opcie na vix

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

opcie na vix

Príspevok od používateľa polovnik »

Zdravim,

cital som tento clanok : http://www.zerohedge.com/news/2017-07-2 ... sh-october" onclick="window.open(this.href);return false;
a chcem sa spytat jak sa to da poznat ze niekto vypise opcie v takom mnozstve, to su oficialne cisla s z burzy ktore su verejne pristupne ? alebo je to nejaky unik dat.
par krat som videl clanky kde bolo popisane ze niekto vypisal velke mnoztvo opcii, tak ma to zaujima.
ze by sa schylovalo ku korekcii?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: opcie na vix

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Objemy obchodov môžeš sledovať aj ty. News provideri bežne reportujú, ked sa niekde zobchoduje ,,neobyčajné množstvo,, opcií. Takisto sa bežne reportujú väčšie nákupy, či predaje akcií, špeciálne od velkých akcionárov a hedge fondov.

Pri tých opciách nejde o ,,vypisovanie,,. Vypisovanie je predaj opcií, putiek, alebo calliek, čím sa vlastne hraješ na poisťovňu, ktorá zarába, ked sa nič nedeje. Pri opciách na VIX, futures klesajú ku podkladu (indexu VIX) a všetci tí vypisovatelia zarábajú peniaze od tých, čo opcie nakupujú ako špekuláciu, alebo hedžing.

Ten obchod nie je jednoznačne dobrou špekuláciou, treba ho brať z rezervou. Takisto, že Durden je výrazný medveď a píše kopu článkov o tom, prečo sa musí trh zrútiť. On tam píše, že ten chlapík najprv zarobil na vypisovaní ( teda ako poisťovňa ) a potom stavil na to, že VIX do októbra pôjde hore na 25. Ja si však myslím, že taká stávka na opcie, v takých vzdialených expiráciach mu nedáva až takú velkú šancu. Prerobiť by mohol aj keby sa niečo udialo.

Ku korekcii sa podľa mňa schyluje, nie však ku market crashu. Stávka na pokles v auguste a septembri sa mi páči a súhlasím aj s tým termínom, že do októbra, lebo v polovici októbra začína dalsia výsledková sezóna a vtedy už trhy zvyčajne stúpajú ( až do konca roka). To že trh dalej už nevládze môžete pozorovať na jednotlivých akciách, z ktorých sa vyberajú zisky aj po dobrých zverejneniach . Napr. dnes Google, minulý týždeň MSFT. Povedal by som , že je tu strach o zisky a chýbajú kupci, ktorí by tlačili ceny dalej hore. Takže korekcia ÁNO, ale na market crash musia byť iné dôdody a zmena sentimentu : vojna, kreditná kríza, niečo čo otočí fundamenty. Nevravím, že je to nereálne, ale musí sa to vyvinúť...musí prísť strach, zastaviť sa napr. predaj automobilov a domov, sentiment investorov by sa musel otočiť s optimizmu na pesimizmus.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opcie na vix

Príspevok od používateľa Aurelio »

mne ten obchod nepride az tak velky. ved nejaky fond spravujuci 10 mld otvori poziciu, aby v pripade narastu VIX realizovali zisk na tejto pozicii, lebo na akciovych poziciach budu klesat do straty. pripadny idealny scenar by priniesol 260 mil z tychto opcii, co neni vela. vzhladom na pokrocilu nocnu hodinu sa mi to nechce pocitat, ale cela tato opcna pozicia ich nieco stala alebo dostali za vypisanie premium? a este dolezite info: ak VIX prestreli na hodnoty vysoko nad 25, tak to pre nich budu jatky, lebo su short call 25 v pocte kusov cez pol miliona tychto opcii. strata je neobmedzena a moze byt SIALENE vysoka, zisk je limitovany stvrt miliardou
Power of Knowledge
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"