Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jiri11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 11 09, 2013 5:53 pm

Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa jiri11 »

Zdravim,

mam taky specifickejsi problém,

v investovani nie som uplny novacik, investujem na americkej burze a na forexe rocik dva no tu skor agresivnym stylom s vysokou mierou rizika.
Teraz vsak potrebujem investovat 20 tisíc € tak aby boli "v bezpeči" a umerne riziku priniesli nejaky zisk.
Dolezite je aby peniaze neboli nijak viazane aby som s nimi mohol kedykolvek manipulovat.
Moje uvahy boli smerom k S and P 500 pripadne k stabilynm akciam typu coca-cocla problemom vsak je neista situacia v syrii a kurz dolara ktory moze byt v momente kedy budem potrebovat investovan peniaze nevyhodny. Preto by investicia mala byt v EUR. Uvazujem preto mozno smerom k indexom na XETRE...

Ale ake su vase rady ? Ake su ine dobre moznosti okrem akcii o ktorych mozno neviem ?


vopred dik za rady
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa Rado »

Ak cheš peniaze vybrať skôr ako za rok, tak ti radím použiť termínovaný vklad. Nemám dobré skúsenosti s použitím krátkych peňazí na špekuláciu. Sú stratégie bez viazanosti, ale každá má v sebe riziko. To riziko spôsobí, že práve keď budeš potrebovať peniaze, tak bude jeho čas a nie čas výnosov. Potom budeš musieť počkať alebo realizovať stratu.
Ak ti krátkodobá stratégia bez viazanosti "nevyrobí" viac ako je mesačný pohyb EUR/USD, tak by som do toho nešiel. Držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozete 19500 EUR dat na terminak a za 500 EUR nafundovat ucet u CFD brokera a kupit DAX index (obsahuje v sebe aj dividendy). Otvorit poziciu 0,1 lotu (hodnota kontraktu cca. 21000 EUR), nastavit TakeProfit o 2% vyssie nez je teraz. Vstupny poplatok bude 4 EUR (spread), pripadne nizsi, ziadne ine poplatky sa platit nebudu.

Ak DAX vyskoci o 2 percenta, ziskate 400 EUR, ak klesne o 2% pridete o 400 EUR. Ak to bude jediny vas spekulativny obchod tento rok, nebude z toho treba platit ani dan (zisk pod 500 EUR).

Zvysnych 19500 EUR aj s urokom budete mat neustale k dispozicii.

Toto je len rada ako by sa vas napad (investovat do indexu) dal realizovat inym sposobom. Nehovorim ze ten napad je rozumny, ani ho nijako neodporucam. Ale dalo by sa to tak zrealizovat ako som to popisal.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak chces 20,000 v bezpeci tak sa sustred na bezpecnost. problem nastavaju ked sa strati sustredenost a popri bezpecnosti sa hladaju vyssie vynosy a s tym suvisiace vyssie riziko a tym aj nizsia bezpecnost. Pritom na bezpecnosti nie je nic zleho. Cely priemysel investovania bohatych sa zaklada na bezpecnosti.
Opakom su investicie chudobnejsich, ktori nemaju nic, nemaju co stratit a preto si mozu dovolit "vsetko" riskovat.
Pre zaciatocnikov plati zasada, ze ak stratia celu investiciu neovplyvni to ich zivotny standard.
Najviac sa treba vyvarovat chamtivosti. Chamtivy clovek najskor naleti na hluposti a to bez ohladu na financne ci vseobecne vzdelanie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Suhlasim s Rokosakom.
Osobne som uz z chamtivosti naletel na kopu drahych hluposti a kym som nemal zenu a o peniaze sa teda prakticky nezaujimal, som take hluposti nikdy nerobil.

Strata 10-20 tis. ta sice neznici, ale posunie dost dozadu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

chcem aby boli peniaze "v bezpeci" a uvazujem nad SandP ... tak to je dobre :)
najprv prosim definnuj, co pre teba znamena "bezpecie". Lebo garancia nominalnej hodnoty vkladu to zjavne nebude. Je pre teba napr. -20 % este akceptovatelne ? Ak nie, tak vsetky moznosti nad ktorymi uvazujes mozes zahodit.
Armani22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 28 10, 2013 6:00 am

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa Armani22 »

Neviem presne ako vyuzit potencial (nehnutelnosti) ktore mam. Momentalne su viac pritazou (poplatky, plyn, elektrina, dan), ako vyhodoy, aj ked som si vedoma ze vlastne sedim na kope peniazkov.
http://www.pass-4sure.me.uk/dumps/LX0-101.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ibqh.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.northwestern.edu/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Asbury_University" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Potrebujem investovať 20000 € bez viazanosti

Príspevok od používateľa rabdo »

Armani22 napísal:Neviem presne ako vyuzit potencial (nehnutelnosti) ktore mam. Momentalne su viac pritazou (poplatky, plyn, elektrina, dan), ako vyhodoy, aj ked som si vedoma ze vlastne sedim na kope peniazkov.
po prvé - choď do realitky a daj si spraviť reálny odhad na akej veľkej kope to vlastne sediš?!! :D

a potom:

čo sa dá - dobre prenajmi

čo je staré - ponúkni na predaj (len si počkaj na dobrú ponuku)

čisté pozemky si nechaj ako investiciu - v pripade potreby ponúkneš na predaj alebo si ťa potencionálny kupca najde aj sám
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"