlhov.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa kiikino »

vsak ked podnikas a naozaj ta to zivi tak si vlastne uspesny investor, aj ked nie pasivny
mozes dalej rozsirovat svoje podnikanie, nie vsak na dlh to nie je mudre
vytvorenie par mesacnej rezervy a splatenie dlhov s tym jednoznacne suhlasim
v podstate ti staci len mysliet na dochodok ci ti bude stacit ten od statu alebo by si chcel aj dalsi prijem

CFD je urcene v prvom rade na obchodovanie, na investovanie skor vyuzi ETF, rozne fondy pripadne ak znasas riziko tak jednotlive akcie
fan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 9:10 am

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa fan »

Veď práve,chcem rozšíriť podnikanie alei nechcem sa dostať do dlžôb. Podnikám v staviteľstve a chcel by som nejaké peniaze investovať tak aby sa mi vrátil môj vklad plus niečo,ale zasa nechcem veľmi riskovať a ani čakať 30 rokov. A som bez dlhov"zatiaľ" čo ma teší. Práve preto že mám takú rodinu tak nechcem veľký risk. A v mojej brandži je nás toľko že to už nie je take OK
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď nechceš riskovať, tak jedine banka s úrokmi 2-4% v dnešnej dobe. Vklad sa ti zdvojnásobí o 17-35 rokov.
Keď chceš skôr, tak treba zariskovať.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Zaciatok Investovania/Sporenia

Príspevok od používateľa kiikino »

ak chces poradit potrebujem vediek aky ocakavas vynos - napriklad 10% za rok alebo 30% za dva a podobne
moznosti je strasne vela a aj tak si nebudes vediet vybrat, dalej je tu riziko ak chces napriklad zisk 20% s vysokou pravdepodobnostou o tych 20% mozes aj prist, castokrat je to 50/50

v stavebnictve podnika viacero mojich znamych, napriklad jeden si kupil dodavku na leasing a o rok mu ju ukradli
v tomto podnikani je najdolezitejsie meno a dobra partia, lebo ked si chuj a robotu flakas tak zachvilu si bez roboty
na remeslach sa mi lubi ze tam na zaciatok netreba az take velke prachy ako napriklad v maloobchode
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"