Otázky o investovaní

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa Baverdall »

Zdravím, mal by som nejaké otázky ohľadom investovania.

Ako to cele funguje? Funguje to na princípe toho že investujem peniaze do nejakej komodity, akcie... a snažím sa ju predať drahšie? Je množstvo finančných prostriedkov ktoré sa dajú získať nejako obmedzené, teda je možné získať len to čo bolo na trh vložené, alebo to funguje len v nejakých prípadoch? Teda môže získať každý, alebo to funguje tak ako pri pokri?

Aké je minimum pre vstup na burzu, respektíve pre tradovanie? Osobne môžem ročne ušetriť maximálne 2000 € je to dosť na nejaký začiatok, v niečom?

Akú povahu na to musí mať? Osobne nemám niečo čo by sa dalo nazvať predajným talentom či schopnosťou presvedčiť ľudí. Na druhej strane som vytrvalý a disciplinovaný.

Oplatí sa v tomto smere ísť študovať na vysokú školu? Prináša to nejaké výhody alebo je to takpovediac strata času?

Viem, všetko sú to obšírne otázky, ale bol som veľmi vďačný ak by ste mi na ne odpovedali. V skratke hľadám niečo vďaka čomu si budem schopný zarábať na živobytie a investovanie, podľa toho čo zatiaľ o tom viem, v sebe kĺbi viacero oborov o ktoré sa zaujímam.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Otázky

Príspevok od používateľa rabdo »

Baverdall napísal:V skratke hľadám niečo vďaka čomu si budem schopný zarábať na živobytie a investovanie
zarábať na živobytie si choď do práce a keď budeš vytvárať prebytok tak uvažuj o investovaní, ale samozrejme celý ten čas môžeš využiť na štúdium ako dobre investovať = zo ziskom!!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Re: Otázky

Príspevok od používateľa Baverdall »

Ďakujem za odpoveď, ale nedalo mi to odpoveď ani na jednu moju otázku.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Otázky

Príspevok od používateľa Rokosák »

Odpoved na "ako to cele funguje" vyzaduje 10,000 hodin intenzivneho studia a praxe. Potom su ostatne otazky odpovedane bez problemov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Otázky

Príspevok od používateľa Istiach »

Baverdall verim tomu, ze vsetko je tu na fore. Len treba pohladat. A tiez si nezabudni precitat aj clanky na ako-investovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15804
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Otázky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

B: zisk v investovaní i obchodovaní funguje na princípe ,,kúpim lacno a predám draho,,..pričom v obchodovaní sa dá špekulovať aj na pokles. Získať len to, čo bolo na trh vložené sa vzťahuje na deriváty a forex. Na akciovom trhu môžu teoreticky zarobiť všetci ( ak by všetci investovali len dlhodobo ), lebo akcie sú podiely vo firmách a tým ako celku dlhodobo rastú tržby i zisky, čiže rastú i ceny ich akcií.

Poker sa dá prirovnať k tradingu ( obchodovaniu ). Pri pokri vždy ubúda zo stola ( kasíno si berie poplatky), ale šikovní hráči vedia i napriek tomu dlhodobo profitovať. Pri tradingu si berú svoje brokeri a máš aj iné náklady, ale malé % ľudí napriek tomu dokáže zarábať. Zhruba je to tak, že pri investovaní môže väčšina ľudí pomaly a dlhodobo zhodnotiť svoj majetok a pri tradingu sa menšina snaží špekulatívne zbohatnúť.

V svojích otázkach treba hľadať odpovede krok po kroku a najlepšie je začať článkami, ktoré nájdeš tu hore v sekcii ,,NOVY WEB A ČLANKY,, a ,,STARE ČLANKY,,. Samozrejme, každé štúdium sa oplatí...je však len na tebe ako ho dokážeš využiť a hlavne malo by ťa to baviť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Otázky

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pekne napisane,Juggler.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Re: Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa Baverdall »

Vďaka za odpovede. Mal by som ešte zopár otázok.

Koľko by som mal mať na obchodnom účte aby ma to mesačne dokázalo uživiť (500 € +)?
Na to nadväzuje koľko približne zarábajú priemerný/najlepší investorovi/traderovia na Slovensku?
Akú musí mať človek povahu na to aby sa mohol pohybovať vo svete investovania/tradingu?

Viem že sú to stupídne otázky na ktoré nie je jednoznačná odpoveď ale bol by som rád ak by mi povolaní poskytli na to aspoň nejakú konkrétnejšiu odpoveď, hlavne na tu poslednú.

Ďakujem za ochotu.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa Lance »

Mozno skor treba zacat:
1.Aku velku stratu som ochotny prijat(den/tyzden/mesiac/6mesiacov atd.),aby to nenarusilo/neohrozilo moje doterajsie zabehnute fungovanie?
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Re: Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa Baverdall »

Mesačne môžem stratiť maximálne do 200 €.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15804
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Baverdall napísal:Vďaka za odpovede. Mal by som ešte zopár otázok.

Koľko by som mal mať na obchodnom účte aby ma to mesačne dokázalo uživiť (500 € +)?
Na to nadväzuje koľko približne zarábajú priemerný/najlepší investorovi/traderovia na Slovensku?
Akú musí mať človek povahu na to aby sa mohol pohybovať vo svete investovania/tradingu?

Viem že sú to stupídne otázky na ktoré nie je jednoznačná odpoveď ale bol by som rád ak by mi povolaní poskytli na to aspoň nejakú konkrétnejšiu odpoveď, hlavne na tu poslednú.

Ďakujem za ochotu.
Tu vôbec nejde o kapitál, pokiaľ sa v tom neorientuješ...

Prečítaj si články s tejto sekcie: http://ako-investovat.sk/index.php/trading" onclick="window.open(this.href);return false;
Môžeš začať týmto: http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... o-tradingu" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Otázky o investovaní

Príspevok od používateľa jogo »

Baverdall napísal:Mesačne môžem stratiť maximálne do 200 €.
Tak potom pocitaj aj mesacnym ziskom do 200 Eur.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"