Investovat do C-kvadrat AMI?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Investovat do C-kvadrat AMI?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skuste nasmerovat:
Zdravim Vas p. Glasa.

Viem, ze sa nepozname a pytat si radu od cudzieho v dnesnom svete je minimalne naivne, ale chcem ostat naivny a verit, ze slusni ludia si pomahaju aj nezistne :)

Ak by som mohol prejst k veci. Mam urcity obnos financii + mesacne vyclenenych 550 eur, ktore mi nebudu chybat v pripade, ak o nich kratkodobo pridem, napr. investovanim.
Hladam moznosti, kam presne investovat. Moj financny poradca (OVB) mi odporucil C-kvadrat AMI, fond fondov. Z jeho rozpravania mi to prislo ako jasna volba, no ked som zacal viac zistovat na internete, uz to take jasne nebolo.

Problem je, ze vacsina info, co som nasiel je z for z rokov 2008-2012, cize nie velmi aktualne informacie. Dal som si namahu a zistoval na slovenskom internete nejake info, ale vsetky info su max do 2012. Pride mi to, akoby posledne 2 roky slovaci neinvestovali a nikoho tato tema nezaujimala.

O co by som Vas chcel poprosit, viete mi dat nejaky zdroj, z ktoreho by som nacerpal aktualne info? Taktiez vsetky odporucane knizky co som nasiel sa v slovenskych knihkupectvach nepredavaju (existuju 4 knizky na tuto temu, vsetko od slovenskych autorov). Po anglicky viem plynule, no kedze som novacik a zatial sa neorientujem v terminologii, asi by som mal problem s anglickym textom.

Viete mi prosim poradit a nasmerovat ma?

Dakujem pekne.

Michal.
michalfeher
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 12 11, 2014 12:46 pm

Re: Investovat do C-kvadrat AMI?

Príspevok od používateľa michalfeher »

Dakujem, ale uz to nie je aktualne. Uz som to riesil osobne s poradcom z fincentra.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Investovat do C-kvadrat AMI?

Príspevok od používateľa jogo »

Mozes prezradit, ako si sa rozhodol investovat svoje peniaze?
Nemusis uvadzat presne produkty, ale len ramcovo uviest, ako si sa nakoniec rozhodol zainvestovat svoje peniaze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovat do C-kvadrat AMI?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto je tiez Michalovo vlakno:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =51&t=5202" onclick="window.open(this.href);return false;

Dostal viacero ponuk na portfolia z podielovych fondov s pomerne nizkymi vstupnymi poplatkami a ja som mu porozpraval aj o praktickych zalezitostiach investovania do ETF fondov. Este jedna celkom dolezita info, ktora tu v tych vlaknach nezaznela: Michalov investicny horizont je sice dlhy, ale potrebuje mat cast penazi dostupnych pre podnikatelske investicie ci ako to nazvat, ktore sa mu sem tam vyskytnu. Problem samozrejme nie je dostupnost, ale skor fakt, ze to chce aj investicne nastroje s nejako obmedzenou/regulovanou volatilitou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"