Leverage

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Leverage

Príspevok od používateľa peter977 »

Zdravím páni :D
Asi sa teraz poriadne zasmejete ale toto ma naozaj dostalo. Pred pár dňami som dostal otázku, že keď si obchodník nastaví páku 1:200, či sa okrem nižších maržových požiadaviek niečo zmení. Keďže som vždy obchodoval s pákou 1:100 a bol som "naučený", že keď sa páka mení, tak sa mení aj pip value.

No na moje počudovanie u brokerov fxcm a onefinancial sa tomu obchodníkový pip value nemení, napriek tomu, že má páku 1:400 a 1:200.
Tak som z toho teraz de**l. Prečítal som pár zahraničných fór, no všade sa píše o tom, že sa mení pip value.

Tak kde je pravda?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3851
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Levarage

Príspevok od používateľa osamely chodec »

hodnota pipu zavisi predsa od nominalnej velkosti pozicie ktoru otvaras. Paka ma vplyv na max.velkost pozicie ktoru ti broker dovoli otvorit, teda na hodnotu pipu nema vplyv priamo.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Levarage

Príspevok od používateľa Biosko »

Paka ma co to docinenie len s marginom.
Free margin je hodnota za ktoru mozes otvorit nove pozicie, na zaciatku ma hodnotu tvojho uctu napr: 10 000usd.
Povedzme ze mas ucet v USD. Mas paku 1:200 a chces otvorit 1 lot GBP/USD.
Vypocet: Velkost pozicie / Velkost paky * hodnota paru s quote currency USD pre GBP/USD je to GBP/USD pre NZD/CAD je to hodnota NZD/USD.
Vypocet: 100000 / 200 * 1,569(ilustracne)
Vysledok: 784,5
Free Margin: 10 000 - 784,5

Na pip value vplyva v akej mene mas ucet a value quote currency z paru. Napr. ak mas ucet v USD tak AUD/USD = 1pip/lot = 10USD
ale pre NZD/CAD = 1 pip/lot = 10/(hodnota USD/CAD)
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Leverage

Príspevok od používateľa kiikino »

ono to bolo zrejme myslene tak ze ked otvoris obchod na paku 1:10 pip value bude x usd, ked zase otvoris obchod na paku 1:36 pip value bude iny
broker co udava paku je maximalna paka ktoru nemusis vyuzit ked nechces

ten obchodnik si mozno nastavil vyssiu paku ale nevyuzil ju
napriklad mam na ucte 5000 USD,max paka 1:100, otvorim poziciu 1lot - paku vyuzivam 1:20, margin je 1000 usd, pip value je napriklad 10 usd
teraz si u brokera zvysim max paku na 1:200, otvorim znova poziciu 1 lot - paka 1:20, margin 500 usd, pip value nadalej 10 usd
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"