Ako sa priamo nakontaktovať na investora

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Kostura Branislav
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 22 07, 2007 12:26 am

Ako sa priamo nakontaktovať na investora

Príspevok od používateľa Kostura Branislav »

Dobry den,

chcem sa na Vas vsetkych, co citate toto forum obratit s prosbou o radu. Momentalne pracujem v USA a majitel firmy, v ktorej som zamestnany ma oslovil s poziadavkou, aby som mu pomohol zohnat investora do jeho fungujuceho podniku. Kedze nemam predosle skusenosti s komunikaciou s investormi a ani ponatie, ako a kde hladat investora, chcem Vas poziadat o pomoc pri rieseni mojej situacie.

V pripade potreby doplnenia informacii, alebo dotazov na moju temu ma prosim kontaktujte na mojej mailovej schranke: branokostura@yahoo.com

Branislav Kostura
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vstupom do súkromných podnikov sa zaoberajú Venture Capital fondy. My tu na fóre preberáme skôr verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré sú dostupné na burze.
V inom kontexte sa o venture capital fondoch píše tu:
http://blogy.etrend.sk/90049/radostnave ... c-rizikovy

Niečo k tomu určite napíše aj Honzajs :wink:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Príspevok od používateľa jonatanus »

no bolo by dobre uviest aspon o jaku industry sa jedna, v jakom stave je ta firma teraz a kolko penazi asi potrebuje..

toto je celkom zajimavy VC blog, teda hlavne tech:
http://vcratings.thedealblogs.com/
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Položím pár otázek:

Jak stará je společnost?
Obor podnikání?
Obrat?
Zisk?
Počet zaměstnanců (cca)

V závislosti na odpovědí na tyto otázky se bude lišit typ potenciálního investora.

Pokud je firma v prvopočátcích, připadl by v úvahu nejspíše Venture Capital nebo Angel Capital
Pokud je firma již trochu zaběhlá, připadaly by posle mne v úvahu Private Equity nebo větší společnost podobného zaměření
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"