C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
svetka274
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 07 10, 2014 1:02 pm

C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa svetka274 »

Ahoj, rada by som vedela názory na danú problematiku. Rozhodujem sa, či sporiť v C-quadrat Return Global Ami alebo cez Rytmus Poineer (program pravidelného investovania). Išlo by o dlhodobé pravidelné sporenie na 15 rokov. V prípade Poineera by som si zvolila balancovane portfolio.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa incognito »

Ak sa rozhodujes iba medzi tymito dvoma, tak skor Rytmuslebo:
1) mam nizsie TER (=nizsie celkove naklady)
2) ma vyssiu volatilitu co je pri pravidelnych investiciach plus, ak to vies vyuzit
3) Ak to ma byt na 15 rokov, vyber si Dynamicke/Superdynamicke portfolio, v balancovanom mas 33% dlhopisov s investicnym stupnom, ktore este par rokov budu niest velmi maly vynos (max. do 1%p.a.).

Vela stastia :)
svetka274
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 07 10, 2014 1:02 pm

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa svetka274 »

Vdaka za odpoved, a ano rozhodujem sa zatial len medzi týmito dvoma, lebo ziadna ina ponuka mi nebola predstavena, a tych fondov je tak strasne vela, ze sama by som si nevedela z nich vytypovat nejake..
Ale ak mate nejake odporucania na nejake ine portfolia fondov,tak rada zvazim, ale s tym ze to chcem na dlhodobe investovanie, tak aby mi to niekto spravoval, a povedzme ze som taky stredne rizikovy typ. Ze hoci aj trosku nizsie vynosy ale s vacsou istotou.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2828
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa Rokosák »

Su poplatky porovnatelne?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

C-quadrat ma vyssie poplatky. Ak chcete aj inu ponuku, s vacsim vyberom fondov, napiste mi email.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa incognito »

Rokosák napísal:Su poplatky porovnatelne?
Celkove naklady fondu (TER) su C-quadrate podstatne vyssie ako ostatnych beznych fondoch (neporovnavajme s fondmi Success a WIOF) kvoli vyssiemu obchodovaniu a zdvojemym spravcovskym poplatkom.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa incognito »

svetka274 napísal:Vdaka za odpoved, a ano rozhodujem sa zatial len medzi týmito dvoma, lebo ziadna ina ponuka mi nebola predstavena, a tych fondov je tak strasne vela, ze sama by som si nevedela z nich vytypovat nejake..
Ale ak mate nejake odporucania na nejake ine portfolia fondov,tak rada zvazim, ale s tym ze to chcem na dlhodobe investovanie, tak aby mi to niekto spravoval, a povedzme ze som taky stredne rizikovy typ. Ze hoci aj trosku nizsie vynosy ale s vacsou istotou.
Nuz, vacsi vyber fondov nemusi byt vzdy vyhodou, najma ked to nevybera clovek co tomu naozaj rozumie... takisto je lepsie (podla mna) zacat s niecim jednoduchym. Samozrejme, ziadna jedna spolocnost nema vsetko najlepsie.

V pripade zaujmu mi napiste spravu, urcite sa da najst nieco co vyhovuje Vasim potrebam.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

od vyberu fondov je tu poradca.Teda ked ten poradca k niecomu je :)
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: C-quadrat vs. Pioneer Rytmus

Príspevok od používateľa incognito »

peter.cmorej napísal:od vyberu fondov je tu poradca.Teda ked ten poradca k niecomu je :)
:D jednoznacne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"