CDCP a zaciatok

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
division
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 27 02, 2015 4:29 am

CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa division »

Dobrý deň mam par otázok ohľadom obchodovania s akciami .

1.Centrálny depozitár cenných papierov -Prakticky nerozumiem načo to je ? Pochopil som veľké poplatky za úschovňu papierov. Platí to aj u ostatných štátoch ? USA,DE,AT .....

2.Centrálny depozitár cenných papierov -Musím si tam zakladať účet pokiaľ chcem obchodovať s cenným papiermi ?Trvalý pobyt mam na SR .Platí to len pre obchodovanie s cennými papiermi vydane na BCPB a BCPP?

3.Co okrem zaregistrovania u brokera treba ešte urobiť aby som mohol začať obchodovať ?Okrem vloženia peňazí a podpísania zmluvy.

4.Lynx brokers vs interactive brokers? Dividendové akcie kúpiť a držať ktorý s ticho brokerov sa viac nato hodí ?.Základný vklad nie je problém .Mesačne tak 100 eu investovať

Dakujem za odpovede.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa rmaly »

vo vseobecnosti si myslim, ze zabudni na Slovensku burzu a chod aspon na Prazsku... nad FIOm si rozmyslal?

inac ano, s brokerom treba podpisat zmluvu a poslat si tam prachy a mozes nakupovat...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

na CDCP zabudni, ten ta nemusi trapit. Tvoje nakupene akcie drzi v uschove broker ktoreho si zvolis na obchodovanie. IB ma poplatok za neaktivitu 10 USD mesacne. Jednoducho 10 USD mesacne od teba chcu ci obchodujes alebo nie. Ak chces prikupovat po 100 Eur mesacne, tak nakupovanie cez brokera sa ti neoplati, poplatky budu tvorit prilis vysoke percento z tvojej ciastky. Alebo nakupuj raz za polrok/rok. Ak to ma byt buy and hold, tak v tom pripade si zvol Lynx
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa Leon »

peter.cmorej napísal:IB ma poplatok za neaktivitu 10 USD mesacne. Jednoducho 10 USD mesacne od teba chcu ci obchodujes alebo nie.
to mi nejak nesedí ;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

10 Usd chcu kazdy mesiac. Bud tolko minies na obchody alebo ti chybajucu ciastku strhnu ako poplatok za neaktivitu.
skorec1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 15 11, 2019 11:02 pm

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa skorec1 »

Ahoj, vedel by mi niekto poradit ako previezt najlacnejsie akcie z CDCP na nejaky iny ucet povereneho clena, kde su najlacnejsie poplatky, pripadne najlacnejsi prevod? Cez Patriu Direct to prevediem za 50€ + 10€ ak by som chcel predat...
Tam je vedenie uctu zdarma...

Dakujem
skorec1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 15 11, 2019 11:02 pm

Re: CDCP a zaciatok

Príspevok od používateľa skorec1 »

mozno sa to niekomu hodi...
http://www.jellyfishocp.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak sa budeme odvíjať od ceny posledného predaja tak pri 5 ks, ktoré vlastníte Vám z predaja bude strhnutý poplatok vo výške 25,35 € (to je poplatok Centrálneho depozitára cenných papierov, Burzy cenných papierov a náš 5 manipulačný poplatok za zadanie pokynu).

V prípade záujmu nás môžete navštíviť osobne na pobočke alebo je možné to riešiť aj poštou na základe Plnomocenstva na predaj cenných papierov s úradne overeným podpisom. Posielam v prílohe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"