Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Moje obchodovanie je veľmi špecifické. Akciové fondy nakupujú akcie, kde je ich šanca 50:50 na zisk alebo stratu. Mne je najbližšie poisťovací biznis. Šance mám cca 75:35 zisk/strata. Na druhej strane môj výsledok je rovnaký, či obchodujem 10000 alebo 1 mil. €. Rozdiel pri fonde je pre mňa záhadou. Vychádza mi z toho iba jedno, že s menšou sumou podstupujú menšie riziko. (aspoň podľa rozdielu, ktorý tu popisoval smreko)

Ja biznis fondov nepoznám z vnútra ich fungovania, ale bol som pri vyhodnocovaní všetkých entít banko-poisťovacej spoločnosti, keď som bol ešte zamestnaný. Fondy majú iba jedného klienta - akcionárov. O podielnikoch reč nebola. Podľa mňa vždy dostaneš to, za čo platíš. Ak platíš za správu, tak dostaneš správu. Ak budeš platiť za výnosy, tak to budú výnosy. Preto sa fondy snažia o benchmark ako píše Mika. Zlatý priemer lebo všetky anomálie od priemeru sú zlé. Plán je jednoduchý. Získať čím viac kapitálu na správu a tým zabezpečiť zisk akcionárom a prémie zamestnancom v štruktúre fondu. Výsledok pre podielnika je dôležitý len z pohľadu pozície pre získanie ďalších potenciálnych zvyšovateľov prostriedkov vo fonde.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa nitro »

sance mas 75/35 zisk/strata..len zahadou ostava aky velky je zisk a aka velka potencialna strata, to by bol trocha iny pomer
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Veľkosť straty a R:R nie je to isté ako šance na to, že budem mať pravdu. To je už vec riadenia rizika. Pri smerovom obchodovanií budú šance stále 50:50. Pri neutrálnych stratégiách to tak nie je. Riziko sa však riadi vždy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: Pri smerovom obchodovanií budú šance stále 50:50.


Si si tymto isty?
Uz rok na binary.com sledujem ze na dvojmesacne opcie mnohych zakladnych indexov (vcetne DowJones a SP500) ponukaju casto payout na jeden smer aj vyse 125% + riskovanu sumu, ak si vsadis na ten smer.
Ako by to mohli tak dlhodobo, verejne, bezne ponukat ak smerove obchodovanie ma vzdy sance jedine 50:50?

Aktualne ponuky - napr. ak o 2 mesiace bude cena DowJones nizsie nez teraz a vsadis na to, ziskas tvoj vklad plus 120% navrch.
Alebo ak o 2 mesiace GBP/CZK bude vyssie nez teraz, ziskas tvoj vklad plus 170% navrch.

Z mojho pohladu je to v cirom rozpore s prehlasenim ze smerove obchodovanie ma vzdy sance 50:50.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa Rado »

Takže dnešný long na akciu XYZ nemá šance 50:50, že bude cena vyššie od nákupnej alebo nižšie? Nie som si istý, ale akciové fondy opčné obchody nerobia. Binary.com mi nehovorí nič.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Oplatí sa ínvestovať cez banky?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Akciove fondy maju pouzivat len long, inak by to bol hedge fond.

U akcii by teoreticke sance long:short mali byt povedzme 52:48, kedze je tu faktor inflacie, hospodarsky rozvoj ludstva a podobne. Ale na to som nenarazal.

Ak je niekto ochotny ohladom zakladnych akciovych indexov, zlata, mien ponukat pomery long/short typu 100/130, je to predsa v protiklade s teoriou ze smer buduceho vyvoja tych mien a indexov je cca 50:50 neisty. Rok som teda skusal kupovat tie "vyhodne" kurzy za par drobnych, vznikla vzorka okolo 400 obchodov, ale celkovo strata. Teraz som teda na pochybach, ci predsalen niekto nema relevantne informacie o buducom vyvoji. Ked sa neboja na dvojmesacnu opciu GBP/CZK ponukat 100:170 short vs long. Ved to ma od 50:50 velmi daleko. A su to dve nezavisle cudzie meny s minimalnym rozielom zakladnej urokovej sadzby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"