Akým smerom sa vydať? Začiatok

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinQ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 16 10, 2014 2:02 pm

Akým smerom sa vydať? Začiatok

Príspevok od používateľa MartinQ »

Dobrý deň.
Myslím si že už tu bolo založených veľa podobných príspevkov no potreboval by som trošku poradiť. Som pomerne mladý mám 23 rokov a pracujem vo Viedni. Na prácu ani výplatu sa sťažovať nemôžem. A tu to začína. Mám určitý obnos peňazí s ktorým by som chcel pracovať.

Peniaze by som chcel použiť na ďalšie možnosti a osobný rozvoj. Proste investovať. Nie som až taký laik čosi som už naštudoval, ale tu by som potreboval poradiť.. najviac ma zaujal Forex alebo Akciový trh. Čo vy nato? Je Forex vhodný?
P.S.: Som realista a neočakávam že si na budúci mesiac kúpim Ferrari ;-) (Aj keď ciele treba mať vysoko nastavené).

Vopred ďakujem za rady a odpovede.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Akým smerom sa vydať? Začiatok

Príspevok od používateľa jogo »

Moje doporucenia:
-neobchoduj intraday
-radsej akcie(respektive indexy) ako forex
-v prvych par rokoch obchodovat velmi male pozicie, aby si po rokoch, az sa naucis obchodovat na burze, este mal za co obchodovat a nebol si definitivne zlomeny pociatocnymi stratami
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Akým smerom sa vydať? Začiatok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Uz to ako si polozil otazku (forex ci akciovy trh) znaci, ze s tvojimi vedomostami to zatial az take ruzove nebude. Vela citaj a poskusaj nejake dema, nech zistis co ti sedi a co nie. A na Ferrari zabudni. Budes rad ked po niekolkych rokoch budes vediet dosahovat konstantny zisk bez nejakych fatalnych lapsusov.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Akým smerom sa vydať? Začiatok

Príspevok od používateľa Pette »

podla mna, kedze mas 23, vykasli sa aj nejake casovo narocnejsie investovanie - ukladaj, spor na mix terminakov, rozumnych fondov atd. tam ti ludia z fora poradia.

podla mna - venuj teraz 5-6 rokov kariere, snaz sa znasobit si plat, bud profik vo svojom odbore a potom az zacni riesit veci typu burza/forex atd. vynos z takychto krokov bude nasobny. vo viedni mas sancu v dobrych oblastiach na X tisicove platy, viac ako by si zarobil investovanim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"